Автор Тема: VW Голф - електричка  (Прочетена 164299 пъти)

eltransbg

  • Гост
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #30 -: Март 22, 2011, 10:12:45 am »
@eltransbg, отново гледах клиповете ти. Браво, продължавай в същия дух. Популяризирай го!

Благодарско за съвета! Журналистите последно време сами ни откриха  ;D
Ето какво дадоха по НоваТВ, като първата част е за каране с био гориво:
http://vbox7.com/play:e1323bb0

eltransbg

  • Гост
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #31 -: Март 22, 2011, 11:58:01 pm »
eltransbg, за мен е чест да ти дадем звание Експериментатор.

Супеееерррр 8)  ;D

eltransbg

  • Гост
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #32 -: Март 24, 2011, 11:06:41 am »
Информация за доработките, които направихме преди няколко седмици както и снимки:
http://ev-bg.com/wordpress1/archives/429
Ето и новия вид на коша:

Strashimir

  • Гост
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #33 -: Март 24, 2011, 12:34:46 pm »
Страхотно изглежда!

На сайта видях "тягови литеиево-полимерни батерии". От къде ги взехте? Колко струват и колко цикъла на зареждане имат? Правилно ли преброих, че използвате 26 батерии от този тип? Как им влияе студеното време на капацитета? След пълно зареждане за колко време ги "изпива" нормално каране с 40-70 км. градско? Имате ли система за дозареждане с алтернатора по време на пробег? И по принцип от пълно разреждане до пълно зареждане колко време минава (предполагам автоматично, че говорим за 220 волта).

Много въпроси станаха, ама това с батериите е най-кофти частта за една електрокола.

eltransbg

  • Гост
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #34 -: Март 29, 2011, 11:12:37 pm »
Страхотно изглежда!

Благодаря колега!

На сайта видях "тягови литеиево-полимерни батерии". От къде ги взехте? Колко струват и колко цикъла на зареждане имат?

Официалния сайт на производителя е този:
http://www.thunder-sky.com/products_en.asp
направо отваря страницата с произвежданите батерии
Циклите са повече от достатъчни - дават им 3000 (и повече) при 80% ниво на разряд, над 5000 - при до 70% разряд  8)
Вече цените са друга работа - за България има фирма която ги доставя, но ми пиши на лични за повече инфо - нека да не правим реклама.


Правилно ли преброих, че използвате 26 батерии от този тип? Как им влияе студеното време на капацитета? След пълно зареждане за колко време ги "изпива" нормално каране с 40-70 км. градско? Имате ли система за дозареждане с алтернатора по време на пробег? И по принцип от пълно разреждане до пълно зареждане колко време минава (предполагам автоматично, че говорим за 220 волта).

Да, толкова клетки използваме - 26 броя последователно свързани за да ни дадът необходимия волтаж.
Алтернатор на Голфа не сме слагали, като първа конверсия гледахме да е възможно най-изчистения вариант.
Пък и не е толкова голям проблем - където и да отида в рамките на града имам възможност да се закача за някой и друг киловат енергия  ;)
Пълния пробег до 100% изтощаване на този пакет батерии е изчислен за около 64-65 километра.
Но гледам от зарядка до зарядка да минавам до 40-50км или да изразходвам до 80% от SOC (state of charge).


Много въпроси станаха, ама това с батериите е най-кофти частта за една електрокола.
Няма проблем  8)


Hacko

  • Гост
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #35 -: Април 07, 2011, 11:09:27 am »
Кондензатори използвате ли за Голфа?
Японците гледам, че са използвали за 24 часовото състезание на Супрата си батерии + кондензатори.

piron45

  • Гост
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #36 -: Април 18, 2011, 07:34:15 pm »
Здрасти колега  eltransbg, поздравления за постигнатия успех. Ти си от малкото, които реално се занимават с изработването електрически автомобил.
Спомена че колата тръгва на 3-та предавка, която е понижаваща. Не ми стана ясно имаш ли възможност да включваш и други скорости ?
Пробвал ли си, ако имаш възможност, как ще се държи на 4-та, или 5-та предавка?

eltransbg

  • Гост
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #37 -: Май 01, 2011, 03:02:39 pm »
Една статийка посветена на безопасността и на това да не забравяме за нея при боравене с батериите!
http://ev-bg.com/wordpress1/archives/454

eltransbg

  • Гост
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #38 -: Август 10, 2011, 12:46:03 pm »
Книги посветени на преоборудването (конверсията) на един автомобил в напълно електрически такъв:
http://ev-bg.com/wordpress1/archives/485

eltransbg

  • Гост
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #39 -: Септември 12, 2011, 10:32:15 am »
Една статийка за процеса на пререгистрацията на електричката със снимки и всичко останало:
http://ev-bg.com/wordpress1/archives/508
 ;)

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #40 -: Септември 12, 2011, 08:20:54 pm »
Браво колега, решил си си транспортните проблеми!
Дано гражданската да е 0.  :)

П.С. Надявам се и аз някой ден да имам финансовата възможност да направя конверсия.
« Последна редакция: Септември 12, 2011, 09:44:17 pm от eng. Radoslav »

eltransbg

  • Гост
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #41 -: Март 23, 2012, 10:32:57 am »
Здравейте,
след двугодишно каране с DC мотор е време да мина едно стъпало напред, като съм намислил да сменя съществуващата система с такава с АС мотор.
Цялата система включва:
- постояннотоков мотор - Костов 9'' на 144 волта със серийно възбуждане;
- BMS (battery management system) за 26 клетки с CAN интерфейс за управление на зарядно и контролер и тъч скрийн;
- контролер Kelly 96V, 450A максимален ток;
- DC/DC конвертер - от 84 волта номинал преобразува в 12 волта;
- батерии Thunder-Sky (сега Winston Battery) - 26 клетки от 90Ач;
Системата е подходяща за леко купе - от сорта на Голф-а, полско Фиатче или Трабант  :)
Купето си го запазвам - така ще имам база за сравнение между АС и DC задвижването.
Общо километрите, които съм минал на ток са малко над 15 000.
Ако има желаещи - нека пишат на лични.

eltransbg

  • Гост
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #42 -: Април 04, 2012, 10:53:41 am »
Колеги, системата е продадена.
Остана ми само мотора на Костов - ако на някой ще му трябва - нека пише :)

emilvtc

  • Гост
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #43 -: Април 05, 2012, 04:01:15 pm »
Един въпрос относно избора на кола за "конверсия" в електричка:

Кой модел кола (купе) според вас е най-подходящ за преработването му е електромобил за градски режим на каране ?



Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: VW Голф - електричка
« Отговор #44 -: Април 05, 2012, 08:11:07 pm »
Малко купе, по възможност по-стара кола със здрава ходова част. /последното условие автоматично изключва френските кочини!/
А задния мост предпочитам да е цял - спестява много глабоволия ... :D /ако и предния беше цял щеще да е най-готинo :P/
Аз бих се спрял на Опел Корса А/Б, Астра F/GГ, VW Поло, Голф 2/3.
За градски ел. и Тико не е лошо, но незмам как се справят с кратерите и има ли части за тях....
Абе в общи линии май всичко става. :D
Допълнително успловие е да имаш пари за конверсията....
Ако си такси ще ги избиеш на 3-тия месец.... :P
Успех!