Автор Тема: Опит за репликация на капаген генератор.  (Прочетена 17469 пъти)

Hacko

  • Гост
Здравейте приятели. Опитвам се да направя репликация от този сайт:
http://u2ecom.com/kapagen/
Но тъй като нямам образование по електроника се обръщам тук. Имам приятели с нужното образование, но или не им се занимава или ме мислят за луд.
Ще съм благодарен ако вие ми казвате , а аз сглобявам. По принцип имам всички елементи от схемата.
Само още не съм взел нужният брой крушки.
По долу ще приложа снимки на най-важните елементи в схемата. И самата схема.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Опит за репликация на капаген генератор.
« Отговор #1 -: Април 03, 2011, 05:28:17 pm »
Този проект ми се вижа доста глупав по идея.
От къде ще се вземе допълнителната енергия , отговарям най-вероятно то заземлението разполажени на разтояние 10 метра. Ако е така то изпълнението е доста аматьорско.
1 искрището не се прави толкова елементарно, трябва охлаждане-от видиото се вижда почерняване на медта, превръщането и в меден окис като поялник. Електрическата искра се превръща в ел. дъга.
2 разряда на кондензатора става през вторичната намотка на мрежовия трансформатор, най-много трансформатора да пробие от ВЧ токове, да не говорим че индуктивноста е много голямо съпротивление, трябва да се работи с малък кондензатор в случея 1мкФ.
Положителна идея е удвояване на напрежението и еднополярните импулси.
Общо взето модернизащия на теслов трансформатор с много трудни настройки
на искрището, мрежовият трансформатор, зарядния кондензатор, настройка на товара, настройка на ВЧ трансформатора, и при тези настройки евентоално успех. Споредмен трябва и кондензатор паралелно на вторичната намотка на мрежовият трансформатор  да вървят ВЧ токовете.
Ако имаш трансформатор за микровълнова печка дава ефективна стойност на напрежението 1000В амплитудна стойност 1400В. Въздухът пробива на 3кВ/мм. Напрежението от връх до връх е 2800В за да имаме пробив трябва разтоянието да е 0,9мм толкова е дадено и в схемата. Това е най-лесното защото са стандартни частите. другото е според зависи.

Hacko

  • Гост
Re: Опит за репликация на капаген генератор.
« Отговор #2 -: Април 05, 2011, 11:50:02 am »
Благодаря за отговора.
Ще оправя искрището да не е толкова елементарно.
По принцип бих искал да направя сглобка точно по схемата за да се убедя. Дори и да изгори нещо. Защото уж по схемата има ефект.

Momchil

  • Гост
Re: Опит за репликация на капаген генератор.
« Отговор #3 -: Май 03, 2011, 11:21:01 am »
Здравейте,
Имам редица проблеми за разрешаване :
След подробни измервания ще дам данни , но за сега основното е ,че лампите светят доста слабо .
Въпросната репликация :

Моля всички да вземат мерки за безопасност !!!
Напреженията са високи (400-1500-3000V) .
« Последна редакция: Май 03, 2011, 11:24:51 am от Momchil »