Автор Тема: Кой web browser ползвате?  (Прочетена 37484 пъти)

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Кой web browser ползвате?
« -: Март 28, 2011, 10:59:37 am »
Firefox 4 най-после излезе седмица по-късно от Internet Explorer 9 – с обновена визия и 'Do Not Track' функция.

Новата версия на браузъра на Mozilla е с изчистен, минималистичен външен вид, с акцент върху изображението на екрана, повишена скорост на зареждане на страниците и възможност за групиране на табовете. Огромното му предимсво пред IE 9 обаче е, че работи и под Windows XP, както и под Windows 7, Mac OS X и Linux.

Табовете се появяват над адресния бар, а не както досега – под него. Home-бутонът пък е преместен вдясно, а бутонът за Refresh – в края на адресния бар.

Firefox 4 поддържа като стандарт и Firefox Sync технологията на Mozilla, която позволява синхронизирането на данни и пароли между различни версии на браузъра, както и различни компютри.

От Mozilla регистрираха повече от 3,5 милиона сваляния на новия Firefox часове след пускането му на 22-ри март 2011 г.

За момента браузърът е наличен за Windows, Mac OS X и Linux, като се очакват версии за Android и Maemo. От компанията очакват изтеглянията на браузъра скоро да достигнат 5 милиона.

Те подчертават, че това е най-бързият Firefox за момента, което е едно голямо предимство спрямо по-старите версии, както и спрямо други браузъри.

Firefox 4 има и едно огромно предимство срещу Internet Explorer 9 – работи под Windows ХР. Това си личи и от свалянията на новия Internet Explorer – за 24 часа време той постигна само 2 милиона тегления.

http://notrial.info/news/it/3384.html
http://www.mozilla.com/en-US/firefox/features/

Личните ми впечатления са за ускорено зареждане на страниците, по-стабилна работа в Линукс, но интерфейсът не ми допада много. Тия табове отгоре нещо не се връзват, що ли са ги преместили... ??? Липсва ми също лентата за прогреса долу вдясно, Add-on-ите ги показва странно в отделен таб и др. подобни...
« Последна редакция: Април 11, 2011, 10:22:03 pm от altium »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Излезе Mozilla FireFox 4
« Отговор #1 -: Март 28, 2011, 10:12:51 pm »
интерфейсът не ми допада много. Тия табове отгоре нещо не се връзват, що ли са ги преместили... ???
И на мен ми допаднаха подпрозорците отгоре, но ако искаш да са на нормалната позиция, трябва като натиснеш десния бутон на мишката върху сивото поле до лентата с менютата и от менюто да махнеш отметката пред Подпрозорците отгоре.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 503
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Излезе Mozilla FireFox 4
« Отговор #2 -: Март 30, 2011, 08:47:33 pm »
Тази нова Mozilla FireFox 4 има една голяма гъзария, запомня паролите за вход в различните сайтове и така само с натискане на бутон "вход" се влиза, без отегчителното набиране на кодовете.
« Последна редакция: Април 01, 2011, 05:00:51 pm от EDM electronics »

ppankov

  • Гост
Re: Излезе Mozilla FireFox 4
« Отговор #3 -: Март 30, 2011, 09:44:03 pm »
Тази нова Mozilla FireFox 4 има една голяма гъзария, запомня паролите за вход в различните сайтове и така само с натискане на бУтО "вход" се влиза, без отекчителното набиране на кодовете.

;D ;D ;D ;D ;D Евала :D :D :D :D това е браузер, досега не съм имал браузер да ми запомня пароли, потребителски имена... :D :D :D

sheki

  • Гост
Re: Излезе Mozilla FireFox 4
« Отговор #4 -: Март 30, 2011, 10:47:20 pm »
Как бе и Иексплорера и старата версия на лисицата си помнят усера и паролите .. ама явно сте си изключили опцията.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Излезе Mozilla FireFox 4
« Отговор #5 -: Март 31, 2011, 10:39:55 am »
И така се забравят пароли.... :)
М/у другото при преинсталиране как могат да се запазят паролите? Аз до сега копирах "\my documents\user\application data\...." Но след последния път не се получи така че запази само юзърнеймите но не и паролите, тях ги дава като празно поле.
И аз ползвах Firefox но много набъбна, и започна да кльопа прекалено много РАМ.... Сега ползвам Хром + приставка AdBlock плюс да блокира разните му шарении, флашове и т.н.

vitan

  • Гост
Re: Излезе Mozilla FireFox 4
« Отговор #6 -: Март 31, 2011, 11:55:51 am »
SRWare Iron: The Browser of the future – това е яко! Portable версиите винаги са за предпочитане. Но за Firefox-а има повече екстри като добавки.

Иначе Internet Explorer е най-добрия браузър, с който…. трябва да изтеглиш друг браузър!
Хвалят се, че най-новия не бил такова дърво, ма хич не искам и да пробвам.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Излезе Mozilla FireFox 4
« Отговор #7 -: Април 01, 2011, 02:11:03 pm »
Супер е тоз Iron, от вчера съм с него. Единственото като разлика м/у хром и него е липсата на опцията "дали искаш гуугъл да си води статистика за сайтовете които си гледал". При хром като забраня пращането нищо не изпраща, снифил съм си трафика и знам.
Мозила 4 както и новите линукс ядра и KDE4, графични библиотеки много набъбнаха.... Въобще не ми харесват тенденциите софтуера да се пише толкова на "високо"...
« Последна редакция: Април 11, 2011, 10:27:38 pm от altium »

Неактивен miromad

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 461
Re: Излезе Mozilla FireFox 4
« Отговор #8 -: Април 01, 2011, 04:29:20 pm »
Тази нова Mozilla FireFox 4 има една голяма гъзария, запомня паролите за вход в различните сайтове и така само с натискане на буто "вход" се влиза, без отекчителното набиране на кодовете.

За автоматично въвеждане на потребителските имена и паролите аз използвам програмата AI Roboform Enterprise 7.2.7 Final, която работи и с Firefox 4. Ползвам тази програмка, защото не искам да запомням паролите с браузъра и някой друг да ми влиза в пощата или фейсбука. С нея много лесно влизам във всички сайтове в които съм се регистрирал само с едно кликване. Има и опция за Master Password, за да не може някой друг да влиза в тези сайтове, ако не знае паролата. А за backup архивирам папката My RoboForm Data, която се намира в Моите Документи.
« Последна редакция: Април 01, 2011, 05:09:40 pm от miromad »

rpavlov

  • Гост
Re: Кой web browser ползвате?
« Отговор #9 -: Февруари 23, 2013, 05:07:58 pm »
Предпочитам Интернет Експлорер още от времето когато Нетскейп Навигатор (предполагам не го помните), държеше 90 и няколко процента, а ИЕ 2-3%. Имаше и Опера, май още я има, пробвах и Огнената лисица, щерка ми и е почитател, и Хрома пробвах, но винаги съм бил на ИЕ. Защо? Може би ми е удобен, може би е близък до начина ми на мислене ( все пак ползвам Уиндоус от 2, после 3.1 фор уъркгрупс и т.н. и съм зомбиран). Не съм пробвал Сафари.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Кой web browser ползвате?
« Отговор #10 -: Февруари 23, 2013, 07:36:37 pm »
Ми то "нетскейп навигатора" още си го има"AOL" го закупиха за да  го развиват както и "ICQ"   

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Кой web browser ползвате?
« Отговор #11 -: Февруари 24, 2013, 01:57:45 pm »
За мен най-важни са три фактора при избора на браузър:
1. Лека програма - малко по обем инсталационни МВ.
2. Бърза и защитена връзка  - измервам в секунди.
3. Дизайн и удобство - това включва прост, но елегантен изглед с възможности за избор от декорации и добавки, И бутончетата да са там, където трябва, без да забравяме техните възможности (подпрозорци и др.)
За мен това е била винаги Лисаната.
« Последна редакция: Май 30, 2017, 10:06:45 am от Maistora52 »

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Кой web browser ползвате?
« Отговор #12 -: Май 29, 2017, 10:11:47 pm »
Темата е цялата в паяжини, но напоследък става актуална с новите утежнени и тромави версии на популярните браузъри. Има и друго - от известно време не се поддържат CPUта без SSE2 инструкции. Това касае много хора с Linux OS, работещи на по-стари машини...и не само. Та, ровейки по форумите се натъкнах на една доста интересна и обещаваща програма - QtWeb. На диска заема само 6MB(МегаБайта). Работи много пъргаво с изчистен интерфейс плюс някои нови интересни функции като вграден торент клиент. Има си блокаж на досадните реклами, защитен режим и т.н. Програмата е мултиплатформена, развива се активно и има добра документация. Екранната снимка е от система с CPU AMD AthlonXP без SSE2 инструкции.