Автор Тема: Тесла: тайни на свободната енергия (студено електричество) - статии  (Прочетена 164229 пъти)

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Хипарх, а това какво е точно?

Кво да е - картината от другата страна на хиперпространствения портал 8)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Някой казва новините, през 3248г.  8)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Разкрихте ме... порталът, който така усърдно пазех в тайна ::) Той не е за простосмъртни. Отвежда до Древните Води на Сътворението - първичният етерен поток, изначалната вседвижеща сила в натурален вид, още преди да е настъпила бифуркацията му в простовати "сили" като електричество, магнетизъм, гравитация, топлина и светлина... Потокът, временно интегриращ низшето царство на грубата материя и неговите обитатели.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Потокът, временно интегриращ низшето царство на грубата материя и неговите обитатели.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Точно тази зона загледах и аз одеве. Струва ми се, че е зелената индикаторна лампа на пулта за управление на латера, макар че тук нещо бие на циан... а отстрани се вижда реалната зелена светлина, която хвърля. При вглеждане май се вижда и едно от ключетата пак там.
Бях замислил този ТТ да го използвам при опитите по възпроизвеждане на кълбовидна мълния (в комбинация с насочени микровълни за създаване на подходяща среда), но все остава на заден план.
Иначе това, което се вижда не е цял дъмбел, а само тежестите :) Вторичната е навита на ПВЦ тръба, а тежестите просто са поставени отгоре й за капацитет. Ако се побутнат с пръст, ще паднат.

Повече ми прилича на проекция на силуета ти, държащ камерата...

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Със сигурност не съм аз, по-скоро е едно от ключетата (като ключ за врата, но малко по-малко; за пулта са). Фотоапаратът в случая стои на статив и си прави дългата експозиция (в случая 31 секунди), а аз не съм там, а на около метър вдясно, за да мога да настройвам латера на подходящ волтаж.
От Properties --> Details на снимката, могат да се видят данните от настройките на апарата.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте колеги,
На времето правех опити с дълга линия със съсредоточени параметри за 220В/50Хц. Ползвах 10 бронирани дросела с въздушна междина около 1,5мм. и 10 метало -хартиени кондензатора 10мкФ/1000В.
Линията маже да е Н.Ч. серийно са дроселите, паралелно кондензаторите или В.Ч. серийно кондензаторите паралелно дроселите.
Избрах първи вариант заради малък капацитет на кондензаторите и ниска честота. Накрая на линията се връзва лампа 220В/60Вт.
При включване, лампата свети ярко и се палеше със закъснение около две секунди, при измерване напрежение около 400В (ефективна стойност) не изгаря. При изключване - стъклото леко почерняло, последователно включвам още една лампа, напрежението се повиши на 620В. Включвам три лампи, те светят с понижена яркост, измервам около 200В на лампа.
Тези дросели мислех да ги размотая и предам на вторични. Не можах да настроя линията да отчета усилване на енергията. Имах увеличаване на изходната напрежение от 220В на 620В. Ако 620В.1,4=868В 868В<1000В, отивам опасно близо да пробив на кондензаторите. За това не допуснах повече увеличаване на напрежението.
Получих при други опити усилване на енергията и от там знам, че трябва точно да се пасне импеданса на товара. Не съм давал линията на късо, с лампа от автомобилен фар примерно 12В/60Вт.
Опитът не е прецизен, но имаше трикратно увеличаване на изходното напрежение. Високата честота само прави по-малко устройството, но явно законите са еднакви. Може още опити да се правят.
« Последна редакция: Ноември 27, 2015, 01:22:19 am от atos »

pdraganov

  • Гост
Взех си от кондензаторите от Викиват - 500pF/28kV. Във всички случаи шунтираха искрата, дори когато свързах последователно всичките си кондензатори: 5 по 500pF, 8 по 4,7nF и 8 по 10nF (еквивалентна стойност 80pF). Изглежда трансформаторът ми генерира високото напрежение с висока честота и недостатъчна мощност. Мисля да пробвам описаното в първите постове в темата - да сложа две изолирани една от друга метални планки около искрата, между които да свържа товара. Другият вариант е да си търся високоволтов грец, за да изправя високото напрежение, но май са много скъпи и не си заслужава.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Така е колега! От Викиват, всичко е шунт  ;D ;D ;D Не го ли знеше?  8)