Автор Тема: КЛЕТКАТА НА ДИДО112  (Прочетена 50418 пъти)

DIDO112

  • Гост
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #15 -: Март 02, 2011, 12:00:55 pm »
Не става въпрос за 3 лева до сега съм набутал 300 и ще продължавам. Има 400 прегледа на темата а одговаряш само ти в това е проблема. Има хора които са го пробвали и знаят за какво става въпрос и си траикат типично по български  :).

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #16 -: Март 02, 2011, 12:15:04 pm »
:) И аз съм го пробвал, но нямам точни резултати и прецизно измерване. Мога да потърся у нас за една схема и да ти я пратя.

DIDO112

  • Гост
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #17 -: Март 02, 2011, 06:13:53 pm »
Добре, за працизност никъде не съм видял да се говори.

koko_g

  • Гост
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #18 -: Март 18, 2011, 05:19:49 pm »
Здравей, ДИДО 112!
Виждам, че се интересуваш от модулатора, аз също.
За момента не мога да кажа нищо по въпроса но съм събрал частите за схемата с 555.
Днес може да успея да го сглобя и ако събера клетката
ще имам някакви резултати и ще ти кажа дали има разлика или не.
Мисля, че ако няма разлика няма да се публикуват схеми и трансформатори и т.н.
Би трябвало да има тъй като всички третират клетката като капацитет.
Капацитет и бобина получаваш трепящ кръг. С промяна на честотата намираш резонанс на кръга
и респективно повече газ с по-малко енергия. Така е на теория, на практика ще видя тези дни.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #19 -: Март 18, 2011, 05:36:49 pm »
Това с трептящия кръг до сега не съм го видял работещо. Има 2 причини
1. Клетката много лесно мени капацитета си;
2. За резонанс е необходимо да има променлив ток, а за да работи електролизера е нужен постоянен ток (ако е променлив, само греем водата).

Правил съм опити за модулиране на тока върху клетката (по идея на Боб Бойс), като ефект не видях. Но какви бяха намотките, честотите, съпровитлението и т.н. - не помня. Ето защо казвам, че няма прецизно измерване на тези похвати.

Препоръчвам ви да не се занимавате въобще с резонанси (електрически или звукови). Пробвайте електролиза по идея на проф. Канарев, като прилагате импулсно захранване на клетката, но не с високи напрежения и големи токове, а само колкото да поддържате нивото от 2 волта на клетка. В останалото време, чрез натрупания в клетката капацитет, се осъществява електролиза.

Айде, надявам се да съм бил полезен, и да пишете резултати!

DIDO112

  • Гост
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #20 -: Март 18, 2011, 09:06:25 pm »
КОКО ще чакам с нетърпение твоите резултати. Аз съм зле с токовете но дадох на един приятел задание да помисли по някоя от схемите които има из нета. Като се замисля трудно ще се намери резонансна честота защото се мени тока като загрява електролита. Но ще се опита няма как  :). Днес поставих въпроса за дебитомер на познати които поддържат медицинска техника, работим по въпроса пък каквото сабя покаже.

koko_g

  • Гост
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #21 -: Март 18, 2011, 09:38:47 pm »
Благодаря на МЗК за корекцията.
За трептящ кръг трябва променливо напрежение, най-добре синусоида.
В случая трябва право напрежение може би пулсиращо с определена честота такава, че да
се получи механичен резонанс на клетката.
Явно хората който казват, че ползват резонансно напрежение имат това предвид?

koko_g

  • Гост
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #22 -: Март 22, 2011, 10:40:08 pm »
Здравейте, отново!
Схемата която направих е на "altium" коригираната с 555.
Пробвах и оригиналния вариянт, няма голяма разлика.
Честотата която дава първата част на схемата е в диапазон от 0 до 65Hz., разделен
на 3 обхвата. Втората част на схемата дава от 60Hz. до към 100 KHz. разделени на 4 обхвата.
ДИДО,
незнам ти докъде стигна с резонатора но след доста проби от моя страна стигам до извода, че
той служи единствено за да намали максималния ток към клетката.
Въртях бобини, намотки, бифилярки, слагах кондензатори в различни  вариянти, не постигнах
по-добър ефект от директно включена клетка.
Сигнала на изхода е идентичен с много от снимките в нета, един импулс съдържащ в себе си 5,6,10 и повече по кратки импулси. Когато го меря на самата клетка, формата
му вече е по-различна, зависи от бифилярките, променя се и от честотата. Не успях да стигна положение при което се получава това напомпване на импулсите, т.е. всеки следващ да е с по-голяма амплитуда от предходния.
Продължавам с експериментите. Тези дни може да публикувам и мойте опити.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #23 -: Март 22, 2011, 10:51:42 pm »
Здравейте, отново!
Схемата която направих е на "altium" коригираната с 555.
Пробвах и оригиналния вариянт, няма голяма разлика.
Честотата която дава първата част на схемата е в диапазон от 0 до 65Hz., разделен
на 3 обхвата. Втората част на схемата дава от 60Hz. до към 100 KHz. разделени на 4 обхвата.
ДИДО,
незнам ти докъде стигна с резонатора но след доста проби от моя страна стигам до извода, че
той служи единствено за да намали максималния ток към клетката.
Въртях бобини, намотки, бифилярки, слагах кондензатори в различни  вариянти, не постигнах
по-добър ефект от директно включена клетка.
Сигнала на изхода е идентичен с много от снимките в нета, един импулс съдържащ в себе си 5,6,10 и повече по кратки импулси. Когато го меря на самата клетка, формата
му вече е по-различна, зависи от бифилярките, променя се и от честотата. Не успях да стигна положение при което се получава това напомпване на импулсите, т.е. всеки следващ да е с по-голяма амплитуда от предходния.
Продължавам с експериментите. Тези дни може да публикувам и мойте опити.

Здравей,

Макар че темата е на друг потребител, ще си позволя да ти отговоря тук. Възползвай се от генератора, който си направил, и направи електролиза по модела на проф. Канарев - нискоамперна електролиза.

Идеята е следната. Като закачиш клемите (жиците, или както ти харесва като термин) към клетката, и като ги отлепиш в същия момент, в нея остава някакъв потенциал. Според проф. Канарев, този потенциал може да се използва. Генератора се настройва на честота (до 1 кХз). При него честотата е в порядъка на 200[tex]\div[/tex]300 Hz. От захранването подаваш импулси с такава честота, и с такова запълване, колкото да поддържаш потенциала на клетката.

Този метод прави газ по-бавно, и е неприложим (особено в малки клетки), но има стойност от научна гледна точка. Заслужава си да се пробва, току виж нещо не съм прочел както трябва от руския...

DIDO112

  • Гост
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #24 -: Март 23, 2011, 07:41:11 am »
 http://alt-nrg.org/pwm-v2.html Казах да ми направят тази схема. Като е готова ще пробвам, ще се променят някои неща. Наистина задържа ток когато се разкачи клетката. Може да се пробва да се използва това. Мерси мзк то маи ти само даваш съвети от по опитните.

koko_g

  • Гост
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #25 -: Март 23, 2011, 03:07:09 pm »
ДИДО,
прав си. Клетката има остатъчен потенциал в себе си. За момента не знам как да се възползвам от него но продължавам с опитите.

DIDO112

  • Гост
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #26 -: Март 26, 2011, 08:10:03 pm »
Здравейте днес правих опити с моя електролизер. Електролита го направих 20% пълни 500мл газ за 9сек захранен с 40А на 14В. Изпробвахме и модулатор купешки които регулира честотата и тока не можахме да засечем разлика с и без него.

savich

  • Гост
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #27 -: Март 28, 2011, 11:44:07 pm »
Здравейте днес правих опити с моя електролизер. Електролита го направих 20% пълни 500мл газ за 9сек захранен с 40А на 14В.
Електролизера ти все още ли е като в първия пост, с 10 клетки и свързан –nnnnnnnn+?

DIDO112

  • Гост
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #28 -: Март 29, 2011, 06:43:52 am »
Не на 7 го свалих. Свързването си е същото да.

to6o-2101

  • Гост
Re: КЛЕТКАТА НА ДИДО112
« Отговор #29 -: Април 04, 2011, 07:13:35 pm »
Пробвай и следния вариант - н н н н н + н н н н н - с няколко опита установих, че при това свързване водорода е в доста по-голямо количество от кислорода (и си взривих бъблъра). А относно модулатора не успях да разбера видя ли някакъв ефект с него и без него понеже и аз до там стигнах, в смисъл промени ли се производителността при същите ток и напрежение?