Автор Тема: Електромобилът на ТЕСЛА  (Прочетена 159279 пъти)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #60 -: Юни 08, 2009, 01:30:16 pm »
В дадения случай предизвикателството е по-голямо! :)

bai_lun

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #61 -: Юни 20, 2009, 09:01:27 am »
Асинхронните електромотори може да работят и с много висока честота на напрежението, защото при тях винаги роторът изостава от магнитното поле на статора - така дори с увеличаване на честотата и съответно увеличаване на скоростта на въртене на магнитното поле в мотора, той ще може да работи
нормално - роторът следва полето колкото и бързо да се върти то, просто "изостaването" от него ще е повече!
Това решава проблема с възстановката на електромобила на Тесла:

“С подкрепата на компаниите Pierce-Arrow Co. and General Electric през 1931 Тесла свалил бензиновия двигател от новият автомобил на фирмата "Pierce-Arrow" и го заменил със стандартен електромотор за променлив ток с мощност 80 к.с. (1800 об/мин) без нито един от традиционно известните външни източници да захранване.

После купил от местния магазин за радиочасти 12 електронни лампи, няколко проводника, шепа резистори и събрал всичките тези придобивки в кутия с дължина 60 см, ширина 30 см и височина 15 см с две стърчащи навън пръчки с дължина 7,5 см. Закрепвайки кутийката зад седалката на шофьора, той издърпал пръчките и обявил: “Сега имаме енергия”. След това той карал колата една седмица със скорост до 150 км/ч.

Тъй като двигателят в колата бил с променлив ток без никакви батерии, тук възниква въпросът – откъде взема енергия? Тесла отговарял: “От етера около нас”. Хората започнали да говорят, че Тесла е безумец и няма начин да не се е съюзил със зловещите сили във вселената.

Това разсърдило Тесла, той свалил тайнствената кутия от транспортното средство и се върнал в лабораторията си в Ню-Йорк. Тайната му си отишла заедно с него!"

Предполага се, че кутията на Тесла(същата коята монтирал в електромобила си) е съдържала осцилатор свързан с диполна антена, която излъчвала вълни, на които половината им дължина е по-дълга от самата кутия. Те се отразявали от стените й(метални, но може и с мрежа от проводници - отражателна решетка) и се скъсявали (като стоящи вълни) по квантовата механика и енергията им се увеличала( до Минималната енергия на кванта - вълна-частица в ограничено пространство, по-ниски стойности на енегията от нея са невъзможни!) заедно със честотата и са се приемали от друга антена за увеличената честота където се е получавал високочестотен ток, който може да е бил изправян с токоизправител. Това може да се обясни и с принципа на неопределеност на Хайзенберг като при уверичаването на пространствената определеност - c намаляването на пространството, в което е ограничена вълната частица, се увеличава пропорционално импулса й и съответно енергията й.

За конкретната схема може само да се гадае.

Може да се предположи, че е използвал рамкова/диполна антена свързана с двулампови осцилатори за 2,2-3м вълни(ок.100МХц) синхронизирани вероятно с индуктивна връзка - съответна дължина на антената 1,1-1,5м, поради правоъгълните очертания на кутията и по-висока ефективност. Вълните са се скъсявали до 30см (ширина на затвореното пространство 15см - 1/2 дължина на вълната) приемните антени/диполи са били с дължина 15см - предполага се, че за повишаване ефективността е използвал няколко приемни антени!
Ето още една версия за прочутия електромобил на Тесла.
За пояснение в двуламповият осцилатор няма кондензатори - замества го капацитетът м/у електродите на електронната лампа.
Днешните полупроводникови прибори - транзистори предлагат и по-добри възможности от някогашните лампи.
Самозахранването на електромобила ставало вероятно с акумулатор и динамо свързано към трансмисията! Ако пък задвижим с асинхронния мотор генератор за прав ток или променлив 50Хц ще имаме ефективен комутатор (преобразувател) за високи мощности - максималния ток на вакуумната лампа е 1кВт!

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #62 -: Юни 20, 2009, 07:19:28 pm »
Тук има грешка токът се мери в ампери.Лампа от 10Вт в инпулсен режим разсейва 1кВт,значи лампи от 30Вт,като 6П45С разсейват 3кВт,ако работят в пуш-пул става 12кВт,при 4 лампи 24кВт до 80кВт остават много.Според легендата динамо за захранване не е включвано.За аноден източник от 600В прябва да се прави преобразувател от акумулатор единствените полупроводници по времето на Тесла са медноокисните и селенови клетки те имат голям капацитет и работят до 1000Хр за 50Хр са отлични.Не ми четете темите там изказвам предложение за ОБРАТНА задача,вместо магнитно за електрично въртене на ротора с висока честота и получаване на параметричен резонанс,чрез правоъгълни инпулси.Ако тръгне отрицателната индуктивност то тогава ротора стандартно ще се върти от магнитно поле,имаме две версии.Изглежда и двете версий да са верни защото имаме двойственост на електромагнитното поле.Въпроса е кое е по-лесно?

Protek

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #63 -: Юни 22, 2009, 07:38:05 pm »
Извинявам се за намесата, но пак ми се иска да привлека вниманието ви към патентите на Паоло Корея. В конструкциите си той използва САМОВЪЗБУЖДАЩ се генератор на импулси с ниска честота, за товар на който е свързан електродвигател. Въпросния генератор работи с много интересен вакуумен прибор с големи електроди и определено КПД е доста над 1. Всичко е описано така подробно и умно, че не оставя съмнения и затова реших, че може Тесла да е използвал този ефект на газовия разряд, при който явно се "помпи" енергия от пространството /вакуума/. :)

The Phantom

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #64 -: Юни 24, 2009, 09:43:31 pm »
   Привет на всички будни умове ! Нов съм тук, и все още разглеждам, но от около година се интересувам от всичко свързано с етера. Тук намирам доста интересни темички. За това се и регистрирах тук в този форум.
   Не съм започнал още да правя каквито и да е сериозни опити  ( като изключим 1-2 неща , но те са без никакъв сериозен успех ). Все още събирам инфо от тук и от там , но ми прави нещо силно впечатление. А именно, че всяко едно устройство, което се опитват да направят или пресъздадат обособени групички от хора, имат нещо общо. И това е крайният резултат - целта която все още не е постигната ( е , поне не е обявено пред общественоста ). Начините да се постигне този краен резултат са различни. Това определя и различните подходи - машини или устройства. Аз не съм особено запознат с електрониката, и това до някъде е плюс в моя полза, защото не съм ограничен от закони, теореми и леми , и мога да изказвам всякакви идеи - дори и най-малоумните, които можете да срещнете.
   През тази една година , в опити на търсене на истината, стигнах до едно заключение, което може да се представи със следната картина :  Представете си, че Вие сте в група от 60 човека (примерно) в една зала, и всеки от един от тази група стиска в ръце едно парченце от пъзел от 100 части. Останалите 40 части са сглобени по две - по три в отделни групички, и са пръснати по пода. Всеки един от хората знае какво има , както и какво стискат шестте човека (примерно) около него. Но тази част , която държи, не пасва на нито една от тези , в шестте човека около него. Всеки държи частица от истината , но никой още не вижда цялата картина на пъзела.
   С други думи. Направени са, и се правят открития. Издадени са, и се издават патенти. Но никой до сега не се захванал да се опита да обедини тези известни вече "неща". Трудното в случая е да се извлекат полезните от тях, т.е. тези, които могат да се обединят в нещо ново.  Ето например Клетката на Джо. Тя е тясно свързана с Тестатика, както и с трансформатора на Тесла, с демонстроцията на Даниел - http://www.rexresearch.com/pomerleau/pomerleau2.htm ,  ... 
Например тук относно кутийката на Тесла. Твърди се че е купил 12 лампи, няколко резистора...  Тук ще изкажа идеи, които може и да ви накарат да се превивате от смях. Първо - какво точно са представлявали тези лампи - размери, устройство. След като служат по някакъв начин да извлекат ток (по-простичко казано) от етера , защо да не се поставят под ъгъл 90 градуса една спряма друга (демонстроцията на Даниел). Приблизителното им положение би могло да се определи лесно , имайки в предвид , че се знаят размерите на лампите и на кутията (стига да са верни). Знае се как протича магнитното поле, как се движи (приблизетелно) оргонът спрямо полето. Аз нямам възможност да експериментирам, и затова имам повече въпроси , отколкото отговори.
   Доста написах , но повечето неща са най-вероятно нищо съществено. Ще се радвам ако не съм ви помогнал , то поне да съм ви развеселил.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #65 -: Юни 24, 2009, 10:44:53 pm »
   Ето например Клетката на Джо. Тя е тясно свързана с Тестатика, както и с трансформатора на Тесла, с демонстроцията на Даниел - http://www.rexresearch.com/pomerleau/pomerleau2.htm ,  ... 
Например тук относно кутийката на Тесла. Твърди се че е купил 12 лампи, няколко резистора...  Тук ще изкажа идеи, които може и да ви накарат да се превивате от смях. Първо - какво точно са представлявали тези лампи - размери, устройство. След като служат по някакъв начин да извлекат ток (по-простичко казано) от етера , защо да не се поставят под ъгъл 90 градуса една спряма друга (демонстроцията на Даниел). Приблизителното им положение би могло да се определи лесно , имайки в предвид , че се знаят размерите на лампите и на кутията (стига да са верни). Знае се как протича магнитното поле, как се движи (приблизетелно) оргонът спрямо полето. Аз нямам възможност да експериментирам, и затова имам повече въпроси , отколкото отговори.
   

Подкрепям напълно! Неведнъж вече казвах, че първичните енергии изглежда са под ъгъл 90 градуса една спрямо друга - затова гледам по снимките някои бобини на Тесла са навивани така, на Даниел Померльо също, на Хари Периго също... Ама не виждам желаещи да тестват такива "ненормални" схеми... Аз нямам навик да навивам бобини, но ще взема накрая да се пробвам като никой не ще или поне не дава признаци да е опитал - напук на толкова грамотни техници тука, пък и нали Ноевия ковчег е правен от аматьор, а Титаник от професионалисти  :)  Най много да ме прасне свободното електричество стотина пъти като горкия Хари и жената да вика линейката, добре че живея до болницата    ;D
Дерзай, колега

The Phantom

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #66 -: Юни 25, 2009, 07:18:59 am »
   Незнам за Вас, но според мен отговорът на въпросът "По какъв начин Тесла е задвижил електромобилът си ", май се крие тук в един от патентите му. Патентът му е с номер

    № 613,809       Patented Nov. 8 1898   -    Method of and apparatus for controlling mechanism of moving vessels or vehicles

   Мисля , че подходът към направата на прословутата му кутийка е погрешен. В този негов по-горе посочен патент, има скици, на които ясно се виждат антените и лампите ! Нека незабравяме , че преди това е изобретил Радиалната антена, и че вече е твърдял, че може да тронспортира електричество до всяка точка на Земята, без да използва проводници ! С други думи, кутийката служи само да " улови " енергията , която вече е доставена във въздуха от тази Радиална антена. Разгледах му патента набързо. Там на скиците ясно се вижда по какъв начин той задейства лодката и някакво подобие на батискаф може би. Има си Антена и лампи , акомулатори , ел. двигатели, и ето разковничето - има си антена , която е нарисувана на брега на езерото да речем.
  Цялата тази работа на пръв поглед ми напомни на радиоуправляемите моделчета , които се продават в наши дни, с тази разлика обаче , че в моделчетата имаме батерии, които рано или късно се изчерпват, а в патента му май той е измислил начин да ги дозарежда. Не съм много убеден в това, което пиша, но няма да е лошо някой , който е на Ти с английският да се опита да преведе този патент на разбираем език.
« Последна редакция: Юни 25, 2009, 07:21:33 am от The Phantom »

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #67 -: Август 30, 2009, 10:19:37 am »
Според мен се допуска грешка заради глупавите постулати на Айнщаин и само това баеме и се вайкаме.Скороста на светлината е различна в различни среди съответно зависи от гравитацията.В пределите ма слънчевата с-ма не се наблюдава Доплеров ефект където гама е константа но не се публикуват данни от Вояджър извън слънчевата с-ма.От практиката се знае,че скороста на светлината във вода е 225000км/сек(във вакум300000км/сек),в стъкло е около 170000км/сек.От оптика се знае,имаме пречупване и отражение.Честотата на генератора е константа,дължината на вълната се намалява(скъсява).Следва извода вакума е най-плътен и най-енергетичен,а материята е като дупка и черпи енергия,ново сътояние,като при децата приличат на родителите но са ново състояние.От студеното електричество Тесла говори,10%е (бягаща)елктромагнитна вълна,90% е ток(стояща вълна).Стоящата вълна е с много ниска скорост на разпространение,граничен случей 0км/сек,тогава всичко ще е застинало.Ако 2м антена и 100кХц то скороста е 20000км/сек.Най-лесно стояща вълна се създава в бифилярна намотка,може с многофазни с-ми измишльотина на Тесла.Какво става с електромагнитното поле в стояща вълна не е разгледано в електротехниката най-вероятно става еднородно,по аналогия с механични вълни,тъй като разпъва вакума това налягане се явява свойство маса(гравитация)като въздушно мехурче във вода.Леко объркване се явява къде се намира наблюдателя.Във въздуха скоростта е 300000км/сек,а във вода 225000км/сек по  аналогия в бифилярната намотка скороста на светлината е много по-висока заради липсата на магнетизъм,ако се спука мехурчето се получава пак скорост225000км/сек.В аналогията трябва да сложим камък(броят е не ограничен) да може да реагира на взрива на мехурчето,в ел.верига трябва индуктивност,скоростта е по-ниска от скоростта на светлината във вакум заради увеличения магнетизъм или капацитет/вода/ с увелечената диелектрична проницаемост.Според мен големи индуктивности са по-практични от големи капацитети поради липсата на сигнетодиелектрици,водата е добър диелектрик е=81.Намерена е оста на симетрия и двете противоположности.Оста на симетрия е вакума пренасящ светлината с нищожно затихване,едната страна стояща вълна с над светлинна скорост и друга страна забавена вълна с под светлинна скорост.Във вакума затихването е нищожно и с увеличаване на броя на консуматорите се постига усилване,както при взрив енергията е по-малко от разглабяне на отделни тухли,енергията идва от скрития потенциал/атмосверното налягане/.Скороста е пряко свързана с времето и ускоряваме и забавяме времето,усукваме(изтискваме)пространството и отделяме потенциалната енергия.
П.П.При взрив във въздух скороста на горене е около2000м/сек,скороста на звука във въздух е 330м/сек,нормално горене в ДВГ е 20-30м/сек.Ако ползваме вода взрива е малък,защото скороста на звука във вода е около 1500м/сек.
Стоящата вълна прави аномалий,ако във възел сложиш проводник ток не тече защото напрежението е нула,този трик за използване на проводници за изолатори се ползва при СВЧ техниката(рядко).
« Последна редакция: Август 30, 2009, 06:32:41 pm от mi68 »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #68 -: Август 30, 2009, 10:27:21 am »
mi68 е прав, въртящото се магнитно поле, което Стефан Маринов прави с неговият апарат Магвид изменя проницаемостта на средата и по такъв начин се получават свръхсветлинни скорости.

Освен това немскрият професор Константин Майл го казва в лекцията, към която съм сложи торент във форума. Той постига надъжни вълни със скорост 1.5 пъти тази на светлината

mi68

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #69 -: Август 31, 2009, 10:02:00 pm »
Някой общи приказки.Електромагнитната вълна се характеризира с две величини:1честота/период/(времеви показател),2дължина на вълната(пространствен показател),3връзката м/у пространство и време дава скорост на светлината за вакум е корен квадратен от 9.10^9*1.10^7=3.10^8м/сек.Очевидно е местенето на един параметър води до изменение на скороста на разпространение спрямо вакума(практиката повърждава факта.При обикновенна бобина имаме увеличаване на магнетизма и забавяне на скоростта на разпространение,обратно при бифилярка имаме индуктивност 0 и ускоряване на скоростта.Една плоска бифилярка и две плоски обикновенни бобини ще дадът усилване 2.За да стане осцилатор се въвежда положителна обратна връзка и един нелинеен елемент за стабилизиране на амплитудата.
« Последна редакция: Август 31, 2009, 10:05:55 pm от mi68 »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #70 -: Октомври 25, 2010, 11:38:19 am »
Беше излязла новина преди година, че във Пловдив са успели да възстановят усройството. Някой знае ли нещо? Носят се слухове, че от ДАНС са ги "навестили".

hotalin

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #71 -: Октомври 25, 2010, 05:09:52 pm »
mi68 е прав, въртящото се магнитно поле, което Стефан Маринов прави с неговият апарат Магвид изменя проницаемостта на средата и по такъв начин се получават свръхсветлинни скорости.

Освен това немскрият професор Константин Майл го казва в лекцията, към която съм сложи торент във форума. Той постига надъжни вълни със скорост 1.5 пъти тази на светлината
Цитат
Въртящото се магнитно поле,което Стефан Маринов прави с неговият апарат Магвид изменя проницаемостта на средата и по такъв начин се получава свръх светлинна скорост
Но как е възможно това! ще възразят , господата Айнщайнистите, нали теорията на относителността забранява скорости по големи от тази на светлината!

hotalin

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #72 -: Октомври 25, 2010, 06:02:44 pm »
 Един въпрос извън темата, вие приемате или отхвърляте теорията на относителността на Алберт Айнщайн?

vitan

  • Гост
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #73 -: Октомври 25, 2010, 10:19:59 pm »
Един въпрос извън темата, вие приемате или отхвърляте теорията на относителността на Алберт Айнщайн?
Скорост на скаларната вълна = (Скорост на светлината) * (1 +  Fi) =
(Скорост на светлината) * 1, 6180339887…. Доказано от Тесла и много други.
Това обаче е максимално теоретичната скорост. Обикновено коефициента гравитира около 1,5.

Fi = 0,6180339887…. – златното сечение : http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%BE_%D1%81%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5
 Айнщайн е на-големия прът в колелото на физиката… факт. За теорията му тук има нишка предимно с опревержения.
« Последна редакция: Октомври 25, 2010, 10:22:10 pm от vitan »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Електромобилът на ТЕСЛА
« Отговор #74 -: Октомври 25, 2010, 10:54:22 pm »
Скорост на скаларната вълна = (Скорост на светлината) * (1 +  Fi) =
(Скорост на светлината) * 1, 6180339887…. Доказано от Тесла и много други.

Можеш ли да дадеш източник на тази информация?