Автор Тема: Radoslav's TPU replication  (Прочетена 59532 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Radoslav's TPU replication
« Отговор #15 -: Ноември 28, 2008, 12:21:33 am »
lz1ico@ Здрасти! Горе-долу до една и съща задънена улица сме стигнали с тебе. ;)
Явно бъркаме някъде в подхода.

Според мен при свързванията на ото, т.е. коолекторната и контролната намотка на едно, се получава някакво LC м/у капацитета на мосфета (и вградения в него обраен диод) и навивките ,при дадена резонансна честота (на LC-то) имаме най-високо напрежение на изхода. КПД-то с последната постановка - с малкото смешно феритче е от порядъка на 0.9.
И се дължи просто на вкарването в резонанс на един трептящ кръг .....
Според мен този подход е грешен!
Днес пробвах последния 2 колектора - 6" и 4" рингове, със ферит (томанена тел неръждавейка), резултата не се отличава от предните много. Пробвах да свържа контролните намотки паралелно и последователно - резултата е нулев. Единствено по свързрзването на ото има някакви резултати но според мен това е някакъв страничен ефект.
Отегчен съм вече от ТПУ-то, ще го оставя да отлежи ;).
Мисля да пробвам да се занимавам малко с разлагане на водата с електролиза. Имам някои идей да пробвам с различнии честоти и да въздействам със звук (пиезоговорител/и)  на водата. Ще използвам генератора на ТПУ-то. Според мен може да има някакви резултати с правоъгълни импулси с подходяща честота модулирани на постоянно напрежение поддържащо електролизата + разклащането на водната молекула с ултразвук.
За звука ми дойде идеята след като прочетох за процеса "кавитация" който се използва с ултразвуковите ванички и перални.
« Последна редакция: Ноември 28, 2008, 12:26:16 am от Radko »

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Re: Radoslav's TPU replication
« Отговор #16 -: Ноември 28, 2008, 11:27:59 am »
Да и минаваш точно по мойте Стъпки. Ползвах генератора и транзисторите дори ходих и си купих керамичен резонатор дето се ползва в машинките са образуване на студена пара, четох за прословутите 387kHz мисля че бяха. Самата машинка се казва овлажнител за въздуха и се продава на Илиенци за 25-40лв.
Отново нищо нестана проблема беше че машинката има вградена помпа и самата падаща вода е на лека струика предполагам че плътноста на тази струика е различен и точно там деиства честотата. Така и нищо неизлезе освен че счупих резонатора а той беше по 2-3кинта. Няма сми да се хабиш по добре е да се купи готово направено изделие с помопа и да  се ползва парата.
Та идеята ми беше като направя парата да опъна 2 мрежи, на едната + на другата -.
И всичко това в ПВЦ тръба да върви през нея. Да видя какво ще стане на изхода.
Предполаган че ще има успех. Поне 30% да се разпаднат ако ги пуснем да изгарят пак е нещо.Идеята ми е че ТОКА няма да бъде в толкова високи граници.Виждам че си от София мисля че ми остана един кристал може да се видиме да ти го дам.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Radoslav's TPU replication
« Отговор #17 -: Ноември 28, 2008, 12:05:05 pm »
От Варна съм, форума нещо си измисля, 100% съм сигурен че не съм от София. ;)
(само съм роден там но живея от 11 години в морската столица)

lz1ico@ Незнам ама ме гризе от вътре да пробвам с разлагането на водата, поне за пред съвестта ми да ми е чисто трябва да пробвам. Благодаря ти за споделения опит.

Мечтата ми е да бъде сринат световния енергиен монопол. :D

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Radoslav's TPU replication
« Отговор #18 -: Ноември 28, 2008, 08:47:55 pm »
След разговор с lz1ico, реших да пробвам с по-високи честоти на ТПУ-то.
Айде големите мозъци сега да се включат! Говорим за честоти от порядъка на 100-200MHz.









« Последна редакция: Ноември 28, 2008, 08:51:26 pm от Radko »

sheki

  • Гост
Re: Radoslav's TPU replication
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2008, 09:36:08 pm »
с тези честоти може да предизвикаш доста смущения :) в ефира, освен това с тях се работи по -трудно.

plamil

  • Гост
Re: Radoslav's TPU replication
« Отговор #20 -: Декември 17, 2008, 07:01:45 pm »

Все пак има нещо ново в тези опити което не го пише в дебелите книги то е
Ефект който го видях: трнсформатор с 2 намотки с еднакъв брой навивки на намотките, трансформира различно напрежение на изхода, в зависимост от честотата с която осцилира
Хайде някои да обясни ефекта.


Съвсем логично си е. Както има електрически резонанс, така има и магнитен резонанс отнасящ се за магнитните вериги.
Ако честотата на входа на трафа съвпадне с честотата на магнитния резонас естествено е че ще има завишаване на изходното напрежение.
Просто тогава тр-ра работи с оптималното си КПД :)
« Последна редакция: Декември 17, 2008, 07:03:28 pm от plamil »

kogechi

  • Гост
Re: Radoslav's TPU replication
« Отговор #21 -: Февруари 04, 2009, 08:41:54 am »
Radko!
Преди време си бях направил малък електролизер с накрайник от медицинска игла (портативна горелка) и работеше. Пробвай не е лошо.
Мен също много ме блазни да набутам НЕК-а, много съм им насъбрал с това обиране на хората (това ми е основната движеща енергия, де да можех да я реализирам като електричество - щях да се превърна в електроцентрала :) ).
« Последна редакция: Февруари 04, 2009, 08:44:55 am от kogechi »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Radoslav's TPU replication
« Отговор #22 -: Януари 20, 2010, 10:59:49 pm »
Здравейте!
Освен че работя по "Етерния вихър" пулсирам със същата установка и 2 стандартни ТПУ-та. Едното е схемата с двойния колектор (силно дезинформативна според мене) а другата е с 1 проводник през центъра на бобините.
Ако ТПУ-то се разглежда като ускорител, честотата на пулсиране трябва да е резонансната честота на колектора, за намаляването на която според мене трябва да се постави кондензатор (както прави Боб Бойс) или колектора да е с повече навивки.