Автор Тема: Тесла: тайни на свободната енергия (студено електричество) - статии  (Прочетена 164204 пъти)

spirit1

  • Гост
Виждам колко остроумен е вашият адвокат. Моля да ми се обадите, когато успеете да направите вашия ГАЛВАНИЧЕН АКУМУЛАТОР ЗА ПРОМЕНЛИВ ТОК.  Сигурен съм в неговия успех.
« Последна редакция: Септември 05, 2013, 01:59:58 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Спирит, всички знаем това, което си забелязал. Има обаче разлики, които трябва да се наименуват. И естествено названията са твърде относителни. Не е работата обаче в названията, а в начина по който ги използваме, и като следствие - различните устройства и апарати, които произвеждат, преобразуват и ползват различните по форма тоци.
Хайде, ти си по знаещ - назови колко или какви по "вид и форма" тоци са известни на науката, че аз а и някои други любители не знаем.

pdraganov

  • Гост
Опитах да направя експеримента за студено електричество от книгата на Марко Пицути "Забранените научни експерименти" https://www.helikon.bg/books/108/-%D0%97%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D1%83%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8_185417.html, но крушка, дадена накъсо, не светва. Някой чел ли е книгата и успял ли е да извърши експеримента успешно?

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Може ли да се намери тази книга в и-нет или я има само по книжарниците?

pdraganov

  • Гост
Не съм я намирал безплатно в интернет. Има я на хартия на италиански и български. Естествено я няма на английски и не се продава в САЩ, защото съдържа много неудобни истини.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
интересно..ще треа да си я купя  :o

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
pdraganov, опиши с две думи кой експеримент точно си правил?

Неактивен edor

  • Неактивен
  • Публикации: 7

pdraganov

  • Гост
Заряд на кондензатор с високо напрежение и дъгов разряд през "искрител". Купих си трансформатор COFI TRK1-20PCVD 15kV 20mA със заземен полюс, ползвам последователно свързани кондензатори 10nF/3kV. След искрителя се слагат крушки с нажежаема жичка към земя, дадени накъсо. Би трябвало да светят според описанието, но не се получава. Когато кондензаторът е в паралел на трансформатора, както е по схемите на Тесла, искра не се получава. Изглежда трансформаторът дава променливо напрежение с висока честота и се шунтира с кондензатора. Когато свържа кондензатора последователно към искрителя, искра се получава, но ефект няма. Единственото интересно, което получавам, е като докосвам единия полюс на крушката към проводника, когато другият е в контакт със същия проводник, но на известно разстояние, се получава съвсем малка искричка. Това може би показва съвсем малко наличие на ефект, който не е описан в учебниците по физика.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Най вероятно причината за неуспеха е, че ползваш високоиндуктивен трансформатор със железна сърцевина което филтрира високите честоти а работи само на ниски. Ефектите които очакваш се получават само при много високи честоти.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Няма значение какъв точно е трафа, важното е да е високоволтов. Аз ползвам запалителен траф за пещи със същите стойности.

Pdraganov, кондензаторите са ти слаби, трябват ти импулсни на 20kV или нагоре, ето от такъв тип: https://www.google.bg/search?q=doorknob+capacitor&prmd=ivn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjly8itmKbJAhVI1SwKHWAaDxMQ_AUIBygB

Стойността им може да е 500-2000pF, не е необходимо да е висока. Ето схема за свързване. Разрядника трябва да се намира между трансформатора и кондензаторите.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
pdraganov, тук честотата зависи от искрището ти и от кондензатора! Дали ще светне лампата - също е специфично. При мен някои светеха, други - не!
Този кондензатор обаче е слабичък, за 15 киловолта! При тези високи напрежения стават моментни пробиви в кондерите понякога. Не гърми, но вътре си прескача заряда.
Аз съм правил следната установка само:












 

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Атос, и ти си дал бая жега щом е започнала да прескача искрата вътре между електродите :D Ако разстоянието между тях беше по-голямо, цялата сила щеше да се съсредоточи в нагреваемата жичка и крушката да свети силно с нормалния си цвят. Иначе е любопитно оранжевото пламъче, което се образува в крушката (и при мен го имаше). То има доста висок оргонен заряд.

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Благодаря edor.

Неактивен gvg

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 136
  • Пол: Мъж
  • Скайп: gogopopo5
Хиляди благодарности за книгата.