Автор Тема: Двигател на водород  (Прочетена 26140 пъти)

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Двигател на водород
« -: Септември 14, 2010, 08:15:35 pm »
Здравейте на всички.
Успях да събера странна комбинация от Пантон и ННО.
Двигателя е 240 куб.  6 кон. сили.
Двигателя се развърта до средни обороти при 8А  220в.
Сега  ми предстои изграждането на тази система Пантон+ННО на агрегат за 2,2Кв. с 3,7кон. сили. Идеята ми е генератора да се самозахрани и да остане ток за други консуматори.
Клетката използва резонансно захранване, което излъчва силно ел. магнитно поле и обработва електролита.
Успех :D
« Последна редакция: Септември 17, 2010, 09:49:46 am от mzk »

Неактивен emm

  • Експериментатор
  • Активен
  • ***
  • Публикации: 299
Двигател на водород
« Отговор #1 -: Септември 14, 2010, 08:18:28 pm »
« Последна редакция: Септември 17, 2010, 09:48:43 am от mzk »

Strashimir

  • Гост
Re: Реактор на Пантон и ННО
« Отговор #2 -: Септември 14, 2010, 09:55:28 pm »
Ем, мен, ти ме скъса! За първи път виждам 100% работещ двигател с вътрешно горене само на водород! СУПЕР !

Правил ли си някакви модификации по самия двигател? И водород 10 л/мин е СУПЕР!

Ако успееш и да произведеш 2 киловата ток и го самозахраниш ще е ОГРОМНО ПОСТИЖЕНИЕ!

Не знам какво да кажа повече... Много съм очарован...

Неактивен oniatam

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 106
Re: Реактор на Пантон и ННО
« Отговор #3 -: Септември 14, 2010, 10:00:12 pm »
Определено е много добре.
Колко и с какъв ток захранваш клетката, 10л/м е ама наистина много добро постижение.

Неактивен RUS

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 336
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
Re: Реактор на Пантон и ННО
« Отговор #4 -: Септември 14, 2010, 10:26:53 pm »
emm поздравления,чудесно си се справил!
Ето това е колеги-хибрид от няколко идеи.
emm само ти си знаеш през какво си преминал докато го подкараш това чудо...

plamil

  • Гост
Двигател на водород
« Отговор #5 -: Септември 16, 2010, 07:59:54 pm »
Поздравления.
Искам само да попитам: 10 л/м чист водород или смес водород/кислород от електролизата?
« Последна редакция: Септември 17, 2010, 09:49:59 am от mzk »

mironov_s

  • Гост
Re: Двигател на водород
« Отговор #6 -: Март 04, 2011, 02:46:07 pm »
Emm имаш едно голямо браво и от мен!!!

УСПЕХ !!!

DIDO112

  • Гост
Re: Двигател на водород
« Отговор #7 -: Март 04, 2011, 07:31:40 pm »
Поздрав за постижението. До колкото съм запознат Пантона работи с вода и гориво но все пак е нещо. Като се работи по въпроса ще се стигне и до решение само на водород. Жив и здрав и успехи по проектите.  :)

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Двигател на водород
« Отговор #8 -: Март 04, 2013, 01:34:24 pm »

emm  двигателя с обем 240 куб. см. ли е и с какви обороти в минута се върти

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Двигател на водород
« Отговор #9 -: Май 13, 2013, 03:54:02 pm »
 Каква е разликата в изискванията към двигателя, да се захрани с метан или да се захрани с водород ? Според мен няма разлика, енергоносителя и с бензин ако работи пак е водород. Мисля, че ДВГ работят с водород, а не с бензин, дизел или метан.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Двигател на водород
« Отговор #10 -: Май 13, 2013, 04:45:20 pm »
Според мен няма разлика, енергоносителя и с бензин ако работи пак е водород. Мисля, че ДВГ работят с водород, а не с бензин, дизел или метан.

 :o :o :o :o :o :o :o

Мисля, че току що обезсмисли съществуването на този форум и часовете, които си прекарал в четенето му.

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Двигател на водород
« Отговор #11 -: Май 13, 2013, 05:56:44 pm »
По скоро малко неправилно съм се изразил - ДВГ работи с водород, когато работи с тези течни горива също. Разликата - при изгаряне на въглеводородите се отделя освен вода и въглероден диоксид, който причинява по голям парников ефект от естественния и климата дори в България върви към субтропичен вече.

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Двигател на водород
« Отговор #12 -: Май 13, 2013, 06:03:43 pm »
този въглероден двуокис който се получава не отделя ли енергия при получаването му. Не знам защо си мислиш, че само водородът гори с отделяне на енергия. в същност на практика водорода с неговото имплозионно горене се оказва "необходимата пречка"  Ако в двигателя се използват вместо леки въглеводороди почти чист въглерод "много фин въглищен прах примерно" КПДто му ще е много по голямо. 

Неактивен h2motor

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 397
Re: Двигател на водород
« Отговор #13 -: Май 13, 2013, 06:54:55 pm »
 Има данни за консумация на бензин, дизел или водорд от ДВГ, от които прави впечатление масата на изразходваното гориво. Изразходвания водород е най малко като маса, малко по малко и от метан. Ако въглерода бе полезен в случая и особенно, ако е много полезен , то ситуацията с разхода на гориво би била различна от наблюдаваната. Въглерода има много форми на съществуване с различни свойства, включително и по отношение на съединяването им с кислорода се различават. Отговора на въпроса е коствен, пряко няма как да измерим дали отделя енергия и точно колко, а също така и коя негова форма да горим за целта...би трябвало да е тази в течните горива.Мисля, че въглерода е пълнеж в случая и няма енергийна стойност. Друго е по впечатляващо - при високи температури кислорода в атмосферния двигател се свързва и с азота и се отделят много азотни окиси от ДВГ на експерименталните автомобили конвертирани за работа с чист водород.Работили са по въпроса и резултат, както твърдят дава избягването на такива режими на работа на ДВГ, при съвременните условия и наличие на детонационни датчици плюс управление на предварението на запалването по карта и компютър може би са постигнали резултати,но не ги споделят. БМВ например никъде не споделят за проблема и борбата с него, а те имат сериозни инвестиции в разработка на автомобил задвижван с гориво - водород.
« Последна редакция: Май 13, 2013, 07:27:09 pm от h2motor »

Неактивен Сашо

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 67
Re: Двигател на водород
« Отговор #14 -: Май 13, 2013, 07:23:03 pm »
този въглероден двуокис който се получава не отделя ли енергия при получаването му. Не знам защо си мислиш, че само водородът гори с отделяне на енергия. в същност на практика водорода с неговото имплозионно горене се оказва "необходимата пречка"  Ако в двигателя се използват вместо леки въглеводороди почти чист въглерод "много фин въглищен прах примерно" КПДто му ще е много по голямо.
В този ред на мисли ,както си тръгнал ще преоткриеш парния двигател подгряван с въглища,а защо не добавиш направо към бензина нановъглеродни частици ,ще е още по екологично  ;D