Автор Тема: Електромобилът на ТЕСЛА  (Прочетена 159203 пъти)

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #90 -: Януари 08, 2011, 08:59:05 pm »
На кратко няколко думи за Алберт Айнщайн (1879-1955) година. През 1905 год. излага най-общо теория на относителността, фотоефекта и брауновото движение. През 1911 год. при слънчевото затъмниние въвежда геометродинамиката т.е. лъчи в простраството-ефир без формули.  Но да разгледаме вълновите свойства на материята по-точно на частиците в часност електроните. През 1927 година Клинтън Девисън и Лестер Джермер изледват разсейването на "бавни" електрони (ускорени от напрежение около 60 волта) от никелова мишена поставена във вакум. Резултатът е дифракционна картина, подобна на дифракционна картина, получена с ренгенови лъчи. Този и подобни експерименти убедително доказват, че материята притежава вълнови свойства.
Тези вълни се наричат вълни на материята или вълни на дьо Бройл в чест на Луи дьо Бройл и изказаната теза през 1923 год.
Имаме и електромагнитни вълни или вълни на Херц в чест на Хенри Херц.
Имаме и механични вълни (звук).
Трите вида вълни са динамично свързани.
При анихилацията две противоположни материални вълни се преобразуват в електромагнитни вълни по-точно в гама кванти. Съществува  симетрия и обратната задача се получава от два гама кванти да се образуват позитрон и електрон. С цел да имаме закон за запазване на енергията то трябва да въведем и неутриното, кото се вземе принципа на фазата (симетрията) трябва да имаме антинеутрино и неутрино. Тези преходи не е необходимо да са твърди, меки в електрическа верига. Може да се каже, че вълните на материята са стоящи електромагнитни вълни с висока енертия. При тесловите технологии се ползва високо напрежение за да се проявят коркусколярните (материални) свойства на електромагнитните вълни. Не забравяйте Вселената е нелинейна и всичко е възможно.
« Последна редакция: Януари 08, 2011, 09:05:24 pm от mi68 »

staria_jak

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #91 -: Януари 09, 2011, 08:01:36 pm »
  Малко Off: Преди малко видях в пощата си еднин отговор на човек от форума, който ме смути първо заради острия тон и второ заради невежеството си.
Само да уточня "Пелтие елемента" е създаден на база термодвойка, не на полупроводников материял.
  И пак повтарям нека прехвърлим теорията на относителността някъде другаде. Мен лично ме вълнува темата за автомобила.

staria_jak

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #92 -: Януари 09, 2011, 08:14:21 pm »
 За Миро, интересен ми е факта, че все се намират хора, който вместо да мислят, злобеят.  И да говоря аз, едва ли ще ми повярвате, за каквото и да било. Нека говорят хората:
http://en.wikipedia.org/wiki/Thomas_Henry_Moray
Наблягам на едно изречение и призовавам като се чете да се обърне внимание на написаното над и под това изречение.
"were explored by Tesla prior to 1900".
Чист енергоизточник, като по прочетеш от Тесла, който Мъри доразвива.
И не само там го пише, ако си направиш труда.
Каква ли е вероятността да направи автомобил с подобен енергоизточник. Ако съдя по твоите думи, Миро! Напълно нулева. Което ми се струва доста глупаво.

 P.S. : И друго аз съм физик, не метафизик. Прочети, какво представлява метафизиката и тогава ме награждавай с метафизични титли и знания.
« Последна редакция: Януари 09, 2011, 08:23:36 pm от staria_jak »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #93 -: Януари 26, 2011, 01:14:11 am »
Преди няколко дена попаднах на интересна скица на евентуалното устройство на Тесла кутията.
Източник: http://www.energeticforum.com/renewable-energy/5431-teslas-little-box-pierce-arrow.htm
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 01:52:14 pm от altium »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #94 -: Юни 14, 2012, 12:04:05 am »
Мисля че кутията е работила на следния принцип: Създаване на електромагнитен вакуум, в следствие на който възникват заряди от "нищото", чието електромагнитно поле е противоположно  на пораждащото. Но поради изключително стръмния фронт на нарастване вторичното поле е по-силно. И трябва да се улови в първите nS и прекара през товара /натрупа в кондензатор/ след това е късно .....
Двете феритни пръчки които е ползвал са били разположени противоположно, напълно възможно е според мен дори да е ползвал 2бр. H рамена, т.е. за всяка бобина по-отделно. Като разтрептяването да става от бобина за ПОВ /положителна обратна връзка/. Останалите 4 лампи да са били изправители.
Прикачената картинка е нещо което смятам да пробвам в най-скоро време. /Ползвам искрище, защото с нищо друго не мога да постигна по-стръмен фронт. От лампи не разбирам, предполагам, че Тесла е използвал студена взривна емисия, но поради ВЧ характера катода се е затоплял много бързо от скин ефекта./
Основен недостатък на искрището е ограничението в честотата....
И пак остава проблема с БАВНИТЕ диоди. Кои диоди на практика се доближават най-много до идеалните? /дори силициевите шотки ми се струват бавни за целта..../
« Последна редакция: Юли 28, 2013, 07:55:50 am от Maistora52 »

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #95 -: Юни 14, 2012, 01:09:32 am »
Здравей колега Радев,
по времето на Тесла е имало два вида диоди:
-силициеви клетки
-вакумни диоди.
Характерен е високия капацитет на диодите. Ламповите диоди мисля, че ще се справят. Лампов диод с катод с директно отопление може да направиш от автомобилна двунишкова лампа, като изгориш късата светлина.
Принципната схема е проста, но за монтажна схема  нищо не казваш. Магнитните потоци компенсират ли се като в безиндуктивна бифилярка? Има много въпроси за обсъждане. Да не го пишем пореден неудачен експеримент!
« Последна редакция: Юли 28, 2013, 07:52:08 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #96 -: Юни 14, 2012, 10:28:30 am »
Това с диод от лампа е много хитро, не ми беше минавало през ум! Имам една дузина....
Според мен това е единствения начин без заземяване да получим СЕ, т.е. при автомобили и т.н. В бъдеще ще го пробвам. Идеята е два Тесла трансформатора който работят противотактно. Приготвил съм едни конусни бобинки за целта. А добавянето на феритни пръчки не е проблем, ако се наложи, но за сега смятам да мина без тях.
За сега се занимавам с обикновения Тесла трансформатор. Смятам да експериментирам с бифилярна и двойна първична бобина, като 2-рия проводник ще е железен, за да внесе закъснение.
За товар съм сложил малка крушка, която се надявам да изгори когато дойдат големите токове.... ;)
« Последна редакция: Юли 28, 2013, 07:56:52 am от Maistora52 »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #97 -: Юни 14, 2012, 10:55:04 am »
Здравей Радев!  Не виждам смисъл от диоди и изправяне на изхода. Там просто не са нужни. Честотата на входа можеш да я вдигнеш и с въртящ се разрядник, с което и импулсите ще са с по-стръмни фронтове и отрязани.
« Последна редакция: Юли 28, 2013, 07:57:32 am от Maistora52 »

spirit1

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #98 -: Юли 24, 2013, 10:47:45 am »
Преди време изследвах схемите за Тесла-мобила и стигнах до една руска лампа - кенотрон В1 с ускоряващо напрежение  30000В и ток 0.1А ( в импулсен режим 0.3А). Това е 3000vА в работен режим и 9000vА  в импулсен режим. При ПАРАЛЕЛНО СВЪРЗВАНЕ  са максимум 108000vА  т.е. 100квт. Така може спокойно да се задвижи 80квт  двигател, какъвто е ползвал Тесла. Напрежението на автомобилната бобина е сходно с необходимото на лампите, а и не се знае дали не са били повече от една бобина паралелно. Имах някъде снимка на кенотрона - ще я потърся. И още нещо - МОЖЕ ЛАМПИТЕ ДА СА ПРОСТО ЕДИН ГОЛЯМ КОНДЕНЗАТОР - подходящ за резонанс с двигателя.
« Последна редакция: Юли 28, 2013, 07:59:01 am от Maistora52 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #99 -: Юли 28, 2013, 03:28:12 am »
Здравейте!
Почти завърших установката за която бях писал, но с едно изменение - в зоната на електромагнитен "вакуум" разположих искрището. Ще изпробвам различни конфигурации със и без диоди - включително и добаване на кондензатори във първичната и товарната вторична намотка. Първичната и вторична намотки са конични, ще кача и снимки като придобие по-завършен вид.
« Последна редакция: Юли 28, 2013, 09:58:59 am от Радeв »

spirit1

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #100 -: Юли 30, 2013, 10:22:55 am »
Хубава схемичка - мога да помогна само с коментар - ако търсите мощност от порядъка на 100квт за двигателя сигурно сте наясно, че бобините ви трябва да са със СЪОТВЕТНОТО СЕЧЕНИЕ - ДИАМЕТЪР. Вижте при Хари Периго размера на бобината. Формулата е проста  площта на сечението на бобината е равна на корен квадратен от мощността.
« Последна редакция: Юли 30, 2013, 02:54:48 pm от Maistora52 »

zeepk

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #101 -: Юли 30, 2013, 06:24:22 pm »
Е, то си е написано в 10perr.jpg "THE FAKE DIVINE POWER MACHINE", но извън шегата имаше информация, че електродвигателят /в автомобила на Тесла, не на Периго/ не е стандартен асинхронен, а изработен по задание на Тесла.
« Последна редакция: Юли 31, 2013, 07:12:00 am от Maistora52 »

spirit1

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #102 -: Август 01, 2013, 10:39:58 am »
Ето я разликата  в  сечението на бобините и при Капанадзе.