Автор Тема: Електромобилът на ТЕСЛА  (Прочетена 159307 пъти)

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #30 -: Април 30, 2009, 06:01:14 pm »
Днес подкарах двуфазния двигател с данни индуктивност 1Хр и омично съпротивление 76 ома на статорната намотка(общо).Експериментите са в началото,виждам някой проблеми но ще ги отстраня.Двигателя не е работил в резонанс това е в по-късен етап на разработката.
« Последна редакция: Април 30, 2009, 06:05:05 pm от mi68 »

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #31 -: Април 30, 2009, 06:30:38 pm »
 ;D ;D ;D ;D
Поздравления mi68 и успех с резонанса

ppankov

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #32 -: Април 30, 2009, 10:02:32 pm »
Браво mi68 :) Поздравления :)
И аз пробвах да вкарам едно електродвигателче в резонанс но само между 35Hz и 50Hz имам леко развъртане....но двигателя ми не е асинхронен а електромагнитен....

При теб как е с натрупването на енергията? Има ли неравномерност при работа на двигателя? Схемата работи ли стабилно? Отчете ли претоварване в някоя точка на схемата?

Поздрави и успехи

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #33 -: Май 02, 2009, 02:54:13 pm »
Опитите съм правил със стандартни 50Хц двигатели.При двуфазният двигател се наблюдава неравномерно движение но това не е недостатък ще се сложи маховик или ще се повишат оборотите.Двуфазният двигател е разновидност на монофазния и си прилича по ПУЛСИРАЩОТО електромагнитно поле,което не създава пусков въртящ момент този,недостатък се бори със стартер,съединител и скоросна кутия в предлаганата с-ма./при трифазни системи имаме ВЪРТЯЩО магнитно поле/Идеята е двуфазния двигател да се управлява от противотактно изходно стъпало(пуш-пул)или да се захранва от акумулаторна батерия заедно пуш-пула.Според литературни източници при резонанс мощноста се повишава от2до8пъти.При мен се получи2 това го обеснявам с ниския качествен фактор(опитите са за 50Хц).По-добри резултати се получи при сериен напрежителен резонанс 2пъти се улеличи напрежението.При паралелен токов резонанс се получи по-лошо 1,5пъти се намали токът,а не с 2пъти според сметките това го обеснявам с фазовата разлика на захранващия т-р.Да обобща І иІІ степен на с-мата са полуготови и няма да се занимавам по тях остава ІІІ степен(най-важната) да се подкара отрицателната индуктивност(има и спец тема във форума).Дойде ми идея да се пробват три бобини в звезда за да се получи двойно ВЪРТЯЩО се електрогравитационно поле.Явно при моно и две бобини се получава ПУЛСИРАЩО поле и не тръгва.Ще мине малко време да изработя трите бобини и кръговия брояч.(имам две бобини)
П.П.Вместо кръгов брояч по-лесно е да се използва стандартен трифазен ток 3Х220/380V
« Последна редакция: Май 03, 2009, 08:16:04 am от mi68 »

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #34 -: Май 03, 2009, 08:59:42 am »
Тесла е открил,по мое мнение,ВЪРТЯЩО СЕ ЕЛЕКТРОГРАВИТАЦИОННО ПОЛЕ то много близко до ВЪРТЯЩО СЕ ЕЛЕКТРОМАГНИТНО ПОЛЕ но има и разлика първото създава дупка.С поляритета на електричното поле определя вход или изход т.е.бяла или черна дупка.С тази технология е правил чудеса като е създавал коридори(тунели) и пренасял кораби в пространството.Задачата бе с повишена трудност но се досетихме,благодаря на всички учасници за изказаните мнения,които допринесоха за осъзнаване на явлението.Човек като се замисли вижда пополярноста на електрогравитацията.Земята има заряд 500000 или 600000Кл(цифрите са различни зависи от метода) и интензитет на гравитационното поле 9,8Н/кг пополярно като земно ускорение като следствие и магнитно поле с интезитет около 12А/м.Един статичен електрон има заряд,маса и електронно(леко) неотрино,а движежещият и магнитно поле според мен се явява заради електронното неотрино.При бифилярното свързване магнитното поле се унищожава и имаме само електрогравитация,електрона се движи от електрични сили и създава заряд(високо напрежение),поради своята масата и гравитационни ефекти.Извесно е,че разноименни заряди се привличат същия ефект се получава и при заредено тяло(земята) и не заредено(неотрално)тяло(свободно падане,гравитация).Ако тялото се зареди едноименно то ще се отблъсква(разширение).Електрически лесно се променя знакът на заряда и управление на вход/изход.Преобразуването от въртящо елекромагнитно поле във въртящо се електрогравитационно поле става лесно и просто като се пусне трифазен ток в трифазни бифилярни намотки,с високо постоянно напрежение се сменя посоката,имено центробежна(разширяваща)сила или центростремителна(сгъстяваща,материалезираща)сила.Теорията е ясна остава да се творят чудеса и решат някой практични въпроси.
« Последна редакция: Май 03, 2009, 09:43:48 am от mi68 »

Ariel

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #35 -: Май 03, 2009, 09:53:42 am »
Тесла е открил,по мое мнение,ВЪРТЯЩО СЕ ЕЛЕКТРОГРАВИТАЦИОННО ПОЛЕ то много близко до ВЪРТЯЩО СЕ ЕЛЕКТРОМАГНИТНО ПОЛЕ но има и разлика първото създава дупка.С поляритета на електричното поле определя вход или изход т.е.бяла или черна дупка.С тази технология е правил чудеса като е създавал коридори(тунели) и пренасял кораби в пространството.Задачата бе с повишена трудност но се досетихме,благодаря на всички учасници за изказаните мнения,които допринесоха за осъзнаване на явлението.Човек като се замисли вижда пополярноста на електрогравитацията.Земята има заряд 500000 или 600000Кл(цифрите са различни зависи от метода) и интензитет на гравитационното поле 9,8Н/кг пополярно като земно ускорение като следствие и магнитно поле с интезитет около 12А/м.Един статичен електрон има заряд,маса и електронно(леко) неотрино,а движежещият и магнитно поле според мен се явява заради електронното неотрино.При бифилярното свързване магнитното поле се унищожава и имаме само електрогравитация,електрона се движи от електрични сили и създава заряд(високо напрежение),поради своята масата и гравитационни ефекти.Извесно е,че разноименни заряди се привличат същия ефект се получава и при заредено тяло(земята) и не заредено(неотрално)тяло(свободно падане,гравитация).Ако тялото се зареди едноименно то ще се отблъсква(разширение).Електрически лесно се променя знакът на заряда и управление на вход/изход.Преобразуването от въртящо елекромагнитно поле във въртящо се електрогравитационно поле става лесно и просто като се пусне трифазен ток в трифазни бифилярни намотки,с високо постоянно напрежение се сменя посоката,имено центробежна(разширяваща)сила или центростремителна(сгъстяваща,материалезираща)сила.Теорията е ясна остава да се творят чудеса и решат някой практични въпроси.

Здравейте:)) тези два дни само аз и Вие сме тук на форума
Моля Ви, може ли съвсем простичко, без никакви ужасии технически , да обясните какво сте  открили, какво сте постигнали и какво  е полезното в цялата тая дунанма.

Аз например нищо не съм открил .Но знам че го има. някаква материя или енергия или преливник на енергии който може да се задейства от самото "нищо"  и той  като сърце тупти
Но от това мое знание  99% от хората ще се начумерят и ще кажат "Ееее аман от врачки и наднебесни разбирачи...
ХАйде разкажете Моля.
П.С. Бях в един форум  и знаете ли та там  тук всичките дето сме  ни наричат Мошета и мръсни тарикати и трикаджии.
Няма лошо всеки е свободен да се изкаже, но все пак нека се изтъкне  кога, къде, колко
и да се покажат нещата не всеки  придошъл в форума. ясно и разбираемо.



П.С.  ИЗчетох темата Вие  сте  постигнали нещо което  други само лелеят .Езикът ви е добър.
Бихте ли ми простили суровия тон ?
Господине Желая Ви много успехи по нататък и Ви моля да  ми дадете възможност и аз да си направя такова устройство трябва ми за видеокамертата да я захранвам Панасоник Ен ВЕ 30 Аз съм човек на изкуството но най ми са  полезни знанията за техниката в моя занаят.

« Последна редакция: Май 03, 2009, 10:16:51 am от Ariel »

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #36 -: Май 03, 2009, 11:32:48 am »
 Здравей,Аriel
Разглеждаме темата за електромобил на Тесла по авторска с-ма.Разглеждат се три етапа:І етап електронна с-ма с лампи(разискване с ИС и транзистори);ІІ етап двуфазен 180 градусов ел.двигател(да не се бърка с кондензаторен 90 градусов двигател);ІІІ етап отрицателната(генераторна)бобина/виж проект Genesis/.Тук е енергията,която потича от"нищото" стигнах до извода по аналогия,че ни трябва трифазна отрицателна бобина(естествено,че имаше проби и неуспехи).Изучавах творчеството на Тесла по години и репликирах успешно безжично предаване на ел.енергия(да не се бърка с радиоразпръзкване,тук се предава информация,сигнал)използва се високо напрежение и не е практично за това се насочих към бобините и смятъм да не се отказвам.Най-лесна репликация се прави с трифазен ток като най-достъпен,за битови нужди може да е проблем трябва да се проследи кой съсед на коя фаза е.Много фазните системи с променлив ток е теслов патент,а ток има във всеки дом,Едисон получава постоянен ток но той не се е наложил.Нямам готово изделие,на сегашния етап,да може всеки учасник да го реплекира.Трифазен ток се пуска през бифилярна намотка и се получава черна дупка.За обратен ефект трябва допълнително едноименно високо напрежение и черната дупка се превръща в бяла т.е.генераторна и токът е безплатен и всеки е независим като БОГ.
П.П.Трифазният ток се използва в трифазни променливотокови двигатели много популярни в промишленоста и трифазни токоизправители за средни и големи мощности.Трифазният ток пренася от ТЕЦ енергията на въглищата,без влакови композиции,и се усъществява прогреса.Сега имаме и АЕЦ.
« Последна редакция: Май 03, 2009, 11:42:41 am от mi68 »

rurahri

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #37 -: Май 03, 2009, 01:46:33 pm »
Поздравления - така е но процеса не може да се контролира(за справка ПРОЕКТ Филаделфия- Тесла и Айнщайн). По тази схема след старта трябваше да я разруша защото се самоускорява. Желая Ви успех и много късмет.

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #38 -: Май 03, 2009, 03:07:18 pm »
Здравей,Rurahri
Забележката е правилна.Трябва да се пресъсне тока.Ако се получи дъга и не може да се прекъсне токът то разполагам с оксижен и ще стопя кабелите.Въпроса се решава като се работи в инпулсен режим като кондензатори се разреждат през бифилярни намотки като развитие се използва трифазен ток съответно всяка фаза захранва кондензатор и бифилярна намотка,дефазирани на 120 градуса и получаване на въртящо се гравитационо поле но пулсиращо не постоянно самоускоряващо се.Така изложената идея предполага,че е работеща.Погледни с-мата и виж как се регулира мощността на двигателя,чрез високото напрежение,а то става от педала на газта вързан с реостат към отоплението на лампите за високо напрежение.Мисля начина за елегантен и много практичен(все пак полето е електрогравитационно и се управлява от гравитацията/масата/ или от заряда/ел. ток/,може и конбинирано от двете/маса и ел. ток/това е условно няма маса без заряд и заряд без маса).
П.П.Бифилярните бобини са конусни или пирамидални,палачинкови работят лошо(мисля защо),цилиндрични не тръгват(не казвам не работят може да се иска повече настройки)..
« Последна редакция: Май 03, 2009, 05:27:13 pm от mi68 »

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #39 -: Май 05, 2009, 08:26:59 pm »
Трябва да се проуме е,че в природата няма празно пространство и във вакум имаме гравитационно поле по-точно електрогравитационно поле, то е градиентно(радиално) защото зависи от разтоянието квадратично.Това е видно от з-н на Нютон и з-н на Кулон.Ако направим инплозия(черна дупка) енергията влиза радиално в центъра,там се получава повече енергия и той експлоадира.Характерно за радиалното движение е липсата на магнитно поле(защото е бифилярно,унищожено),а това движение не може да породи ел. ток.Ако се направи трифазна с-ма дефазирана на 120 градуса получава се дисбаланс в радиалната енергия,следствие на това поява се магнитно поле,а то на ел. ток.Простата логика показва,че същия ефект се получава по просто от двуфазни(противоположни) системи,още по-прости от разположени(дефазирани) на 90градуса,филосовско разделяне на ин и ян.Най-проста е трифазната с-ма,другите системи са за напреднали,не сме от тях,но ще добием опит и ще се научим да ги правим.
П.П.Въртящо се електрогравитационно поле се получава и от въртящи се наелектризирани маховици.Предимствата на електричните трифазни системи са простота,Бифилярните бобини нямат индуктивност съответно времеконстанта и следователно работят на СВЧ честоти,непостижими за маховици,Ключовите транзистори работят в облекчен режим(няма самоиндукция),няма въртящи се материални части(бобините са статични).Залавям се на работа.
« Последна редакция: Май 06, 2009, 12:50:36 am от mi68 »

rurahri

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #40 -: Май 06, 2009, 01:10:44 am »
Ужажаеми mi68,
прав сте за въртенето на на трите фази но не забравяйте 4е трябва да са правоъгълни импулси със стръмни фронтове, което ни довежда до:
http://mazeto.net/index.php?option=com_jdownloads&Itemid=16&task=view.download&cid=2979
това не що си генерира идеална нарастваща самовъзбуждаща се синисуида даже и като престанеш да пулсираш бобините. Правоъгилния импулс е задължителен той съдържа много хармони4ни на който раз4итаме за да има резонанс.
   Ако сте решил да правите подобна машинка вижте какво казва Стивън Марк, но той скрива 10% от истината, но не лъже.
http://mazeto.net/index.php?PHPSESSID=bc3613498b724589d7ee0a8f16093c87&topic=225.0
   Относно управлението по на4ина показан на "оригиналната схема" с лампите на Тесла мисля 4е нищо няма да се полу4и защото няма затворен кръг вход=изход. При реално у-во управлението става в старт стопен режим или е пуснато или е спряно и вси4ко това много бързо.
   Относно 4естотата - тя зависи от товара.
Желая Ви успех.

Правопис?
« Последна редакция: Февруари 05, 2010, 11:02:53 pm от altium »

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #41 -: Май 06, 2009, 07:29:41 am »
Забележките на Rirahri саправилни.Това на кратко е преобразуване на Фурие и преминаване от времевата в честотната област.От тази теория е извесно,че делта функцията има непрекъсната и безкрайна честотна област следствие се получава резонанс на много високи честота.Теорията идеализира фактите на практика спектъра е ограничен и разширението става по два пътя:1увеличаване на амплитудата,2увеличаване на стръмноста и намаляване на продължителността на инпулса,3 комбинирано от 1 и 2.При бифилярката предният фронт на инпулса е стръмен заради липса на времеконстанта,задният фронт зависи от честотните свойства на транзистора,въпрост на пасване.Аз ще вървя по пътя на голяма амплитуда ще зареждам кондензатори от мрежата(310В) и разряд през тиристор.Ако се проваля ще пробвам с -ма с лампи(транзистори).На практика говорим за параметричен резонанс.
« Последна редакция: Май 06, 2009, 07:32:57 am от mi68 »

ppankov

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #42 -: Май 11, 2009, 02:08:17 am »
Драги mi68,
извини ме за елементарния въпрос, но как да конвертирам монофазен двигател в двуфазен?
Или може би да си ползвам трифазен на две фази?
До сега, успях да развъртя само електромагнитен електродвигател, който се ползва за вентилатор в Ладите, вързан на изходния аудио-траф, при резонанс от 35 до 50 Херца, като при 50 Херца вече е критично въртенето, става нестабилно и при по висока честота само вибрира.

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #43 -: Май 11, 2009, 06:04:58 pm »


http://ntesla.at.ua/publ/2-1-0-30
http://www.energy21.ru/index.php?option=com_content&task=view&id=377&Itemid=180

Това са два материала на руски език, опитващи се да дадат приемливо обяснение на принципа на работа на Тесловия ел.автомобил.



В първия се говори за скаларни вълни, а вторият е на В.Дудишев, който предполага необичаен режим на работа на вакуумният триод и в резултат възможност за черпене на до 10кВт от лампа с подходящо охлаждане.

« Последна редакция: Май 11, 2009, 09:02:25 pm от getca »

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #44 -: Май 11, 2009, 11:07:06 pm »
Преди време писах за тоя триод, изобретателя му Ли де Форест, както и отношенията му с Тесла... Материалът на Дудышев е невероятен - нещата са прости, никакви мотори-генератори и т.н., всичко е до лампите и нормалните тесловски високоволтови и ВЧ контури. Нека се изкажат колегите техници, ама ще е срамота да не се пробва толкова просто нещо - доработката не вярвам да е особен проблем за толкова умни глави тука  :)