Автор Тема: Магнитно звуков генератор (идея)  (Прочетена 25734 пъти)

Velektra

  • Гост
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #15 -: Декември 15, 2010, 08:47:00 pm »
Според мен, човечеството трябва да издигне паметник на ПОСТОЯННИЯ МАГНИТ.
Ако Природата не ни беше подарила магнита, сега най-богатите компании щяха да бъдат тия, които се похвалят, че са успели да "навържат" повече акумулаторни батерии например, повече от другите.
Дали е атомна, ТЕЦ, ВЕЦ и др., няма ли постоянни магнити - няма ток. Това е.
Аз продължавам да твърдя, че човечеството не познава фундаменталния характер на магнита, магнитното поле, електрическия ток и електро-магнитното поле.
"Време-разделно" за това е било по времето на Тесла, когато човечеството е трябвало да избере дали да опознае и разбере основата на магнита, магнитното поле и ел. ток или само да ги използва. Избрало е второто. Както се казва: "Щом работи-нека работи, не ме интересува как."
Зная, че с тия словоизлияния отивам вече към раздела "Общи приказки и брътвежи", но все пак да споделя, че мира не ми дава факта, че не зная какви процеси стават(стават ли изобщо) в постоянния магнит. Токове ли текат вътре, проводници ли има в магнита, та се индуктира и създава магнитно поле. Ако някой знае - да каже. Само Витан да не ме изпраща да чета пак поредната порция книги. Ако някой беше отговорил на тоя въпрос и написал книга щях да я зная или някой от вас щеше да знае какво е магнита и магнитното поле и да ми каже.
Та помислете къде може да се издигне паметник на Негово Величество - ПОСТОЯННИЯ МАГНИТ.
« Последна редакция: Април 07, 2013, 08:27:06 am от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #16 -: Декември 15, 2010, 10:55:52 pm »
vitan, прочети книгата на Leedskalnin, ако си на ти с английския разбира се. В книгата е описано всичко относно магнетизма и кога той се превръща в електричество. Повечето инженери си мислят, че когато един проводник не е свързан във верига в него няма нищо, но всъщност в него има магнитна събстанция в безпорядък и именно това е причината да се получават искри и спайкове когато се свързват проводници. До колкото съм виждал, Bedini мотора "източва" именно тези първоначални импулси и получава свободна енергия. Ако се ползват стоманени проводници, енергията на първоначалните импулси ще е в пъти повече. Защо ли стоманените проводници са така слабо разпространени?!  ;)

vitan

  • Гост
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #17 -: Декември 15, 2010, 11:06:03 pm »
vitan, прочети книгата на Leedskalnin,.........Защо ли стоманените проводници са така слабо разпространени?!  ;)
Защото имат високи магнитни и електрически загуби. Имат и лошия навик да ръждясват.

Тая книга за след 100 години. Сега имам мнооо по-яка занимавка :)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #18 -: Декември 15, 2010, 11:36:00 pm »
Velektra, сори, но и на теб ще ти кажа да прочетеш книгата на Leedskalnin, защото тя реално описва какво е магнетизма и магнита.

Накратко, магнетизма е съставен от най-малките частици във вселената, който са магнити и минават през всичко. В постоянния магнит, частиците излизат по-бавно от единия полюс отколкото скоростта с която влизат. Когато магнита се загрее, структурата му се разширява и частиците успяват да изравнят скоростта си и съответно магнетизма се губи (доста логично).

Качвам едно мое графично представяне на ЕДИННО ПОЛЕ:

ДВЕ ПОЛЕТА С РАЗМЕСТВАНЕ В ПРОСТРАНСТВОТО:

ДВЕ ПОЛЕТА С ДВОЙНО ПО-ГОЛЯМО РАЗМЕСТВАНЕ В ПРОСТРАНСТВОТО:


... според мен приликата с магнитно поле е очевадна. Според графиката, обектите който нямат магнитно поле имат един център, а магнитите имат 2 центъра който са на разстояние и колкото по-голямо е разстоянието, толкова е по-силен магнита?!!?!

Pyramid

  • Гост
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #19 -: Април 06, 2013, 01:12:30 pm »
Невежеството постоянно "открива Вечния Двигател" и, като не проработи, търси Световната Конспирация. Някои хора май не схващат разликата между преобразувател и генератор. Техен проблем, желая им успех. ;)
« Последна редакция: Май 06, 2013, 03:40:14 pm от Maistora52 »

@praktik

  • Гост
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #20 -: Април 07, 2013, 10:13:12 am »
Теорията на  Лидскалнин ,  съвпада  с  теорията  на Давид Ален Ла Поинт  в  тази  тема http://mazeto.net/index.php/topic,8475.msg52464.html#new
« Последна редакция: Май 06, 2013, 03:40:38 pm от Maistora52 »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #21 -: Май 06, 2013, 03:33:27 pm »
@praktik, много ти благодаря за това, че ме насочи към тези материали.

Pyramid, продължавай в същия дух!

@praktik

  • Гост
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #22 -: Май 07, 2013, 08:20:33 pm »
nizo , а  какво  ще  кажеш , за  ритмодинамиката  на  руският  учен  Иванов http://mazeto.net/index.php/topic,8511.0.html

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #23 -: Май 08, 2013, 02:48:21 am »
@praktik

Не знам какво да ти кажа. Теорията във видеото не работи за мен. Прост експеримент. Взимаме едно желязо и загряваме единия му край. Според теорията, това ще накара горещия край да има по-висока честота от студения край ... т.е. трябва теглото на въпросното желязо да стане по-голямо или по-малко, но аз не мисля, че това ще се случи.
За момента най-вярна ми изглежда теорията на Bill Gaede. Препоръчвам видеата с номерация от 1-30. Друга интересна теория представя Leon Raoul Hatem.

@praktik

  • Гост
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #24 -: Май 08, 2013, 07:20:41 am »
nizo  опиши  накратко , за  тези  теории  към  които  си  дал  линкове , защото  са   на  английски  и  аз  не  го  разбирам .

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #25 -: Май 09, 2013, 05:37:52 pm »
Теорията на Bill Gaede предполага, че всеки атом във вселената е свързан с всеки друг атом във вселената посредством 2 усукани нишки. Едната е магнитна, другата електрическа. На база тези нишки, обяснява доста ефекти като магнетизма, гравитацията, светлината.
Теорията на Hatem се основава на факта, че въртящите се магнити могат да се привличат само тогава, когато в скоростта им на въртене има кратност. Според него, тази кратност в оборотите на въртене създава привличането между атомите, слънцето и планетите и всичко което общо взето създава някаква система. Липсата на такъв синхрон според него създава де-гравитация.
Жалко, че не можеш да си ги преведеш. Като цяло и двете теории са интересни.

@praktik

  • Гост
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #26 -: Май 09, 2013, 06:35:11 pm »
nizo интересни  са  хипотезите , жалко  че  не  разбирам  английски , но  затова  пък  има  хора  които  го  разбират  и  участвайки  във  този  форум ,  при  добро  желание  от  тяхна  страна , могат  да  дават  информация  за  теории  написани  на  английски .
Цитат
Теорията на Hatem се основава на факта, че въртящите се магнити могат да се привличат само тогава, когато в скоростта им на въртене има кратност.
А  има  ли  експеримент  който  установява  че  два  магнита  които  се  въртят  със  некратни  обороти ,  примерно  единият  с  1  оборот  за  секунда ,  а  другият  със   1,5  оборота  за  секунда , не  се  привличат  помежду  си ?

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #27 -: Май 10, 2013, 06:33:37 pm »
Значи, нека приемем, че имаме един стационарен магнит,  обърнат с единия си полюс спрямо друг свободен, въртящ се магнит. Когато се привличат, въртящият се магнит изминава някакво разстояние към стационарния. Идва обаче време да се отблъснат, като силата на отблъскване е по-голяма, защото магнитите са по-близо един до друг. Ако приемем, че първия цикъл е отблъскващ, то въртящия се магнит е отблъснат на някакво разстояние и когато дойде време да привлича, привличането е по-малко спрямо първоначалното отблъскване, защото трябва да привлича от по-голямо разстояние. Мисля, че може да заключим, че един въртящ се магнит, винаги ще се отблъсне от стационарен такъв. Ако разликата в скоростта е малка, най-вероятно няма да се отблъснат, а ще се стремят да се хармонизират. Единия ще се забърза, другя ще се забави.

За Hatem има цял документален филм, но за съжаление е на френски и не разбирам нищо. Вътре обяснява теорията си и то с екперименти.

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #28 -: Май 15, 2014, 09:03:37 pm »
Потвърждение на идеята в тази тема:

https://www.youtube.com/watch?v=mLK1VG8h2Wc