Автор Тема: Еликсирът на безсмъртието и младостта  (Прочетена 212547 пъти)

montanar

  • Гост
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #120 -: Март 12, 2019, 11:42:48 am »
Много е лесно да си измислиш фентъзи постановка и да я подпъхваш за истинна :)

Така и в еднорозите ще повярваме и в силата на пилешките кокалчета  ::)

За тая цел си  има цял литературен жанр - фентъзито тоест. Все повече оставам с впечатлението че тук нещата са литературни.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #121 -: Март 12, 2019, 11:48:17 am »
Точно така Балканджи, историята ни е една фентъзи постановка подпъхната за истина.

montanar

  • Гост
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #122 -: Март 12, 2019, 11:50:57 am »
ventsy74 ае си говорим за реални нещица - историята тук няма нищо общо.

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #123 -: Март 12, 2019, 12:00:19 pm »
Montanero
Да не оплескваме темата а?

Арахая

  • Гост
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #124 -: Март 12, 2019, 04:34:07 pm »
Цитат на: hyparh

Принципно може да се осъществи (поне донякъде), но за траен ефект трябва да се изолираме максимално от повърхностната околна среда и нейните животоскъсяващи влияния. Процесът е подобен на опит за тераформиране на Марс примерно, който ще е бавен и много труден, а и не е ясно дали крайния резултат ще бъде достатъчно удовлетворяващ. Изолирането тук може да стане чрез затваряне градовете под специални куполи, осигуряващи неварираща комфортна температура, влажност и най-важното – богато количество рафинирана слънчева енергия (например чрез многократно отражение в специално изградена кристална структура на куполите). Цялото това нещо е свързано с огромни технически предизвикателства, а крайният резултат може да бъде само бледо подобие на условията в дълбочинните гигантски пещери или по вътрешната земна повърхност. Там енергиите (в частност слънчевите) са рафинирани и смекчени в максимална степен, което благоприятства изключително много за живота.
Това е една от причините някои по-напреднали в духовното си израстване да се завират по пещерите, както спомена ventsy74 :)
Както отбелязваш, методите за частично ревитализиране са много и всеки може да си подбере един или няколко, които му харесват.

Важното е да опитваме и дано има все повече експериментаторско-приключенски души! :) Иначе за техническите предизвикателства, за които говориш, може би, биха били на едно не съвсем материално ниво. Ако не си чел нещата на Левашов, предполагам, ще ти е интересно...

Цитат на: hyparh

Евала за пирамидката и експеримента :) Това е показателно и е достатъчно на човек да се убеди, че "има нещо". Ако замениш дървените пръчки с медни тръби (или дебел меден проводник), резултатите ще са още по-добри. За перфекционисти - пирамида с плътни стени от редуващи се слоеве органика-метал, като вътрешния трябва да е метален (и по възможност златен ;D)
Прикачам картинка с теоретичния принцип на действие на пирамидите и по какъв механизъм те натрупват оргон в централната си вътрешна част.

Освен множество изпечени кексове, имам и бая метри оголени кабели заради медния проводник  ;D ;D ;D. Пробвала съм и пирамида направена с мед в различни варианти- като например с усукване на две медни жици по часовниковата стрелка, с които се правят три от страните на пирамидата, а четвъртата страна- с усукани обратно на часовниковата.  И още куп други неща ;D ;D ;D. Плътна съм правила само от картон, а до "органика-метал, като вътрешния трябва да е метален (и по възможност златен ;D)" едва ли ще стигна...

Цитат на: montanar

Много е лесно да си измислиш фентъзи постановка и да я подпъхваш за истинна :)

 Лесно е и давайте тогава повече такива фентъзи постановки да пробваме ;)!

Цитат на: ventsy74

Арахая
Моето виждане е точно обратното.
Всичкото знание на света е закодирано в думите. Само, че има една подробност. Въпросните  думи са се преписвали и променяли хиляди години, но въпреки това много от тях все още са запазили значението си. Ето ти, като пример* СТОЛИЦА *сто - лица - звучи логично нали. Затова и при първият ти пост в една друга тема те запитах откъде идва името ти Арахая помниш ли?

Обратното на кое? Според мен с теб някъде сме се разминали смислово из "трасето" на начина ни на изказване...
Предполагам, че от моя страна идва разминаването от следните изречения:
"Ако буквално се хващаме за думите, ще си останем само с тях!"
"Не схванах идеята ти за хипофизата  и “в началото бе словото“?"


А то напротив, споделям мнението ти, че "Всичкото знание на света е закодирано в думите. Само, че има една подробност. Въпросните  думи са се преписвали и променяли хиляди години, но въпреки това много от тях все още са запазили значението си." И да изначалното Слово е било доста по-различно от днешното, доста по фино, чисто и с него е могло да се претворява енергията директно.:) Може би смешен пример- като както днес се създава например  програмен софтуер от цифрови и буквени кодове... :)
Да, спомням си, че пита за името Арахая... За думата/името Арахая няма инф. в интернет. Дойде при мен по други пътища.  :)
« Последна редакция: Март 13, 2019, 02:01:39 pm от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #125 -: Март 12, 2019, 06:00:36 pm »
Може да се измисли нещо за името...
От гръцки: ἀράχνη – "паяк"
Клас Паякообразни (Arachnida)

Така че Арахая може да се преведе като Паячка :D :D

Неактивен ventsy74

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 422
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #126 -: Март 12, 2019, 06:33:10 pm »
Арахая извинявам се не съм те разбрал.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #127 -: Март 12, 2019, 09:16:11 pm »
Арахая, не знам как точно да се изрязя........ще опитам така - съжалявам, че не се познаваме и никога няма да се познаваме лично.

Арахая

  • Гост
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #128 -: Март 13, 2019, 01:32:35 pm »
Цитат на: hyparh

Така че Арахая може да се преведе като Паячка :D :D

Арахая означава- жената произлязла от сърцето на Словото, но и Паячка звучи добре.  :D :D :D

Цитат на: макс1962
макс1962

Арахая, не знам как точно да се изрязя........ще опитам така - съжалявам, че не се познаваме и никога няма да се познаваме лично.

Винаги можем да приемем, че все едно се познаваме... :)


Ако някой все пак реши  :) да експериментира с пирамида, ето един линк за лесно изчисляване на размери:

http://www.designbordeaux.com/bg/index.php?cat=heopsova



« Последна редакция: Март 13, 2019, 01:58:37 pm от atos »

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #129 -: Март 13, 2019, 02:16:16 pm »
Арахая, да се познаваме и да приемем, че се познаваме не е едно и също. Ако бях млад, красив и богат щях да ти предложа брак ;D. А сега ми каже откъде и как знаеш, че от два дни усилено се ''образовам'' на тема "Пирамиди"?

Арахая

  • Гост
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #130 -: Март 13, 2019, 02:54:44 pm »
Арахая, да се познаваме и да приемем, че се познаваме не е едно и също. Ако бях млад, красив и богат щях да ти предложа брак ;D. А сега ми каже откъде и как знаеш, че от два дни усилено се ''образовам'' на тема "Пирамиди"?

Макс, каквото търсим, често ни намира! :) :) :) Едно "ако" винаги може да се превърне в стимул за лично развитие. Като това, което стои от другата страна на изречението, каквото и да е, дава гориво, нищо повече...  Успех с пирамидите и експерименталното търсене на еликсира на младостта :).
« Последна редакция: Март 13, 2019, 11:24:31 pm от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #131 -: Март 13, 2019, 06:21:37 pm »
Йееее... предложение за брак от няколко драснати изречения във форум - силата на думите ;) А бе личи си, че вече сме в периода на "птичките и пчеличките" ;D

Като стана въпрос за това, един от методите за ревитализиране, е култивирането на сексуалната енергия/есенция :) При това методът е много мощен и се изисква огромна самодисциплина (понеже сексът е един от най-мощните първични стимули), особено ако се практикува по препоръките на Мантак Чиа например. Нека някой се впусне в тази практика и после да ми каже, че нямало оргонна енергия... При достатъчно продължително и правилно култивиране и канализиране, се проявяват различни положителни ефекти като променена перцепция - промяна във възприятията за време/скорост, много по-трезво мислене (бързо и остро като бръснач) и възприемане на окръжаващото без странични паразитни повлиявания, отворено съзнание, промяна в усещанията за температура - а също и увеличена енергия и издръжливост, намалена нужда от сън и др. Харизмата (финото излъчване на организма) се засилва значително и ставаш като магнит за околните по повод и без повод.
При неправилно канализиране или затлачване на натрупващата се енергия, се появяват неприятни усещания като раздразнителност, гняв, честа промяна в настроенията, усещане за горещина.

Моят личен рекорд на култивиране и канализиране без реална еякулация, е 18 дни. Нагоре вече става много хардкор... ;D За някои може да е по-лесно, за някои по-трудно (зависи и от годините - ако човек е по-млад е по-трудно, заради голямото количество сексуални хормони), но определено е практика, която си заслужава всеки да опита и всъщност да установи, че правилното култивиране носи по-голямо удоволствие и позитиви отколкото самото "свършване"...

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #132 -: Март 13, 2019, 07:03:15 pm »
hiparh. на път си да прецакаш темата.
Арахая, разочароваш ме. Не става въпрос за елексира на младостта. Само искам да опитам дали доматите ми под пирамида ще пораснат по-бързо от другите. И дали бубулечки разни ще ги нападат еднакво.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #133 -: Март 13, 2019, 07:14:49 pm »
Нямам намерение да я прецаквам. Това, което написах е точно по темата. Вече, ако някой започне да се заяжда и да пише глупости, си е негов проблем (т.е. прецакването ще дойде от там).

Арахая

  • Гост
Re: Еликсирът на безсмъртието и младостта
« Отговор #134 -: Март 13, 2019, 07:23:19 pm »
hiparh. на път си да прецакаш темата.
Арахая, разочароваш ме. Не става въпрос за елексира на младостта. Само искам да опитам дали доматите ми под пирамида ще пораснат по-бързо от другите. И дали буболечки разни ще ги нападат еднакво.

hiparh си е съвсем в темата. Това, за което говори в последния си пост е просто един от многото видове техники за ревитализиране на организма, култивирането и правилното разпределяне на човешката енергия, което респективно благоприятства за младостта (разбрано не в буквалния смисъл на думата).

Успех с доматите тогава :) !
« Последна редакция: Март 13, 2019, 11:29:16 pm от atos »