Автор Тема: Някои хипотези относно светлината  (Прочетена 3645 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Някои хипотези относно светлината
« -: Март 09, 2011, 12:13:06 am »
Първо нека да изясним че, (според официалната наука) е прието светлината да се разглежда в някои случаи като електромагнитна вълна а в други като частица, което само по себе си показва че все още няма ясно определение за нейната природа от научните среди, поне на официално ниво. Нека за момент приемем обаче един аспект от нейната същност като предложението за вълновия характер на светлината, което предполага че тя ще се изменя по синусоидален закон. И отук интерес би представлявало преубразуването или генерирането на светлина с различна вълнова форма, като примерно триъгълна, правоъгълна, трапецовидна и т.н. Как смятате дали е възможно подобно нещо и евентуално какви предимства би имало?, първото нещо което аз се сещам е по-добра и директна модулация на светлината, за разлика от стандартната където светлината само се накъсва на отделни порций (пакети) като формата и се запазва синусоидална.
« Последна редакция: Март 09, 2011, 12:24:50 am от x_name41 »

Неактивен lz1ico

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 91
  • Пол: Мъж
Re: Някои хипотези относно светлината
« Отговор #1 -: Март 09, 2011, 11:42:48 am »
Мисля че ако се промени формата. Тогава няма да бъде светлина, а електромагнитен поток, който трябва да се третира със осцилоскопа. Не с просто око.
Не се сещам само как ще промениш формата  8)
И все пак мисля че се движи праволинеино като правия ток. Изхождам от лазерите.Ако се разглежда като вълна като се променя честотата се сменя цвета син, жълт и.н.Можеби ще има приложение, но немога да си предствя инстумента дето ще го направи, (като се сещам за уреди които работят на 30GHz) тя е много над тази честота.