Автор Тема: Сепаратор на ННО  (Прочетена 22305 пъти)

холандеца

  • Гост
Сепаратор на ННО
« -: Април 05, 2011, 06:19:28 pm »
Здравейте,чувал ли е някои за начин за разделяне на водорода от кислорода след като излезе от генератора.Във разработките на Юл Браун е описан един начин със магнити,но аз неможах да постигна никакъв резуптат.Темата за мен е много интересна ,невидях никъде вув форума подобна тема.

След точка и запетайка ВИНАГИ слагай интервал! Недопустимо е да пишеш думи като "сус", "никакув", "невидиах", "никаде". Буквата "ъ" се намира на мястото на "y" на фонетичната клавиатура. Коригирай посочените грешки.
mzk
« Последна редакция: Април 06, 2011, 08:35:01 pm от холандеца »

Тони

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #1 -: Април 06, 2011, 09:08:43 am »
 Отвеждай газта от двете крайни плочи. И ще получиш разделяне.

koko_g

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #2 -: Април 06, 2011, 12:59:58 pm »
Отвеждай газта от двете крайни плочи. И ще получиш разделяне.
Искаш да кажеш, че при свързване на клетката +ННННН- трябва да има изводи за газ от към "+" и от към "-" и
съответно от единия маркуч ще излиза кислород а от другия водород?

холандеца

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #3 -: Април 06, 2011, 09:01:37 pm »
Принципът на разделянето е ясен, ако говорим за лабораторни ехперименти тогава става с 2 плочи , но когато говорим за 25 пластини и когато гоним количество, няма как да стане освен със мембрани. И вече минаваме на по-горен клас генератор.Незнам дали ниакаде по света несе предлага такова устройство като готов продукт.Мояата идеяа е проста,след всичко прочетено до момента и след всичките ехперименти които със провел, стигнах до извода.Водорода във чисто състояние се произвежда със слънчеви панели,компресира се до 220 атмосвери примерно със водолазен компресор и директно си карате колата със най-обикновенна метанова инсталация.Със малки корекции разбира се.
http://www.youtube.com/watch?v=UB2-QtVn89c&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=exuSdkBaTtE&feature=related
« Последна редакция: Април 07, 2011, 07:21:44 pm от холандеца »

Неактивен antares48

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 12
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #4 -: Април 07, 2011, 09:31:23 pm »
Проблема е там че много бързо ще ти изфиряса  :P

холандеца

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #5 -: Април 08, 2011, 09:46:43 pm »
Интересно че това със исфирясването съм го чувал и от други места, и реших сам да проверя защото българина вярва най-много на себе си.Напълних обикновенна газова бутилка със ННО под налягане 8 атм. и във продължение на 10 дена нямаше спад във налягането. Така че вече незнам на кого да вярвам  :)
« Последна редакция: Април 08, 2011, 09:51:32 pm от холандеца »

radonen

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #6 -: Април 08, 2011, 11:07:04 pm »
@холандеца:

Добра работа. Колко газ произвежда клетката ти и при какъв ток?

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #7 -: Април 08, 2011, 11:15:03 pm »
Холандец,

8 атмосфери, перфектно отношение водород/кислород. Бомби ли искаш да правиш, или просто адреналина не ти е достатъчен? То лошото веднъж става.

холандеца

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #8 -: Април 09, 2011, 12:40:16 am »
Със 55А на 12В искарвам 2,5л/мин. Правя суха клетка в момента сус 120 пластини надявам се да постигна 20л/мин. Затова турся начин да разделиам 2-та газа , инече става много сложна клетката и доста по-скъпа.
МZK прав си нее много разумно да се компресира ННО но науката иска жертви и рискове  :) после минах около 800 метра с голф 1,6
на тихи обороти разход 10л/мин.в движение разхода скача до 80-100л/мин.
http://www.hydropac.com/HTML/hydrogen-compressor.html
« Последна редакция: Април 09, 2011, 12:58:19 am от холандеца »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #9 -: Април 09, 2011, 08:41:28 am »
Май бях изпуснал нишката на темата. Сега разбирам какво целиш. Ще потърся литература за разделяне на газовете. Никога не съм се замислял за това (освен тривиалния начин с магнити, но това май не си е работа).

DIDO112

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #10 -: Април 09, 2011, 11:33:34 am »
Дано да докараш 20л. Моите наблюдения са че, при увеличаване на пластините от 5 на 10 А пада троино а В дигаме двоино но голяма разлика в гаста не забелязах. С нетърпение ще чакам резултатите ти за да видя какво ще стане.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #11 -: Април 09, 2011, 01:20:09 pm »
Дано да докараш 20л. Моите наблюдения са че, при увеличаване на пластините от 5 на 10 А пада троино а В дигаме двоино но голяма разлика в гаста не забелязах. С нетърпение ще чакам резултатите ти за да видя какво ще стане.

Понеже не си се изказал както трябва, ще "преведа".

Цитат
Моите наблюдения са, че при увеличаване на пластините от 5 на 10, токът пада тройно, а напрежението трябва да е двойно, но голяма разлика в производителността не забелязах.

DIDO112

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #12 -: Април 09, 2011, 01:44:49 pm »
Точно така.  :)

Неактивен weka

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 41
  • Пол: Мъж
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #13 -: Април 09, 2011, 10:39:06 pm »
Днес ми се взриви казаченто на електолита. Изпускаше през капачката наложи се да е уплътня с поксипол, запуших изхода ННО и запалих ДВГ-то за проверка, налягането стигна до 160 мБара и бум!!!. Само  капачката остана здрава. Тотално се отказах от идеята за съхраняване на водорода 

холандеца

  • Гост
Re: Сепаратор на ННО
« Отговор #14 -: Април 10, 2011, 01:05:29 am »
Причината да ти се взриви казанчето най-верояатно е друга, прегряаване на някояа кабелна възка и ли врущане на огън през маркуча.Аз зъщо съм взривявал няколко пъти кофи и аквариуми но това беше по мояа вина, или по-точно пренебрегване на мерките за безопастност.Но със сигурност мога да кажа че ННО до 15 атм. несе самовзривява, за по-визоко налягане немога да гарантирам.
« Последна редакция: Април 10, 2011, 01:16:21 am от холандеца »