Автор Тема: Сепаратор на ННО  (Прочетена 23210 пъти)

vitan

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #15 -: Април 10, 2011, 09:21:37 am »
Когато скоростта на горене е по-голяма от скоростта на постъпващия газ, тогава се получава обратен огън и има БУМ! Така че, внимателно с дебита и дебелината на маркучите :)

Бълбучник метален, направен по всички правила… си требе.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #16 -: Април 10, 2011, 12:09:23 pm »
Разделянето най-чисто в конвенционална клетка май само с мембрана и разделено отвеждане може да стане.
Иначе кислорода е много по-тежък газ от водорода и веднага се утаява, ако му осигуриш съд с подходящ обем. А след това газа да се отвежда от горния и долни край в пропорция 2:1 в дебитите.

http://www.instructables.com/id/Separate-Hydrogen-and-Oxygen-from-Water-Through-El/

Много е интересно това с което се захващаш. По-евтино ли ще излезе в крайна сметка това добиване на газ от цената на метана/пропана? Като се калкулира разликата в калоричността на двете горива и цената на електроенергията?
Мене лично ме е страх от големи налягания, пожене съм виждал последици от експлозия на бутилка /пълна с въздух за ПСП пушка/ в някаква джипка - купето цъфти.
« Последна редакция: Април 10, 2011, 12:24:07 pm от Radoslav »

DIDO112

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #17 -: Април 10, 2011, 01:28:37 pm »
Според мен колкото е по здрав материала на бъблера долкова по лошо ( по голямо буууууум ). От пластмаса е най-добре.
« Последна редакция: Април 10, 2011, 01:51:07 pm от DIDO112 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #18 -: Април 10, 2011, 01:49:31 pm »
Според мен колкото е по здрав материала на бъблера долкова по лошо ( по голямо буууууум ). От пластмаса е наи добре.

Правете им "предпазен клапан". Както имат тендежите под налягане (един гумен), и един с тежест върху него.

ПС: Дидо, пиши по-внимателно. Пише се най-добре, а не "наи добре".

vitan

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #19 -: Април 10, 2011, 01:57:51 pm »
Според мен колкото е по здрав материала на бъблера долкова по лошо ( по голямо буууууум ). От пластмаса е най-добре.
Ако преживееш толкова взривове, колкото проф. Юл Браун, може да дойдеш на неговото мнение. Онова, което написах бяха негови препоръки. А за предпазния клапан бях забравил.

DIDO112

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #20 -: Април 10, 2011, 06:04:57 pm »
Доста по големи взривове съм правил и преживял. Това си е мое мнение, които каквото иска да прави това си е лично решение за всеки  ;).

Неактивен weka

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
  • Пол: Мъж
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #21 -: Април 10, 2011, 06:36:47 pm »
Това което ме озадачи е че ми гръмна резервара за електролита а не бъбларите (имам два), мотора е дизел и едва ли е пламъка е тръгнал на обратно. Системата бях е монтирал в багажника, късмет че бяха отворени вратите и няма счупени стъкла. Добре че всичко е пласмаса защото парчетата от резервара имаше паднали до педалите да не говоря че багажника стана в електролит. Сега вече ще е монтирам системата извън купето!

radonen

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #22 -: Април 10, 2011, 06:59:37 pm »
Това което ме озадачи е че ми гръмна резервара за електролита а не бъбларите (имам два), мотора е дизел и едва ли е пламъка е тръгнал на обратно. Системата бях е монтирал в багажника, късмет че бяха отворени вратите и няма счупени стъкла. Добре че всичко е пласмаса защото парчетата от резервара имаше паднали до педалите да не говоря че багажника стана в електролит. Сега вече ще е монтирам системата извън купето!

Сега разглоби клетката, и виж къде, и по-важно защо е станало късо....

ORZ

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #23 -: Юни 16, 2017, 07:52:44 pm »
Аз също се интересувам от разделена клетка с мембрани. Тоя тип генератори въобще не са нещо ново. Има ги от 1919 година. Гледах в интернет доста клипове за устройството им, блъскам си главата и не мога да разбера - как става затворената верига, след като мембраните са от найлон и няма отвори по тях, тоест няма електролитен мост между плочките?
Ето го тоя мучачос, както и други - показва подробно.
https://www.youtube.com/watch?v=03ibsVB62o0&t=275s
Да не би нарочно да няма дупки по мембраните, за да изглежда по-атрактивно на клипа? Аз ли само си мисля, че трябва да има дупка, за да циркулира електролита, или не разбирам устройството нещо? Аз си мисля, че за да работи успешно една такава клетка, трябва да има тунел от отвори в дънният край на плочите и мембраните, през който да се движи електролита. Като отворите трябва да са допрени до гарнитурата долу, така че, под отвора да не остава метален участък от който да се произвеждат мехурчета водород и да влизат през отвора в съседното отделение за кислород, както и, че отвора не трябва да е кръгъл, а широк и нисък трапец, за да може балончетата да отлитат нагоре по метала без да срещат отвора по пътя си. А може би ще е добре да се сложи и втулка, или да се измаже с лак вътрешната стена на дупката на плочката, защото макар и да е милиметър дебела, двете половини на милиметъра ще произвеждат смесен газ.
Някой има ли опит с този тип устройство?
« Последна редакция: Юни 17, 2017, 08:30:32 am от Maistora52 »