Автор Тема: Мощен електровелосипед ~2kW /максимално евтин, достъпен и ефективен проект/  (Прочетена 178721 пъти)

Неактивен magare

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
Колеги! темата е за електровелосипеди така,че да уважим автора на темата.А тези който въртят педали да си ги въртят в друга тема. >:(
Благодаря колега за милите думи! Просто исках да видя до къде сте стигнали / гледам не сте напреднали много от началото на темата до сега/. Аз ще продължавам да си въртя педалите и да  творя! Завършвам както казах един проект/рекумбент байк с електрическа система но няма електрозадвижване. Стартирам друг проект- ремарке с динама в главините които да зареждат група ли-йон батерии за да има ток за телефон, подръжка на навигациа, заханване на радио и осветление за вечер./ Във всеки един момент на велосипеда мога добавя електродвигател и батерии. Има достатъчно место по него заради спецификата на конструкцията НО все още не мога да откриа читав двигател с ниска консумация, достатъчна мощност, ниска цена и малко тегло! Същото се отнася и за батериите и соларните панели! На електро возилата им казвам "вентилаторче с батерии" - свършват батериите и не ти трябва повече!
       Така, че благодаря за мненията ви! Аз продължавам да творя! Имам машини в ръцете и не ме мързи! Даже какво осветление съм разработил за велосипеди....ще ви падне шапката!
           
                                                 Желая ви творчески успехи!!!

Неактивен magare

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
                  Здравейте колеги,
           Всеки велосипед се нуждае от осветление! За мене това е важен въпрос от гледна точка на безопасност! Друг е въпроса за вечерното каране. Разработих няколко модела фарчета които тествах и успешно експлоатирам с голяма радост!  Последните които направих са  10ватови с 1200 лумена на 3,9 волта.  Светят убийствено!

Неактивен magare

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
      Колеги, знае ли някой къде правят електрополиране на алуминий?
                 
                                Благодаря предварително!

Неактивен magare

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
Ето мощен велосипед, не разбрах дали е 2КВ ама като гледам е евтин!
  https://www.youtube.com/watch?v=BvOfgiIcOGg

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Здравейте!
Радвам се че има интерес. Но при тези цени на китовете мисля че ерата на самоделните електровелосипеди приключи. Все още обаче батериите са проблем.
Това е на един приятел карго байка. Аз му го окабелих. Наложи се и ушите да се подсилят, че оста има голям момент.
Аз си сглобявам ел. фетбайк 1500W с 48V 12Ah lifepo4.
Стана доста тежък обаче ... Сега се налагат доста електровелосипедите с електромотор и редуктор на средното. Доста по-леки са. Недостатъка е че изпозват веригата и нямат регенерация.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
                  Здравейте колеги,
           Всеки велосипед се нуждае от осветление! За мене това е важен въпрос от гледна точка на безопасност! Друг е въпроса за вечерното каране. Разработих няколко модела фарчета които тествах и успешно експлоатирам с голяма радост!  Последните които направих са  10ватови с 1200 лумена на 3,9 волта.  Светят убийствено!
Аз използвам фарчета s T6 диод - струват 5-6$, тука ги продават като челници за 25лв в комплект с 2 батерии и зарядно. Слагам кутийка за 18650 елементи + ключ + платка за заряд с microUSB, които вадя от батерии на лаптопи. Също така стопчетата ги правя разпробивайки свелоотразителя и мушкам 3 самомигащи светодиода, захранвам ги с кабел през резистор от батерията на фара. Направил съм ги да се демонтират лесно за да си ги взимам в къщи за заряд а и ме дразнят излишни работи по колелото ми.

П.С. Браво за ентусиазма, много си го барнал фарчето. Много харесвам уникалните и ръчно изработени нещица! ;)

Неактивен magare

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
Аз използвам фарчета s T6 диод - струват 5-6$, тука ги продават като челници за 25лв в комплект с 2 батерии и зарядно. Слагам кутийка за 18650 елементи + ключ + платка за заряд с microUSB, които вадя от батерии на лаптопи. Също така стопчетата ги правя разпробивайки свелоотразителя и мушкам 3 самомигащи светодиода, захранвам ги с кабел през резистор от батерията на фара. Направил съм ги да се демонтират лесно за да си ги взимам в къщи за заряд а и ме дразнят излишни работи по колелото ми.

П.С. Браво за ентусиазма, много си го барнал фарчето. Много харесвам уникалните и ръчно изработени нещица! ;)
   Благодаря за милите думи!
  Аз също използвам жестоко тези батерии, обаче за да не се грижа за заряда им съм пъхнал динамо в главината което зарежда група от 6 броя 18650 по около 2200 милиампера.
  Фарчетата на снимката са в суров вид. Вече са и полирани и изглеждат по-добре.
 А ето и как изглежда возилото в суров вид. Снимка от миналата година.

Неактивен magare

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
Май тука беше точката на темата? Цяла година.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Е от тук нататък би могъл да споделиш за експлоатацията на машината има ли проблеми няма ли? добре ли върви.

Неактивен magare

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
Е от тук нататък би могъл да споделиш за експлоатацията на машината има ли проблеми няма ли? добре ли върви.
   Благодаря за вниманието! Машината върви направо екстра! Трудно намирам време да и се радвам но все пак намирам. Истинско удоволствие е карането!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a

Неактивен magare

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
Още един обзор:
https://www.youtube.com/watch?v=bnXc4dBNJwU Электровелосипед своими руками для покорения гор. Обзор и советы по самостоятельной постройке.
Двигател: Cyclone 1800-3000W
https://www.youtube.com/watch?v=VH-n2p4xnTA Обзор наборов "Циклон" для сборки мощного электровелосипеда с центральным мотором! Cyclone 3 и 4 кВт
Знам, че хубавото и ефтиното са на различни щандове ама в случая цената прехвърля кефа! Ако идеята е да покоряваш горите то става и с АТВ което е доста по-тънкаж от този ел.звяр! 2бона двигател, 2бона батерии и минимум 1000 лв велосипед. А като свършат батериите в гората...?
       Знам, знам. Ще кажете: Ще си правиш сметка или ами като ти свърши бензина.
  Да обаче с 2 кг. бензин ще изминеш много повече от колкото с 2 кг. заредени батерии. На първата бензинджийница сипваш 2 кг. в шише за 20 секунди а 2 кг. батерия ще я зареждаш поне 4-5 часа.
           Все още няма читав източник на ток. Когато имаш хубава батерия почти няма значение какъв тип електродвигател използваш!


        За покоряване на горите :  https://www.youtube.com/watch?v=7tTZvLU2O9s&t=97s

Неактивен magare

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 47
  • Пол: Мъж
Брей пак не ми стигна половин час на публикация - времето за реакция/редакция.

Накратко исках да ви кажа само, че трябва компромис разумен при конструирането да се направи за да има успешен пазарен продукт.

Дотук общо във форума да ви пиша 171 публикации средно по 1/3 на ден съм прекарал 3 дни 5 часа и 15 мин. За да получа форумен ранг: Подготвен ? и две сини звезди това май като звездичките на пагоните?

и за "лека нощ деца" (филма преди лягане) да ви споделя любимия ми вече сериал: https://eurocom.bg/shows/bulgariia-koiato-sugradihme България, която съградихме 1989.
Или какво вече 30 години унищожаваме и продължаваме, така сякаш сме победени във войната (студената) и дори по зле...
    VAN-ко, ще се въздържа да ти отговоря. Хвала за титлите и звездичките. Това което го правя го правя не за пазар а за собствено удоволствие! Има страхотни  електро велосипеди с цена от 10 000 евра. Извинявай ама 5 железа на кръст и един джоб батерии не струват колкото нов автомобил среден клас където са използвани много по сложни обработки и технологии!
      Пожелавам ти творчески успехи!
   Ако някой иска да обмени опит с мене да заповяда! Насреща съм! Имам и машини в ръцете и не ме мързи да работя.
    https://www.youtube.com/watch?v=A-xNoDwzd1c&list=WL&index=150&t=1s
« Последна редакция: Юни 29, 2019, 12:19:58 am от magare »

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
https://www.banggood.com/8inch-24V36V48V-Brushless-Hub-Motor-Toothless-Wheel-For-Electric-Scooter-Skateboard-p-1432409.html?rmmds=mywishlist&ID=49554&cur_warehouse=CN
Около 115$ за колело - 3 броя -  345$ и малко рамки и ламарина. Какво правим със сумата до 2000 си отговорете сами.

Според мен нещата с цената на електровелосипедите, електро-тротинетките и прочие джаджи е като за айфоните - цената им за производство е сравнима с тези на други телефони, но продажната... Щото е мноу фешън...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
За 250 лева можеш да си купиш тротинетка от Емаг. Това са около 150 долара.
Излиза че Емаг продава на загуба - едно колело само е 115 долара, къде е батерията, къде е електрониката, къде е рамката, къде е зарядното, къде е печалбата...

А всичко е много просто - има евтини тротинетки, има и качествени. Не казвам че не може да се направи някаква комбинация от двете, но реално за под 700-800 лева няма как да стане качествено.
Има и още нещо - гаранцията. Аз предпочитам една година да не се занимавам с ремонти.