Автор Тема: pulse jet engine  (Прочетена 9226 пъти)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
pulse jet engine
« -: Февруари 10, 2011, 10:02:27 am »
Здравейте колеги, отдавна си мисля за този тип двигател. Пулсиращ реактивен двигател, който практически може да гори всичко. Въпроса е да се подготви горивото и горивната камера.
Проблемите с които се сблъсках, бяха да го вкарам в резонанс. Jeta отделя голяма топлина и въздушна струя които могат да се използват.
На този принцип искам да направя печка на вода, което ми се струва, че ще бъде доста сложно.
До този момент, никъде по интернета не съм видял някой да се опита да  подаде водна пара в Jeta.
Водната пара, има по -голяма плътност от въздуха и това ще промени резонанса на двигателя.
Затова започнах да правя jet с входящи пластинчати клапани, които ще запазят резонанса и горивото ще може да се подава на импулси, без да има частично изхвърляне на сурово гориво.
http://www.youtube.com/watch?v=NMiAq4frbKI
Успех.
« Последна редакция: Февруари 22, 2015, 12:24:36 pm от atos »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: pulse jet engine
« Отговор #1 -: Февруари 10, 2011, 11:47:33 pm »
Направих малък опит със jeta, като го захраних със сменено масло, което се подгрява преди да влезе в горивната камера и ефекта е същият като на пропан-бутан само дето излизат малко запалени сажди. Но като цяло изгарянето е абсолютно чисто което ме учуди доста. Дори нямаше и миризма на масло. :o  Двигателя работи малко неравномерно но ще го преборя и това.  Другото което ми направи впечатление е , че изходящите газове са много по топли отколкото на пропан.
Опитите продължават ;)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: pulse jet engine
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2011, 01:15:52 pm »
Измислил ли си начин за промяна на обема на камерата, примерно плъзгане като при тромпета? Дължината на "ауспуха" също би трябвало да има огромно значение.
Съотношението на въздух/гориво при различните горива е различно.
Според мен прехода м/у горивата трябва да е плавен - със смесител.
И ако се наложи "помощ" с плазмено запалване или с ацитилен и кислород.
Далеч съм от твойте експерименти и познания, но се надявам да помогна. В твоя проект са едни от най-големите ми надежди за най-практически приложима СЕ.
Една водна риза на изходната тръба и ей ти го парното/топлата вода /а пък и може да се самозахрани със прегрята пара/, а ако сложиш турбина с генератор на пътя на газовете, ей ти го и тока.

Неактивен caduceus

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 347
Re: pulse jet engine
« Отговор #3 -: Февруари 15, 2011, 09:39:39 am »
Здрасти emm,

много интересни неща правиш - поздравления! Минаха ми някои идеи относно джета, може да са ти от полза. С един ежектор - например проста желязна тръба с по-голям диаметър, разположена концентрично на соплото, ще имаш мощен въздушен поток на изхода, отнемаш и топлина от газовата струя. Пада общата скорост на изтичане, чат-пат намаляване на гюрултията, нормално горещ смесен флуид. Т.е. имаме си вече въздушно парно, трябват малко само алуминиеви гофрирани тръби и изход за комина  ;) Е, и доста шумоизолация  ;D 
Евентуални проблеми - ежекторът дава доста по-силна реактивна тяга, освен това при пулсираща струя имаме и етерна съставляваща и около 2.5 пъти по голям импулс - доказано още през 50-те години на 20-ти век от руснаците. При добавяне на водна пара /впръскване на вода през инжектор/  в соплото тягата се качва още поради по-голямата плътност на водата спрямо газовите продукти. Та да не излети нещото през стената... В краен случай, вместо печка може да спретнеш реактивна шейна като на Анакин Скайуокър  ;D ;D

Успех!
« Последна редакция: Февруари 15, 2011, 09:47:17 am от caduceus »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Re: pulse jet engine
« Отговор #4 -: Февруари 16, 2011, 10:27:27 am »
Здравейте, ако джета гори на пропан-бутан изходните газове са много чисти. А въздуха е доста топъл от изходната и входната тръби. На старо масло също са чисти, само дето изхвърля запалени сажди. Няма почти никаква миризма. Проблема е , че маслото променя резонанса на мотора, защото не се подава ритмично като газовите горива. Сега изработвам друга концепция на двигателя и като съм готов ще пиша за резултатите.
http://www.youtube.com/watch?v=p8DLX8b075k
Успех ;D