Автор Тема: Микровьлнов отоплител  (Прочетена 31534 пъти)

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #15 -: Ноември 22, 2008, 08:37:00 pm »
Направих си труда днес да сметна КПД на една микровълнова печка.
Тип: GOLDSTAR MA6805D
1050 Вт ; 800 Вт ; 2,45 ГХц
Количество вода - 0,5 л
Начална температура на водата - 16оС
Температура след време на загряване 187,57 сек - 67оС
Отчетена мощност - 1104 Вт
Отчетена енергия - 57,5 Втч
КПД - 52%

Ако приемем ефективна мощност - 800 Вт, защото част от енергията отива за вентилатора, лампата и двигателя, който върти чинията то
КПД излиза 71%

Формулата е следната КПД=V.(t2-t1) / 860.W , където:
V - количество вода в литри
t2- крайна температура в оС
t1- начална температура в оС
W - енергия в кВтч

Дано не съм разочаровал някого.
Поздрави
« Последна редакция: Ноември 22, 2008, 08:45:12 pm от Петър »

ppankov

  • Гост
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #16 -: Ноември 22, 2008, 08:54:46 pm »
@Петър
Чест ти прави, че си се постарал и си изчислил КПД-то на печката като добър пример, за което те поздравявам.
Всичко, което казвам до момента е, че първо трябва да накраме устройствата на нашите хипотези да работят и тогава до го гоним това КПД.

Вече има патентовани микровълнови бойлери, въпрос на време е да се появят като шир-потреба на пазара.

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #17 -: Ноември 22, 2008, 09:02:34 pm »
Направих този експеримент защото искам да помогна. И защото имам всички условия и уреди да го направя. Отдавна го планувах. Сега му дойде времето.

Аз да ви кажа сериозно малко се разочаровах - очаквах по-високо КПД. Както и да е. Дано съм помогнал на някого!

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #18 -: Ноември 23, 2008, 12:41:57 am »
Ако наистина желаеш да постигнеш голямо КПД с микровълни трябва да приложиш принципа използван от Кирил Чуканов. Микровълните бързо йонизират хелия или обикновения въздух а пускайки високоволтово напрежение - разряд през йонизирания газ КПД се увеличава още повече. Говорим за над 15Кв. при минимален ток. Тогава плазмата започва да поглъща енергия от вакуума и я пребразува в светлина и топлина а при определени условия и в електричество. Водата трябва да я загряваш именно посредством горещата плазма чрез топлообмен. При определено съчетание с магнитно поле от постоянен магнит , плазмата ще бъде във вихрово състояние при което КПД ще се увеличи още повече, или по правилното е че ще се черпи повече енергия от вакуума.  Интересно е че в русия има разработка при която при пропускане на електрически разряд през водород, той постоянно рекомбинира от молекулно във атомно състояние и обратно при което поглъща енергия от вакуума така че отделяната топлина в сръвнение с вложената електроенергия надвишава 500%. ...

ogilc

  • Гост
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #19 -: Ноември 29, 2008, 08:38:10 pm »
Zdraveite,
tova che magnetrona tu se vkuchva tu izkluchva pokazva prosto che KPD e mnogo goliamao :) , misla che niam da ima problem ot pregraviane pri parno, zashtoto sled kato se nagree vednaj sistemata sled tova samo se podarja temperaturata koeto e istinski poleznoto da e s mikrovalnova :) . Po skoro daite da mislime kak da vkarame vodata vatre i posle da ja iskarame :) ima li niakoi predlojenia

i_vack

  • Гост
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #20 -: Ноември 29, 2008, 09:27:26 pm »
Здравейте
Пуснах тази тема с идеята да се развие с предложения и сьвети,а не многоуважаваните от мен сьфорумци да влизат в полемика.Идеята ме осени след кратки експерименти.И колкото и да сьм лаик те ми показаха едно,най-кратко време за загряване на флуид(в случая вода) ,с най-ниско консумиращия ток уред вьв вкьщи.Желанието ми е усилията да се насочат в тази насоки с предложения за експерименти.Радвам се че има такива хора като Теофил в Бьлгария, но на мен лично неговите идеи и опити,както и терминология ми идват доста сложни.Той е професионалист а аз и можеби доста хора в обикновения живот сме; готвачи,монтьори,чистачи и т.н. :)
Сега по темата.Мисля си за проточно подаване на течноста или импулсно в мальк резервоар вьрху който действа магнетрона.

i_vack

  • Гост
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #21 -: Ноември 29, 2008, 09:39:18 pm »
А за това някой има ли коментар




 
01.12.2005
Новый прибор мгновенно нагревает воду микроволнами

Канадская компания Pulsar Advanced Technologies (http://www.pulsar-at.com/) обещает в ноябре-декабре представить прибор Vulcanus MK4 — это "супернагреватель", повышающий температуру воды с 2 до 60 градусов Цельсия за несколько секунд.
   
   Новый водонагреватель не имеет резервуара для воды — вместо этого он пропускает её через себя, то есть, заменяет собой часть трубы или крепится на её конце. Например, MK4 можно пристроить на шланге душа или присоединить к посудомоечной машине.
   
   Дело в том, что питающийся от электросети "Вулкан" нагревает воду по тому же принципу, что и микроволновая печь.
   
   Разработчики заявляют, что MK4 сократит затраты энергии и полностью устранит потребность в хранении горячей воды, а значит — нанесёт удар по смертельной бактерии Legionella Pneumophila, которая предпочитает застойную воду.
   
   Сообщается также, что по размеру водонагреватель сопоставим с динамиком стереосистемы (какое удачное сравнение!), прибор имеет современный дизайн и вообще — идеален для использования в квартире, так как достаточно мощный, чтобы удовлетворить потребности любой семьи. Цена неизвестна.

ppankov

  • Гост
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #22 -: Ноември 30, 2008, 01:06:55 am »
Вече има патентовани микровълнови бойлери, въпрос на време е да се появят като шир-потреба на пазара.

Между другото домейна на http://www.pulsar-at.com и дригия http://www.pulstech.com  са или хакнати или спрени,защото се зареждат  fishing  страници.
Защо ли?  ???  ???