Автор Тема: Хидродинамичен генератор на Капанадзе  (Прочетена 65987 пъти)

paparosko

  • Гост
Re: Хидродинамичен генератор на Капанадзе
« Отговор #15 -: Юли 17, 2014, 01:14:27 am »
Колега Димов,
Разглеждам за пръв път посочените схеми на хидродинамичния генератор на Капанадзе.
Действието ми е ясно, само не ми е достатъчно ясна все още крайната цел.
Предполагам, че към турбината (хидромотора) е свързан генератор, който би трябвало да генерира енергия по-голяма от тази, вложена за задвижване на помпата, т.е. общото к.п.д. да е по-голямо от 1.
Така ли е, или греша?

 

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
Re: Хидродинамичен генератор на Капанадзе
« Отговор #16 -: Юли 17, 2014, 10:21:29 am »
   Точно така. В една от схемите (най-претрупаната) се вижда генератор 3 kW на турбината (хидромотора) и двигател само 500 W на помпата. Така генераторът захранва не само двигателя на помпата, но и други товари в наша полза. Схемата не само че се самозахранва, но върши и доста работа без да консумира някаква външна енергия и разбира се имаме КПД>1.

paparosko

  • Гост
Re: Хидродинамичен генератор на Капанадзе
« Отговор #17 -: Юли 17, 2014, 02:37:07 pm »
Опитвам се да разбера откъде се изсмуква допълнителна енергия, но явно не ми се получава.

1. В началния момент, когато и двата ел.магнитни клапана са отворени, имаме един нормален хидравличен затворен кръг от хидропомпа и хидромотор. Процесът е стабилизиран и хидромоторът се върти с определени постоянни обороти.
2. Когато ел.магнитен клапан 1 се затвори, помпата започва да нагнетява масло през отворения ел.магнитен клапан 2 в акумулатора. През това време хидромоторът би трябвало да продължава да се върти по инерция известно време, прехвърляйки маслото в кръг през резервоара и обратния клапан, като в зависимост от времето за зареждане на акумулатора ще намали оборотите си или изцяло ще спре.
3. След едновременното затваряне на ел.магнитен клапан 2 и отваряне на ел.магнитен клапан 1, се повтаря цикъла от т.1, като нормалния хидравличен затворен кръг се възобновява и хидромоторът достига отново определените си постоянни обороти.
4. При отваряне на ел.магнитен клапан 2, към входа на хидромотора започва да се добавя и маслото от акумулатора. Хидромоторът би трябвало да увеличи оборотите си, докато акумулатора се разтовари.
5. Ел.магнитен клапан 1 се затваря. Повтаря се цикъла от т. 2.
и т.н.

Според посочената схема на хидродинамичния генератор излиза, че оборотите на хидромотора ще се променят циклично в определени граници. По-точно:
- определени постоянни обороти - когато се захранва директно от помпата
- затихващи обороти - когато помпата зарежда акумулатора
- увеличени обороти - когато акумулатора добавя допълнителен обем масло

Тук изразходваната енергия за зареждане на акумулатора се компенсира от отдаваната от акумулатора енергия.
Аз, лично, не виждам откъде може да се добави допълнителна енергия.

Според мен критично е времето за зареждане на акумулатора, през което хидромоторът остава де факто без захранване и евентуално може да се върти по инерция.
Може би да се ползва някакъв тип маховик по време на зареждане на акумулатора. Но в крайна сметка и той трябва да се дозарежда.

 :)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Хидродинамичен генератор на Капанадзе
« Отговор #18 -: Юни 06, 2017, 08:22:16 pm »
Ами...може да съм прост, но не разбирам?
Как каквато и да е хидравлика няма да се яви в този случай ПАРАЗИТЕН елемент?

Не говорим за Шаубергер, а за ..."Капанадзе"...тъпо!

Защо си губите изобщо моменти от живота в разнищване на въпроса - "Кой туй нещу?"

Ако генераторът на Капанадзе работеше, защо му е да усложнява нещата с някакви хидравлики?

Само аз ли съм толкоз прост?


Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Хидродинамичен генератор на Капанадзе
« Отговор #19 -: Юни 06, 2017, 10:35:53 pm »
Пълна глупост!
Всеки специалист по хидравлика ще ви го каже!

Сега Капата и хидравлик се изкара...ама той, хидравличния усилвател е измислен отдавна - във всеки автомобил има поне два.
И няма ама НИЩО ОБЩО със СЕ!!!

П.П.Само аз ли смятам, че locco си прахосва интелекта (не е тъпо момчето иначе) по глупости?
« Последна редакция: Юни 12, 2017, 03:59:28 am от Maistora52 »

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
Re: Хидродинамичен генератор на Капанадзе
« Отговор #20 -: Юни 07, 2017, 11:05:38 am »
     Локо,каквото и да смяташ това е най-тъпото творение на скапанадзе. Хидравличната система е система с огромни загуби. Това дава представа за нивото на мислене и творчество на будаладзе.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Хидродинамичен генератор на Капанадзе
« Отговор #21 -: Юни 07, 2017, 07:29:31 pm »
Здравейте,
След над 10 годишен труд стигнах до извода, че СЕ е пред очите ни и има три основни пътя без междинни комбинации.
-първи изкуствена несиметрия (изкривяване) в потенциално поле А+Б различно от 0 и положително.
-второ ползване на радиална енергия или увеличаване на честотата или ъгловата скорост с линейно центростремително движение.
-импулсен режим, усилване на мощността и натрупване в система или в жироскопиращо тяло.

 Хидродинамичият генератор на Капанадзе спада към последния тип устройства, като спомагателно може да се ползва втория и първия подход като спомагателни. Остава задълбочения анализ къде е истината и къде е лъжата или кое работи и кое не работи?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Хидродинамичен генератор на Капанадзе
« Отговор #22 -: Юни 08, 2017, 01:32:25 am »
Разбира се, че говори много. Мога да прибавя и формулирам четвърти подход:
- три или повече източника за интерференция.
Кой разбрал разбрал, който не е да чете!
Лека!

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Хидродинамичен генератор на Капанадзе
« Отговор #23 -: Юни 11, 2017, 07:36:55 pm »
Здравейте,
Разбира се, че казвам половината истина. Четирите пътя много лесно се доказват.
-първият - до него също е стигнал колегата Михаил Кузмов при магнитните двигатели, по-общо важи за потенциални полета.
-вторият - тук енергията идва от преодоляването на центробежните сили, имплозия на В.Шаубергер
-третият - е за импулса и момент на импулса, друга форма на закона на Нютон.
-четвъртият е интерференция, но тук може да се направи аналогия с бялата светлина, това е качество състоящо се от седем, пет или три (при телевизията червен, зелен, син) цвята в зависимост от школата. За това съм писал минимум три източника и един приемник, обща четири блока. 

Един път не води до СЕ, за това трябва да са минимум два, следва как да се комбинират? На този въпрос не мога да отговоря в момента. Размишлявам и водя експерименти.
« Последна редакция: Юни 12, 2017, 03:56:32 am от Maistora52 »