Автор Тема: Магнитно звуков генератор (идея)  (Прочетена 25703 пъти)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Магнитно звуков генератор (идея)
« -: Декември 09, 2010, 05:12:28 pm »
Здравейте,

това е първия ми пост в този форум и в него ще опиша една идея която ми се върти из главата от известно време. Идеята ми дойде след като четох 2 доста практически насочени книги за магнетизъм ... едната е на Ed Leedskalnin - Magnetic Current, а другата е на Daniel Davis - Manual Of Magnetism.
Тези книги не са подчинени на научни теории, а изцяло на практически опит. Ed Leedskalnin e построил Coral Castle (Florida) с огромни камъни и е твърдял, че знае как са построени пирамидите и го е доказал, като си е построил замък и то САМ. Оставям тази странност на страна, защото искам да обърна внимание на това, че книгите му отричат атома като най-малък градивен елемент. Той казва, че всичко е построено от една и съща частица - магнит. Книгата разказва теорията и към всяко твърдение има експеримент, който доказва твърдението и то на практика. Нещото което ме грабна е устройството което той нарича Perpetual Motion Holder.
Ето как изглежда то:


... това е електромагнит от желязо, закотвен с право парче мека стомана. Той твърди, че когато се подаде ток на такова устройство, то завърта два потока магнити (N,S) един срещу друг в БЕЗКРАЙНО ДВИЖЕНИЕ и това движение продължава до момента в който тази орбита не се прекъсне. При прекъсване на орбитата (премахване на правото парче стомана) от намотките излиза количеството магнити, който са се движили вътре под формата на електричество. Това е факт. В известен смисъл това устройство е кондензатор, който запазва енергията си с движение, а не със статичен заряд.
Идеята ми обаче дойде, когато четях другата книга (Manual Of Mагnetism), в която пише, че парче стомана ударено с чук или подложено на звукови вибрации, загубва магнетизма си. Пробвах ... така е. Ето тук навързах няколко факта според наученото от книгите:

1: Меката стомана/желязо провежда магнитната субстанция, но се стреми да я изхвърли от себе си.
2. Деформацията води до изхвърляне на магнитната субстанция от стоманата.
3. Магнитната субстанция се движи най-бързо в метал и най-бавно във въздух.

Ето как ми дойде идеята, че ако имаме магнитна субстанция която се движи в мека стомана, то тя би напуснала меката стомана под формата на електричество, при наличие на механични вибрации. Ето тук разгледах пак устройсвото на Perpetual Motion Holdera и забелязах, че в плана има прекалено много пропорции. Защо?! Защото тази форма U е всъщност форма на камертон, а камертоните вибрират и имат резонанс на конкретна честота, а резонанса съответно обуславя най-голяма амплитуда на деформация на метала.

Схема на идеята:



Идеята е в горната част на U образно парче мека стомана да се сложат 2 магнита, а между тях да има спираловидна намотка. Причината да е спираловидна е защото спираловидните намотки концентрират магнетизма си в центъра. На тази спираловидна намотка се подават импулси с честота, равна на резонансната честота на този "камертон" с което това парче мека стомана ще изпадне в резонанс. В него обаче ще има огромно количество магнитна субстанция, която заради резонанса ще напуска меката стомана и най-удобния начин да напусне стоманата е през намотките. Намотките както забелязвате са 2, но са навити в една и съща посока и това НЕ Е случайно. Според мен изхода на това устройство, ще надхвърля многократно енергията която се подава на входа му, защото входа на устройството има за цел да насочи така или иначе излизащия от меката стомана поток от магнитна субстанция.

В подкрепа на твърдението мога да отбележа, че в книгата на Daniel Davis има описани множество механизми на магнитни системи и двигатели и странен факт е че показва устройство на даден двигател с електромагнити и непосредствено след плана описва абсолютно същия двигател, но този път двигателя периодично удря камбана, която е поставена непосредствено над електромагнитите, но не обяснява защо слага камбана на същия тип двигател. Ed Leedskalnin в края на книгата си също казва, че на съвременната наука и липсва звукова основа. На входа на замъка му има надпис "RING BELL TWICE". От прочита на книгите им, останах със силно убеждение, че звуковите вибрации имат голям ефект върху начина по който работят електромагнитните устройства.

Това е като цяло идеята и сега въпроса е какъв КОП има това устройство.

В допълнение давам размери на Perpetual Motion Holder-a:



устройството в статично положение дава слаб ток (според мен заради разликата в плътността на метала при сгъвката)

http://image38.webshots.com/39/5/99/26/309359926FSGdJl_fs.jpg

... този ток е потвърден от няколко човека и на практика доказва, че свободната енергия е възможна. Колкото и слаб да е този ток, той излиза от статично устройство което ще остане в този си вид завинаги.
Аз силно вярвам, че моята идея ще работи, защото тя замества парчето стомана с 2 перманентни магнита, които пак затварят магнитни потоци през стоманата, а вибрациите ще променят плътността на метала много пъти в секунда на 3 места.



Та така ... искам да чуя какво мислите за идеята. Благодаря за вниманието!  ;)

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #1 -: Декември 09, 2010, 05:56:36 pm »
Една добавка слагам към темата ... ако принципа който обяснявам е верен, то това устройство разчита, че при огъване на метала, магнитните линии ще се разкъсат, така както се разкъсват като се махне желязото на Perpetual Motion Holder-a. Искам да наблегна на факта, че ако магнитите са много силни, то потоците между тях няма да се прекъсват лесно и ефект може да няма. Това го казвам, защото виждам, че се купуват масово МНОГО СИЛНИ неодимиеви магнити, а реално няма причина за това. Просто казвам, че ако някой реши да експериментира с това устройство, да пробва и с по-слаби магнити.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #2 -: Декември 09, 2010, 09:01:32 pm »
След толкова опити и аз стигнах до този извод да имаме двоен резонанс, механичен и електромагнитен. Ако се ползва камертон на 440Хц то и честотата на електрическия генератор трябва да е 440Хц. Това е заради двойствения характер на електромагнетизма: честота - времева характеристика и дължина-пространствена характериктика- пораждаща механични вълни, звук. U-формата  е такава, че липсват хармонични (обертонове). Камертона трепти изключителто на основния тон, нямаме преобразуване на Фурие и липсва загуба на енергия от обертонове.

Savana

  • Гост
Уважаеми съфорумци, в този линк има малко от трудовете на   Питър Дейви. :
http://www.electrotherapymuseum.com/Library/DanielDavis/index.htm
« Последна редакция: Декември 10, 2010, 09:21:36 pm от Savana »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #4 -: Декември 09, 2010, 11:16:28 pm »
Savana:

линкове към книгите (сканирани оригинали с илюстрации):

Daniel Davis: http://books.google.com/books?id=8_t4vlVqPOIC&printsec=frontcover&source=gbs_ge_summary_r&cad=0#v=onepage&q&f=false
... горе в дясно има линк за сваляне на PDF

Ed Leedskalnin: http://freeenergynews.com/Directory/Magnets/Leedskalnin/Magnetic-Current_Edward-Leedskalnin_51pp.pdf
« Последна редакция: Декември 09, 2010, 11:47:56 pm от nizo »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #5 -: Декември 13, 2010, 11:09:46 am »
Здравейте,
Идеята е интересна и заслужава внимание. При построяване на замъка, Ед действително не се е "зорил". Никой не го е виждал да използва някакви хитроумни приспособления, но той все пак го е построил. Работил е сам. Понякога съседите му са го чували да пее.
От гледна точка на теорията на колебанията такава система ще работи ако енергията, постъпваща в системата се подава във фаза със създадените в нея колебания (т.н. собствени колебания). Само при това условие, колебанията ще се поддържат с минимален разход на енергия от източника, който ги създава. Ще е нещо като колелото на Бедини. Импулсът там се подава, когато магнитът преминава над бобината.
Ето защо е необходима информация (обратна връзка) от трептящата механична система. Това може да стане по различен начин, но най добре е да бъде безконтактно, за да не се нарушават условията за механичен резонанс. Някои елекромагнитни "бъзери" работят така, но там се използва механичен електрически контакт. 
В последното обяснение на работата на генератора на Капанадзе ( дал съм линк), също се говори за фазова АПЧ ( автоподстройка на честотата).
Тесла едва не е предизвикал събарянето на една? сграда с малка машина, използваща маховик и произвеждаща вибрации, на резонансната честота на сградата.
 Има информация за левитация на огромни блокове в Тибет. Използвани са специален тип барабани.... и т.н.
Така, че РЕЗОНАНС е отговора.   

vitan

  • Гост
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #6 -: Декември 13, 2010, 11:46:08 am »
Има информация за левитация на огромни блокове в Тибет. Използвани са специален тип барабани.... и т.н.
Така, че РЕЗОНАНС е отговора.
Ако някъде има български технически форум, където повечето да разбират: къде е границата на човешките и техническите възможности – веднага отивам там. Ама няма.

Всичко над тези граници е с помощта на „паралелния мир/свят”. Ако не разбирате тази фраза, ще се изразя по-съвременно: с помощта на „тъмната” и/или „светлата” страна на „силата” по терминологията на STAR WARS.

velstar

  • Гост
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #7 -: Декември 13, 2010, 01:53:24 pm »
Здравей Nizo. Идеята ти е много оригинална, за което те поздравявам! Аз също съм изчел трудовете на Ed. Ledskalnin и направих успешна репликация на електромагнита от снимката. Действително това устройство работи, при това с един правоъгълен импулс на входа, магнитното поле се запазва с месеци, без да отслабне дори. Аз го държах в това състояние две седмици и силата на привличане си беше голяма, като на неодимов магнит! Относно вибрациите на магнитната сърцевина,  мисля че  разкъсване на магнитните линии не би се получило. Но това не означава че няма да има никакъв ефект, напротив! Ако разгледаме вибрациите, преставляващи огъване на метала, както си показал на чертежа, то тази деформация по скоро ще се предаде на пространството (физическия вакум) между полюсите. Огъвайки етера ще се огъват и магнитните линии на полето, тъй като то самото е изградено от него, а това ще породи индукция в намотката. Предполагам че на изхода ще имаме променливо напрежение, с малка амплитуда. Тази установка си заслужава да се направи и тества с осцилоскоп.
« Последна редакция: Януари 07, 2011, 12:37:00 pm от velstar »

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #8 -: Декември 13, 2010, 08:48:01 pm »
Цитат
Относно вибрациите на магнитната сърцевина,  мисля че  разкъсване на магнитните линии не би се получило.

Според мен пък е възможен такъв вариант, защото това желязо като вибрира в него автоматично се получават различно твърди участъци, като по-твърдите придобиват магнитни свойства, а по-меките губят магнетизъм. Аз съм чел книгата на Ed много пъти и според мен това устройство ще взима магнитна субстанция от постоянните магнити и ще излъчва електричество през намотките.
Тея картинки дето съм дал на огъващ се камертон, не са единствените възможни вубрации. Може 2-те рамена да се огъват успоредно, а не симетрично. Може да се усукват, като едното отива напред, а другото назад. Предполагам различните видове огъване си имат различни резонансни честоти.
Според мен Ed Leedskalnin, ни дава жокер в самото устройство. При описанието казва, да се сложат намотките колкото се може по-близо до сгъвката. Защо да ги слагаме там?! Електромагнита ще работи дори и да са на едното рамо намотките, но той е наблегнал на този факт, а той не хаби думи. Щом го е казал има причина и според мен причината да се приберат намотките надолу е за да може рамената да вибрират. Тази жълтата снимка е оригиналното устройство на Ed Leedskalnin и се вижда, че пропорциите са спазени дори и за намотките! Намотките са станали тумбести и това определено НЕ Е най-ефикасния начин да се усили електромагнита, но явно е предпочел пропорцията пред ефикасността или просто там има най-много магнетизъм за "хващане".

velstar, твоята репликация в оригинален размер ли е или просто си направил електромагнит. Ако имаш устройството в реален размер, то би ли споделил резонансната му честота (горе долу по слух)? Аз също съм тествал този ефект с малка U образна трансформаторна сърцевина, която е 3,5 на 4 сантиметра. Постигам ефекта с една смотана пластина която хич не пасва по размер, но въпреки това успявам да го закотвя така, че да издържа собственото си тегло. Знам как да го закотвям без електричество, а с постоянен магнит. Също така мога да прехвърля заряда от една U форма на друга, при което първата U форма пуска електричество през намотките, а втората се затваря и е готова за нов (по-слаб?!) цикъл. Сподели как се държи голямата версия :)

varvarin

  • Гост
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #9 -: Декември 13, 2010, 11:11:25 pm »
Преди време имах идея да правя генератор на подобен принцип. Мислех си че независимо от импулса сърцевината достига до определен поток зависещ от физическите и параметри. Идеята ми беше чрез насищане на съвсем малка част от сърцевината да прекъсна този поток и от намотка да извеждам електрическата енергия. По време на опитите установих че големината на потока зависи от големината на импулса. Затова и се отказах. Постановката ми беше малка, нямах възможност за по голяма. Магнито-акустичната идея е интересна. Магнитопроводите винаги издават звук колкото и добре да са стегнати, особено при насищане става по силен. Освен това почукване по магнитопровода с друг феромагнитен материал предизвиква индуктиране на напрежение в намотката около него макар и малко. Твърде е възможно ако се съчетаят двата ефекта да се получи нещо. Мисля че MRA (Magnetic Resonance Amplifier) е подобно устройство. То е резонансен контур с пиезокристал и феритен магнит. Не пише пиезото да е на магнита но знае ли човек...

Поздрави!

Неактивен nizo

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 751
  • Thoughts become things!
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #10 -: Декември 13, 2010, 11:45:30 pm »
Пиезото не е на магнита ... аз съм тествал пиезо, като разреждам 2,2мкф 110V през пиезо като сменям поляритета на кондензатора и успях да чуя ~320 разряда. Всеки разряд всъщност зарежда пиезото и го огъва в едната или другата посока. Нищо не пречи да се сложи един пиезо кристал на моята идея.

velstar

  • Гост
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #11 -: Декември 14, 2010, 10:01:58 am »
Електромагнита на Ледскалнин който си направих не е в оригинален размер, по малък е, с дължина на рамото около 12см. Не съм го тествал  в резонанс, за това не мога да кажа как ще се държи, но мисля да го тествам като ми пристигне новия осцилоскоп.

Експериментирал съм само с единичен импулс на входа. Задържа се магнитен заряд, дори след премахване на намотките полето остава. Веднъж разкъсано полето  се трансформира в електричен импулс в намотките и не остава и следа от него в магнитопровода.  А като се има в предвид начина на свръзване на намотките и тяхното разположение и размер, мога да кажа че ефекта е породен от радиантната енергия, генерирана в намотките.

Ето какво точно се случва: При подаване на импулса се създава нормално  магнитно поле, което не прави нищо, освен да притегли желязната пластина. Когато прекъсне импулса  се случва най интересното: Самоиндукцията на бобините създават противоположни магнитни полета една към друга, сумирано с остатъчното намагнитване на магнитопровода, при което имаме ефект на взривно свиване на магнитно поле което се затваря и остава в магнитопровода за много дълго време. Бобините са големи защото трябва да имат голяма индукция, за по добър ефект.

Докато експериментирах, открих че при по-стръмен импулс ефекта на намагнитване става двойно по-голям. 
« Последна редакция: Декември 14, 2010, 11:00:29 pm от altium »

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #12 -: Декември 15, 2010, 11:45:24 am »
Тук има интересна теория за магнитното поле. http://www.matri-x.ru/energy/unipolar.shtml. Големите "мозъци" са затруднени да обяснят този феномен

Неактивен Vetap

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 423
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #13 -: Декември 15, 2010, 12:11:17 pm »
Я предполагаю, что традиционное представление о магнитном поле, как непременной принадлежности магнита неверно. В этом случае действительно не играло бы роли, что относительно чего мы перемещаем. Как ни странно, никто не двигал "бесконечный" магнит вдоль проводника, по крайней мере, в литературе я этого не встречал. Куда проще двигать проводник по скользящим контактам, чем магниты, сохраняя при этом их плоскопараллельное перемещение. Я же не только двигал магниты параллельно столу, на котором лежал проводник, но и вращал их в разные стороны и в направлении обратном перемещению диска - результат тот же самый: величина и направление тока в цепи зависят только от скорости и направления вращения диска. Значит, поле неподвижно? Я делаю вывод: оно, не пугайтесь, магниту не принадлежит, а как бы разлито по вселенной. Магнит лишь возбуждает его, как корабль возбуждает волны, не увлекая их за собой. И как у корабельного винта они наиболее велики, так и наибольшее возбуждение возникает вблизи магнита. Теперь понятно, почему, вращаясь вместе с магнитами, проводник пересекает неподвижное магнитное поле.

Това съм го подозирал през цялото време, на експериментите си с магнити. Защото ако направим аналогия с елекрическите вериги, например както се опитват да ни учат по учебниците, ще видим, че нещата не са съвсем така. Например ако съединим + и - идващи от две различни батерии, ток няма да протече. При магнитите не е така. Всички магнити принадлежат към едно "семейство"- всемирното  магнитно семейство..

vitan

  • Гост
Re: Магнитно звуков генератор (идея)
« Отговор #14 -: Декември 15, 2010, 12:56:20 pm »
Например ако съединим + и - идващи от две различни батерии, ток няма да протече. При магнитите не е така. Всички магнити принадлежат към едно "семейство"- всемирното  магнитно семейство..
Или на всемирния въртящ се във Вселената Етер/Од/Оргон/Неутрино или каквото там. За магнитните полета няма нужда от материален носител (ж'жица) за да се затворят линиите, за да има "вълнение". За тока обаче си требе жица, да се "развълнуват" зарядите :)