Автор Тема: Контрол на климата, HAARP и земетресенията в Япония, Хаити, Китай, Чили  (Прочетена 243128 пъти)

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто

Кой е собственикът на блога?
Клуб АУРОРА (името на масонска ложа) - хахаха, че те ако не кажат, че е измишльотина, кой друг?


Пак показваш, как се раждат псевдоконспирациите. Щом е Аурора, това автоматично ги прави масонска организация. Страшна логика. Безсилен съм, признавам.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
 june1900... какво казва директора на ЦРУ изобщо не ме е грижа защото тази институция освен да създава проблеми, локални конфликти друго не ги бива. Освен това техни основни похвати са лъжата , дезинформацията и са хора на плаща и кинжала.
Съжалявам колега, но предпочитам да мисля със собствената си глава вместо да слушам доказани престъпници по всеки смисъл на думата и то в глобален мащаб.
И все пак кой знае защо не ми отговори публично на зададените към теб въпроси от чисто научно естество от областта на физика, химия и малко от метереология.
Бъди обективен и се придържай към реалността , а не кой какво бил казал или написал някъде из нета.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Относно "контрола на климата" - да, има такова нещо. Използват го нашите органи за борба с градушките. изстрелват някакви гадории с ракета и предизвикват валеж на дъжд вместо влагата да се задържи и да се превърне в градушка при срещата си със студен фронт. Една ракета струва около 300 лева, трябват десетина, а понякога и десетки за да се защити площ от стотина или хиляда декара. Демек ... скъпо е. Доста. Затова и напоследък страдаме от градушките - няма пари за ракети.
От много време руснаците си осигуряват ясно и слънчево време на 9-ти май за парада. Струва отново скъпо, успяват да разбият облаците само над Москва, и то не над цялата, и то не за цял ден.

Но да се влияе за по-продължително време или върху по-голям регион ... инвестицията ще е колосална.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Юлиане, а случайно да ти е хрумвало, че въпросната "Теория на конспирацията" е създадена точно с тази цел - да омаловажи осмивайки всичко, до което успее да се добере едно необременено съзнание?
Няма по-добър начин за покриване!
Някак странно ми напомня рефератите на тема атеизъм, които сме писали в 7-ми и 8-ми клас...

Рус, разбрах, че съм неграмотен, суеверен, невежа и обременен със страхове! Моята персона не е тема в момента! Дай сега да говорим за кеймтрейлите, понеже при теб са само предположения и факти няма!
Обясненията ти са подобни на атеист или на християнски свещеник-маниак (все догматични).
Опитваш се да обясниш процеси с недостатъчна лична опитност и с програмираните ти логически компоненти!

Ако искаш конкретен отговор да дадеш на точна ситуация (която лично съм наблюдавал), да ти задам въпроса - стиска ли ти?

И какво има тук за спорене, след като всички сте виждали клипа с танкерите от вътрешността на самолета? Какво има в цистерничките, захарен памук?

neznaiko_bv

  • Гост
.
От много време руснаците си осигуряват ясно и слънчево време на 9-ти май за парада. Струва отново скъпо, успяват да разбият облаците само над Москва, и то не над цялата, и то не за цял ден.
Това категорично не е вярно. Преди 2 години, по съобщения в тяхната преса, по случай кръглата годишнина бяха отделили бюджет за "хубаво време". Стана ми интересно дали това не е партенка, само за повдигане на духа на масите и започнах да следя на сателита. Около седмица преди датата около Москва се очерта кръг с диаметър няколкостотин километра от зона без облаци. Облаците, които настъпваха от запад, просто изчезваха, когато достигаха до границата на тази зона. Малко след като мина празника ги удавиха порои там и в обширна област на изток, чак до Китай.
Не защитавам нито една, нито друга теория, просто споделям какво забелязах.

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
...
И какво има тук за спорене, след като всички сте виждали клипа с танкерите от вътрешността на самолета? Какво има в цистерничките, захарен памук?







В цистерничките има вода, която се претака насам-натам и прави управлението на такъв самолет голямо забавление :) Авиокомпаниите плащат безбожни пари за да могат техни пилоти да опитат да управляват такъв самолет. Това е възможно най-реалистичнат демонстрация как се държи един самолет, ако някакъв голям товар в каргото се откачи, или паникьосани пътници решат внезапно да отидат от едната страна на борда на самолета, или се скупчат на носа или на опашката...

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
http://30dumi.eu/archives/85588

Химически състав:
Формулата на дихидроген монооксида е, както може да се предположи от името му - H2O.
Казано на популярен език - вода.

Господа научете поне химията и не се излагайте като деца...   ;D ;D ;D

Само бих искал да допълня че ефекта на самовнушението ( плацебо в позитивен и негативен аспект )  е изключително силен и отключва неподозирани възможности на тялото.
Дори и със светена вода да ви ръсят ако вярвате че това е отрова с вас е свършено.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!




В цистерничките има вода, която се претака насам-натам и прави управлението на такъв самолет голямо забавление :) Авиокомпаниите плащат безбожни пари за да могат техни пилоти да опитат да управляват такъв самолет. Това е възможно най-реалистичната демонстрация как се държи един самолет, ако някакъв голям товар в каргото се откачи, или паникьосани пътници решат внезапно да отидат от едната страна на борда на самолета, или се скупчат на носа или на опашката...
И колко сложна система ти трябва за това "претакане насам-натам" ? А и самата идея е идиотска! Автобусните шофьори тренират ли ги да карат без спирачки?
Кой би жертвал самолети за милиони долари само и само да види дали пилотите ще се справят, след като в стотици пъти по-евтино и безопасно е да се прави в симулатор??
Като хазарт, в който нямаш шанс да спечелиш, а най-много да завършиш наравно!
Безумно наивно да го вярваш ...

Е, щом са преценили, че това ще свърши работа за пред шараните...що пък и утре да не напишат, че има бира в танкерите?
То това веднага ще се лапне за чиста монета...



Неактивен dymelsoft

  • Administrator
  • Стабилен
  • *****
  • Публикации: 622
  • специалист, не носи на пиене
Цитат
И колко сложна система ти трябва за това "претакане насам-натам" ? А и самата идея е идиотска! Автобусните шофьори тренират ли ги да карат без спирачки?

Atos, бих задал обратно въпроса "И колко сложна система ти трябва за това "пръскане" ? ". Сериозно това за автобусните шофьори и пилотите от твоя страна също е нелепо, като пример. И още нещо, като не разбираш нищо от авиация, моля не изказвай компетентно мнение. Още повече за симулаторите. Честно, не знам тук кои точно са шараните. Вярно, всеки може да вярва в каквото си иска и всеки винаги ще намира аргументи в защита на своята вяра и умишлено и по никакъв начин няма да търси обективната истина, особено ако същата не се връзва с мирогледа му.

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Хайде да спрете със спекулациите, веднъж завинаги.
https://www.metabunk.org/debunked-chemtrail-plane-interior-ballast-barrels.t661/

https://www.youtube.com/watch?v=J_Wd3SSK8gQ


Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Кой би жертвал самолети за милиони долари само и само да види дали пилотите ще се справят, след като в стотици пъти по-евтино и безопасно е да се прави в симулатор??
Като хазарт, в който нямаш шанс да спечелиш, а най-много да завършиш наравно!
Безумно наивно да го вярваш ...
Полети с такъв самолет не са част от обучението за пилот :) Не е задължително пилота да се вози на такъв самолет, за да изкара "тапия". Пак казвам - в света има само няколко такива самолета, които са собственост на производителите на самолетите. Те са ги преоборудвали по този начин за да изследват в детайли поведението на самолета в екстремни ситуации. Примерно как се държат спирачките на самолета на пистата когато товара не е точно 50/50 ляво-дясно. Или да се напишат инструкции как се приземява самолет, на който 70% от товара се е събрал на носа или на опашката. Управлението на такъв самолет се поверява на пилоти с дългогодишна летателна практика и голям опит. Идеята е да се провери както поведението на самолета, така и пилота да почувства лично какво се случва със самолета в такива случаи. По-добре е да се изложи на минимален (и контролиран) риск самолет с 10 тона вода на борда, отколкото пилота да се учи на самолет с 200 пътника вътре и в момент, когато ученето на уроци му е последна грижа ... :)

По твоята логика би трябвало да е достатъчно да покараш на симулатор на компютър и ще ти дават книжка за кола ... Сам знаеш че разликата между симулатора и реалното управление е от земята до небето.

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Ок, уморявам се да споря с вас...безсмислено е.
Забележете само начинът на спор - аз не отричам напълно наличието на подобни "тестови" самолети, допускам, че може би има такива, но според мен не са всички "само такива", докато вие се опитвате да ме убедите, че всичко е розово, че  пръскащи няма! Т.е. не допускате нито за миг, че опонентът ви може да е прав!
Така не се спори!
При цялото признание, макар и в "нешашкаща" за обществото форма от американска страна още преди 2 години, че това се прави (гледах го по телевизията на времето), вие отричате да го има!

Логично е да има параван подобна дейност и да се ползва вече нещо съществуващо за него!
Спирам да пиша по тази тема, дишайте си щастливо ;D

Неактивен Dedo pop

  • Активен
  • **
  • Публикации: 299
             А ти защо искаш да ни убедиш в това? Само болен мозък може да твърди че инверсните следи от реактивните двигатели липсват над алкашия и видите ли това е основно доказателство. И там има. А сега ми обясни как лошите кравари пръскат и там?

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Нямам намерение вече да убеждавам когото в каквото и да било!

           Само болен мозък може да твърди че инверсните следи от реактивните двигатели липсват над алкашия и видите ли това е основно доказателство. И там има. А сега ми обясни как лошите кравари пръскат и там?
1. Нямам си и идея какво е "алкашия".
2.Досега никой не е казал, че някъде липсват инверсни следи от реактивните двигатели! Още по-малко някой е ползвал подобно нещо като доказателство за нещо друго!
3. Наистина спирам да пиша в тази тема, затова моля никой да не ми отговаря или да ме пита повече за мнението ми!



Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Ок, уморявам се да споря с вас...безсмислено е.
Забележете само начинът на спор - аз не отричам напълно наличието на подобни "тестови" самолети, допускам, че може би има такива, но според мен не са всички "само такива", докато вие се опитвате да ме убедите, че всичко е розово, че  пръскащи няма! Т.е. не допускате нито за миг, че опонентът ви може да е прав!
Така не се спори!
При цялото признание, макар и в "нешашкаща" за обществото форма от американска страна още преди 2 години, че това се прави (гледах го по телевизията на времето), вие отричате да го има!

Логично е да има параван подобна дейност и да се ползва вече нещо съществуващо за него!
Спирам да пиша по тази тема, дишайте си щастливо ;D

Атос, никой не отрича че има такива самолети. Ползват се вместо противоградните ракети. Поръсват градоносните облаци и те изливат водата си преди да "узреят" за градушка.
Но приказките че едва ли не всички следи на небето са от "пръскане" са несериозни. Със същия успех може някой да твърди че има специални самолети които летят над България и подслушват телефонните разговори, или дори разговорите на "четири очи". Или че облъчват с някакви специални вълни населението, което ни кара да се разболяваме, или да ставаме агресивни... Това за мен ще е много по-реалистично като технология. Но също толкова безмислено (или да речем ... прекалено скъпо) като резултат.
Помисли си само - всяка държава си има собствено Ръководство за въздушно движение, което трябва да знае местоположението на ВСЕКИ ЕДИН самолет летящ над територията на дадена държава за избягване на катастрофи. Всеки един самолет дава полетен план. Над територията на дадена държава има т.нар. летателни коридори, където минава трафика на транзитни самолети. Не може някой самолет просто така да реши да кривне нанякъде, щот му било по-удобно. На flightradar24.com можеш да видиш ясно къде вървят коридорите над България или над Европа.
Над България най-натоварения коридор е Белоградчик -> Враца -> Карлово -> Стара Загора -> Лесово и нататък към Истанбул. Другия коридор ни закача мъничко около линията Тутракан -> Варна. Той е от Букурещ към Близкия изток.
Как си представяш самолет който не е ясно чий е, какво кара, откъде идва и накъде отива да получи разрешение да мине над територията на България? Колкото и да са велики мъжете в черно или съответните агенции. примерно в сегашната политическа обстановка Герджика става с г*за нагоре, уволнява шефа на РВД и слага някакъв "политически коректен" човек на негово място. Той съответно разкарва целия ръководен персонал и назначава братовчеди и племенници на тяхно място (което се случва в момента).
Как пък никой от тях няма да почне да задава някакви въпроси? Как пък някой няма да "изпорти заверата" като се изпусне в някое предаване или жълта преса? Те за една открадната козметика във фрий шоп-а направиха скандал, представи си какво е ако има такова нещо?
Кое ще "запуши устата" на вече бившия шеф на РВД да си отмъсти че са го уволнили по "целесъобразност"? Дали пък няма да се разприказва? Или всички ръководители на РВД, началници на смени и обикновени оператори ги убиват и закопават веднага след като ги уволнят? :) А летищния персонал? Сервизните техници? Представяш ли си ако някой такъв самолет кацне аварийно в държава, която "не е в час" или не е "правилно ориентирана"? Примерно в Сърбия, или в Албания, или в Украйна, или в Израел, или в Северна Корея?
« Последна редакция: Март 05, 2017, 03:11:45 pm от juliang »