Автор Тема: Микровьлнов отоплител  (Прочетена 33028 пъти)

i_vack

  • Гост
Микровьлнов отоплител
« -: Август 22, 2008, 10:37:50 pm »
Някой разглобявал ли е микровьлновата печка!!!
Тьрся човек имащ желание за работа по проект на микровьлнов проточен отоплител за вода.
Сабирам сьвети,схеми и чертежи от експерементирали както и обмяна на опит
« Последна редакция: Август 22, 2008, 10:39:25 pm от i_vack »

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #1 -: Август 23, 2008, 12:07:51 am »
Здравей!Разглбял съм микровълнова и съм добре запознат с устройството и работата и. Съмнявам се че ще е достатъчно ефективен принципа за проточен бойлер освен ако имаш магнетрон  с мощност поне 3Квт  но вероятно и толко няма да е достатъчно. Трябва да имаш мощността която е при нормалните проточни бойлери и то във микровълнова енергия. Микровълновите печки имат големи загуби тъй като не всичката микровълнова енергия се преобразува в топлина.Вариант е част от магнетрона да е потопен и обтичан от водата като така и ще се охлажда и ще издържа на продължителна раота и ще се вдигне ефективността.  Другата възможност е чрез мкровълни да генерираш изкуствена кълбвидна мълния в кварцова сфера която е потопена във вода и да възбудиш чрез електрически разряд през кълбовидната мълния да отделя свободна енергия във вид на топлина и светлина. КПД при този случай се вдига над 1 (100%) едва при микровълнова мощност над 2Квт. Имам планове за възбуждане с електрически вихър(вортекс) при което очаквам огромно отделяне на енергия във вид на топлина и светлина но това ще стане когато си набавя някои от нужните материали пък и сега работя над получаване на ел.енергия което е достатъчно вълнуващо  и предизвикателно ...Все пак ако мога да помогна с нещо ще го направя...

ogilc

  • Гост
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #2 -: Октомври 06, 2008, 02:31:39 am »
Здрасти, аз съм направил такова парно. Ако искаш може да обменим идеи  :)

« Последна редакция: Октомври 06, 2008, 10:27:52 am от altium »

i_vack

  • Гост
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2008, 08:46:12 pm »
здравейте
Благодаря ogilc .Би ли споделил подробности за принципа.Аз лично направих няколко опита с обикновенна микровьлнова,като засекох времето за което св загряват различни количествавода и до каква температура достига.Това наведе на мисзлта че може да се използва и импулсно подаване на флуида използван в системата

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #4 -: Октомври 18, 2008, 12:23:59 am »
Здравейте! КПД на едно микровълново загряване на вода в най-добрия случай може да се изравни с това на обикновеното загряване с реотани. Имаме едно нестандартно решение тъй като едва ли принципа има особено разпостранение по света, но нищо повече. Ако искаме да имаме КПД над 1(100%) с микровълново загряване на вода, тогава трябва да подходим както д-р Кирил Чуканов.  По-голяма микровълнова мощност която се използува за възбуждане на изкуствена кълбовидна мълния(плазмено образование) в среда (съд) с понижено налягане. Газът е без значение. Може да е и обикновен въздух. Съдът в който се възбужда плазмата се обтича от вода. Специфичното в принципа е че за да започне отделяне на допълнителна енергия от плазмата надвишаваща входящата за поддържането и е нужно през плазмата да се пропуска високо напрежение от15Кв , може  и по високо. Следващата стъпка е лично решение, което ще доведе до скок в КПД на изсмукване на енергия от вакуума, и това е електродинамично завихряне на плазмата, което е просто за изпълнение и ще предизвика освен това несравнима степен на топлоотдаване. Според изследванията на д-р Чуканов и думите му на които се доверявам напълно че са достоверни, то КПД на микровълновата плазмена система е малко над 1 при входяща микровълнова мощност от 2Квт. При увеличаване на микровълновата мощност КПД също се увеличава. За повече от 15г. изследвания и експерименти, единственото което е правил е увеличаване на сигурността на системата, повишаване на вхоящата и изходящата мощност за да стигне до настоящия момент в който изходната мощност е 1Мвт. електрическа , топлинна и светлинна мощност при входяща ~100Квт. И нещо което е много съществено в работата му, е прякото получаване на електроенергия от изкуствено поддържаната кълбовидна мълния. 
   Значи при 2Квт. входяща мощност изходната топлинна е съвсем малко над 1(100%)>2Квт.
 и с увеличаване на входящата , изходната също расте.  Смятам че при използване на електродинамично завихряне на плазмата, КПД ще нарасне многократно и то при възможни от наша страна за постигане, входящи мощности. Например 2Квт.  или по-малко дори. Не е нужно някакво твърде продължително изследване и твърде големи инвестиции в един такъв проект тъй, като можем да стъпим на основата на постигнатото до сега от други преди нас и просто да изградим следващото стъпало прибавяйки нещо свое. Със инвестиция от порядъка на 10-15000евро за няколко месеца може  да се постигне и надмине това което други вече са постигнали и тогава микровълновото отопление ще е най-малкото което ще имаме. Като знаем какв е принципа на работа на магнетрона , стои голямата вероятност изкуственото плазмено образование освен че ще генерира изключително много топлинна и светлинна енергия, да се превърне в един по-мощен магнетрон (мегатрон) от нов порядък. Или става така че използваме един малък магнетрон за да възбудим един много по-мощен и от по-висш клас при , който енергията постъпва от вакуума.
   Възможностите са изключитерни! По-скоро въпроса е кой ще инвестира в един такъв проект, за да бъде осъществен! Разбира се в домашни условия също може да се експериментира и то с минимални вложени средства и приемливата възможност за изгаряне на част от използваната техника и надявам се малката вероятност за сравнително малък по мащаб квантов взрив от пикове в изходната мощност от порядъка на мегавати. Както и да е , това е в най-лошия случай и надявам се най-малко вероятен.
   Ми това е от мен. Просто споделих някои свои виждания и изводи. Иска ми се повече да вършим отколкото да говорим, но разбирам че при всички ни е и в голяма степен въпрос на възможности а и на доверие особено, когато залагаме на други хора.

ogilc

  • Гост
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #5 -: Ноември 10, 2008, 10:13:59 pm »
Zdraveite,mnogo prikaski pak bez niashto, veche spiram da prikazvam shtoto niama smisal, za proverka na kazanoto moje da se zagre 1litar voda na obiknoven kotlon na gas i posle s mikrovalnova i da se vidi razlikata :) a samo da otbeleja che mikrovalnova po goliama ot 900 wata niama stoto prosto ne e neobhodimo :) a obignovenia kotlon e minimum 2000 wata ili 2kw :)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #6 -: Ноември 10, 2008, 10:36:32 pm »
Съгласен съм че се изразявам с много приказки - просто ме вълнува нещо много повече от откриването на топлата вода.;)  Иначе не е проблем да сравниш микровълнова и обикновен нагревател за вода. Просто към нагревателя който е за 1 или 2 Квт свързваш последователно регулатор за мощност с който намаляваш мощността като следиш тока до тази на микровълновата. Тогава сгряваш един литър вода с микровълновата за определено време и замерваш температурата му . Дори не е и нужно да завира. След това същото количество вода за същото време и от същата стартова температура го сгряваш с обикновения нагревател. И правиш разликата . Елементарно и просто. Аз лично залагам на обикновения нагревател че за еднакво време и потребление с микровълновата ще загрее водата до по висока температура.
   Като направиш този опит и се увериш че е така , ще разбереш защо са многото приказки. Целя се много по високо и скоро ще го покажа с факти и експерименти.
  С пълно уважение...Теофилиус


ppankov

  • Гост
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #7 -: Ноември 11, 2008, 06:34:11 am »
Привет и от мен :)
Малко информация искам да ви представя, а именно:
-преди време се занимавах с ремонт на медицинска техника и компанията в която работех,
беше представител на австрииска фирма - производител на "системи за обеззаразяване на болничния отпадък". Това ще рече - контейнер с врата, в който се вкарват малките жълти пластмасови контейнери пълни със употребени спринцовки, марли, щипки, епруветки и какъв ли не отпадък. Та за контейнера, вътре в него са монтирани 3 /три/ магнетрона Panasonic с мощност по 1200 вата единия, също така устройството е свързано към канализацията за чиста и отпадна вода. Всички процеси се управляват от 32 - битов компютър Honywell.
В процеса на обеззаразяване, системата пълни жълтия контейнер с разтвор от вода и лимонена киселина с цел обезмирисване на съдържанието, сензор следи нивото на водата и като стигне почти до горе, тогава се включват трите магнетрона - съответно на дисплея се индикира кога са включени и кога са изключени. Темперетурата като достигне 102 градуса, магнетроните изключват, целия този процес трае около 45 минути - съдържанието на контейнера се държи подгрят 45 минути около 100 градуса.
Обема на жълтия контейнер е около 45 литра, при първото подгряване магнетроните изключват след 4 минути  :) т.е. обема от 45 литра е загрят за 4 минути :)
Според мен не проблем 80 или 100 литра да бъдат подгрети до 100 градуса без абсолютно никакъв проблем. Вече ефективност, КПД, консумация, мощност и т.н.  си остават за проектанта който ще се заеме да прави такова чудо :)
Основен недостатък е, че операторите не полагат достатъчно грижи за съоръженията и задължителните почиствания на камерата вместо веднъж дневно, се практикуват веднъж седмично  ;) и току ме извикат да сменя някой магнетрон  :)
Такива съоръжения могат да се видят във : София - Пирогов, точно до портала в малка къщурка, Хасково - в задното крило на болницата, Димитровград в най левия край на двора на болницата.
Теофиле, прав си до тук и съм напълно съгласен с теб, ти някак си "прозря" идеята за подгряване на вода в бойлер с магнетрон :)
Поздрави на всички.

Неактивен johnny_fx

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 118
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #8 -: Ноември 11, 2008, 08:44:11 am »
Ако ще ползвате микровълни за затопляне на вода за консумиране, не е зле да отчетете вредността на въпросните вълни.

Ето един линк с малко инфо.
Един прост експеримент от линк в горната тема, показва как за 9 дена, вода минала през микровълнова печка убива растение.

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #9 -: Ноември 11, 2008, 08:59:32 am »
За вредноста е ясно, но въпросът е дали може да се използва методът за бързо загряване на вода за парно отопление!

ppankov

  • Гост
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #10 -: Ноември 12, 2008, 12:28:32 am »
@Петър
Смятам, че може такава система с мощност до 4 киловата да подгрява парно със обем до
200 литра, като балонния водосъдържател трябва да е перманентно инсталиран в камерата с магнетроните, да е от високо-темперетурна пластмаса, с тръбна разводка да се извежда горещата фаза на водата от горната част на контейнера през помпа към радиаторите и разширителния съд и съответно, по студена фаза водата да се връща към контейнера в долната му част. Съответно след загряване да се получи топлоотдаващ цикъл, като фактическото подгряване на водата ще е цикълно, т.е. магнетроните ще се включват и изключват :)
КПД засега не ми се смята ;)
Също така, не е лоша идея да се ползва вместо вода, антифриз за парно.
Не съм запознат със свойствата му, но са ми казвали, че темперетурата му на кипене е по висока от тази на водата.
Поздрави

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #11 -: Ноември 12, 2008, 09:01:27 am »
Та за контейнера, вътре в него са монтирани 3 /три/ магнетрона Panasonic с мощност по 1200 вата единия, също така устройството е свързано към канализацията за чиста и отпадна вода. Всички процеси се управляват от 32 - битов компютър Honywell.

Темперетурата като достигне 102 градуса, магнетроните изключват, целия този процес трае около 45 минути - съдържанието на контейнера се държи подгрят 45 минути около 100 градуса.

Обема на жълтия контейнер е около 45 литра, при първото подгряване магнетроните изключват след 4 минути  :) т.е. обема от 45 литра е загрят за 4 минути :)


Един нагревател(бързовар) 1кВ загрява 3(три) литра вода от 12оС до 96оС за 19 минути 21 секунди с КПД 84%.

При посочените от теб данни КПД излиза че е 1744 %. Провери пак данните и пиши да не би да има грешка!

ppankov

  • Гост
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #12 -: Ноември 22, 2008, 01:51:18 pm »
@Петър
Честно казано не знам как се изчислява КПД нагряване с магнетрон  ??? но буркан от 800мл се загрява в  микровълнова печка с магнетрон 900 вата за по малко от 5 минути...

Говорих с мои колеги от Австрия (производителите на инсинератора с трите магнетрона),
те ми казаха следното : Всеки магнетрон при активен режим (нагряване) се държи включен 4 минути, следва цикъл на охлаждане и пак 4 минути активен и така докато се постигне желаната темперетура. Също така е възможно подгряването на по голям обем вода, но като споменах 200 литра - изобщо не се замислиха и ми казаха, че е възможно но времето на подгряване ще е около 3 часа и половина, като този режим ще вкара магнетроните в критичен режим на работа, близък до тяхното изгаряне... Препоръчваме по мощни и антифриз за парно с по висока точка на кипене:) казаха те.
 
 Забравих да спомена, че системата е трифазна и допълнително в нея има автоматика, вентилатори по 600 вата на всеки магнетрон, консумация на електрониката и сумарната върхова консумация е около 6,5-6,8 киловата.

Неактивен Петър

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 170
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #13 -: Ноември 22, 2008, 03:54:04 pm »
Цитат
Един нагревател(бързовар) 1кВ загрява 3(три) литра вода от 12оС до 96оС за 19 минути 21 секунди с КПД 84%.
Когато се занимавах с отоплителя на Питър Дейви изрових формулата от един справочник. Проверена е гаранция - 200 %. Правил съм поне 10-ина опита с разни количества вода(1 , 1.5 , 3 л), различни нагреватели(по мощност - 500Вт , 1000Вт).
Затова писах да си провериш данните, защото сметките излизат за над 1000% КПД!

ppankov

  • Гост
Re: Микровьлнов отоплител
« Отговор #14 -: Ноември 22, 2008, 07:38:57 pm »
Няма място за сравнение между видовете нагряване - СВЧ (свръх-висока честота ), реотан и резонанс.
При СВЧ награвяне  се разчита на абсорбирането на излъчената енергия, от ядрото на  веществото. А самия процес на създаване на енергия от магнетрон е линеен, но при отдаване е по скоро верижен, като разсеяната енергия върху загряваното
(облъченото)  вещество е във W/cm и къса дължина на вълната. Така, нека вземем за пример Panasonic 2M137, типичните параметри на прибора са следните :

-изходна енергия (Power Output kW ) : 1,3 kW

-отопление на жичката:
 напрежение  4,4 волта ;
 ток               14 ампера ;
 
-аноден волтаж на импулс 4 500 волта ;

- катод нула (монофазна схема) или заземление (трифазна схема) ;

-работна честота 2455 Mhz ;

-Въздушно охлаждане с вентилатор.


Всички знаем, че анодния волтаж се постига с изправяне, множител и индуктивно-капацитивно натрупване.
Както се вижда, има няколко вида на преобразуване на енергията... 
КПД? Аз не бих се заел да го смятам...засега  ;) Може би един ден, като разположа контейнера с 200 литра вода в обеззаразителя,между трите магнетрона, то тогава ще отчета  КПД, по метода предложен от Теофилус.
Дотогава всичко си остава чисто хипотетично.
Някой тук във форума метафорично се бе изказал, че "С кибритена клечка, може да запалиш една купа със сено"... Е, прав е човека :)

Метод подобен на Д-р Чуканов, споменат по горе от Теофилус е ползван за експеримент от
физиците от университета, в Пилзен, Чехия. В този документ http://www.kfy.zcu.cz/vyzkum/images/Vlcek%20-%20High-power.pdf е описана постановката : "Високо-енергийно "пръскване" ползвайки магнетрон със обогатено плазмено образуване ". Магнетронните прибори  са два, небалансирани параметри 1kV и 120 A   ;) Облъчения материал е вода във проточен меден съд, медния съд е поместен във контейнер от неръждавейка под вакуум, определено магнитно поле фронтално срещу анодите на небалансираните магнетрони - произвеждащи плазмата. По интересен е пътят и обема на водата :) смесителна помпа 2000 литра/сек  и циркулационна помпа 30 куб.м/час.
След експеримента, : по този метод се постига доста по висока ефективност на загряване на водата, като медта абсорбира плазмените образувания с  86% по ефективно, вместо 55% абсорбция от СВЧ...  И пак, за КПД не ме питайте :) В документа има интегрално и диференциално смятане на някои процеси и стойности, теории, диаграми и т.н.
Според мен това което е определящо е ефективност ! Да точно така, дали ще я постигнем чрез преобразуване на няколко вида енергия или в търсене на КПД, ефективността е определяща за мен.

Поздрави на всички