Автор Тема: Магнитна играчка от Roobert33  (Прочетена 29254 пъти)

Strashimir

  • Гост
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #15 -: Февруари 28, 2013, 07:15:45 pm »
Моля, обърнете внимание от минута 2:00 до края !!!!

Просто нямам думи! Постановката е V-образна "магнитна пътека", с кобилица, която дръпва магнита в точния момент за да започне от начало всичко. Това съм го пробвал - не сработва. Новото е втория магнит долу, който се удря от ексцентрика на 180% спрямо горния магнит.  Не знам какво прави той - явно дава "допълнителен" импулс - това не съм се сетил и не съм го пробвал. Притеснява ме друго - изглежда супер истинско и не мога да хвана уловката как е направена (защото, ако беше истинско щеше да гръмне нета...). При такъв барабан с V-образна пътека горния магнит трябва да се притиска "силово" към пътеката за има отблъскване на барабана (въртене). Ако се остави на гравитацията, то магнита ще зависне и след време системата ще се уравновеси - силите на отблъскване ще се изравнят със силата на гравитацията. Поне така става при мене....

НО! Може би цаката е в долния магнит.... Не знам - дайте идеи. И за фалшивото - как е направено, ако мислите, че е фалшиво, и за истинското - ако мислите, че е истина!!!


https://www.youtube.com/watch?v=zqG-TL0WnjE

« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 08:20:55 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #16 -: Февруари 28, 2013, 08:45:33 pm »
Страшо, линкът е добра отпратка, за да си го имаме под ръка, но е старичък. Аз поне го знам от средата на миналата година. А е от 19.01.2012 г.
Не се двоумя да ти кажа, че тази "играчка" работи. Но за мен си е само играчка. Използването на гравитация тук, на която да разчиташ да ти задвижи двигател е много капризна работа. Моделчето работи, но я си го представи в размери от 1 метър нагоре... Пак може да се направи, но в домашни условия, без сериозен инструментариум - не ще биде... според мен. Трябва да натъкмиш тежестта на ексцентриковия "повдигач" абсолютно да съответства на сбора от тежестта на съответния магнит, плюс триенето, плюс тежестта на кобилицата, а магнитите са два, и те трябва да са много-много добре подбрани по сила и по тежест... Още повече - имаш насреща им една V-образна магнитна стрела, която има (с ускоряване на въртенето) много по-различен характер от начално предполаганото.
Моят модел 139 също ползва ексцентритет, но без участието на гравитация. Лично аз не съм фен на проектите с гравитационно задвижване. Слаби са. Бавни са. Не са мобилни - не можеш да ги употребиш за лека кола например.
Иначе, ако не ти тръгва такова моделче - с двата магнита, значи някъде не си балансирал, или не си "засрещнал" магнитите както трябва. Пробвай отново. Ще стане.
А "гръмването" на Нета на практика е невидимо, и не е признак, дали една разработка работи или не. Предполагам същото може да се случи и с моите проекти, ако не си "изиграя картите" както трябва.
« Последна редакция: Февруари 28, 2013, 09:06:45 pm от Maistora52 »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #17 -: Февруари 28, 2013, 11:39:05 pm »
Според мен става дума за измама. не знам как точно е реализирано. Вертикалният стержен лагерува в подозрително голяма кутийка. Струва ми се достатъчно голяма да побере бобинка и малка батерия, и когато отбивача докосне горния магнит да даде контакт и бобинката да помогне малко, точно толкова дето не достига  ;D
Аз така бих го направил. Дали е точно така, това вече е друг въпрос.   

Неактивен ivobg

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 36
  • Пол: Мъж
    • http://newenergybg.com/
  • Скайп: ivo.bg2006
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #18 -: Март 18, 2013, 02:31:29 pm »
Мога само да добавя следното:
Направих я тази играчка преди 1 година!
Ефектът е ясен, но се получи много красива, изцяло от прозрачен плексиглас!
Все още ми е жал да я разглобя за да сваля магнитите.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #19 -: Март 18, 2013, 02:38:01 pm »
Е дай поне някоя снимка, или ако може филмче, увековечи красотата, та и ние да й се порадваме малко, знаем че не се е получил перпетуум мобиле, но поне опита си е заслужавал!
« Последна редакция: Юни 22, 2013, 08:52:57 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #20 -: Март 18, 2013, 03:34:54 pm »
Да знаете, че V-gate работи. Но е играчка. С участие на гравитацията, а това не е сериозно, ако говорим за двигател...
Само на едно място в Ю Туб има конструкция с правилното разположение на магнитите - виждал съм я, но сега ми е абсурдно да я търся, за това обяснявам:
Стрелата V е издължена по цялата обиколка, т.е. имаме само една стрела V. Не две или повече... Важни са след това Ъгълът (при върха й) под който се затваря тази стрела, и дължината на актюаторния магнит (или два магнита - според конструкцията)...
Лично аз използвам, както съм писал, половината от идеята на V-gate в моят модел 137, който разработих. Вижте малко повече подробности в темата там - в първия ми пост.
Казвам пак: V-gate играчката работи... няма шмекерии.

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #21 -: Март 18, 2013, 04:27:14 pm »
Кой беше казал тука, че за 10 години нямало нищо работещо???!!! Я бързо да се извинява ;D
...
Майсторе, искаш да кажеш, че това може да се направи и да се продава - друго ако не, поне за сувенир - напук на всички скептици!? Защото ако това е така много ми се иска един ден да направя точно това - да го избачкам в 100-тина екземпляра и да ги подарявам наляво и надясно!!!
« Последна редакция: Юни 22, 2013, 08:54:30 pm от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #22 -: Март 18, 2013, 05:52:42 pm »
Казвам пак - идеята е работеща. Под въпрос е изпълнението.

The Phantom

  • Гост
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #23 -: Март 18, 2013, 07:16:36 pm »
Играчката работи, и спор в това няма ! Принципът е ясен , и е правилен. Проблемът обаче се състои в това, че въртящият момент от подобни малки макети е нищожен , и не е възможно да развърти генератор за производство на електричество. Повечето от търсачите не са обърнали внимание на дребни детайли от конструкцията, и за това нямат работещи модели. Вгледайте се в кой момент се отделя горният магнит, и в кой момент се притиска долният магнит до ротора !!!! От това зависи дали ще имате работещ модел или не ! И стига сте спекулирали. Ограничете колкото е възможно повече триенето, и разсейването на магнитното поле.

   На подобен принцип е и работещата "машина" на Howard Johnson - http://www.rexresearch.com/johnson/1johnson.htm

С това съм се захванал. Идеите отлежаваха дълго време. А и доста схеми и чертежи измених, други изхвърлих, трети зарязах ...  Първо малък работещ макет, а после живот и здраве , и с повечко пари, нещо съществено и работещо. Не ми се плащат вече 200 - 300 лева за ток !

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #24 -: Април 07, 2013, 05:32:23 pm »
Здравейте, интересни са тези мотори - понеже правят почти цял оборот.. някъде в тубата гледах подобен, който като стигне мъртвата точка, бобина дава магнитен импулс и нещото се развърта, въпроса е : въртенето което се получава от постоянните магнити, може ли да посъбере точец, който да се освободи в мъртвата зона и да се получи така желания ефект ?! :)
« Последна редакция: Юни 22, 2013, 08:51:01 pm от Maistora52 »

Неактивен g1905

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 96
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #25 -: Юни 22, 2013, 07:44:13 pm »
Мисля си, че тази играчка в комплект с маховик ще има повече силица...

Неактивен Vector

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 559
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #26 -: Юни 22, 2013, 09:49:46 pm »
Пробвай ;)

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #27 -: Февруари 08, 2014, 09:04:46 pm »
Позволявам си да пусна една картинка на модифициран V-gate използващ не повдигане на магнита, а завъртане. Тоест по-малко енергия за преход :)
« Последна редакция: Февруари 09, 2014, 08:29:44 am от Maistora52 »

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #28 -: Февруари 09, 2014, 08:44:49 am »
Според скромният ми практически опит, мисля че това (третото, най-вдясно) разположение на магнитите, с идеята за завъртане на акт. магнит - на практика уподобява други конструкции, които не работят. Мисля, че ако се върти, акт. магнит трябва да има друг вид и въртене по друга ос.

Неактивен valex

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 506
  • Пол: Мъж
  • изчислителна техника
Re: Магнитна играчка от Roobert33
« Отговор #29 -: Февруари 09, 2014, 08:51:38 am »
Майсторе,
Разглеждай картинката  като едно цяло. Като развивка на цилиндъра. А завъртането може и да е принудително.