Автор Тема: Контрол на климата, HAARP и земетресенията в Япония, Хаити, Китай, Чили  (Прочетена 248471 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
edin и кой очакваш да го публикува тоя анализ?
Къде да го видиш, по телевизията ли?
Или очакваш всеки от нас, който е наблюдавал подобните процеси и се е убедил ЛИЧНО че са факт, да разполага с частна лаборатория ли, що ли?
Или мислиш, че оторизираните лаборатории са независими и "неманипулируеми"?
Не допускам, че си толкова наивен, наистина...

Писал съм го много пъти - РАЗБЕРЕТЕ, не може по едно и също време да наблюдаваш 5 самолета на сходна височина и двата да имат разсейваща се следа за 15 минути, а останалите три да стоят часове!
И не ме подценявайте, че не съм отчел посока, височина, скорост и т.н. някои бяха в еднаква посока даже!

Има хиляди независими лаболатории, а дори и в някой технически университет може да се направи, спектрален анализ, но да се твърди, че всички лаболатории в света са под егидата на конспираторите е наивно. Дяволът не е толкова черен ;)
Май сте забравили, че оня  серсемин Еленко Ангелов, направи някакви анализи на почва от София и се оказа, че сам се закопа. Всичко си беше в нормите. ОК???? Земята е плоска, да не забравите ;)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
След забърсване на стъклото с пръст или салфетка ми е една такава неопределен цвят ръката после избиваща към прашно тъмно такова.
 Това със спектралния анализ на косата е правено- показва високи стойности на алуминии, барий, магнезии и др. е, разбира се не тук, не съм го правил аз, показват го по филмчетата. 
Магнезия участва в съсирването на кръвта, там не може да се сбърка. Болестите на вените, разширени вени варици, спуквания и прочие са главоломно скочили през последните 30-40 години! Аз съм си направил изводите, не влизам в спора, за това не давам линкове към замундата да гледате, защото не ми се търси, но нещата са такива.
В едно от тези филмчета дъщерята на един старец се чуди откъде накъде баща й на 90 години е починал от натравяне с алуминий- казали и, че е за дето пил по много стекчета от тия, металните кутийки. Тя казала, че той си е на острова в селото там откак е роден, а те там не пият от такива кутийки! Ония вдигнали рамене и толкоз.
Вярно е, че спора не е дали ги има, а по колко са и защо! Обясняват го с борбата срещу глобалното затопляне, а глобално затопляне няма. Има 11 годишна цикличност на слънцето, или слънчеви сезони.
Кемтреилсите не могат да затоплят или да охладят планетата, но могат да отнемат междинните сезони- пролетта и есента, могат да направят урагана "Катрина", могат да помогнат на ХААРП да работи по- добре, да влияят на климата до толкова, че да предизвикват засушавания, защото се разваля аерозолния баланс на атмосферата във високите и слоеве, а от там и образуването на облаци и влага, а от там и като направят мрежата от аерозолите и има няма ден- два дъжда готов.
Ако влажността е ниска или времето е студено, падат мъгли. Тая зима почти нямаше кемтрейлси за разлика от миналата- виждате разликата- миналата бяха мъгли- тази беше сняг!
« Последна редакция: Март 02, 2017, 08:50:21 am от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Аз така и не разбрах, какво е общото, между хемтрейл и бира в кутийки, ама как да е. Не ми се дискутира. Не ми е интересно.

Коев

  • Гост
Състоянието на времето и климата е твърде непостоянно и разнообразно в цялата земна атмосфера. Това е една от особеностите, отличаваща земната атмосфера от атмосферите на другите планети, където възникнали веднъж атмосферни образувания/ бури, циклони, антициклони/, траят седмици, месеци, дори стотици години/Юпитер, Сатурн и др./
Всякакви опити да се твърди, че ще има трайно затопляне, или трайно застудяване за период повече от месец, конкретно за зимния период , са твърде несигурни, направо празни приказки.
Три поредни зими валежите в нашия район падаха като дъжд основно, а сняг валеше само един или два пъти за цялата зима, като се задържаше най-много за два-три дни, температурите не падаха под минус 10 градуса.
Тази зима цял месец/януари/ ни поднесе субполярни снеговалежи, студове от -15-20°и големия сечко здраво ни посече, така да се каже.     
         

Може да имат нещо общо с това кемтрейлсите, един вид ''невидима и необявена, тайна военна интервенция'', за икономическо изтощаване на някоя държава с предимно мека зима... може би такива са вече модерните военни интервенции извършвани от ''великите военни сили'',
А може тази неприятна зима да е просто една от многото

Коев

  • Гост
Една от многото нямаща нищо общо с изминалите предишни зими, просто резултат от отклоняване на студен полярен фронт на юг, под натиска на влажен атлантически фронт идващ от запад.
Случаен, или предизвикан климатичен ''ефект на пеперудата'', не мога да твърдя нищо, но вече си знам, че през зимата трябва да съм подготвен за малка ''ледена епоха'' :-\

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Че глобално затопляне има - това е факт (каква е причината за него вече е отделен въпрос). Че има флуктуации от него, както в положителна, така и в отрицателна посока - има. Това, което видяхме тази зима януари месец и част от февруари, беше нормалното положение преди 35 години от октомври-ноември та чак до март включително. Снегът само донаваляваше върху стария, и се топеше всичкият чак напролет. Кокичета и щъркели през февруари никога не е имало. Дядо ми казваше: "Има ли буквата "р" в името на месеца - не излизай навън без сериозна връхна дреха!", а той е роден през първата четвърт на 20-и век. По мое време вече (70-те, 80-те години) септември и април вече си бяха топли месеци. Последните години (от 2010 насам) сме карали Нова година и на +15'С. Та правете си изводите! Тази година вярно застудя, ами миналата? Едно дъждовно такова, но под нулата рядко е падало.
Обаче с тези жълти и оранжеви кодове - голям смях... Все едно хората са идиоти и не знаят какво е зима. След първия голям сняг - драма, бедствие, затворени училища, улиците празни! Сякаш самият Северен полюс със се белите мечки и тюлените са ни дошли на гости... Обаче на 3-ия, 4-ия ден хората се окопитиха, разровиха си колите и започнаха да си бръмчат, както винаги е било. Просто повечето са отвикнали, именно поради ниската повторяемост на събитието, която пък от своя страна се дължи на напредващото глобално затопляне.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Ха да се хвана на бас със сите форума, че догодина зимата ще бъде тежка! ;)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Взимаш една стерилна марля или кърпичка, избърсваш стоялата 2 дена на открито кола, и носиш марлята в лаборатория.
И като ти направят анализ, това какво показва? Ще занесеш анализа в телевизията ли? Ще ти изкарат вода от девет кладенеца - ми то това си е от замърсения въздух, автомобили, промишленост и т.н...
Като не знаеш с какво точно пръскат, как да докажеш, че пробата е от пръскане? Нали на това разчитат!
Питам ви - коя лаборатория събира "облаци от самолетни следи" ? Или някой от нас може да го направи?
На места падат дъждове от сярна или солна киселина (разредени, разбира се), вече сме свикнали с това сякаш, на кой му пука, че се добавяли още някакви субстанции към общото промишлено замърсяване?


Визуализация на процеса по "спиране и пускане на пръскането":
https://www.youtube.com/watch?v=2PWvLwNGLdM
В този клип няма никакво пръскане!

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
И като ти направят анализ, това какво показва? Ще занесеш анализа в телевизията ли? Ще ти изкарат вода от девет кладенеца - ми то това си е от замърсения въздух, автомобили, промишленост и т.н...
Като не знаеш с какво точно пръскат, как да докажеш, че пробата е от пръскане? Нали на това разчитат!

В този случай това означава, че "пръскането" е неразличимо от промишленото замърсяване. Не виждам кой откачен ще влага милиарди в нещо, чиито следи (и следователно и последствия) са неразличими.
Със същия успех можеш да застанеш до ТЕЦ Марица Изток и снимайки комините, да почнеш да развиваш теорията че това е конспирация, умишлено тровене на населението. Всъщност ... няма да си далеч от истината - тровене е, наистина е умишлено, всички са наясно че това е вредно, но никой не реве да спираме ТЕЦ-овете на въглища... Още по-малко пък се реве, че американците (или руснаците, или ильоменантите) нарочно са построили тия ТЕЦ-ове, или че горят нарочно определени видове въглища само и само за да ни тровят. А ако се замислиш отново ... единия ТЕЦ наистина е американски... може пък да слагат нещо във въглищата и да ни тровят? Ще е много-много по-лесно, много по контролируемо и с възможност за маскиране на действията поради много по-малкия брой зает персонал в сравнение с камара самолети...

Но ако седне да мисли по тоя начин, наистина човек е за посещение при психиатър...

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
В този случай това означава, че "пръскането" е неразличимо от промишленото замърсяване. Не виждам кой откачен ще влага милиарди в нещо, чиито следи (и следователно и последствия) са неразличими.
Е с това изказване вече изтрепа рибата ;D
Последствията не са неразличими, просто се "сливат" с другите!
Точно за това се влагат средства, за да бъде недоказуемо (не неразличимо)!
По твоята логика - Кой би вложил стотици хиляди долари в едно професионално убийство, което е "неразличимо" от нещастен случай?
Най-лесният начин да прикриеш извършителят и причината за едно престъпно деяние е като ги припишеш на друг/друго!

Аз така и не разбрах, какво е общото, между хемтрейл и бира в кутийки, ама как да е. Не ми се дискутира. Не ми е интересно.
Ами...да ти обясня (макар, че е явно)!
Човекът се е натровил с алуминий, а не го е "консумирал" (от кутийки, примерно). Единственият възможен източник на подобна субстанция в островно село може да е само кемтрейл!
« Последна редакция: Март 02, 2017, 08:36:05 am от atos »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Уф, погрешно съм прочел поста на Светльо. Въпреки това, натравянето на един човек не е мерило за нищо. Този старец, да не е живял сам на острова? Айде моля ви се, мислете повечко. Ами ако този човек е използвал алуминиеви съдове за готвене, макар и това да не е критерий, защото едно време, алуминиевите съдове бяха масово използвани в България и на хората масово им ставаше лошо, когато ядяха хот дог. Мисля, че помните, в какви тенджери се варяха, кренвиршите. Алуминият се натрупва в мозъка. Изварата го изчиства, в случай, че ви е страх. В темата за Тюрен бях споменал за един диагностичен уред, "Сенситив Имаго". С него на баща ми му откриха олово в далака. На младини работеше в ЗЗУ Пловдив, запояваше платки и подобни и явно от там, оловото се е натрупало, защото дълго е бил над тинолни изпарения. Та въпросния уред и такива неща открива и ако някой се притеснява че има някакви нетипични метали в себе си, да ходи да се тества. гарантирам, че госпожата, която оперира с него, не е от кръга на Илюминати  ;)

http://clubaurora.org/%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0/%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%BA%D0%B5%D0%BC%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%BB%D1%81/

http://aerohroniki.com/2012/01/26/%D0%BA%D0%B5%D0%BC%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B9%D0%BB%D1%81-%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%B0%D1%80%D0%B8-%D0%B2-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5/

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Цитат
Ами...да ти обясня (макар, че е явно)!
Човекът се е натровил с алуминий, а не го е "консумирал" (от кутийки, примерно). Единственият възможен източник на подобна субстанция в островно село може да е само кемтрейл!

От скука погледнах какво пишете в тази тема и гледам - разни безпочвени изказвания като това горното, защо е безпочвено ли?
Ами атос, що не си купиш една кутийка бира, пък я излей и после я разрежи и погледни къде вътре има алуминий в контакт с бирата. Въпреки, че това за алуминият разтворен в течности от допир са пълни глупости. Защо ли алуминият се заварява само с аргонов апарат. Какви ли са свойствата на алуминиевият окис върху него пречещ на обикновенна заварка. Тя азотната киселина не може да пробие този окис, та нещо много по-слабо. Та ако всичките ви доводи за кемтрейли са една каца с мед, този безкрайно лъжлив е лъжицата катран, прецакваща цялата каца. Не, по-скоро спукваща сапуненият мехур за кемтрейлите.
Извинявам се за намесата в сладките приказки, ама скука, какво да се прави. 

22 правописни грешки, уникално/А/
« Последна редакция: Март 02, 2017, 10:26:24 am от atos »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Радико!
Явно скуката ти не е успешна мотивация за внимателно четене?
Това, че алуминият няма контакт с бирата (или друга напитка), още повече доказва несъстоятелността на обяснението, че старецът се е натровил от кутийки!

Ама...четете преди да пишете! Ако няма да четете - не пишете!
То бива през пръсти, но вашето е уникално вече!
Тоз не видял, оня не допрочел...но иначе бърза да пише?

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Мдаа, темата "кемтрейлс" определено вълнува доста хора в целия свят и определено не е табу в информационното пространство. Дори като гледам се превръща в нещо, като религия. Има хора които твърдо вярват и са убедени в "кемтрейлс" , както естествено и такива, които са убедени, че това са абсолютни измислици. В този ред на мисли според мен аз искам някой от "вярващите" в "кемтрейлс" да ми обясни кой и за какво му е да финансира подобна тъпотия. Или по скоро какво ще спечели от това. /държава,правителство, компания и пр./ Като се има в предвид факта, че всичко в човешката раса се движи от личния интерес на индивида, това с умишленото разболяване на населението и редуцирането му е нелепо като причина. Да се разболява населението с цел фармацевтичните компании да трупали печалби (в случая би трябвало същите да финансират "кемтрейлс"-а ) също е нелепо най-вече, защото има далеч по ефективни методи за това, а и индустриалното замърсяване е толкова голямо в наши дни, че фармацевтичната индустрия не и трябва да финансира подобна глупост, заболяванията нарастват и без тяхната намеса :). Занижения контрол и дори липсата на такъв в някои държави на индустриалните замърсявания са причина за повечето случай на високи стойности на алуминии, барий, магнезии и т.н. Дори има мега-компании които плащат на корумпирани политици и чиновници за този занижен и направо липсващ контрол. И тук идва една за мен много удобна конспирация пусната в информационното пространство - "кемтрейлс". Това явление удобно прикрива всички частни  световни фирми-компании, които от безбожна алчност и трупане на милиарди печалба, не желаят да влагат в каквито и да било системи за свеждане на производствените замърсявания до минимум. Просто защото не им изнася.

П.П. за мен "кемтрейлс" е прекрасно средство за отвличане на вниманието на простолюдието от същинския проблем, който е буквално пред очите на всички. Дори съм сигурен, че преекспонирането на "кемтрейлс" в много, дори и световни медии се финансира от описаните по-горе алчни копелета. Дори темата се държи постоянно активна в множество медии, с цел да бъде постоянно актуална. Не ми се дават примери, но е достатъчно да напишете "кемтрейлс" в чичко гугъл и да четете на воля и да вярвате в каквото искате.

Поздрави.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Схемата е проста- кемтреилсите предизвикват замърсяване, държавите биват замърсени над стойностите на разните еко организации, задължават ги да купуват еко суровини каквито те кажат и от каквито те ще спечелят, или да строят пречиствателни съоръжения, като тези еко суровини не са чак толкоз еко- тего караме с безоловен бензин, от което се вдигна цената му, а дали замърсява по- малко- не знам. Знам, че е еко.
ако нещата не вървят, държавите биват обвинени, че замърсяват атмосферата и спомагат за парниковият ефект и със средствата спечелени по този начин финансират кемтреилсите. Въртележката е като всеки друг бизнес на държавно ниво.
Не знам от кога следите небето, но аз откак разбрах за тези неща преди 7-8 години целенасочено го следя и виждам какво се случва след тях. Въздухът не е перманентно замърсен. Той е замърсен само след пръскания- да речем ден или два след тях.
Когато дълго време не пръскат не вали дъжд. Когато след дълга пауза запръскат, се случват странните дъждове напролет и на есен- гледаш как дни наред кротко вали, но е топло и е пролет. Дъжда има характер на есенен дъжд, но времето е топло, а сезона е пролет. Есенно време, пък, гледаш бури и светкавици и гръмотевици, вали като из ведро и на фона на това студ!
 Когато пръскат често, дъждовете са странни, ако е зима са странни мъгли, които оставят матови следи по стъклата, уж водни, но като позабършеш с кърпата виждаш някакви тъмноти прах, чернилка рядко.
Винаги когато премрежат небето, 2-3 дни след това ако са го правили често преди това не личи много, но пак гледаш някакво такова уж слабо слънце, не оставя сянка дори, а прежуря, прежуря, температурите над 40-45 градуса и новините дават яко слънчасали възрастни хора.
 На фона на това, когато не прижуря- летни бури дето не са виждани и от бабите ни.
 Зимите омекнаха.
Сега тая есен и зима като не пръскаха- тего- зима и полувина и нагоре! Дойдоха си нормалните зими. Достатъчно е просто да се заглеждате в небето и да отчитате какво става след пръскане.
Метеоролозите напоследък станаха изключително прецизни- бръкнете в интернет и ще видите след месец на днешна дата какви ще са температурите и колко ще е облачно!
Те спътниците станаха много и всичко се следи, ама чак па толкоз.... шме извините! Има достатъчно некадърни метеоролози, които биха объркали нещо, а и виртуози да бяха всичките до един, да ти предвидят нещата за седмици и месеци напред- шме извините. Това е въздух!