Автор Тема: Еликсирът на безсмъртието и младостта  (Прочетена 206982 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #180 -: Май 06, 2019, 04:53:42 pm »
В човешкия мозък има различни (висши) центрове, които дават едни или други способности и които не са силно развити в повечето хора, но има и методи за развитието и активирането им.
Американския неврофизиолог(neuroscientist) Richard Davidson доказва с апаратура(ядрен магнитен резонанс)  влиянието ме медитацията за подобряване функциите на мозъка https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2944261/.

Методи за развитие на човешките способности и усъвършенстване са се практикували в различни мистерийни/духовни центрове от хилядолетия - както на Изток, така и на Запад. Духовност и духовно развитие съществуват хилядолетия пред император Константин да направи християнството(или по-точно църквиянството - учението на църквата) официална религия в римската империя.   

Такива методи за развитие на мозъчните центрове е давал и Учителя Петър Дънов (и има и издадени и публикувани на български), но за изненада на Хулиян, целта не трябва да бъде печелене на покер турнири, колкото и очевидно и логично да му изглежда на него това... "приложение". И по-добре, че за сега повечето хора нямат такива способности, защото може да фалират не само хазартната индустрия. С голямата сила идва и голяма отговорност. От съществено значение е развитието на морални и етични норми, а не просто хиперактивация на мозъка с цел задоволяване на егоистични импулси.

Активирането на мозъчните клетки с кръв и енергия е един от методите за преодоляване на остаряването.

Цитат
Хората остаряват преждевременно, защото не знаят как да хранят мозъка си с повече кръв. Хората остаряват, понеже не хранят достатъчно своя мозък.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #181 -: Май 06, 2019, 08:49:43 pm »
Че какво лошо има в това да се "фалира не само хазартната индустрия" ?
Нима тя се вписва в морално етичните ви норми?

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #182 -: Май 06, 2019, 09:00:37 pm »
Че какво лошо има в това да се "фалира не само хазартната индустрия" ?
Нима тя се вписва в морално етичните ви норми?
Когато фалират хранително-вкусовата индустрия ще видим какво ще ядеш. Да не говорим че когато почнат да фалират индустрияат в която работиш и от която си изкарваш парите ще си доста против, това изведнъж ще стане лошо и ще се сетиш за морала и етиката :)

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #183 -: Май 06, 2019, 09:23:32 pm »
В човешкия мозък има различни (висши) центрове, които дават едни или други способности и които не са силно развити в повечето хора, но има и методи за развитието и активирането им.
Напълно съм съгласен с това, но не знам дали забелязваш, че то с нищо не противоречи на това което съм написал по горе. Освен това предполагам всички са наясно, че във фитнеса "бодибилдинга"  има разработени системи тренировки както за покачване масата на определени мускули така и за намаляването и. Въпрос на необходимост. Предполагам, доста хора ще се изненадат да прочетат, че и за въпросните способности има разработени системи както за развитието им така и за подтискането им. Както въобще не е от значение дали знаеш, че бягането на дълги разстояния понижава теглото за да отслабнеш ако си принуден да бягаш така може човек или групи, огромни групи хора да бъдат подлъгани да действат несъзнателно но целенасочено за отслабване и блокиране на въпросните способности.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #184 -: Май 06, 2019, 10:06:32 pm »
По тази логика не трябва да го има и тоз форум, щот видиш ли някой направи устроиство захранващо дома със безплатен ток и се почват едни фалити на НЕК, Нефтохим и т н.

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #185 -: Май 07, 2019, 06:52:40 am »
Когато фалират хранително-вкусовата индустрия ще видим какво ще ядеш. Да не говорим че когато почнат да фалират индустрияат в която работиш и от която си изкарваш парите ще си доста против, това изведнъж ще стане лошо и ще се сетиш за морала и етиката :)
Имах предвид дадения пример с "хазартната индустрия" естествено.
Морала и етиката са нещо различно от лични предпочитания. Неморалните дейности си остават такива дори и да си замесен в тях и да ти изкарват хляба.
В предния си пост си дал достачно примери за етично използване на подобни дарби, но тезата на Хълк си има оправдания за всичко.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #186 -: Май 08, 2019, 10:53:49 pm »
Нека го кажа така - използването на висшите способности за получаване на материални облаги, задоволяване на егоистични желания и/или причиняване на вреда на други хора. Затова не се дават на всички, а ако някой много напъва без предпазните клаузи, може да го "неутрализират". В Тъмната страна на Силата се губи свобода.

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #187 -: Май 09, 2019, 09:04:20 am »
Според мен няма светла и тъмна страна. Има човешко невежество, което с всяко изминало десетилетие става все по-очевадно. А основата на живота е една и това е енергията. На всяко живо същество независимо дали това е  човек, мравка или бактерия чрез тялото и душата, му се дава определен лимит от енергия която да въплъти в тъканта на живота. А отговорността е на съответното същество как ще използва тази енергия. С тази енергия може да захранваме или задоволяването на животинските си нагони и наклонности като това ни превръща в стадо с нивилирани способности което казано на съвременен език носи названието общество и култура, или развиваме своите изумителни способности като осъзнато подбираме жизнените линии който на нас са ни нужни и достигаме до свършено нови нива на осъзнаването и развитието. Последните са двигателите на прогреса за разширяването на границите на човешките възможности, а първите са материала за осъществяването на този прогрес. Всеки сам избира какъв да бъде - материал или създател на своя единствен живот!!!

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #188 -: Май 09, 2019, 09:39:05 am »
Plcsoft
Като ти гледам никнеима смятам да си наясно, че когато човек направи изявление то може да бъде два вида или истина или неистина. Това твое изявление по логичен път ли е изведено от неоспорими факти или се основава на изявления на други хора  и ако е второто направи ли проверка: true / false

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #189 -: Май 09, 2019, 10:41:17 am »
:) Радико както винаги, въображението ти куца!Стегни се бе, човек! В теб е стаена такава мощ, а ти хленчиш! Разбира се, че всичко което пиша е мой собствен опит!Демек всичко е true/. Единствено думите който използвам са взаимствани от социума. Няма как иначе да изкажа чувството, усещането и то да бъде разбрано. Та, такива ти ми работи!? Лек ден! :) :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #190 -: Май 09, 2019, 05:58:53 pm »
Тоест самата мисъл че ще ползваш тези знания за финансова (или друга) изгода ще блокират усвояването им? Нали се сещаш че това звучи вече прекалено.
Съвсем благородно си усвоявал тази техника в продължение на 20-30 години, достигнал си някакви висини и изведнъж живота ти се обръща. Варианти много - трябват пари за скъпоструваща трансплантация или операция за теб или твой близък, банката ти взима единственото жилище заради неплатена ипотека, бизнеса ти има нужда от кредит за да се съвземе от някаква неизгодна сделка ... И ще ми кажеш че няма един-едничък от тези знаещи и можещи, който няма да се възползва от дарбата си?

Нещо тотално смесваш нещата!
За каква дарба говориш? Дай да видим твоя пример с покера - кой играч има полза да си обяви мислено картите на останалите? Какво ще спечели от това?
То е все едно да имаш "уоки-токи", а останалите да разполагат с по една самобръсначка, ти ли ще им предадеш информация или те на теб?

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #191 -: Май 09, 2019, 07:38:31 pm »
:) Радико както винаги, въображението ти куца!Стегни се бе, човек! В теб е стаена такава мощ, а ти хленчиш! Разбира се, че всичко което пиша е мой собствен опит!Демек всичко е true/. Единствено думите който използвам са взаимствани от социума. Няма как иначе да изкажа чувството, усещането и то да бъде разбрано. Та, такива ти ми работи!? Лек ден! :) :)
От собствен опит викаш. Да разбирам ли, че си бил определено време в състояние ни жив ни умрял при което самолично си се убедил, че няма нищо друго освен "тук и сега"

Неактивен plcsoft

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 536
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #192 -: Май 09, 2019, 09:34:17 pm »
От собствен опит викаш. Да разбирам ли, че си бил определено време в състояние ни жив ни умрял при което самолично си се убедил, че няма нищо друго освен "тук и сега"

Радико не ми се спори и най вече не ми се пише! Мисли каквото искаш! Не съм на вълна да просвещавам или да убеждавам някого в нещо. На мен лично,това не ми е необходимо. Сори! Смятам че си достатъчно интелигентен за да си намираш сам отговорите! Аз така правя! :) :) 

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #193 -: Май 10, 2019, 05:49:40 am »
Нещо тотално смесваш нещата!
За каква дарба говориш? Дай да видим твоя пример с покера - кой играч има полза да си обяви мислено картите на останалите? Какво ще спечели от това?
То е все едно да имаш "уоки-токи", а останалите да разполагат с по една самобръсначка, ти ли ще им предадеш информация или те на теб?

Атос, на теб тотално ти липсва въображение :) Защо трябва да "обявяваш" реалните карти които имаш?

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #194 -: Май 11, 2019, 05:05:50 pm »
 Материалистическите възгледи са повлияли науката, културата социума, а не обратното.
За някои дали не е даже вид хипноза да искат "научно доказателство" за всяко нещо, а ако нещо няма "научно" обяснение, дали не се замита под килима или на 2 страница в търсачката на Гугъл.

Какъв  авто ритет може да има за мен "наука", която НЕ МОЖЕ да обясни как китаец не си разпорва корема увесвайки се на върха на остър щик с тежестта на цялото си тяло. Моля добре боравещите с формули да сметнат 60 кг разпределени на 4 кв. милиметра (че дали не е о по-малко) колко налягане е и да ми кажат такоа животно НЕМА ли или има?

Наздраве, изгледайте го целия клип, има и др. интересни работи(които не правете в къщи:)
https://youtu.be/r6QSJlW2ht8?t=1559