Автор Тема: Идея за измерване  (Прочетена 87818 пъти)

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Идея за измерване
« -: Април 18, 2011, 08:58:04 pm »
Здравейте всички
Аз съм малко нов тук и така да се каже още съм в процес на натрупване на информация .С други думи още не съм имал време да прочета всичко което ми хвана окото тук
Иначе идеята за Свободна Енергия ме гризе от повече от десет години, но по стечение на обстоятелствата през последните няколко нямах време да се отдам на тази страст.
Е, напоследък се позачетох и ми направи впечатление че за има няма 8 9 месеца форума доста се е обогатил откъм идеи и практически решения. Както и да е,нещо  ме озадачава , особено в темите за получаване на електроенергия при КПД над 1. Оказва се че твърде често се наблюдават грешки и неточности при измерванията, съответно започва едно двоумене работи ли или не устройството.
Идеята ми е че някои от експерименталните машинки макар да не могат да се самозахранят или да изкарат чиста използваема електрическа мощност на изхода си равна на входната или по голяма , може би постигат КПД над 1 ако прибавим топлинните загуби в сметката.
Въпросът ми е някой сещал ли се е да сложи някое от по-бещаващите устройства в калориметър и да измери количеството топлина ,което излъчва машинката за дадено време. Дали получената топлина отговаря на прогнозните загуби и дали общото количество енергия на изхода няма да се окаже интересно
Ако е така , следва че имаме работещо свръхединично устройство . Липсата на възможност за самозахранване или по голяма ел. мощност на изхода следва да се търси в некачествени материали за изработка или дребни конструктивни недостатъци .
А тези неща се доизпипват .
Надявам се че дадох свежа идея :)
Моля администраторите да преместят тази тема където сметнат за разумно
Аз малко се чудих къде да я сложа
Успех на всички съфорумници :)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Идея за измерване
« Отговор #1 -: Юли 02, 2019, 11:40:40 pm »
някой би ли отговорил на въпроса каква е потенциалната разлика във волтове между земята и луната или между земята и слънцето?, и какъв ток би протекъл ако се съединят чрез проводник при налична потенциална разлика евентуално

fantom4e

  • Гост
Re: Идея за измерване
« Отговор #2 -: Юли 03, 2019, 03:19:17 pm »
Потенциална разлика ще има, но каква ще е няма как да се прецени преди да се измери

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Идея за измерване
« Отговор #3 -: Юли 03, 2019, 06:20:54 pm »
Вероятно ако я има тази разлика ще се стопи с времето и инвестицията ще стане безполезна.

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Идея за измерване
« Отговор #4 -: Юли 03, 2019, 06:51:47 pm »
Discorder добре дошъл!
Интересът ти е похвален но за сега никой не е доказал-показал свръхеденично устройство.
Според класическата физика не е възможно.
НО има интересни положения които с колегите тук се коментират добре че е форум че до бой да се е стигало много пъти  ;D
Сега относно потенциалната разлика при небесните тела - Чисто теоритично поне по мое мнение и спрямо моите знания не смятам че НЯМА електрическа потенциална разлика между небесните тела (планети, звезди). Аргоментирам се с това че те се явяват електрически затворени системи.
Потенциална разлика има между планетите и техните атмосфери (ако имат атмосфери) Също е възможно да има потенциална разлика не само между твърди тела и газове а и между газове и течности или всякакви подобни компинации. Въпросната потенциална разлика между земята и атмоферата и се обославя от магнитното поле на земята в което се движат въздушни маси което поражда електростатика и от това се трупа потенциал различен от земният.
(принципно може да се коментрат разни хитри положения но както каза и Юлиан е само теоритична гимнастика.)

А относно дали е мерено с калориметър топлинни КПДта - бъди сигурен .... мерено е всякак ...... А дори да има някой парадокс се съмнявам че да не е бил забелязан. И аз имам питанки относно подобни положения но това вероятно се дължи на недостатъчно знания по конкретния въпрос който ме мъчи.

Другия много важен момент е каква е формулировката ти за СЕ - ако търсиш свръхеденичност вероятноста да си осанеш мечтател е много голяма. НО ако подходиш практично към въпроса има много начини да с еполучава СЕ без да не нарушават никъкви закони.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Идея за измерване
« Отговор #5 -: Юли 03, 2019, 08:10:38 pm »
Абе темата е от 2011-та година, що му се връзвате на екс-а... :)

Неактивен montanar

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 2 405
  • КЪРТИ ЧИСТИ ИЗВОЗВА
Re: Идея за измерване
« Отговор #6 -: Юли 03, 2019, 08:15:31 pm »
Ма нема кой да види  ;D