Автор Тема: Отопление за 1,20 на денонощие създаде българин  (Прочетена 124576 пъти)

bgsolar

  • Гост
« Последна редакция: Януари 05, 2011, 01:13:02 pm от altium »

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Това трябва да се види на място, как можем да се свържем с човека?

Seeker

  • Гост
1,20 лв за ел. енергия е приблизително 8кВт/ч за отопление, това не е нито технически пробив , нито има нещо за хвалба. Всеки апартамент, който е вътрешен, може да се докара до същото положение, след като се остъкли балкона, запушат фугите на прозорците, външните врати и се управлява отвора за вентилацията в банята, тоалета и кухнята (ако има аспирация), и се сложат сифони на канализацията.  Няма по-добра дограма от дървената, но добре направена и пасната. 
Останалото са медийни фойерверки. Аз плащам зимата за ток около 80 лв, включая осветление, бойлер и готварска печка на ток, за площ 84квм, при нормална температура в стаите (19-23) , и се отоплявам с четири смядовски маслени радиатора.
Е, маслените радиатори са доработени, но не е нищо особенно - поставена алуминиева ламарина като пръстен , плътно до ребрата, така че да образуват нещо като комин на радиатора и височина : горе излиза на равно на радиатора, а отдолу стига до 3 см от пода. Идеята е да засмуква въздух от кота 0 и така завърта въздуха в помещението. Това е много важно, защото иначе остава един слой от 20 см. над пода, който е студен и създава дискомфорт.
« Последна редакция: Януари 04, 2011, 08:57:21 am от Seeker »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Здравейте,
Напълно съм съгласен със Seeker. Българинът е известен с разхищение на енергия. Ако покажем на един немец, да речем или даже на един руснак какви дупки в дограмата имаме, те ще се хванат за главата. При наличие на толкова много слънце през зимата при правилна ориентация на сградите и рационално използване на слънчевата енергия в България може да се плаща много малко за отопление. Викайте неволята на помощ братя българи. Както в онази стара мъдра българска приказка.....

mat

  • Гост
То това наистина не е сензация.
А като сте почнали да говорите за радиатори, кажете какъв радиатор да си купя (маслен, чисто електрически, воден, парен, бензинов ;) ...), че мисля да кажа чао на тоя идиотски климатик ако че е най-евтино с климатик.
Кой е най-икономичния и ефективен радиатор на ток?

mat

  • Гост
Направих си сметките и май не е точно така както казва Seeker...

Нямам бележка под ръка и затова взех цените от тук:
http://www.bulenergynews.org/?p=4759
http://www.cez.bg/bg/tseni/tseni-na-el-energiya/za-snabdyavane.html

Дневна 0.08010 лв./кВтч
Нощна 0.03140 лв./кВтч


ЧАСОВИ ЗОНИ ЗА БИТОВИ ПОТРЕБИТЕЛИ
за периода ноември - март

Дневна часова зона    6.00 ч. - 22.00 ч.
Нощна часова зона    22.00 ч. - 6.00 ч.
за периода април - октомври
Дневна часова зона    7.00 ч. - 23.00 ч.
Нощна часова зона    23.00 ч. - 7.00 ч.


Ако приемем, че печката/радиатора работи нон-стоп и харчи 1кВтч:
Дневна: 0.08010 x 16 часа = 1.2816 (на ден) x 30 дни = 38.448 лв/месец
Нощна: 0.03140 x 8 часа = 0.2512 (на ден) x 30 дни = 7.536 лв/месец

Общо: 45.984 лв/месец без ДДС или

55 лв/месец с ДДС!

Значи: 1 печка "духалка" работеща нон-стоп на "1" (1кВтч) ще харчи 55 лв на месец и ще грее само една стая. А ако са 3 стаи - 165 лв.

----------

Да направя сега обратните сметки. Този човек давал по 1.20 на денонощие с ДДС или 1 лв без ДДС. За по-лесно приемам, че има само дневна тарифа.

1.00 / 24 = 0.042 лв/час.

0.08010/1кВтч =0.042/x
x = 0.042 / 0.08010 = 0.52кВтч!

T.e. отоплението на този чичко е с мощност 0.52кВтч.
(0.52 x 24 часа = 13 кВтч на денонощие - както се споменава и във филма)

Ако смятам правилно, това си е сензация, като се има в предвид че грее целия апартамент.
« Последна редакция: Януари 04, 2011, 12:33:47 pm от mat »

bgsolar

  • Гост
Здравейте,

Системата на Александров харчи....250w на час!!!
Не го подценявайте!
Ще направя опит да се сваържа с него :)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
mat имаш голяма грешка в сметките, един киловат струва към 18 ст с ддс дневна тарифа




Dex

  • Гост
 Ако това нещо не се даде даром на хората, всичко неминуемо ще се опорочи, както стана и с предишните "изобретения" за нам си кво си. Има ли пари, проблемите чукат на вратата. Хората си остават алчни и това е, спасение, като че ли няма. И с този нищо няма да стане или ако се намери спонсор, крайното изделие ще трябва да се изплаща до дълбока старост, което ще обезсмисли всичко. Матрицата ги е предвидила такива изобретатели и лесно няма да позволи, хората да имат кяр от нещо, освен ако не затънат в голям кредит за инвестиция в такива системи.

Seeker

  • Гост
Кой е най-икономичния и ефективен радиатор на ток?

По мое мнение, масления радиатор с настройка на 45 градуса на термостата е най-доброто средство. Поне аз така съм направил.

@mat
Сметките, които си направил не са верни в частта си за потребяваната мощност, четирите радиатора са с мощност по 2кВт всеки. Но естествено те не работят постоянно! Със сигурност усредното потребление е по-малко от 1 кВт.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Аз знам как работи системата му, но не се бях замислял, че може да се отоплява цял апартамент по този начин. :D

Всъщност аз знам за този метод от много време и много съм се чудил защо този метод НЕ СЕ използва. Според мен този метод нарочно се покрива, защото е 100% ефективен и на моменти отива на повече.

Dex, се разочарова, че изобретението ще си остане някъде там покрито, но ето ... описанието идва и ще можем да се топлим евтино. Всъщност той човека го описа, но го извъртя хитро и каза: ХИДРО-ЕЛЕКТРИЧЕСКА ИНСТАЛАЦИЯ, КОЯТО РАБОТИ НА ЕДИН ОСНОВЕН ПРИНЦИП ... бреееееее, голяма инсталация, голям принцип ... не е за вярване!   :P

Системата, ПРИМЕРНО, са 2 метални, гладки цилиндъра вложени един в друг и друго НЯМА. Основния принцип е да пуснете по един кабел на всеки цилиндър и да го захраните директно от контакта. Водата завира за няколко секунди! За да се отоплява жилище, ще трябва по-големичък съд, терморегулатор, може би и таймер за периодично подаване на напрежение. Ефективността е в това, че няма нагревател и всичкото електричество отива в загряване на водата. Колкото по-близо са цилиндрите, толкова повече ток гълта и може да ви гърмят предпазителите, но определено идеята е страхотна. Просто този тип отопление, няма да надхвърли 100 градуса, но пък ние целим 23, нали?!

Успех и да почерпите!  ;)

mat

  • Гост
Взех една бележка за ток и се уплаших. Вие поглеждали ли сте какво пише в тези бележки? Ми то това си е поробване! Чисто поробване!

Дневна 0.08010 лв./кВтч
Нощна 0.03140 лв./кВтч


До тук добре, ама има и още...

Добавка Зелена енергия - ВЕИ - 0.00303
Пренос през електропреносната мрежа - лв./кВтч - 0.00964
Достъп до преносната мрежа - лв./кВтч - 0.00889
Добавка Вис. ефект. пр. на то. и ел. енергия - лв./кВтч - 0.00219
Достъп до разпределителна мрежа - лв./кВтч - 0.00527
Пренос по разпределителната мрежа за НН - лв./кВтч - 0.03937


Сега сумираме горните добавки и ги прибавяме към цената на дневната и нощната:
0.00303 + 0.00964 + 0.00889 + 0.00219 + 0.00527 + 0.03937 = 0,06839

Дневна 0.08010 + 0.06839 = 0.14849 + 20% = 0.178188
Нощна 0.03140 + 0.06839 = 0.09979 + 20% = 0,119748

И ето я крайната цена на тока с ДДС:
Дневна 0.178188 лв./кВтч
Нощна 0.119748 лв./кВтч


Ще направя сметките от предния си пост наново.

Ако приемем, че печката/радиатора работи нон-стоп и харчи 1кВтч:
Дневна: 0.178188 x 16 часа = 2.851008 (на ден) x 30 дни = 85.53 лв/месец
Нощна: 0.119748 x 8 часа = 0.957984 (на ден) x 30 дни = 28,74 лв/месец

Общо: 115 лв/месец с ДДС!

Значи: 1 печка "духалка" работеща нон-стоп на "1" (1кВтч) ще харчи 115 лв на месец и ще грее само една стая. А ако са 3 стаи - 345 лв.

----------

Ако чичкото дава по 1.20 на денонощие (с ДДС):

1.20 / 24 = 0.05 лв/час.

0.178188/1кВтч =0.05/x
x = 0.042 / 0.178188 = 0.235706108 кВтч!

T.e. отоплението на този чичко е с мощност около 0.250 кВтч.
(0.250 x 24 часа = 6 кВтч на денонощие)

Ако този път смятам правилно, това си е още по-голяма сензация, като се има в предвид, че грее целия апартамент.

mat

  • Гост
Всъщност аз знам за този метод от много време и много съм се чудил защо този метод НЕ СЕ използва. Според мен този метод нарочно се покрива, защото е 100% ефективен и на моменти отива на повече.

Е как да не се използва?! То цяла тема има за него и то в този раздел:
http://mazeto.net/index.php?topic=3364.0

koce93

  • Гост
Прав си колега mat. Забелязах една измама в клипа, казват, че консумацията е 13 кв. на денонощие и 35 лв. на месец. 13 кв. умножени по 30 дена са 390 кв. Според изчисленията получих 60.82 лв. на месец, а не 35. Ето една сметка за близки киловати:

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Цитат
Е как да не се използва?! То цяла тема има за него и то в този раздел:
http://mazeto.net/index.php?topic=3364.0

Аз имах предвид, че не се използва масово, което си е странно, имайки предвид ефективността на метода. Ти щом го използваш, защо не споделиш опита си?!