Автомобили, топлинни машини, алтернативни горива > Ендотермичен реактор GEET на Paul Pantone

Geet Реактор на Orenda

(1/10) > >>

Orenda:
Започнал съм сглобяването на ГЕЕТ, имам няколко въпроса.
 За тръбите - подцинковани или черни? - (моите са подцинковани) но ще пробвам и с черни.
 За пръчката каква? И дали да я има изобщо?

ilia_92:
Според мен ТРЯБВА да са черни щото от високата температура, цинка ще те отрови. Ето ти и една идея: пробвай без желязото по средата - може да се окаже излишно. и естествено да не забравиш да пишеш за резултатите.

Orenda:
Черните тръби са с точни размери, като от плановете, подцинкованите са по дълги.
 В бъблера ще  има и метални стружки (само за експеримента)
 Пръчките ще бъдат поне 3 вида (различни стомани, както и графитна по идея на ЕММ)
 Двигател чисто нов генетатор от практикера (четиритактов за около 350 - 400 лв)бензинов

Orenda:
Това е новия генератор за тестовете, само се чудя как да направя свързването към двигателя, така че всичко да може да се разглобява.
Оказа се че имам проблем ине мога да го направя с медни тръби, както си мислех.

mzk:
Здрасти Orenda,

В магазините за ВиК и парно има едни гофрирани тръби от неръждавейка. Преди години с lazy и ceko26 правихме опити с подобен двигател и GEET. Продават се във фирма Юроком 2000 - намира се при х-л Дианабад. При emm също съм виждал такива, но не съм сигурен от къде се снабдява с тях. Успех!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия