Автор Тема: Еликсирът на безсмъртието и младостта  (Прочетена 206928 пъти)

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #135 -: Март 13, 2019, 09:26:13 pm »
Благодаря за пожеланието, въпреки, че нямаше нужда. Селянин номер едно съм и нещата със зеленчука ми се получават автоматично. И не разбрах пожеланието ти за всички зеленчуци ли важи или само за доматите. Защото имам и краставици.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #136 -: Март 14, 2019, 01:21:14 pm »
Привет на всички.
Аз не вярвам, че пирамидата от картон или друг материал освен ако не е гранит, деиства по този начин. Да сложиш нещо като домат,краставица или какъвто и да е жив организъм и той да се чуства добре насред оргонни полета или каквито там полета си мислим, че има. Разглеждам пирамидата, като чисто техническо устроиство. Дори името PYRAMID не означава по принцип геоюетрична фигура. Идва от думите пирос-огън и мидл - среда. Огнената среда или средният огън. Учуди ме едно изказване на кмета на Кайро, който каза, че възнамерявал да възстанови първоначалния блясък на пирамидите а именно да позлати върховете на пирамидите или по скоро на хеопсовата. Да не забравяме, че гръмотевиците, светкавиците предпочитат златото.
Арахая е сега ако кажеш и как дойде това име при теб?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #137 -: Март 14, 2019, 01:39:41 pm »
Разглеждам пирамидата, като чисто техническо устройство. Дори името PYRAMID не означава по принцип геометрична фигура. Идва от думите пирос-огън и мидл - среда.
Разглеждаш я като устройство, но само от позицията, на която си научен, не е ли така?
Не всяка технология се базира на нашата техника  (както я разбираме) и на сегашните ни технологии!
Щом не вярваш в ефекта от пирамидите които не са изработени от камък, най-лесно е да го провериш сам, нали така?
Тук беше споделен личен експеримент, не опит за убеждаване на когото и да било в каквото и да било.
Ако ти имаш други резултати - сподели ги, опитът е абсурдно лесен...не вървят оправдания за разходи или липса на материали...

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #138 -: Март 14, 2019, 01:50:18 pm »
Трайте един месец, ще ви кажа. Направих една от пластмаса и една от дърво. С дървената са захлупени 2 корена домати, с другата два пипера.

Неактивен dmitarp

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 294
  • Пол: Мъж
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #139 -: Март 14, 2019, 02:27:04 pm »
Дори името PYRAMID не означава по принцип геоюетрична фигура. Идва от думите пирос-огън и мидл - среда.
Как го измисли пък това, първо това е гръцка дума, второ среда на гръцки е мезо или месо, може да се използва и център, трето, думата в западните езици обикновено означава обелиск, а на гръцки думата пирамис, от където идва и думата пирамида, от родителен падеж на думата пирамис, наистина е свързана с огън, и означава печен. Никкъде, в тази дума не може да се отдели думата среда.
Стига сте си измисляли глупости.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #140 -: Март 14, 2019, 02:51:05 pm »
Съгласен съм с Димитър, "пирамис/пирамидас" има няколко значения, но в никакъв случай - "среда"!

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #141 -: Март 14, 2019, 03:05:00 pm »
Освен желанието, експериментът с пирамидата трябва да бъде проведен коректно. Примерно от неспазване на някои неща (които в случая никак не са много), накрая резултатът може да е отрицателен и експериментаторът да заклейми практиката като неработеща, само защото той не е направил нещо както трябва. Все едно някой да нареди погрешно елементите в електронна схема и да очаква да тръгне. Просто отбелязвам, за да се има предвид.

Трайте един месец, ще ви кажа. Направих една от пластмаса и една от дърво. С дървената са захлупени 2 корена домати, с другата два пипера.

Макс, пирамидите плътни ли са или само рамкови (скелета)? Спазени ли са пропорциите на Хеопсовата пирамида? Хубаво е две от стените на пирамидата да са ориентирани по земните магнитни полюси (за по-силен ефект).
Ако направените от теб пирамиди от дърво и пластмаса, са с плътни стени, аз не очаквам да има положителни резултати върху растенията, понеже така им спираш светлината. Ще се прояви увяхване. Обаче, ако пирамида с плътни стени е изградена от метал (медта е за предпочитане, но може и друг) и с нея се захлупи растението, вече може да има положителни резултати, въпреки блокирането на (видимата) светлина. Металът си има собствено излъчване, което в повечето случаи е достатъчно за благотворно въздействие върху растението, а насъбралата се оргонна енергия в центъра на пирамидата ще подпомогне допълнително процеса.
Ако пък пирамидите са рамкови, тогава няма проблеми и вероятно дървото ще даде по-добри резултати от пластмасата. Все пак медна (рамкова или не) е доста по-добър вариант.

Някои емпирично събрани данни при тестове върху кълнове с оргонизиране:
http://www.waterjournal.org/volume-6/fomitchev-zamilov

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #142 -: Март 14, 2019, 03:35:25 pm »
Ето тук има достатъчно точни указания как да си изработи човек пирамида в домашни условия доста ефективно.
http://formatzdorovia.com/izgotovlenie-domashnih-piramid

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #143 -: Март 14, 2019, 04:48:49 pm »
Скоро четох една статия на един от най-известните руски генетици, за търсене на формулата на дълголетието и безсмъртието. Изучени са добре факторите на стареенето и познавайки ги, на човек му става ясно, че едва ли някакъв елексир може да замести многото увреждащи клетките процеси. В общи линини генетикът каза, че животът се удължава, ако се води здравословен живот с всичките му там познати комплексни методи. Основно гладуването удължава живота, но няма да се спирам защо, процесите са известни.

Един от основните увреждащи фактори в организма, основното което кара клетките да стареят и се делят по-бързо е наскоро създадената теория за свободните радикали. Накратко това са молекули с положителен електрически заряд, които по пътя на обмяната на веществата отнемат от клетките електрони, чиято липса води до увреждане на ДНК и преждевременно износване, последвано от митоза. Ако средната продължителност на живота на една клетка е около 1,5-2 г., то приемайки свободни радикали животът й се съкращава на 1 г. Отделно голямото плюскане води до отделяне на хормон на растежа от черния дроб, който отново дава сигнал на клетката, че поради голямо плюскане иде ред за деление, отново преждевременно, т.е. стареенето е в пълен ход. Няма как да се създаде елексир, който завинаги да премахне действието на свободните радикали. Просто трябва или човек да не приема свободни радикали или да приема такива вещества, които ги неутрализират, за да старее по-малко организма му и да се намали мутацията при делението. Изолиране приема на свободни радикали е почти невъзможно, защото дори водата, която пием е с около 300 еВ положителен заряд, т.е. тя е свободен радикал и за да влезе вътре в клетката по пътя си тя трябва да стане с отрицателен заряд, т.е. да обере електрони от клетките, които са обречени на бърз край.

Т.е. този елексир трябва да осигури в организма неограничено количество електрони, които да неутрализират перманентно постъпващите свободни радикали, т.е. да е нещо, като вечен антиоксидант.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #144 -: Март 14, 2019, 05:09:23 pm »
Един от основните увреждащи фактори в организма, основното което кара клетките да стареят и се делят по-бързо е наскоро създадената теория за свободните радикали.

EDM, не го приемай лично, но ми стана много смешно ;D ;D ;D
Верни неща пишеш, но изказването е...къртещо :D
Излиза, че ако не я бяха създали тази теория, нямаше да има увреждащи фактори...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 501
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #145 -: Март 14, 2019, 05:25:12 pm »
EDM, не го приемай лично, но ми стана много смешно ;D ;D ;D
Верни неща пишеш, но изказването е...къртещо :D
Излиза, че ако не я бяха създали тази теория, нямаше да има увреждащи фактори...
Защо да излиза така? Не че нямаше да има такъв фактор, ако нямаше такава теория, а не е бил известен този фактор? Къде накриво ги тълкуваш с присмех нещата?
Създадена е тази теория наскоро, може би преди 10-15 г., и имаше съмнения, че не е вярна, т.е. не всички я приемаха. Но вече стана почти безспорна, признава я и ортодоксалната, и алтернативната медицина.

Не виждам кое му е смешното? Вярно било, пък било и смешно?

Атос, когато се пише по-дълъг пост и не иска човек да е 100% прецизен в изказа си, защото това ще отнеме поне 3 пъти повече време, се допускат някои неточности в израза, но затова този които чете, трябва да умее да отделя плявата от сеното и да не издребнява чак толкова. Хайде за твоите изисквания приеми вмъкване в горното изречение "Един от основните увреждащи фактори в организма, основното което кара клетките да стареят и се делят по-бързо е ИЗВЕСТНО от наскоро създадената теория за свободните радикали.


Арахая

  • Гост
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #146 -: Март 14, 2019, 05:54:55 pm »

Цитат
ventsy74
Привет на всички.
Аз не вярвам, че пирамидата от картон или друг материал освен ако не е гранит, деиства по този начин. Да сложиш нещо като домат,краставица или какъвто и да е жив организъм и той да се чуства добре насред оргонни полета или каквито там полета си мислим, че има. Разглеждам пирамидата, като чисто техническо устроиство. Дори името PYRAMID не означава по принцип геоюетрична фигура. Идва от думите пирос-огън и мидл - среда. Огнената среда или средният огън.


Не вярвайте, а проВЕРЯВАЙТЕ!  Експериментирайте, но не само мисловно! :)
Хипарх е обяснил добре какви неща трябва да се имат предвид, за да може максимално да се канализират енергиите. 
За думата „пирамида“, споделям мнението на Атос и Димитър.

Цитат
ventsy74
Учуди ме едно изказване на кмета на Кайро, който каза, че възнамерявал да възстанови първоначалния блясък на пирамидите а именно да позлати върховете на пирамидите или по скоро на хеопсовата. Да не забравяме, че гръмотевиците, светкавиците предпочитат златото.

Ходила съм там. Но заради собствената си ЖЕНСКА :D глупост не успях да вляза в нито една от пирамидите и да усетя какво е вътре. :)
Та екскурзоводът също спомена, че някои от върховете на пирамидите са били покрити със злато, сплав от злато и сребро, а също и мед. И това е станало някъде към периода на Средното царство. Външно камъните бяха със значителни наслоявания и бяха предприели реставрационни работи (почистване).

Цитат
ventsy74
Да не забравяме, че гръмотевиците, светкавиците предпочитат златото.


 И слънцето също! Огряването(сутрин и при залез) на върха също си има своето значение!

Цитат
ventsy74
Арахая е сега ако кажеш и как дойде това име при теб?
Лично е и няма да го коментирам. :)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #147 -: Март 14, 2019, 06:20:33 pm »
Написаното от EDM electronics е поредното доказателство за това, че трябва да приемаме електрони :) Разбира се, не всички видове ще свършат работа за добро здраве (и определено не с бъркане в контакта с два пирона ;D). На организма му трябват меки нискоенергетични отрицателни заряди за правилно и оптимално функциониране на всички изграждащи го системи. Меко проникващо лъчение (в конкретни честотни рамки) с отрицателен заряд, може да бъде много ревитализиращо за организма и да възстанови електронния дисбаланс по бързата процедура, т.е. без приемане на нещо през устата.
Устройства като MWO на Лаковски, лампата на Райф, оргонни акумулатори, пирамиди и др. имат голям принос точно в това направление.
За зареждане без помощта на устройства, босоходството сред природата е един чудесен начин за поемане на земни отрицателни заряди (най-добре в комбинация със слънчева баня).

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #148 -: Март 14, 2019, 06:36:58 pm »
Само рамка (скелет). Не са покрити нито с найлон, нито със стъкло, не дай си Боже с картон. Едната страна е на изток.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #149 -: Март 14, 2019, 07:36:24 pm »
Атос абсолютно съм съгласен с теб разглеждам пирамидата от гледна точка натова, което съм научил до сега а те много малка част от онова, което са знаели древните. Даже е нищожна част.
Цитирам те
Не всяка технология се базира на нашата техника  (както я разбираме) и на сегашните ни технологии!

По- скоро нашата технология се базира на тяхната.,ама нейсе, тва си е мое виждане не карам никой да ми вярва.
 Dimitrap  все едно ми каза "ама ти си казал не врат. А шия" .