Автор Тема: Вид резонансен генератор  (Прочетена 8499 пъти)

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Вид резонансен генератор
« -: Октомври 13, 2008, 06:07:01 pm »
Здравейте.

От скоро чета и се интересувам от свободна енергия.
Интереса ми се продиктува от един сън в който видях нещо като магнитен генератор.
Това е причината сайтът да ме заинтригува.

Най - голямо впечатление ми направи този генератор: >линкът подлежи на оправяне<

Но в текста има допуснати грешки
Transformer: K = 1, L1 = 8900 turns, L2 = 1000 turns.
В случая К = L1/L2 или това прави 9 а не 1

Capacitor C2: C = 33uF, IC = 12V.
Capacitor C1: C = 33uF, IC =0V.
Няма ток който да се мери във волти.

Дали са правописни грешки или нещо е скрито ?
Освен това как мога да се сдобия с такъв траф ?
Той е нестандартен и ще стане много голям и тежък дори и да се реализира.
Може би трябва да се ползва много тънък кабел.

Някой успял ли е да пробва въпросната схема ?
Има ли резултати ?


« Последна редакция: Март 15, 2010, 12:57:22 am от altium »

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Re: Генератор на свободна енергия
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2008, 02:49:16 pm »
Ами да започна първо: завършил съм техникум по слаботокова електротехника А.С. Попов специалност радио и телевизия.
Имам и диплома за технически преводач от английски.
В момента си приключвам доктората в ТУ - София - програмиране и компютърни системи.

Ако не бях сънувал тази машинка никога нямаше да се хвана да чета и да се интересувам.
Но като се замисли човек принципно е възможно.
Незнанието не извинява нали :-))))

Файла ми направи впечатление с езика, с който е написан - явно е човека който разбира.
Обаче тези грешки в текста говорят че технически може би нещо му куца или пък текста е изваден от контекст.
Виждам че експеримента е направен чрез елементи, които не са стандартни и не се продават навсякъде.
Например съпротивлението 9KOhm не съществува, а винаги са по 9.1,  91 и т.н.
Следователно е човек, който има начин да се сдобие с такива елементи.

Схемата изглежда логична, но не мога да разбера какво се случва със загубите в проводниците, намотките и товара.
Очевидно се пренебрегват.

Липсват абсолютно всякакви обяснения на протичане на тока, пад на напрежение и т.н.
Липсва доказателство чрез математика или закони на електротехниката.
Говори се за някаква генереация или осцилация, която не е описана и не се знае от какво се получава.

Схемата представлява пасивен LRC кръг с три контура. Реално обаче през третия не протича ток (доколкото разбирам).

Пише така: "The transformer and the switch will waste only a little work."
Което е възможно но ако се закачи консуматор (товар) то ще има пад и схемата ще се промени.
Освен това ще има загуба на енергия от системата.

"It doesn’t increase energy, but changes the place where the energy is stored, and the final potentials."
Това е така. Няма и как да се генерира от пасивни елементи.

В момент 0 когато се постави зареденият C1, то той може да се разгледа като генератор.
След това той се разрежда и зарежда C2 и така получената диаграма е сравнима с тази на опъната струна.
Обаче разликата е че когато затихнат тези осцилации до определено ниво те се запазват.
Схемата заприличва на батерия. Идеята обаче е че с малко заряд осигуряваш дълъг живот.
Не е ясно какво се случва с електирческите заряди (тока в системата).
Вероятно няма загуби.

Това което се използва е разликата в потенциалите, която предизвиква движение на частици и съответно протичане на електрически ток.
Значи извода, е че потенциалната разлика попада в някакъв "капан" от който не излиза докато не затихне от загубите от
съпротивлението на материята на проводниците, спойките и консуматорите (например ел. крушки)

Резултатите ми приличат много на диаграми от софтуерен продукт като Matlab например.
Възможно е да е ползван електронен осцилоскоп свързан с компютър.

Приемр:
You could charge C2 to 12 V from a car battery, and power nine series connected 60W light bulbs with AC power for half an hour!.

Извод:
Energy stored on capacitors does not increase, but voltage changes, the energy stored re-orders on another voltage conditions, and the new voltage values depletion is the power on the load.

Има един закон за запазване на енергията, който може да се използва за да се опише явлението.
Но не знам с какво точно се обяснява факта че осцилациите не затихват след определен праг (2.2 KV на схемата във файла)

Реших да опитам да конструирам въпросната схема:
- Намерих съпротивления
- Намерих кондензатори

Оказа се обаче че трафа е проблем.
В домашни условия е трудно да се направи такова нещо.
Имам една идея - завод за трансформатори (Унитраф АД - град Соколово), ще опитам там.

Ако някой има идея за трафа моля да ми пише.
« Последна редакция: Октомври 14, 2008, 04:41:46 pm от tsvetan.filev »

Неактивен vlindos

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • In the chaos I order
Re: Генератор на свободна енергия
« Отговор #2 -: Октомври 14, 2008, 06:14:32 pm »
Здравей,
Поздрави за труда, който си положил да изпишеш горният пост.

Ще си позволя да коментирам "устройството" без да съм чел документа.
Сам казваш, че няма как да няма пад на напрежение след товара, а и на друго място казваш, че идеята е по-скоро ефективност (крушките които да се захранват дълго време от кондензатора).
Това ме кара да си мисля, че цялата идея на "устройството" е по-скоро рециклиране на тока след товара, както е при т.н. Тесла Превключвател, където с 2 източника серийно се захранва един благодарение на потенциала въпреки товара. Така тока който принципно би бил "изхвърлен" след товара (дори и с малък потенциал) се рецикилира (заедно с първите батерии) в 3тия източник (батерия, кондензатор, индуктор(?)). Но самия принцип не предполага източник на енергия от нищото, а по доброто използване на енергията.
Държа да отбележа, че при Тесла Превключвателя (а може би и в този случай) явно има и други явления (големи пикове на потенциал - при Sheki), заради които може би, Бедини е успял да кара 8 месеца скутера си с него (без да го презарежда).