Автор Тема: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев  (Прочетена 81765 пъти)

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #15 -: Септември 28, 2013, 01:17:26 pm »
Така и на мен много ми харесва тази идея от дадения от Вектор линк, и аз се засилих да я репликирам, но междувременно забелязах някои конфузни моменти и движения:
Мисля, че това колело не може да направи цял оборот. Просто симпатягата само го връща и пуска от почти едно и също положение - един вид колелото не е балансирано и тегли надолу само едната му страна.
Повече от двадесет пъти съм го пускал отново и отново, и даже броих по колко от тежестите слизат надолу и после онзи ги връща обратно, за да тръгнат отново САМО ТЕ.
Ако остави колелото - то ще се заклатушка няколко пъти и ще спре.
Идеята е хубава, но трябва да се усъвършенства "измятането" на лостчетата в тяхното почти навлизане в горно положение. Мисля и друго - че тези лостчета не трябва да са прави, а с чупка на мястото на лагеруването... още и това, че могат на два пъти да бъдат повдигани от два последователни плъзгача... още и това, че тези лостчета могат да бъдат направени разтягащи се (като спиците на чадър - има един такъв модел)...
Иначе в този си вид колелото ще спре.

Strashimir

  • Гост
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #16 -: Септември 28, 2013, 08:52:05 pm »
Здравей,мисля че това би работило : http://www.youtube.com/watch?v=Rgp6gcSaF2Y

Хм... Защо не го оставя да се развърти? Няколко спирания и връщания назад - за да докаже, че работи ли? Че тегли винаги от към по-тежката страна (по-дългото рамо)? Я забележете на 1:10, как без да иска го оставя за мааалко по-дълго да се върти и в посоченето от мене време започна да забавя... И тогава - ХОП - ръката се протегна и го завъртя наобратно... Направо ми заприлича на пружина, дето я нави и тя се развива.....

Направо ми мирише на измама.... Този лост, който се получава, за да има "тяга" да върти, трябва да преодолее триенето на главината, тежеста на другата половин И множеството удари, които изправят "перата".....

Не знам... този вид гравитационни машини се "правят" от няколко века, ако не се лъжа... И няма работеща....

Неактивен ndm

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 712
  • и има и ш извади ако трее - че даже ш и работи
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #17 -: Септември 28, 2013, 09:00:44 pm »
Майсторе,моля те,  можеш ли да намериш и пуснеш клипа с гравитационния двигател на гърка не помня как се казваше. Някой го беше пуснал в началото на годината. Аз не мога да го открия....Да се позамислим малко върху него. Може би има какво да ни каже.Поздрави!     

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #18 -: Септември 28, 2013, 09:31:26 pm »
А ако се бяхте постарали да прочетете, немецът сам казва, че не работи.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #19 -: Септември 29, 2013, 07:43:15 am »
Здравейте колеги,
 Показаните клипове, рисунки показват ниска техническа култура, смесване на различни принципи и накрая не работи.
Мешаме двe полета, инерциално (торсионно) и гравитационно. Инерциалното поле се поражда от центробежните сили и може да се каже, че е скаларно. Гравитационното е векторно. Има прекрасен опит, който илюстрира торсионното поле. Фигурист си прибира ръцете към тялото и увеличава оборотите (ъгловата скорост) на тялото си. Енергията не идва даром. Идва за сметка на центробежните сили, ръцете се движат срещу тях или центростремително, казано по друг начин - радиална енергия.
Изгледах 7 мин. клип с четни и нечетни тежести. Тежестите в ГМТ (връх) са към центъра, в ДМТ (дол) навън от центъра, средно 0-нула. От екватора (водоравно) трябва да има сектор, който механично да прибира тежестите към центъра до ДМТ и след нея.
Показана е друга идея, в ГМТ тежестите параметрично да се превключват навън, срещу гравитацията, помагат центробежните сили. При тези ниски скорости може ли? Не може.
Като се почва тема е хубаво да има анотация с червени букви какво се разработва.
Както едно ДВГ точно трябва да имаш МЗ (момент на запалване) с клапани да сечеш времето, това няма нищо общо с принципа разширение, просто технология.
С този пример илюстрирам, че трябва да се познава отлично теорията.
« Последна редакция: Септември 29, 2013, 09:13:15 am от mi68 »

dragon64

  • Гост

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #21 -: Ноември 16, 2015, 10:39:54 am »
dragon64
Явно твърде малко си чел темите във форума. Този клип го има в темата на Макс62:
http://mazeto.net/index.php/topic,9372.0.html
Там много добре е описано и самото устройство и безуспешните опити на макс62 да го реализира и причините поради които това устройство не работи.

Неактивен макс1962

  • Активен
  • **
  • Публикации: 253
  • Пол: Мъж
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #22 -: Ноември 16, 2015, 02:18:19 pm »
dragon 64, на линия съм. В случай, че не е ясно от последните писания в темата, прати ми тел. номер, ще ти се обадя и обясня защо това не може да работи.

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #23 -: Ноември 16, 2015, 02:44:39 pm »
Общо взето смятам, че начини за  използване на гравитацията за генериране на енергия си струва да се търсят, друг въпрос е на какъв принцип.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #24 -: Декември 14, 2023, 09:14:48 am »
Попаднах на клип с интересен гравитационен двигател, лесен за направа.
Според вас дали работи реално или пак е някаква манипулация от болен мозък:

https://www.tiktok.com/@userem4or7mfmy/video/7290956142480657670

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #25 -: Декември 14, 2023, 03:23:46 pm »
Няма да работи, силата която ще пречупи дясното рамо, то до се сгъне в тази шарнирна връзка няма от къде да се появи и да е достатъчна да то прегъне. Симулира се че това е инерционна сила, но колко да е голяма че да успее да пречупи рамото в шарнирната връзка ? Гравитацията е балансирана система, от нея да се извлече енергия няма да може, но може да се разбалансира и тогава ще имаме ускорение и движение, като за да го спрем трябва да премахнем енергията, да я приберем обратно.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #26 -: Декември 14, 2023, 06:38:43 pm »
Гравитацията е балансирана система, от нея да се извлече енергия няма да може.
Ти да видиш! И как тогава получаваме енергия от приливите и отливите, или може би те не се дължат на гравитацията?
Щом има дори само едно изключение от нашето правило, значи нашето правило не е вярно. Сега остава да си извадим верните изводи - естествено при наличието на съответният умствен потенциал.

Неактивен epwpixieq-1

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 912
  • Пол: Мъж
  • e^(π*ι)+1=0
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #27 -: Декември 14, 2023, 09:13:55 pm »
Ти да видиш! И как тогава получаваме енергия от приливите и отливите, или може би те не се дължат на гравитацията?
Така в тази динамична система Гцдс се движи по една орбита вътрешна за земята (1/4 радиуса от повърхността), предполагаемо с (леки) надлъжни и напречни колебателни движения (около тази вътрешна орбита), и имайки това в предвид, може вече лесно да си представим динамиката на движещтата сила на приливите (и отливите). Просто водната маса мигрира, така изразено, към повърхнстта на Земята която е моментно по-близко да този Гцдс.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #28 -: Декември 14, 2023, 10:18:45 pm »
  А кой е казал че получаваме енергия в резултат на гравитацията, получаваме енергия която е резултат на взаимодействието на две тела със собствена гравитационна система. Ние в това тяло на което се намираме имаме гравитационна система, но не знаем как работи тя все още. Състояние на безтегловност не е липса на гравитация.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Гравитационен двигател на Михаил Дмитриев
« Отговор #29 -: Декември 14, 2023, 10:36:12 pm »
Ти да видиш! И как тогава получаваме енергия от приливите и отливите, или може би те не се дължат на гравитацията?
Щом има дори само едно изключение от нашето правило, значи нашето правило не е вярно. Сега остава да си извадим верните изводи - естествено при наличието на съответният умствен потенциал.

Приливите и отливите се дължат на Луната и в по-малка степен - на Слънцето. Водата се привлича от Луната и се опитва да се повдигне за да я достигне. Прилива следва Луната, стои "под" нея.
Когато сложите някаква стена или някаква преграда за да извлечете енергия от прилива, то вие задържате водата - тя изостава от Луната, вече не може да стои точно под нея. Когато изостане, тя почва да "дърпа" Луната "назад", забавя движението й по нейната орбита.
Именно от енергията на движещаат се Луна печелите от прилвите. Всяка енергия, получена от приливите забавя движението на Луната по нейната орбита.
Така че тази енергия не е безплатна. Някой ден от тия заигравки Луната ще ви падне на главата - буквално. :)

Сори, по-елементарно не можах да изложа материята.