Автор Тема: Електромобилът на ТЕСЛА  (Прочетена 159232 пъти)

vitan

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #75 -: Октомври 25, 2010, 11:23:46 pm »
Точно от онази тухла на проф. К. Мейл, де разисквахме вчера :)
Май само аз съм си направил труда да я прочета.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #76 -: Октомври 25, 2010, 11:38:44 pm »
Точно от онази тухла на проф. К. Мейл, де разисквахме вчера :)
Май само аз съм си направил труда да я прочета.

Прекланям се пред твоя труд  ;D Там сметките не са дадени с тази точност, може би знаеш.

vitan

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #77 -: Октомври 25, 2010, 11:50:52 pm »
Знам за точността, но така ми бе по-лесно. После някой щеше да пита за златното сечение....

Напомнянето за труда беше с друга цел. Забъркващите нови теории много мат'рял са изпуснали :)  [ и аз да се посмея :) ], ама се чете за 1-2-3 месеца.

hotalin

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #78 -: Октомври 27, 2010, 10:46:37 am »
Скорост на скаларната вълна = (Скорост на светлината) * (1 +  Fi) =
(Скорост на светлината) * 1, 6180339887…. Доказано от Тесла и много други.
Това обаче е максимално теоретичната скорост. Обикновено коефициента гравитира около 1,5.

Fi = 0,6180339887…. – златното сечение :
 Айнщайн е на-големия прът в колелото на физиката… факт. За теорията му тук има нишка предимно с опревержения.
Вие твърдите че има надсветлинни скорости! и това е скоростта на скаларната вълна! бихте ли ми посочили източникът на това ваше твърдение, Установена догма във физиката от 20век е че нищо не може да се движи по бързо  от  :  c=300000km/s, пратете ми опровержението на тази догма много съм заинтригуван, по възможност на български език,не разбирам чужди езици.  Какво искате да кажете с този израз ,Айнщайн е на големият прът в колелото на физиката!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #79 -: Октомври 27, 2010, 02:56:59 pm »
Учени от Принстън - Уанг, Кузмич и Догариу проведоха експеримент с лазерен лъч, пропуснат през стъклена камера с пара от цезиеви атоми (Фиг.52), при което е констатирана скорост на разпространение на светлината, около 310 (±5) пъти по–голяма от теоретичния максимум
  http://rdsc.md.government.bg/BG/Activities/Publication/Dzanev/4-8.pdf

Има много подобни експерименти.


hotalin

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #80 -: Октомври 27, 2010, 03:28:40 pm »
Хмм да интересно свойство! дали само в областта на атома скороста на етера превишава тази на светлината?

vitan

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #81 -: Октомври 27, 2010, 03:33:17 pm »
Какво искате да кажете с този израз ,Айнщайн е на големият прът в колелото на физиката!
Бях писал в нишката: Вярна ли е формулата E = mc^2 много адекватни забивки от истински учени на Айнщайновата теория. Но нещо не я откривам тая нишка (както и някои други неща, които съм писал).

Торсионните полета се разпространяват със скорост, умопомрачително по-голяма от тази на светлината. И науката знае това! Тук има някъде едни линкове към лекциите на един руски академик на тема торсионни полета (4 филма на руски).

За скаларните вълни нещата са от книгата на  проф. Константин Мейл, която пак я има тук някъде. Начина ти на мислене е като на нов тук, затова потърси сам :) , може да откриеш много други неща, които не си знаел!

Seeker

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #82 -: Октомври 27, 2010, 05:35:51 pm »
Какво искате да кажете с този израз ,Айнщайн е най- големият прът в колелото на физиката!
Колегата казва в прав текст, което другите премълчават. Теорията на Айнщайн е създадена да спре развитието на физиката и техниката. Когато студентите се обучават и им е набивано в главата, че такова животно нема! "Е па нема" - казват те като станат големи  клечки и прътове. И затова започват да се измислят парадокси, корекции и прочее ходове , за да се запушат дупките в Голямата теория. Има толкова много "странни ефекти" за които сегашната физика вдига рамене, че не остава нищо друго освен  да се пренапише наново теорията, като се започне от момента на въвеждането  на израза  \/1-v^2/c^2  . А кои имат изгода от Теорията Айнщайн,  е тема на друг разговор.

hotalin

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #83 -: Октомври 27, 2010, 06:17:36 pm »
 Да навярно има доста информация по този въпрос, но аз искам да разбера дали теорията на Айнщайн се потвърждава или отхвърля от по голям или по малък брой, на физици и експериментатори, защото във много български форуми по физика се водят непрестанни ожесточени дебати за и против теорията на относителността. Аз смятам че тя наистина е спънка във развитието на съвременната физика! и че тя трябва да се преразгледа из основи.

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #84 -: Октомври 27, 2010, 06:42:32 pm »
Аз пък си мисля че изобщо нямам време нито да я изучавам, нито да я преразглеждам или дори за да оборвам теорията на Айнщай. Все пак това е само теория и е факт че дори и той се е съмнявал в нея. Доколкото си спомням добре във един от филмите за свободната енергия има видео изказване на Айнщайн в което, той потвърждава реалността на Ефира...
Аз лично предпочитам да съм  повече концентриран върху практични неща...

staria_jak

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #85 -: Януари 03, 2011, 05:18:25 pm »
Поизоставили сте темата за автомобила обаче и сте почнали да разисквате неща, който ви изместват от центъра на нещата.
Не съм писал скоро нямах и особенно много време. Макар, че размишлявах доста по темата. Върнете се отначало и обмислете нещата, оргон, чи, прана ги оставете назад. Това не е наука и ви бърка много.
Далеч по-прости са нещата и всички сте ги учили в учебниците по физика от 8-ми до 10-ти клас. Просто не сте ги виждали в подобна светлина.
Тесла е имал антени по колата, защо? Заради въртящото се гравитационно поле (мака, че за първи път чувам за подобно), едва ли. Ако ползвах резонанс на намотките защо са ми антени. Ако исках да ползвам, чи оргон, или прана, защо просто не се обърна към някой шаман или компетентен в тази насока.
Радио лампи - Принципа на термо електронната емеисия, цялата идея е въведена в тези няколко думи, само да можете да играете с тази термо електронна емисия. Ако имах достатачно топлина дали бих могъл да загрея вофрама и да получавам електричество?
Но как е загрял лампите? Да загрявал е лампите, да ползвал е термоелектронната емисия.
Да сте чували нещо, за "капцитет на намотка". Ако в електромотора имаме намотки с определена индуктивност, а и капацитет на същите, дали не излъчват вълни с честота обословена от тази индуктивност и този капацитет.

staria_jak

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #86 -: Януари 06, 2011, 04:08:02 pm »
За да вкарам малко живинка в дискусията, ще ви кажа, какво открих до сега и какво мисля, че трябва да се направи.
Физик съм по образование, но не ме бива много с токовете не заради друго ми слаба матерялна база и мотивация.
 Колата на Тесла е пряко свързана с устройството на Moray, и двете работят на еднакъв принцип, а именно резонанс.  Но не това е най-интересното, ако на някой му се случи да построи подобна машина предполагам, че после ще я хвърли в коша не за друго ми няма да получи резултатите, който мисли, че ще получи.
Тука не става дума за огромни токове, а за нещо ново, което никога не сте срещали в конвенционалната електротехника.
Писах пост, че сте го учили в учебниците по физика от 8-10 клас и е така. Учените експериментират с това и днес, но при много ниски температури, става дума за кинетична енергия на електрона (не оргон не чи не прана, макар и аз да си падам по източните култури и традиций).
Всички знаем, че електроните в кабела се движат с някаква скорост, която меко казано я няма хич, за променлив ток беше 0.0 и нещо нататак см в минута. Може и да греша нямам способността да помня стойности, но беше пренебрежимо малка.
Какво би се случило ако ускорим електрона и го фраснем някъде, еми там, където сме го ударили ще се отдели топлина обословена от кинетичната енергия. А ако имаме много електрони (като си припомним колко електрони има в един кулон) мястото, където ги блъскаме ще се нажежи до червено.
Разбира се всичко идва от скоростта, "колкото повече, толкова повече".
   Защо ви го разказвам това и защо съм толкова сигурен. Всичко идва от Тесла разбира се, "господарят на резонанса", но аз го разбрах от Морей или Мъри незнам точно.
Защо само резестивни елементи, какво пък толкова като са резестивни.
В проводниците има много свободни електрони и тяхното движение е подобно на "Брауновото" такова. Ако загряваме проводника движението ще се ускори докато не започнат електроните да изхвърчат от него. При волфрама не е така, волфрама е доста "ленива" кинетична среда, там електрона е като в затвор има кинетична енергия, но в изключително малки граници.
Т.е. ако вземем, че ускорим електрон в меден проводник примерно и се наложи да се срещне с волфрам, електрона буквало ще намали скоростта си и то доста. Е добре ами, какво ще се случи с кинетичната му енергия, която е имал в медта, когато влезе във волфрама и намали скоростта си почти до нула, къде ще отиде тази енергия? Ще се отдели под формата на топлина. За това са само резестивни елементи, като лампи и нагреватели. При други метали не би се получило, освен ако нямат подобна структура като на волфрама.
Добре уточнихме кое кара вофрама да свети, а кое кара електрона да се ускори. Тук, ще предполагам, тъй като до сега не намерих, нещо подобно из учебниците, може би още не е открито. Според мен резонанса има способността да ускорява електроните, а освен това се получава и лек електричен вакуум, който всмуква по малко електрони от околната среда.
Да започнем с колата на Тесла.
Използвайки вълните създадени от намотките, на електромотора ги е наслагвал и е създавал резонанс, и е започвал да смуче електрони. Както знаем, ако е затворена система, мотора ще започне да замръзва, за това е поставил антените, за да отвори системата към околната среда и да ползва свободни електрони. Но засмукването тука е прекалено малко като електричен ток, но пък са били ускорени електрони, за това според мен е сложил генераторни лампи, който е загрявал на база кинетичната енергия, на електроните.
Ако изхождам от нещата по-горе машината на Мъри е работела горе долу на същия принцип. За сега мисля, че е имало два принципа, от който единия съответно ще е работел, ако съм прав разбира се. Първия е, че е ползвал вълни от космоса, който и в момента може да чуем ако имаме радиотелескоп, той е нагласвал на някоя честота, за която е знаел горе долу че е там и е започвал да черпи малки енергий, предполагам, че от енергията, която се е индуцирала на антената от околната среда е създавал втора вълна, която е еднаква на първата наслагвал ги е и е получавал резонанс.
Другия вариант е, да е създал нещо като фотоволтаик, който е конветирал гама лъчите в електрически ток, и този ток е превръщал във вълни подобни на вълните, който прихваща и пак е получавал резонанс за да ускорява електроните.
Даже имаше, някъде четох, че се е занимавал с подслушваща машина, която работела на същия принцип, която била супер ефективна. Предполагам и тя е работела на същия принцип, налсагвал е "изкуствена вълна" на естествена, която е прихващал. И така, колко и да е "тиха" вълната чрез резонанса я е засилвал доста.
   Тука, се замислих върху идеята за замръзяване чрез резонанс. Ако съм прав, нищо не пречи да създадем и антигравитация, нека си припомним, как летят и суперпроводниците.
 



 

Неактивен miro13

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #87 -: Януари 07, 2011, 12:37:08 am »
О  Старии Джак  направо  съм  разбит  от  задълбочените  познания и предположения по  МеТаФизика . За  най голяма  жалост  на  нас простосмъртните  споменатите  от  теб  процеси за извличане на енергия  на ТЕСЛА  и  Морей нямат нищо ОБЩО.  За справка  ---не учебниците по физика. Чети приятелю и по малко фантазирай.

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #88 -: Януари 07, 2011, 10:07:10 am »
Съществувал ли е автомобилът на Тесла? This is the question?
Ако си направите труда да прочетете всички измислици, които са публикувани за Тесла, ще се хванете за главата. Излиза, че Тесла е имал най-съвременен МP3 плейер-рекордер, датчици за приближаване, прибор за нощно виждане и даже  нещо като мобифон.
Да, Тесла е бил в контакт с извънземни цивилизации или с цивилизации от други измерения, но технологичното ниво на Земята  по това време е било твърде далече от такива постижения. Остава само един отговор - някой му е направил "подарък". Може би!
Това, което се описва в "Автомобилът на Тесла" също звучи като измислица. Според изнесената информация в колата не е имало акумулатор. Що за лампи са били това? И как ще работят без да има каквото и да е било напрежение. В патентите на Тесла няма нищо близко до това "чудо".
Тесла е велик гений, но както казваше един мой добър познат - Аз съм електротехник а не магьосник.
Така, че за мене "Колата на Тесла" е една прекрасна приказка.
 

staria_jak

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #89 -: Януари 07, 2011, 02:12:06 pm »
 Интересна теза. И аз като теб си мислех за много неща, как това и как онова. Ако тръгнем да разсъждаваме първо за това, което той е разработвал, не за мп3 плеярите, за който в момента чувам.
 Да мислим логично, това ни остава.
Ще започна с прост пример известен всеки му, за маршируващите войници по мост. Помислете, ако имаме един взвод около 50 души и им кажа ломете как знаете, без инструменти, колко време ще е нужно да бутнат един мост. И ако ги накарам да маршируват в такт, колко време ще е нужно. Да буташ ахмашката не е лесно, бил съм стройтелен работник, но съм виждал резонанса, какви чудеса върши.
 Дали е имало кола на Тесла о да, даже по-горе дадох сравнително разумно обяснение от физиката, не от неща, който четеш в някое НЛО списание.
 Ако попиташ, някой леяр или човек занимавал се с технология на матерялите, имали термоелектричен ефект в доменните пещи, ще ти отговори "да има". За това е термоелектричен ефект да създаваш електричество от температурата, на същия принцип работят и радиолампите. Т.е. ако мога да загрявам радиолампата до червено, ще мога да консумирам свободните електрони във волфрама, а ако има от къде после тези свободни електрони да се допълват, ще имам постовнен поток. Ако няма от къде, ще имам студено светене.  Пелтие елементите да не би да имат някакво напрежение та да пройзвеждат такова?