Автор Тема: Тесла: тайни на свободната енергия (студено електричество) - статии  (Прочетена 165392 пъти)

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
И аз благодаря на edor че сподели книгата тук с нас.
Имам я в книжен формат и си струва да бъде прочетена.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Атос, и ти си дал бая жега щом е започнала да прескача искрата вътре между електродите :D Ако разстоянието между тях беше по-голямо, цялата сила щеше да се съсредоточи в нагреваемата жичка и крушката да свети силно с нормалния си цвят. Иначе е любопитно оранжевото пламъче, което се образува в крушката (и при мен го имаше). То има доста висок оргонен заряд.

Тя тая лампа е с двоен стъклен балон - нагреваемата жичка е капсулована в мини балон от стъкло без въздух, затова свети така. Иначе оргонното излъчване се усеща много яко с ръка на стъклото:)
Счупиха ми се мощните кондери, направо се сцепи керамиката...та ще мине време до следващите опити с тази установка...

pdraganov

  • Гост
Благодаря за многото съвети!
@Радико: трансформаторът го водят електронен http://www.cofi-ignition.com/transformers/portfolio-item/electronic-transformers/:
These transformers are produced with the electronic technology, the system is vacuum impregnated to ensure the highest rate of insulation. The features of this family of transformers make it suitable for gas and oil burners where is required continuous power, with smaller size and weight than conventional inductive transformers.
Предполагам, че има генератор на висока честота с полеви транзистор, защото първичната намотка е над 2Мом, като я меря с мултицет, докато вторичната е 1,18ком.

@hyparh: От къде мога да намеря такива кондензатори? Обиколих магазините във Варна и намерих само тези: 10nF/3kV и 4,7nF/3kV. Правих опит с 9 последователно свързани 10nF/3kV, което прави 1,1nF/27kV и втори опит с още 8 по 4,7nF/3kV, последователни на първите 9, което прави около 385pF/51kV. В първия случай разрядът е с по-къса искра, а във втория е с по-дълга. Какво означава слаби кондензатори? И в двата случая са над 20kV и само във втория случай са под 500pF. Това е трета схема на свързване, която ще пробвам. В книгата в патента на Тесла първо е кондензатора в паралел на трансформатора, след това е разрядника последователно на товара. После в описанието на практическата част странно кондензаторите стават два последователно на товара, но разрядникът си остава последователно. Интересно линковете на руски в началото на тази тема обясняват, че радиантната енергия се излъчва перпендикулярно на искрата извън проводниците, а не в тях.

Може би грешката ми е, че не съм направил вертикалната рамка за товара, а ползвам просто оголен проводник:

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
pdraganov, поръчай си от тук кондери, работят с куриер за цялата страна и цените са приемливи:

https://vikiwat.com/keramichni-kondenzatori?page=5

Иначе и аз съм ползвал "плочка" от кондери, свързана в блок, но...пробиха, макар и с доста аванс в изчислението.
Виждаш на снимката какво "животно" ползвам, нали:)
И...Хипарх е прав, капацитетът трябва да е от 500 пико, до 1,5 нано, в тия граници се получава добър ефект. Все пак не е зле да пробваш варианти - всяка установка подлежи на нагаждане:)
При 10 нано, честотата ти е доста по-ниска...все пак, ако имаш повече от тях, може да ги свържеш последователно (по около 5-6 броя). Така волтажът им се сумира, а капацитетът им - намалява...


« Последна редакция: Ноември 24, 2015, 12:08:12 am от atos »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Pdraganov, тези керамични кондензаторчета тип "монети", не са предназначени за такъв тип натоварване, т.е. не са за импулсна работа с разрядник. Ще работят нискоефективно и е много вероятно да сдадат багажа. "Животните" на Атос са хубави за целта :) Аз ползвам самоделни със стойности около 2-3nF/50kV бройката. Изготвям ги от прозрачни листи за лазерен принтер - 3-4бр. между два листа алуминиево фолио, от двете страни още по един изолиращ лист, и навиване на плътно руло + яко стягане с тиксо. Преди навиването се слагат два проводника (за изводи) да контактуват с фолиото.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Хипарх, изрови снимките, където показваш как ги правиш, ще е полезно:)
Сухите, не маслените...че там е по-сложно...

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Ето оригиналните инструкции на автора: http://4hv.org/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?31873

Колкото повече прозрачни листа имаме между алуминиевите такива, толкова по-малък ще е капацитета и по-голяма устойчивостта на пробив. Пишат, че един лист издържа на 14kV. За около 3nF, броят на използваните прозрачни листа за кондензатор, са 15 - 2х2 за покриване на всеки алуминиев лист, 5 между алуминиевите листове, 5 върху втория покрит алуминиев лист, и още един за финално обгръщане.
Така ги е дал автора, но може да се експериментира с различен брой. Последните стъпки с прореза в листовете и запечатване с горещ силикон, не съм ги правил, те не са толкова важни.
Работят доста добре и с теслови трафове (в случая подкаран със ZVS драйвер).

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Hyparh, човече, ти си Магьосник!
Е..ати готината гледка! :)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
А, тази не е моя :) Ето една от моите. Тук съм й подал максимум пауър със ZVS-то, но тогава имах качествени кондензатори, които бързо се изпекоха :D Причината бе, че бяха за DC, а диодите на ТХО-то са заминали в процеса на работа (ZVS-то е способно на голяма мощност), съответно напрежението е станало AC.
Изходящото напрежение тук е приблизително 230 000V.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Дъмбелите, избиха рибата  ;D ;D ;D

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Подлагам ги на електро-гравитация, та да са ми по-леки после ;D

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Тва дали не е устройство за незаконен риболов  8)

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Да - едновременно лови и запържва рибата...
« Последна редакция: Декември 20, 2015, 12:35:45 pm от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Хипарх, а това какво е точно?


Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Точно тази зона загледах и аз одеве. Струва ми се, че е зелената индикаторна лампа на пулта за управление на латера, макар че тук нещо бие на циан... а отстрани се вижда реалната зелена светлина, която хвърля. При вглеждане май се вижда и едно от ключетата пак там.
Бях замислил този ТТ да го използвам при опитите по възпроизвеждане на кълбовидна мълния (в комбинация с насочени микровълни за създаване на подходяща среда), но все остава на заден план.
Иначе това, което се вижда не е цял дъмбел, а само тежестите :) Вторичната е навита на ПВЦ тръба, а тежестите просто са поставени отгоре й за капацитет. Ако се побутнат с пръст, ще паднат.