Автор Тема: Geet Реактор на Orenda  (Прочетена 87181 пъти)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #15 -: Март 13, 2011, 01:51:44 pm »
Колеги, моля не пишете глупости за водата, че щял да задере двигателя. Моля който не се занимава с ДВГ да не пише такива работи.
Виж дали има масло в картера. Здължително да сипеш защото има защита. Мотора не пали ако няма масло.
Свалете свеща и продухайте хубаво цилиндъра. Свеща я запалете с бензин да се исуши и след това палете на воля.

sheki

  • Гост
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #16 -: Март 13, 2011, 02:55:19 pm »
нямамграм масло в двигателя мерителната пръчка абсолютно суха дано не сам го преебал тоя двигател

Би трябвало преди да го натовариш двигатела малко да го разработиш на празен ход, като всяка нова машинка си иска нейното :).

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #17 -: Март 13, 2011, 05:07:16 pm »
Сложих масълце с добавка MOS2.
Запали веднага от раз. Скърцането изчезна сега камшика се опъва мазно 8), след малка почивка го запалих пак общо да е работил 5 мин, сега пак не пали, водата в бъблъра (буркана) стана бяла.

Мнението е редактирано от мен. Колега, изразявай се по-ясно! Не е нужно да бързаш и да допускаш половин дузина грешки в 2 изречения. Най-малкото не е красиво.
mzk
« Последна редакция: Март 14, 2011, 12:52:51 am от mzk »

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #18 -: Март 14, 2011, 09:14:50 pm »
След последните промени реактора работи,
http://www.youtube.com/watch?v=yDM8We6xgGg
Имам проблеми с бъблъра (не е добре затворен)
реактора работи без сърцевина 70/30 вода към бензин
За да запаля обаче му е нужено малко повече бензин(по-наситени пари)
След известно време 10 минути примерно, оборотите падат малко 8)
Разход за час не е засичан (предстои)
Максимална мощност не е засичана (предстои)
Работа със сърцевина (предстои)

ppankov

  • Гост
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #19 -: Март 14, 2011, 10:24:56 pm »
Orenda, много добре до тук - поздравявам те за усилията :)
Ще покажеш ли някоя снимчица със гъвкавите тръби и начина на монтаж?
Мерси предварително.

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #20 -: Март 14, 2011, 11:13:37 pm »
Eеее супер, поздравления!
Според мен обаче се дави, бъблера малко по-висок трябва да е.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #21 -: Март 15, 2011, 08:57:26 am »
Здрасти Оренда,

Ще видиш, че ДВГ-то работи само с бензинови изпарения. Поне при нас това беше единия от проблемите в началото. Въобще този буркан е някаква страхотна измишльотина. При нашите тестове се получаваше така, че само бензинът се изпарява, а водата си остава на едно и също ниво. Освен това бурканът ако загрее много може да се спука.

Като решение на този проблем ми хрумна да се използва нажежена пластина, върху която да се капват горивата (вода и бензин). По този начин точно ще знаеш пропорцията и на двете и няма да се получи така, че да гориш само бензин.

Успех!

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #22 -: Март 15, 2011, 03:39:28 pm »
Eеее супер, поздравления!
Според мен обаче се дави, бъблера малко по-висок трябва да е.
Да така е бъблара трябва да е доста висок, аз виждам как влиза вода в смукателната таръба

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #23 -: Март 15, 2011, 03:55:20 pm »
Orenda, много добре до тук - поздравявам те за усилията :)
Ще покажеш ли някоя снимчица със гъвкавите тръби и начина на монтаж?
Мерси предварително.

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #24 -: Март 15, 2011, 04:21:32 pm »
Здрасти Оренда,

Ще видиш, че ДВГ-то работи само с бензинови изпарения. Поне при нас това беше единия от проблемите в началото. Въобще този буркан е някаква страхотна измишльотина. При нашите тестове се получаваше така, че само бензинът се изпарява, а водата си остава на едно и също ниво. Освен това бурканът ако загрее много може да се спука.

Като решение на този проблем ми хрумна да се използва нажежена пластина, върху която да се капват горивата (вода и бензин). По този начин точно ще знаеш пропорцията и на двете и няма да се получи така, че да гориш само бензин.

Успех!

Има нещо вярно, дайте ми идея за тестове.
Нека бъдем последователни.
1. Скапва ли се двигателя?
2.има ли икономия, с товар 2 кв?
3. Как да бъде замерено, че да има давност (достоверхнос) от хората които го гледат?
4 .Вие на какво бихте повярвали, ако не познавахте форума, и не се занивахте с алтернативни източници на енергия.
(как да ви убеди човек, как да ви докажа  че работи, как да го направя използвайки вашия начин на мислене, как да заинтригувам мозъка завършил механато или нещо друго)
Кое поставяте на 1-ва точка
Искам да направя опити с които да няма спекулация (ще дам отговори на въпроси, които ще отговорят на сериозните въпроси свързани с процеса на горене и амортизацията на двигателя.

Hacko

  • Гост
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #25 -: Март 23, 2011, 10:55:45 am »
Би било добре да се тества и с магнитна пръчка. Според мен.

kaneto

  • Гост
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #26 -: Март 31, 2011, 09:10:34 pm »
Предложения за експерименти (по точки):
1. Единственото което ми идва на ум е продължителен тест (примерно цял ден непрекъсната работа) първо с нормален бензин и после с реактора и след всеки от опитите (с бензина и с реактора) следене състоянието на маслото и отваряне на ДВГ за оглед на цилиндъра и главата за следи от корозия, нагар и т.н.
2. Най-лесно според мен може да се установи, като се отчете точно времето на работа (до угасване поради липса на гориво) при този товар и едно и също количество бензин. Тоест- зареждаш точно определено количество бензин за контролния тест и засичаш за колко време стига, а след това наливаш същото количество в бъблъра (или каквото там ще ползваш), добавяш съответното количество вода за постигане на желаното съотношение и пак засичаш. Добре е да се свърже и един ватметър, за да е сигурно каква мощност се консумира. Ако работи по- дълго с реактора и подържа неоходимата мощност, икономията е налице.
3. Тук идва трудното. Хората са скептични по природа, а и с многото разкрити манипулирани клипове е нормално. Трябва опитната постановка да не излиза от кадър и да не я закрива нищо. Трябва да покажеш, че водата си е вода и не гори. Всички съдове да са прозрачни и да не излизат от кадър (освен евентуало празните). Добре е в началото на клипа да се покаже моторчето със всичките му допъления от всички страни, включително отдолу ( да се повдигне и да се види, че няма никакви кабели и маркучи по пода).
4. На първо място избягвай гръмки заглавия като "Двигател на вода" и т.н. Освен това аз не бих, а и все още не вярвам във всички високопарни твърдения от патента за магнитни полета, плазма и т.н. Това си е просто химичен реактор, използващ взаимодействието на вода и желязо при високи температури + съпътстващи реакции и крекинг. Ако изобщо ги има (плазмата и т.н.), те само повишават производителността (ускоряват насрещната дифузия, респ. скоростта на реакциите). В това бих повярвал.

Допълнително предлагам ако имаш възможност да натоварваш генератора през реостат (отчитайки мощността с ватметър) до загуба на стабилни обороти, т.е. един вид да определиш максималния товар. Също така е добре освен с различните конструкции да се направят тестове и с различни съотношения вода- бензин - може да се окаже, че икономичността е най-висока не със сместа с най-малко бензин, а при някаква междинна стойност. Може да се направят и опити с други горива (дизел, алкохол,мазнини (старо олио или нещо от сорта), използвано моторно масло и др.). Последните най-добре да се направят след стандартните, за да се намали рискът от повреда на мотора преди завършване на по-важните.

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #27 -: Май 14, 2011, 11:38:46 pm »
 ;D Доста се забавих с тестовете и всичко останало ???
 Ето някои подробности

 На всеки 100 мл. гориво водата намалява с 10 мл. без да има значение съотношението вода/бензин.
 Водата в буркана е винаги студена, дори когато наливам вряла вода малко след като е заработил двигателя горивната смес изстива. Дори сложих трета тръба върху другите две за да затоплям въздуха който влиза в бъблара, няма почети никакъв ефект
 Бензинът който е бил в бъблара на следващия ден не може да запали двигателя, трябва нов бензин ( все едно е изветрял)
 При съотношение 50/50 двигателя работи много добре, спира когато останат 10% от бензина
 Икономията на гориво е незадоволителна, без товар имам разход между 450 и 600мл/ч, а иначе го дават по книжка:
    Магнитен стартер
    Въздушно охлаждане
    Бензинов четиритактов, едноцилиндров двигател
    Мощност: 2000W
    Капацитет на резервоара: 14 л.
    Работа на празен ход: 18 h
   
Някой има ли идея как тези успяват да изгорят и водата в равни пропорции?
http://www.youtube.com/watch?v=EXygPuWltyU
Скоро ще пусна няколко клипчета с опитите, много ми е тъпо че се забавих толкова, но когато нямам задоволителни резултати просто се опитвам да изчистя грешките. Данните за реактор са без реакторна пръчка
Изпробвал съм и различни реакторни пръчки, там нешата стоят малко по добре 8)
 Скоро ще кача клиповете
Успех на всички

Неактивен Orenda

  • Специалист
  • Подготвен
  • ***
  • Публикации: 147
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #28 -: Май 18, 2011, 03:27:50 pm »
Имам няколко въпроса към по-знаещите.
 Има ли кавитация на водата при температура от порядъка на 60-80 градуса? Има ли микро взривове, които са причина за частично разкъсване на връзките във водата (причинени от кавитацията).
 316L 1.4404 X2CrNiMo17-12-2 (много важно според мен)
Тази стомана действа като катализатор на процеса (това според мен). Ето защо мисля така: Метан промишлено се получава при прекарването на един обем СО и три обема Н2 над фино раздробен никелов катализатор при температура 200-300°С при атмосферно налягане(wikipedia). При крекиране - награвяне около 450-550 градуса по целзии вишите алкани се разкъсват и дават ниши въглеводороди (както и други). Д-р Дюпонт и неговите колеги са създали процес с две фази, който е самозатоплящ. В началото никелов катализатор произвежда никелов оксид, при което наличната температура от 650 градуса се увеличава с още 200. След това миксът от гориво и пара реагират с горещият никелов оксид и създават водороден и въглероден диоксид. http://www.bioecotech.eu/bg/novini-biogoriva.html?start=40 . Питането за стоманата ми е следно, има ли начин допълнително да йонизирам влизащата смес от водна пара и въглеводороди, като искам да имам и силно магнитно поле на самата тръба, или на реакторната пръчка?
Ще има ли ефект ако газообразното гориво се завихри в тръбата ?
Ако водата е изгорял водород, въглеродния диоксид също, то тогава загряваме водата до 600+ градуса и даваме възможност на водната пара да реагира с изпареното гориво, и ще се отдели водород и въглероден окис (водната пара реагира с въглерода). Въпросът е как да спрем азота и как да получим повече въглерод (какъв катализатор)? Защото именно той е причината водната пара да отдели водород.
След реактора изгорелите газове съдържат главно водна пара, не е нужно да се връща в бъблара (освен ако не се използва за затопляне на бъблара). Много е важно бензиновите пари да бъдат разградени до CH4,CO .Има ли вариянт за плазмено запалване на генератора?
Може ли да се измисли нещо в друга тръба водната пара да се обработва с силни магнитни полета, преди постъпването и в цилиндъра?
Ако температурата на готовия газ е с висока температура, това не влияе ли негативно на горивния процес? (по-малко разширение заради вече разширените и горещи пари)
« Последна редакция: Май 18, 2011, 03:36:37 pm от Orenda »

холандеца

  • Гост
Re: Geet Реактор въпроси и тестове
« Отговор #29 -: Май 18, 2011, 08:44:36 pm »
Здравейте, В този ред на мисли като говорим за ГЕЕТ Генератор да ви покажа и мойте експерименти в тази област. Въпреки че неостанах особенно очарован от постигнатото, все пак положителни резултати имаше. Примен забелязах същият ефект който по горе колегите споменаха, системата работи докато свърши бензина а водата си остава непокътната.
http://www.youtube.com/watch?v=9Ccl2hl81Lo
« Последна редакция: Май 18, 2011, 10:02:00 pm от altium »