Автор Тема: Електромобилът на ТЕСЛА  (Прочетена 159241 пъти)

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #15 -: Март 22, 2009, 03:07:25 pm »
За триоди може да се използват двойни НЧ триоди ЕСС83 с отопление на 12в.т.е.три лампи ЕСС83 и четири 6П14П,две за високо напрежение и две в изходното стъпало в пентоден режим общо7 лампи,даже у-л на напрежение ще отпадне и една лампа изчезва т.е.6 лампи дяволско число но ми харесва като се сметнат двойните с-ми получава се 8(попринцип изтока е тънка работа и тия числа не са ми ясни но спазвам традицията).Отоплението се свързва по две серийно за 12в.Изхода е противотактен и нечитните хармоници се унищожават.С пентоди имат по-голямо усилване и по-малко се влият от анодното напрежение и бих предпочел изходни пентоди сметнати са 250-300В анодно.Да приемем,че имаме с-мата какво ще правим с мотора.Не съм подкарал отрицателната индуктивност, но учасник от форума потвърди,че работи но няма подробности.Знам използвал е високо напрежение от ТХО и на проводник ф0,2 получил 46А и прегорял,охлаждане на проводника,използвани са конични бобини(не се знае пресечени ли са) т.е. високо температурна свръхпроводимост. Ще съм много благодарен да сподели резултати.От мотора зависи анодното нещата са вързани и стойноста на анодното е приблизителна ,а от там и резисторите и кондензаторите работи се от50 до 300Хц от,капацитета зависи долната честота,лампите не са свързани галванически.Според мен най-екологично конвертиране на оргона става в ел.ток,топлина(охлаждане) и гравитация(антигравитация).Другото в радиация(електромагнитни вълни) и ядрени трансформации са много опасни ще се уморим.
« Последна редакция: Март 23, 2009, 07:46:49 pm от mi68 »

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #16 -: Март 28, 2009, 10:45:45 am »
От разказа но г-н Сава(Саво) е видно,че конвертора на Тесла е като късовълнов радиоприемник.Затова пентоди 6П14П ще са подходяци,12Вт разсейвана мощност и 5Вт изходна мощност.Тези НЧ пентоди се използват в медицинска апаратура за 27МХц просто фантастика(биполярни мощни транзистори ще се узорат на тези чистоти).В материала се твърди,че оборотите са 30 в секунда,в америка мрежата е 60 Хц и следователно 1800об/мин.Тесла разделя моторите на постоянно токови и променливо токови САМО от захранваща верига,вътре магнитното поле е само променливо.Предимството на асинхронния двигател е постоянната честота на въртене,намаляването на напрежението(тока)води до номаляване на въртящия момент(спиране).Друго предимство е ниската цена и дълговечност.Асинхронните мотори имат и индуктивна съставка на тока(косинус фи) но това се конпенсира с резонанс и имаме минимални загуби в разсеяно магнитно поле.Заключение асинхронния двигател е много подходящ за електромобили.От ф-лите се вижда квадратичната зависимост на енергията(мощноста)от ъгловата скорост(оборотите).С-мата с 12 лампи е само контролер за управление на оборотите.Идеята за използване на спец(генераторни)лампи е не реалистична.Твърди се,че се използва 80к.с.(60кВт) това е ВАЗ2103(1500) 75к.с. и дига 154км/ч,а лошата айродинамика на тесловия електромобил излиза,че имаме по-голяма мощност 80кВт 110к.с.При въртенето на ротора явно се всмуква оргон и се наелектрезирва двигателя според мен антената служи за поляризация.цаката е в двигателя и свежи идеи има в преки етерни конвертори.

ppankov

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #17 -: Март 29, 2009, 04:35:41 am »
Драги mi68,
6П14П има навсякъде, което много ме радва :)
И все пак, на четирите триода ( най вдясно на схемата), разделени от трансформатора със кондензатори 700мф, ми се струва, че те създават/разделят положително и отрицателно напрежение, особено последните два в схема общ анод...защо ли анодите са към изкуствено повдигната обща маса на схемата? ;) После е дописано на ръка, че бобината на трафа се превключва на ръка за да се достигне сериен резонанс...и някак си в съзнанието ми изниква идеята за фазоинверсия на променливотоковия режим, особено ако погледнем решетките вход на двата огледални триода, където е подадено напрежение 80 волта променливо напрежение, а после, следващото рамо на другите два триода не са "заковани" в постоянно токов режим а
са в схема общ анод, захранени от експоненциалния ток на кондензатора 100мф, само че той от къде се зарежда, като от другата страна, след резистора масата на бобинате..нещо не вдявам, как ще се вдигне потенциал в точката на общия анод...
Могат ли тези 80 волта променливо напрежение, минали през двата делителя за ОИ и ПИ, да се "ускорят" в прехода решетка-анод на последните два триода, за да създадат потенциал, който да зареди 100мф/ 100в?

Не се заяждам, просто не го разбирам извини ме за което...
Дай ми малко идея :)

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #18 -: Март 29, 2009, 10:43:27 pm »
В схемата няма трансформатори.Според мен енергията от вакума се смуче от мотора.Да разгледаме хипотезата,че лампите смучат енергия.Да разгледаме 6П14П с 12Вт разсейвана анодна мощност при анодно напрежение 250В следва 12:250=50мА.Ако анодния ток вземе вакумна енергия и се увеличи то кинетичната енергия на електроните се увеличава и ще зачервят анода,той ще се изпари и вакума се влошава,крайна сметка лампата дефектира.Тук са съвместени две функции на електромотора и лампово управление.Използвано е стандартен противотактен усилвател(може да се разглеждат две напрежения на 180градуса/противофаза).От тук следват неприятностите с мотора,няма пусков въртящт момент.От стандартните двуфазни двигатели фазата е на 90градуса(стандартен кондензаторен монофазен двигател).ПИ върти ротора(стандартно),а ОИ генерира електроенергия тук има тънак момент.ОИ и ПИ са разположени на 90градуса,ПИ с половината от ОИ(работеща като ПИ и на 90градуса създава въртящия момент).Генериращата ОИ е винаги половината заради променливото високо напрежение(работещо на кратна честота на оборотите) подаващо се от два полукожуха около двигателя.Въртенето на 90градуса става с кондензатори 700мкФ и съответно напрежителен резонанс.Кострукция на кръст намотки рядко се използва за двигатели поради сложна изработка.От намотката са дадени няколко изводи с цел наладка.Този начин е популярен при намотки.Това е идеята тя може да се обърне и бобините да са на 180градуса и използва токов резонанс.Тази идея обмислям но ще я пробвам на 180градусов двигател,дава обнадеждаващи резолтати.Ще ми се да го подкарам идеята защото тези двигатели са много популярни и достъпни. Ако не сработи ще се върна на стария 90градусов двигател.
« Последна редакция: Март 30, 2009, 12:04:32 am от mi68 »

bai_lun

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #19 -: Април 04, 2009, 08:01:27 am »
Цитат
Предполага се, че кутията на Тесла(същата коята монтирал в електромобила си) е съдържала осцилатор свързан с диполна антена, която излъчвала вълни, на които половината им дължина е по-дълга от самата кутия. Те се отразявали от стените й(метални, но може и с мрежа от проводници - отражателна решетка) и се скъсявали (като стоящи вълни) по квантовата механика и енергията им се увеличала( до Минималната енергия на кванта - вълна-частица в ограничено пространство, по-ниски стойности на енегията от нея са невъзможни!) заедно със честотата и са се приемали от друга антена за увеличената честота където се е получавал високочестотен ток, който може да е бил изправян с токоизправител. Това може да се обясни и с принципа на неопределеност на Хайзенберг като при уверичаването на пространствената определеност - c намаляването на пространството, в което е ограничена вълната частица, се увеличава пропорционално импулса й и съответно енергията й.

За конкретната схема може само да се гадае.

Може да се предположи, че е използвал рамкова/диполна антена свързана с двулампов осцилатор за 2,2-3м вълни(ок.100МХц) - съответна дължина на антената 1,1-1,5м, поради правоъгълните очертания на кутията и по-висока ефективност. Вълните са се скъсявали до 30см (ширина на затвореното пространство 15см - 1/2 дължина на вълната) приемните антени/диполи са били с дължина 15см - предполага се, че за повишаване ефективността е използвал няколко приемни антени със свързан към всяка двупътен токоизправител(двулампов – 4-5.бр или тип грец – 2-3бр., ако се съди по броя на радиолампите.

Ето още една версия за прочутия електромобил на Тесла.
За пояснение в двуламповият осцилатор няма кондензатори - замества го капацитетът м/у електродите на електронната лампа.
Днешните полупроводникови прибори - транзистори предлагат и по-добри възможности от някогашните  лампи.
Помогнете в рекунструирането на схемата и прибора!

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #20 -: Април 06, 2009, 05:52:15 pm »
Разбирам да се изказват мнения но те да са практични и реалистични.Идеята за изправяне на високи честоти и високи мощности е не реалистична.Потребителя bai_lun предлага да се изправят 100мХц при високи мощности е налудничева.Ламповите диоди се заместват с точкови(кристални)диоди защото имат малък сапацитет анод катод но тока е до 20милиампера.Енергията за генераторите от къкъв источник идва.Генерирането на ВЧ и СВЧ е на друг принцип,тунелни диоди,магнетрони,лампи с бягаща вълна,транзитронни схеми,лазери.Единствено реалистично ми изглежда керамичен диод(руска идея в архива го има).Не съм наясно кога са патентовани точковите диоди но мисля са към 1950год.По-принцип кристалният детектор е втория вид детектор(след кохерента) но патентова се лампата и той отпада възкръсва при появата на зонната теория на полупроводниците в точков диод със стабилни параметри.
« Последна редакция: Април 06, 2009, 05:54:08 pm от mi68 »

satanasko

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #21 -: Април 23, 2009, 04:22:09 pm »
Прочетох материала за Електромобила на ТЕСЛА и реших да поровя нета за допълнение. Попаднах на това http://peswiki.com/index.php/Directory:Tesla's_Pierce-Arrow Най-вероятно са го чели доста от Вас! Направи ми впечатлене, че в материла на http://mazeto.net/index.php?option=com_content&view=article&catid=10%3A2009-01-18-20-40-32&id=97%3A2009-03-19-14-13-37&Itemid=24 липсва това:
....Out of it protruded a 1.8 meter long antenna and two ¼ inch metal rods....
Освен 2-те къси метални пръчки е имало и антена дълга 1,8 метра - интересно защо само тя е дадена в метричната система ???
Според
този http://www.csgnetwork.com/freqwavelengthcalc.html
и този http://www.1728.com/freqwave.htm
 калкулатор на честоти, на вълна с дължина 1,8 метра отговарят 166,66.........667 MHz. С малки отклонения (данните за дължините на антените може да са неточни)това са 5555555 пъти кратно на 30 Hz. Дано не съм сгрешил  :-\ но според тези калкулатори излиза, че има грешка в публикуваният пример:
     w = дължина на вълната
                           v = скорост на разпространение
                           f = честота на сигнала

един пример:       w = v / f = дължина на вълната във футове
                           w = 984,000,000/1,500,000 = 656 фута
                           f = 984,000,000/656 = 1,500,000 or 1.5 MHz

                           3 инча   * 4  = 1 фут
                           984,000,000/1 = 984,000,000
                           984,000,000/4 = 246,000,000 или 246 MHz
Ако се направи сметка с горните калкулатори излиза дължина на вълната 3 инча, 0,076метра или 0,25 фута са около 3936 MHz, а не 246 MHz. Моля да се обърне внимание на това и да се провери дали наистина е грешно!
А дали прословутите 30 Hz на двигателя са точно толкова - на ротора ДА, обаче нали е асинхронен, тогава магнитното поле не се ли върти с по голяма честота?
И Тесла пъхва 2-те пръчки и казва "Сега имаме мощност"! Къде ги пъхва точно, как контантуват те с останалата част от схемата? Не Ви ли изглежда малко паянтово това с пъхването на антени за толкова високи честоти ???
И все пак всичко опира до енергията ОД на барон Райхенбах или енергията убиваща вирусите изследвани от Д-р Райф с неговият уникален микроскоп, или енергеята, която Тесла усещал при експериментите си с пулсиращо напрежение. Имам книгата Изгубените открития и я чета бавно, за да и се наслаждавам ::) Всички стигат до едно - всеобща енергия с невероятни своиства.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #22 -: Април 23, 2009, 08:30:56 pm »
Здравей колега,
щом ти е интересна тая тема, ако си пропуснал може да погледнеш и в раздел Други генератори - Преки етерни конвертори. Коли на ток с енергия от оргона или Од е имало колкото щеш  :) Тесла, Периго, Хабард, Грей и още доста... Всички са ги захлупили онези хорица с бензина, ама идва време да се правят пак  ;) Щото свършва  ;D
Може да погледнеш и в раздел Антигравитационни двигателни системи, Лифтери, втория отговор - описаното устройство произвежда вихър от хладно електричество и антигравитация, частите са елементарни - бобинка от тънка тел, проводници, въгленова пръчка 6-7 см., медна и алуминиева пластини, шперплат... Батерия 1,5 волта - за стартиране    на ефекта, не за захранване  :) Вероятно Тесла е направил нещо такова, но с лампи и антена, а не с пластини - все пак е искал да получи повечко ток и не му е била целта антигравитацията. Нещата са подобни, не мислиш ли?
Успехи!
 
« Последна редакция: Април 23, 2009, 08:53:12 pm от caduceus »

satanasko

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #23 -: Април 24, 2009, 04:48:13 pm »
Благодаря за напътствията caduceus. Държа да отбележа, че следя всеки пост в този форум много преди повечето от вас да са знаели за него  ;) и въпреки да не съм голям експериментатор, определено се вълнувам, и се опитвам да вникна в механезмите на етера или каквото е там тая висша енергия, в която имат намеса и т.н. торони полета.
По отношение на темата не само аз съм забелязал грешка в сметките на честотите
Цитат от http://forum.allaboutcircuits.com/newsgroups/viewtopic.php?t=292 някъде по средата на страницата:
Цитат
On 27 Sep 2003 05:50:11 -0700, revdanizzo@usadatanet.net (rev dan izzo)
wrote:

------------------------------------------
Quote:
So, if the 3" long rods were in fact ANTENNAS, we can calculate their
frequency by using the following :

(I cannot express Lambda here so we will use w for wavelength)

w = wavelength
v = velocity of propagation
f = signal frequency

a short example : w = v / f = wavelength in feet
w = 984,000,000/1,500,000 = 656 feet
f = 984,000,000/656 = 1,500,000 or 1.5 MHZ

3 inches * 4 = 1 foot
984,000,000/1 = 984,000,000
984,000,000/4 = 246,000,000 or 246 MHZ
----------------------------------------------------------
For starters,

f = v/w
where f = frequency in Hertz (cycles per second)
v = velocity of propagation in meters per second.
w = wavelength in meters

For 3" rods operating as full wave resonators,
f = v/w = 3.0E9 meters per second / 7.62E-2 meters ~ 3.94E10 Hz.

That's 3.94 GIGA Hertz, quite a bit higher than your 246 MEGA Hertz.

Явно автора на статията за Електромобила на Тесла, поместена на mazeto.net е копирал информацията без да провери дали е правилна сметката.
Междо другото третата антена е била дълга 6 фута
Цитат
A 6 foot antenna rod was fitted into the rear section of the car
от http://keelynet.com/energy/teslcar.htm
« Последна редакция: Април 24, 2009, 05:06:17 pm от satanasko »

ppankov

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #24 -: Април 24, 2009, 07:09:08 pm »
mi68, извинявай, но правописа ти е ужасен.
Трудно разбирам какво пишеш и се налага да го прочета няколко пъти. Кога ще начертаеш онази схема с лампите в детайли и да я сканираш качествено? Нали трябва да действаме практически, а не само да пишем теоретични размисли?
Очаквам да качиш схемата, за да можем да я обсъждаме като ПРИНЦИП на действие и в конструктивно изпълнение. И наблегни на правописа, ако обичаш.


Да mi68, и аз ще те помоля за същото !
От дадената дотук от теб схема от къде да разбера, че  това са бобини със разпределени параметри а не трансформатор?
Ако имаш нужда от помощ за начертаването на схемата, мога да ти помогна, дори програмата EAGLE има възможност да вмъква лампи като електронни компоненти и е безплатна.

@satanasko,
примерите, които си дал са точни, но....си попаднал на методика за изчисление на предавателни антени, където се смята междинната им честота. http://www.csgnetwork.com/freqwavelengthcalc.html
Устройството за натрупване на оргонна енергия, трябва да разглеждаме като приемник, не като предавател. Също така, по времето на Тесла, тъкмо е бил изобретен хетеродинния приемник http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D0%BD
т.е., ако категоризираме електронното устрийство на Тесла, би било най близко до "изправител с натрупване" на оргонна енергия, поне схемите с каскадно-свързани лампи, ме карат да си направя този извод. Друг е въпроса, ако Тесла сам е импровизирал и няма да ме учуди след като е имало два вида антени, да е конструирал вид хетеродин, с различни трептящи кръгове, смесени по подходящ начин да призвеждат енергия а не носещ
сигнал.
Освен това, брилянтните изчисления, които си направил се отнасят до МЧУ(междинно-честотен усилвател) и тунер на вид приемник: радио, телевизионен, сателитен.
Интересен е втория линк, който си посочил http://www.1728.com/freqwave.htm ,
където се разглежда енергията на вълната като такава : e=h.f  e-енергия в ергове, h - константата на Планк (4.13566 x 10-15 електрон волта/секунда),f -честота.

Още не е ясно, оргонната енергия като каква величина трябва да се определи , за да може
да се разсъжда по приемния, изправетелния и натрупващия тракт.

satanasko

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #25 -: Април 24, 2009, 09:27:15 pm »
rebel прав си, че сметките са направени като за приемник във второто обяснение на принципа и се извинявам много за подвеждащите ми постове  :-\
Но пък аз лично не споделям явно всеобщото мнение, че конструкцията с лампите и антените са приемник, чрез който се захранва мотора. По съм склонен да вярвам, че първото обяснение е правилното, а именно - моторът е приемник, антените са предавател и когато са свързани, и работят влизат в резонанс и тогава се получава оргонното натрупване. Това е май и принципа на тестатиката и на генераторите на Метернита, които са близки до генератора на Pidgeon и Wimshurst. Там пак има разни точно определени честоти на импулсите на въртящите се дискове и разни резонанси.
Пък опитите на Тесла за предаването на енергия чрез неговите предаватели дават резултати с повече енергия получена от приемниците, отколкото внесената в предавателите. Това ме кара да си мисля, че кутията с лампите и антените са излъчвател, а мотора директен приемник на оргонната енергия, като захранва предавателя.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #26 -: Април 24, 2009, 11:06:31 pm »
Колеги,
да споделя какво ми минава през ума:
1. Тесла е махнал двигателя, но е оставил акумулатора
2. Вероятно е да е оставил и запалителните бобини с кабелите за ВН, делкото, стартера - всичко без ДВГ
3. Какво имаме тогава на практика? Искров генератор с няколко извода /за свещите/, остава само да вкараме тока в система за усилване, намираща се в дървената кутия... А тя си е "нормалната" за Тесла разработка със искровия разрядник, кондензатора и трафа - или подобен вариант с лампи, който не знаем щото го е покрил по някаква причина, но принципът е този. На изхода имаме радиант в големи количества, т.е. - хладно електричество. За клечките - вероятно са прекъсвачи, едната закачва антената за системата, а другата - запалването.
4. Ел моторът си е ел.мотор - той работи по думите на Драгонс Лорд от форума Матрикс идеално със радиант и е много удобен начин за усвояването му.
Еми - това е накратко... Няма нужда да отиваме далече и да измисляме нови работи, нещата са си нормалните  Тесловски  :)
« Последна редакция: Април 24, 2009, 11:10:52 pm от caduceus »

ppankov

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #27 -: Април 26, 2009, 01:18:52 am »
satanasko, тук във форума има тема - "Преки етерни конвертори",което се доближава най много до материята, която обсъждаме. Но при всички случаи, не е лошо да експериментираме, нали така :)

cadaceus,
ти проумя концепцията на колегата mi68 :D , даже нещо повече - логиката на написаното дотук те доведе до тези изводи :) Надявам се, че mi68 работи по схемата и скоро ще я видим по ясна.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #28 -: Април 26, 2009, 10:48:31 am »
rebel
И аз се надявам mi68 да свърши работата, а ако не - дай боже ти  :)
Щото вие сте по-наясно с тоците, затова действайте - стискам палци! Пък ако има нещо за оргон - дайте го на мене  ;D

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #29 -: Април 26, 2009, 01:08:33 pm »
Тъмън щях да се отказвам и да се занимавам с ветроходство,но виждам интерес към темата и глупaви залитания към извесни неща.Ако някой може да пусне нова тема теоретични основи на перпетум мобилето донякъде темата с гравитация и свободна енергия се връзва но не съвсем,защото температура,гравитация,магнетизъм,електричество са взамно свързани моменти.Девизът разделяй и владей не води до очаквания успех изкам да подчертая общия характер на нещата.Коментарите се свеждат до детайли в електромагнетизма/това е извесно/ сиреч вижда се отделното дърво а не гората.С писането имам проблем на матурата имам 3 после казвах някакви стихотворения та вързах 3,5. по български и литература имам 3,66 но това e,вижте Буш не знае английски ама беше президент,взимам си бележка но вие повече усещане и виждайте гората,разгледайте патентите на Тесла за мигновенната/гравитационна/радиовръзка.При 300Хц дължината на вълната е извън пределите на слъчевата с-ма,такава антена не може да се направи,следва да се приложи друг принцип,а именно центробежната и центростремителната сила с устойчиви и повтаряеми параметри.Целта е електрона,който има маса,да се движи от две сили:електрична и гравитационна последната е свободен ресурс и тока e безплатен,но гравитацията е най-слабата сила и може да се Трупа.Следва другия момент при движение на електрона се поражда магнетизъм.Ключов момент е премахването на магнетизма/индукцията/ при променлив ток.Според мен перспективно е радиалното/разнопосочно/движение(частен случей бифилярно) и пулсиращо движение.По-първия момент експериментите са на нула но скоро ще има резултат(ако ме не хване канапа много важен момент).
« Последна редакция: Май 03, 2009, 04:56:00 pm от mi68 »