Автор Тема: Акумулаторите по подводниците.  (Прочетена 16846 пъти)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Акумулаторите по подводниците.
« -: Януари 11, 2011, 04:15:32 pm »
Интересуваме някой знае ли какви акумулатори слагат по подводниците от ВСВ до сега?
Чувал съм че били с много дълъг експлоатационен период.

batplamen

  • Гост
Re: Акумулаторите по подводниците.
« Отговор #1 -: Януари 14, 2011, 04:52:52 pm »
Не знам какви използват, пък и следва това да е добре пазена тайна, поне в специфичните и технологичните подробности.
Предполагам, че избора на инерционен акумулатор е добър избор. Специфичният капацитет при маховиците /практически вече постигнат/ превишава с един порядък всички известни видове акумулатори. Работещите в насоката се водят от достижими в рамките на едно десетилетие /според техни прогнози/ специфични капацитети, превишаващи с два порядъка следващите ги в класирането акумулатори.

CPU

  • Гост
Re: Акумулаторите по подводниците.
« Отговор #2 -: Април 22, 2011, 12:58:02 pm »
Специфичният капацитет при маховиците /практически вече постигнат/ превишава с един порядък всички известни видове акумулатори.
Много оптимистично ми се вижда да се твърди, че е постигнато такова десетократно увеличение на специфичния капацитет, освен ако под един порядък имаш предвид 2 пъти  ;)
Ако говорим за специфична мощност да, може и 100 пути по-голяма мощност да се получи. Аз също съм фен на инерционния акумулатор и е интересно ако имаш данни за реални установки, които да могат да акумулират специфична енергия поне като на литиево-йонни батерии, като в теглото на установката е включен и вакуумирания кожух.

vitan

  • Гост
Re: Акумулаторите по подводниците.
« Отговор #3 -: Април 22, 2011, 01:39:35 pm »
До колкото помня за единствената наша подводница по медиите казаха навремето, че дали много пари за акумулатори VARTA. СРЕБЪРНИ акумулатори :) Има такива :)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Акумулаторите по подводниците.
« Отговор #4 -: Април 22, 2011, 01:45:42 pm »
Такива ли?
http://en.wikipedia.org/wiki/Silver-oxide_battery

Благодаря за насоката! :)

П.С. Гледам доста се ползват за лаптопи и мобилни телефони:
http://shop.ebay.com/i.html?_nkw=Silver+BATTERY&_sacat=0&_dmpt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&_odkw=Silver-Zinc+BATTERY&_osacat=0&_trksid=p3286.c0.m270.l1313

По характеристики са конкуренция на LiFePo батериите.
« Последна редакция: Април 22, 2011, 02:07:44 pm от Radoslav »

vitan

  • Гост
Re: Акумулаторите по подводниците.
« Отговор #5 -: Април 22, 2011, 01:56:36 pm »
Не знам, вероятно. Помня само, че са сребърни и са ВАРТА.

Май не са го ползвали само за подводници. Явно са яки. И когато "съкръщаваха" армията, някои хора направиха малко пачка от извличането на среброто :)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 493
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Акумулаторите по подводниците.
« Отговор #6 -: Април 22, 2011, 02:08:19 pm »
Подочух от Пентагона :D (фабриката за производство на войни), че Том Барден и Джон Бедини разработили генератор на СЕ, с който захранвали мини разузнавателни подводници. Това значително намалило броя на батериите.

Pyramid

  • Гост
Re: Акумулаторите по подводниците.
« Отговор #7 -: Февруари 17, 2013, 02:50:26 pm »
Не знам, вероятно. Помня само, че са сребърни и са ВАРТА.

Май не са го ползвали само за подводници. Явно са яки. И когато "съкръщаваха" армията, някои хора направиха малко пачка от извличането на среброто :)
Май не са сребърни. Тогава /далечната 1998-ма/ бях командирован там по служба та, видях извадена една клетка от тях. ОЛОВНА. Ама колко хиляди Ah беше-не помня, физически беше почти кубична, 1,60*1,60*1,60 или нещо такова, един електрокар не можеше да я вдигне...