Автор Тема: Отопление с "електролит"  (Прочетена 16849 пъти)

mafiota

  • Гост
Отопление с "електролит"
« -: Ноември 02, 2008, 09:46:20 pm »
Здравейте, наскоро дочух за такива отоплителни тела, подобни на конвектори (наподобяващи плоскост с дебелина около 3..4мм), който вместо нагревател използват електролит.
Би ли могъл някой да даде по-подробна информация по въпроса?
Ето и малко инфо която успях да открия!

http://www.akvagalan.free.bg/
http://www.m-arsenal.ru/osc-vam/product_info.php?products_id=70

илко илиев

  • Гост
Re: Отопление с "електролит"
« Отговор #1 -: Ноември 04, 2008, 07:45:58 pm »
това което си открил аз го зная от 1996г. и аз мога да ти го направя ако искам и един кл.ват или 15кл.вата стига да има кой да плаща тока.и нагревателя кажи речи е вечен,но тока евече скъп.......

freeman_rus89

  • Гост
Re: Отопление с "електролит"
« Отговор #2 -: Октомври 23, 2009, 08:15:42 pm »
Какъв е принципа на работа на това чудо?

илко илиев

  • Гост
Re: Отопление с "електролит"
« Отговор #3 -: Октомври 28, 2009, 10:23:25 pm »
аз това нещо с електролит не го зная на как точно действа но зная че с един нагревател/който преставлява желяжоф-20мм. мога да ти направя консумяция от 1кил. до 20кил. и това съм го правил още през 1996г.но само че сега чувам ,но не съм виждал че имало някакво си руско чудо което се използвало някакъв си специален електролит и било много ефикасно.даже чух че в гр.търговище имало направено такова.ако някой знае повече нека да пише.на мен както ми го обясниха това е нещо което аз съм го правил само че с обикновенна вода.

илко илиев

  • Гост
Re: Отопление с "електролит"
« Отговор #4 -: Октомври 28, 2009, 10:26:24 pm »
и забравих да напиша че аз не ги предлагам за продажба. някой ме е объркал с някого

GMG

  • Гост
Re: Отопление с "електролит"
« Отговор #5 -: Октомври 28, 2009, 11:13:40 pm »
   Илко, когато натиснеш бутона Shift, буквите
стават Главни !!!
« Последна редакция: Октомври 28, 2009, 11:18:47 pm от GMG »

ng eco energy

  • Гост
Re: Отопление с "електролит"
« Отговор #6 -: Октомври 29, 2009, 08:08:31 am »
преди време внесахме от русия такъв уред и веднага го инсталирахме на готова парна инсталация
да ви кажа ифекта бе6е траги4ен след много дни настроика и проби само сметката на тока ско4и драстично
иначе машинката си работи но нее никак енерго спестяваща  
работя точно в тази сфера и имаме каде каде по добри решения за енерго спестяванено но това е друга тема
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 02:47:57 pm от altium »

mat

  • Гост
Re: Отопление с "електролит"
« Отговор #7 -: Октомври 29, 2009, 11:37:09 am »
работя точно в тази сфера и имаме каде каде по добри решения за енерго спестяванено но това е друга тема
Не, темата не е друга - точно това е темата и форума и зимата, така че ако имаш някакви решения ги кажи тук.

Илко, ти също - няма ли да кажеш как правиш този нагревател? Ако трябва пусни отделна тема.

Неактивен Smileface

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Отопление с "електролит"
« Отговор #8 -: Октомври 29, 2009, 12:02:03 pm »
Отговора за принципа на работа е на стр.269 и снимка на въпросният радиятор рис.152 от "Начала физхимии микромира".
Цитат:"Итак, анализ энергетического баланса  молекул и ионов показывает  возможность формирования дополнительной тепловой энергии с показателем энергетической эффективности  значительно больше единицы, а эксперименты убедительно подтверждают эту гипотезу."
Цялият документ на англиски е качен в "Справочни материали".
Прилагам само въпросната глава на руски.

ng eco energy

  • Гост
Re: Отопление с "електролит"
« Отговор #9 -: Октомври 29, 2009, 07:17:53 pm »
термопомпи котли на пелети та дори климатиците са за предпочитане пред това устроиство
а за подпомагане на отоплението може да се исползват въздушни колектори соларни системи
такива неща
имаме няколко обекта изградени на този принцип и доста добре се представят
разбирасе и изолациата има голямо значение