Автор Тема: Клетка на electro  (Прочетена 48000 пъти)

electro

  • Гост
Клетка на electro
« -: Май 22, 2011, 11:57:05 am »
Здравейте!
Това е първата ни клетка, която правим с един приятел. От "мокър" тип е.
Има 21 плочи с размер 120х150х1 мм, които са изработени от неръждавейка тип 304. Обработени са с шкурка 60. Наредени са през 9мм.
Плексигласът е 10мм, фрезовани са канали с дълбочина 2мм. Плексигласът се оказа доста здрав материал.
Ще се ползва тороидален трансформатор.
На снимките се вижда почти всичко - съда, плочите и обработването им, шкурката и тестово пробиване на малко парче, за да се види как седят щуцерите.
Клетката няма да се слага в автомобил. Прави се с цел експерименти и обучение. Ще има малка горелка.
Поздрави!

едит 26.05.2011: Добавил съм нови снимки. На страница 3 са.
едит 27.05.2011: Още снимки на страница 3.
« Последна редакция: Май 27, 2011, 09:32:42 pm от electro »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Клетка на electro
« Отговор #1 -: Май 22, 2011, 01:17:08 pm »
Браво!

Има ли пробиви между клетките? Само фрезоването на плексигласа свърши ли работа?

electro

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #2 -: Май 22, 2011, 04:38:04 pm »
Още е в процес на изработка. Не мога да кажа за пробиви, но се надявам, че фрезоването е достатъчно.

 ;)

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Клетка на electro
« Отговор #3 -: Май 22, 2011, 05:12:06 pm »
  Поздравления!!! Би трябвало да няма проблеми само с фрезоването, но трафа май ти е малко слаб. Може би ще грее при продължителна работа. Аз првих клетка от PVC тръба        ф 160 с 120 пластини без херметизация м/у тях, луфт 9 мм. и 220 в. захранване. Заработи чудесно, но имам проблем с греенето. PVC-то има лоша топлопроводимост и за 30 мин. работа се размеква. Ти как мислиш да охлаждаш, защото и плексигласа не топлоотдава?

electro

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #4 -: Май 22, 2011, 05:28:30 pm »
vdomov: Благодаря за поправката. Трансформатора още не е поръчан, тъй като имам някои съмнения. Не относно качеството, а дали ще е достатъчен. Не мисля да си поръчвам лепило от Америка.

пламгаз: Трансформатора ще го охлаждам с вентилатор. Самата клетка няма да работи продължително, тъй като е за демонстрации. Надявам се, че няма да се загрява твърде много.

За продължителна работа - суха клетка, но това ще се прави по-късно.

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Клетка на electro
« Отговор #5 -: Май 22, 2011, 08:54:19 pm »
Това с експериментите - ОК, но кого ще обучаваме? Не е ли врвме да се впрегнем в работа? Имам щура идея: Клетка, независимо каква- да захрани генератор с потенциал поне два пъти по-голям. Така наречения ТРИГЕНЕРАТОР - производство на нужното гориво + ел.енергия + остатъчна топлинна енергия, каво ще кажете?

electro

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #6 -: Май 22, 2011, 09:33:48 pm »
 ;)

Това, за което говориш, е над възможностите ми.

Трансформаторът ще е 35V, след изправяне и филтриране стават 48V.
« Последна редакция: Май 22, 2011, 09:35:33 pm от electro »

Неактивен пламгаз

  • Експериментатор
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 103
  • Пол: Мъж
  • не взимай повече отколкото можеш да платиш!!!
    • plamgaz.com
Re: Клетка на electro
« Отговор #7 -: Май 23, 2011, 12:14:39 am »
 Май си забравил да мечтаеш. Не мисля, че това с трафа е възможно. По принцип след изправянето напрежението пада, а с филтрацията този спад се компенсира. Не съм чул за  повишеване на напрежение с 30% след филтрация, особено при голяма консумация. Но за да не се мъчиш мога да то дам захранване за пробите.  НИКОГА НЕ СИ ПОДЦЕНЯВАЙ ВЪЗМОЖНОСТИТЕ. Просто не знаеш на какво си способен!!!

DIDO112

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #8 -: Май 23, 2011, 09:06:51 am »
Когато се натовари трафа пада напрежението много. Не купуваи предварително пробваи с някакъв ако можеш да намериш.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Клетка на electro
« Отговор #9 -: Май 23, 2011, 09:51:38 am »
Колега electro,
 С какво лепило лепиш плексигласа?
Благодаря предварително!

electro

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #10 -: Май 23, 2011, 10:52:32 am »
DIDO112, пламгаз: Аз си бях избрал трансформатор 50V 16A, но vdomov ме обърка. Нямам захранване, с което да пробвам. На мен променливият ток ми е малко далеч от интересите и познанията ми за него не са никак големи.

Vetap: Лепилата ни ги подариха, като рязахме и фрезовахме плексигласа. Отвътре ъглите са минати с лепило Bison, а останалото май е направено с някакво Българско. Не мога да кажа със сигурност, тъй като останаха в колегата. Като разбера - ще кажа.

electro

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #11 -: Май 23, 2011, 11:40:58 am »
Много разходи стават!  :(

Надявах се да мина с трансформатор и изправител.
« Последна редакция: Май 23, 2011, 11:46:44 am от electro »

DIDO112

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #12 -: Май 23, 2011, 12:19:25 pm »
Моя трав е 50В на 50А и го регулирам с автотрансформатор, но когато поработи повече започва да пуши автотрансформатора. Когато захраня директно с силовия трав пада на 17В. Плексигласа се лепи с ацетон или хлороформ разбъркани с струшки от плексигласа.

electro

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #13 -: Май 23, 2011, 12:44:27 pm »
Явно ще си взема автотрансформатор. Ще ми бъде от полза и за други неща, а и е малко по-евтино.

Поздрави!

DIDO112

  • Гост
Re: Клетка на electro
« Отговор #14 -: Май 23, 2011, 12:52:42 pm »
Само с него едва ли. Но с него можеш да захраниш някои измислен електрожен самоделка.