Автор Тема: Контрол на климата, HAARP и земетресенията в Япония, Хаити, Китай, Чили  (Прочетена 243192 пъти)

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Всеки има право на мнение...
Моето е, че "кемтрейлс" съществуват за хората, които не разбират метеорологичните процеси (а явно и оптичните явления). И по-конкретно няма разбиране за това как се формират облаците. Когато човек се запознае с тези основни метео явления (а още по-добре - ако ги е наблюдавал "изкъсо" през годините), ще може прекрасно да си обясни всякакъв вид "кемтрейлс" без нужда от конспирация.

И това ли са "тъмни лъчи от лоша енергия" около купестите облаци? :) Най-приятелски - стегнете се, това са основни и елементарни физични явления и наистина недоумявам как интелигентни хора им се вързват.




Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Хипарх, мисля, че не си съвсем прав...
Вярно е, че прекалената мнителност превръща всяка следа от самолет в "кемтрейлс" за наблюдаващия, което наистина граничи с параноя понякога...

Но аз лично съм наблюдавал (и то не веднъж, точно по този повод) следи от няколко самолета на относително еднаква височина ПО ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ.
Някои от тях имаха следи, които се "изпаряват" за 10-15 минути, други "нашарваха" небето за повече от 5-6 часа, образувайки решетка, която постепенно се разстилаше като перести облаци, оставащи с часове.
Сега...не правя заключения или изводи, само споделям наблюдения :D

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
« Последна редакция: Ноември 01, 2016, 03:55:53 pm от x_name41 »

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Но аз лично съм наблюдавал (и то не веднъж, точно по този повод) следи от няколко самолета на относително еднаква височина ПО ЕДНО И СЪЩО ВРЕМЕ.

Тук се крие отговора :) Дори на малки разлики във височината, може да съществуват значителни разминавания в процентите влажност. Горе често има силни струйни течения и тази разлика в някои случаи може да е огромна само на няколко десетки метра по вертикала или хоризонтала.
Пускам графика на един примерен метео-сондаж от днес от Сан Диего. Вижда се как лявата черна линия (показваща точката на оросяване) прави няколко много резки отклонения в отрязъка 1500-3000м. Което означава, че условията за облакообразуване също могат да варират в широки граници в много тесни въздушни парцели.
По този начин една от две или повече самолетни следи от привидно еднаква височина (а всъщност с някакво, дори и малко, разминаване), може да се изпари бързо в сравнение с останалите, при които влажността е по-висока и настъпва облакообразуване (най-често от ледени кристали) около кондензационните ядра (изгорелите газове), оставени от самолетите, а също и от ефекта на рязката промяна на налягане около крилете. Общо-взето самолетите засяват облаци с придвижването си, стига условията за това да са подходящи. Тогава първоначално тесните ивици, се разстилат и се превръщат в широки пелени от перести облаци, които могат да се задържат високо в небето с часове. Ако няма достатъчно влажност, то следи въобще не се появяват, или много бързо се изпаряват.

Същите тези струйни течения могат да изместят една самолетна следа на много километри за кратко време и въобще да не позволят на съдържанието й (конденз. ядра) да достигне земната повърхност. Може и да го направи, но да е чак на другия край на земното кълбо и това няма как да се предвиди дори от най-добрите метеоролози и суперкомпютри, прогнозиращи времето чрез числени модели.

Усещам, че започвам да звуча като Юлиян, но това са фактите в случая :D

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Напълно подкрепям всичко написано от hyparh..бих добавил само че на 10 000 м. температурата е -40 ...-45 градуса и водните пари замръзват моментално в кристали и оформят бели следи на голяма височина. Колко дълго ще стоят тези следи зависи от локалните условия и въздушни течения във височина.
И аз недоумявам как интелигентни хора могат да психясват на тази тема - но това е факт.
Ефекта плацебо е целта да сработи в негативния си аспект и да вкара колкото може повече хора в гроба.
Ами прав им път щом толкова им харесва да вярват на конспиративните теории .
Жалко за такива хора , но не може да им се помогне. Явно са самоубийции и мазохисти.

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Само гледайте глобалното затопляне какво прави.. ;D ;D ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Мдаааа, насъбрахте се все специалисти по облаците /по цял ден летите със самолети и ракети/ и паралелно с това психиатри, психолози и парапсихолози, които поставят диагнози. Кой ви иска оценките за хората бе, мишки такива? Да вИ поставя и аз една диагноза, че и аз съм "лекар": паталогични тъпунгери, които си мислят, че знаят и разбират всичко. Ако си мислите, че някой си интелигентен е психясал, аз пък мисля, че някои "не психясали" не са толкова интелигентни за колкото се мислят.

Ако бяхте се поинтересували малко какви доказателства има по темата, какви признания и т.н. едва ли щяхте да ми се правите на психиатри. Не веднъж сам пускал видео с което се признава в САЩ от официални лица, че пръскат химии със самолети, уж за експеримент с климата. Това е признание и не е нужно някой от вас да философства и да се прави на разбирател по въздушните кристали, за да го опровергава. Конспиративното в случая не е дали се пръска, а защо. Тук може само да се предполага. Факт е, че в Русия никъде няма такива следи. Да не би там климата в небето да е по-различен? Там няма и тема за Кемтрайл. Там където няма самолети на НАТО, т.е. на САЩ, няма такива следи. Пътнически самолети не оставят също такива следи.

RUS, кой пък на тебе ти е искал помощта, за какви гробове разправяш тука, самоубийци, мазохисти и т.н. Явно главата ти се е напълнила с летящи бръмбари от голямата ти пауза във форума.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
EDM electronics...като сравня какво си писал ти и аз ясно се вижда кой е психясалия наистина.
Аз говоря с факти от физиката и каква е силата на самовнушението...ти ми говориш за някакви измислена администрация в която лявата ръка не знае какво прави дясната.
Хайде претегляй сам ако имаш капчица обективност...

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Във всяка една тема всеки има правото да представи гледната си точка. Когато обаче тя не съвпадне с тази на някой, той не гледа да те опровергае с факти, а започва да дава оценки, колко "психясал" е опонента му и колко психично здрав е той. Да, и това е допустимо, като средство на диалог и спор, но е приемливо, когато се изчерпят всички възможности за опровергаване, насрещно доказване. В случая обаче това не е така. Някакви си се изживяват на психолози и психиатри, като започват "да лекуват", да дават оценки и т.н. Сега, трябва ли и аз да направя за всеки поотделно по дадени теми за вярванията му, за предположенията му, като да речем недоказаната истинност на регресната хипноза, свободната енергия и мн. др., като дам оценка и диагноза на всеки, как аз го възприемам - меко казано психясал.

Знаете ли, че повечето теми тук по които е постигнат относителен консенсус в очите и ушите на други хора, не по-малко интелигентни от вас, звучат, като приказки на психясали мазохисти, които чрез регрес и клипаве в интернет оправдават налудничавите си вярвания.

И RUS моля те запази си "фактите от физиката" за самовнушенията. Не се притеснявай за мен. От самовнушения не ми излиза кемтрайл дим от ушите. За самовнушенията се погледни в огледалото и се загрижи за себе си. Прекаленото самовнушение за свободната енергия също може да ти окаже негативно влияние на психиката и здравето, както ти се изразяваш.

За обективността, вместо да даваш оценки на EDM electronics по-добре се запознай с всички факти, не само с твоите разбирания за физиката на въздушните кристали.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Общо-взето самолетите засяват облаци с придвижването си, стига условията за това да са подходящи. Тогава първоначално тесните ивици, се разстилат и се превръщат в широки пелени от перести облаци, които могат да се задържат високо в небето с часове. Ако няма достатъчно влажност, то следи въобще не се появяват, или много бързо се изпаряват.
Ок, така да бъде...явно по-важно е тук кой в какво вярва, а не фактите!
Щото всеки може да интерпретира фактите спрямо вярванията си, нали така?

Остава ми да повярвам, че по времето, в което бях ученик (преди около 32-35 години), тези процеси в атмосферата не са съществували и изобщо атмосферата е била супер хомогенна и без разлика във влажност и въздушни течения.
Щото...време и практика в зяпане на небето имам бая по това време...

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
... Факт е, че в Русия никъде няма такива следи. Да не би там климата в небето да е по-различен? Там няма и тема за Кемтрайл. Там където няма самолети на НАТО, т.е. на САЩ, няма такива следи. Пътнически самолети не оставят също такива следи.

Факт, факт ... колко да е факт? Щот ти си го казал, затуй е факт, така ли?

http://www.newsmsk.com/article/26apr2013/tsena_parad.html

Цитат
Создание хорошей погоды 9 мая, или, как выразился Бирюков, "проведение мероприятий по метеозащите Москвы", обойдется бюджету в сумму около 40 миллионов рублей. "Но это комфорт для всех москвичей", - сказал чиновник. По его словам, при помощи авиации погода без осадков над столицей будет обеспечена в День Победы с 6:00 до 24:00. Разгонять облака будут на трех рубежах: на расстоянии 200 километров от Москвы, 100 и 50 километров

Може би авиацията ще гони облаците с вентилатори, или ще прави магии някакви? :)

М/у другото това е практика при парадите на Червения площад още от комунистическо време.

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Не може да се сравни едновремешния въздушен трафик с днешния. Тогава следите като цяло са били рядкост, а разрастващите се такива - още по-голяма.
И точно пътническите самолети оставят следите (включително и трайните). Нееднократно съм ги наблюдавал през силен бинокъл и видеокамера с голям оптичен зуум. После често следите си остават и се разгръщат поради голямата влажност. Сега сигурно ще се зароди спор как изглеждат пътническите самолети и колко увеличение ще трябва за наблюдението им :)

Само ще кажа, че е много по-вероятно някой да открие СЕ в гаража си, отколкото да види химическа следа :) И да има опити за пръскане с подобни цели, то нито ще е от пътнически самолети, нито следите ще бъдат видими, също така пръскането трябва да се извършва на много по-малка височина от трайните следи на 8-11км.

Коев

  • Гост
Доколкото знам всички реактивни самолети отделят заедно с изгорелите газове и някакво количество фин алуминиев прах.Отделя се от вътрешната повърхност на реактивния двигател и е нормално явление при тези двигатели.
Както при много други машини и технологии правещи нашето битие по-ефективно и продуктивно, го има и тук това ,,необходимо зло''.Доста по-сериозно е влиянието от натрупването на парникови емисии в атмосферата от самолетите. Самолетните ,,дири'' са в ,,топ три'' мисля, на най-големите замърсители с парникови газове, след ТЕЦовете и автомобилите с двг.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Факт, факт ... колко да е факт? Щот ти си го казал, затуй е факт, така ли?

http://www.newsmsk.com/article/26apr2013/tsena_parad.html

Може би авиацията ще гони облаците с вентилатори, или ще прави магии някакви? :)

М/у другото това е практика при парадите на Червения площад още от комунистическо време.
Тук не коментираме по принцип, че с разпръскване на аерозоли във въздуха може да се влияе на облаци, течения и т.н., а факта, че от капиталистическо време се появиха т.н. химически следи, каквито в Русия няма.

За олимпиади и др. грандиозни мероприятия в много държави се пръска мисля с някакъв аерозол на основата на среброто за разгонване на облаците. Не за това говорим тук обаче!

Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
EDM electronics, не разбирам защо е тази истерия от твоя страна. Не намирам някакви обидни думи по твой адрес, за да определяш всички като
Цитат
паталогични тъпунгери, които си мислят, че знаят и разбират всичко.
.

По отношение на самия "кемтрейлс", и неговата липса в Русия пак провери в нета има ли го там или не, пък тогава изказвай мнение. Интересно как така над "комунистическа" България през 1980 като дете съм ги гледал достатъчно въпросните бели следи. Освен ако братския СССР тогава е правил "кемтрейлс" над БГ.
Е сигурно и аз спадам към тъпунгерите, които смятат подобни неща, като "кемтрейлс" за пълни глупости . Смятам, че зад темата  "кемтрейлс" и цялата световна истерия покрай това (включвам и удобното "признаване" на американската администрация) стоят точно кукловодите на днешното време. Защото най-лесния начин да се контролира една човешка маса е като се всява страх от всичко. Интернет направо се "кърти" по шевовете от статии и теми за конспирации включително  "кемтрейлс" и всякакви доказателства за това. Човек, може до такава степен да затъне в подобни "доказателства" , че буквално да се побърка. Тези теми за мен имат една проста идея. Метод за психическо разболяване на обществото. Печалба за фармацевтичните компании и търговията със здраве. Просто е. Поне за мен.

П.П. Имам една програма на телефона Flyradar която показва всички пътнически самолети в полет в реално време ето и една снимка на това, което ясно показва за какъв ужас става дума в небето.
« Последна редакция: Ноември 01, 2016, 07:40:54 pm от dymelsoft »