Автор Тема: Магнитни генератори без реакция спрямо движещите се части?  (Прочетена 12827 пъти)

DSP_83

  • Гост
От този сайт http://svetlinaotzion.narod.ru/eterindex.html разгледах доста схеми-идеи на магнитни генератори, в които се открива известна логика. В него също има и генератори от кондензаторен тип, които са ми по - неясни. Незнам някой разглеждал ли ги е тези схеми и ако да какво мнение може да каже по въпроса. Аз съм започнал подготовка за направата и изпробването на една от схемите. Ако някой е запознат с тях или има мнение по въпроса моля да го сподели. Аз също в процеса на работа по схемата ще споделям резултатите. :)
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 08:07:01 pm от altium »

Неактивен kkrasi1967

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
От тези всичките сглобявам първата схема,почти съм готов откъм сглобяване,вала ми е от 6мм.шпилка а дисковете от 3мм.-125мм режещи дискове за ъглошлайф,наредил съм пластините по 8 на диск като ги синхронизирах така че в един и същи момент да са между магнитите и централния магнитопровод на който е и бобината!Сега ще творя лагеруването на вала.

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Разгледах тези схеми МАГНИТЕН ГЕНЕРАТОР-АЛТЕРНАТОР С КПД НАД 100% БЕЗ РЕАКЦИЯ НА РОТОРА.

Мога да ти кажа без да ги реализирам следното:

Схемите няма да работят поради простия факт че всеки ферит, ламарина или стомана (без неръждаемите) се влияе от магнитно поле.
Когато ротора (маховика) се завърти и пластината се доближи до магнит или ферит по които тече магнитно поле то тя ще се повлияе (привлече) от полето, като това ще отнеме от кинетичната енергия на ротора.
Това влияние не е нарисувано на схемата (пренебрегнато е). Но то е там.
Ако пластината не се влияе от магнитно поле (например неръждаема стомана) то няма да се предизвика изменение на полето и няма да има индукция в бобината.
Т.е. търси се материал който хем да се влияе от магнитно поле хем не.
Всеки материал го може това нещо обаче трябва температурата и налягането да се менят в различни сегменти от въртенето, което е разход на енергия.
Тези схеми разчитат на факта, че когато пластината преминава през магнитното поле го променя.
Но точно тази промяна предизвиква обратна кинетична енергия (правило на Ленц).
Вероятно се образуват и вихрови токове (eddy currents), които допълнително се противопоставят (пак според Ленц).
И въобще закона за консервиране на енергията (правило на Ленц) си е там и няма мърдане :-)
Колкото енергия трябва за завъртане толкова се разсейва в околната среда и в крайна сметка системата се самобалансира.
Системите търсят равновесие, а не ускорение.

Този КОНДЕНЗАТОРЕН ГЕНЕРАТОР НА СВОБОДНА ЕНЕРГИЯ С КПД НАД 100% не ми се изяснява добре.
От къде точно идва това високо напрежение.
« Последна редакция: Юли 14, 2017, 08:35:08 am от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
                                                                      За много години, живот и здраве и успехи.....

Схемите мяма да работят поради простия факт че всеки ферит, ламарина или стомана (без неръждаемите) се влияе от магнитно поле.
Когато ротора (маховика) се завърти и пластината се доближи до магнит или ферит по които тече магнитно поле то тя ще се повлияе (привлече) от полето,
като това ще отнеме от кинетичната енергия на ротора.

Точно така, обаче по лесно е да се намери начин да се компенсира загубата на кинетична енергия в следствие на естественото привличане на "феро метал - магнит" , като за целта на 180 градуса от генераторните елементи се поставят пасивни компенсиращи елементи примерно магнит- магнит с едноименните полюси. Т.е. в момента на привличане на от едната страна , от другата да има отблъскване ......Така през 180 градуса ще има едновременно генерация и компенсация. Не е трудно за изпълнение , ако не е ясно ще начертая и схема. Стига да има желаещи да правят нещо, аз доста неща съм се хванал да правя и не смогвам  навсякъде....
« Последна редакция: Януари 04, 2012, 11:17:52 am от coke2k »

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Живи и здрави. Много успехи на всички :-)

                                                                      За много години, живот и здраве и успехи.....

Точно така, обаче по лесно е да се намери начин да се компенсира загубата на кинетична енергия в следствие на естественото привличане на "феро метал - магнит" , като за целта на 180 градуса от генераторните елементи се поставят пасивни компенсиращи елементи примерно магнит- магнит с едноименните полюси. Т.е. в момента на привличане на от едната страна , от другата да има отблъскване ......Така през 180 градуса ще има едновременно генерация и компенсация. Не е трудно за изпълнение , ако не е ясно ще начертая и схема. Стига да има желаещи да правят нещо, аз доста неща съм се хванал да правя и не смогвам  навсякъде....

Не съм чувал за такава компенсация освен в случаите на монополюсни магнити, в които чрез трик се скрива магнитното поле вътре в материята и остава само един външен полюс.
Ферита или метала се привличат еднакво от двата полюса освен на границата между двата полюса (можете да пробвате с игла) където всъщност метала се отблъсква но зоната е много малка и няма как да се използва.
Добавените магнити ще добавят още привличане нищо повече.
« Последна редакция: Юли 14, 2017, 08:36:41 am от Maistora52 »

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Това което се върти (желязо или ферит) фактически променя магнитната проницаемост на средата между магнитите , където се намира и товарната намотка. Така, точно на срещуположната страна няма да има желязо или ферит , а магнит. И когато в едното рамо магнитите привличат желязото от другата страна магнитите отблъскват магнита. След 180 градуса местото на магнита и желязото ще бъдат разменени , единствено трябва да се направи управление на 2 товарни намотки които да се редуват през 180 градуса
Ще има загуби , но те ще са компенсирани до голяма степен. Прикачам един груб чертеж, който е съвсем принципен - ако се наложи ще го начертая по точно просто в момента не разполагам с достатъчно време за да се заигравам с подробности.

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Ето един линк който случайно намерих в google.

http://forum.predavatel.com/viewtopic.php?f=7&t=5018

Някакъв човек се замислил над схема и пита дали е възможно.
Следва серия от коментари и накрая аз съм писал защо не може да работи тази схема.
Тези коментари идват в следствие на непознаване на магнетизма т.е. пренебрегване на сили които иначе съществуват и влияят.

Това което се върти (желязо или ферит) фактически променя магнитната проницаемост на средата между магнитите , където се намира и товарната намотка.

Именно факта че си взаимодейства с магнитното поле води до отнемане на кинетична енергия от маховика.
Ферита е проводяща среда за магнитното поле т.е. един вид продължение на магнита.
Магнитното поле търси най - ниското съпротивление за това от единя магнит минава през ферита през движещата се пластина (като създава обратна тяга) и се затваря в другия магнит. В моментите, в които няма пластина на пътя се затваря през въздуха. Алтерниращите се среди водят до промяна на магнитното поле и на индукция съответно.
Също така когато пластината преминава покрай ферита се образуват вихрови токове: токове които текат в самата пластина. Те създават магнитно поле което пак се противопоставя на движението.

Така, точно на срещуположната страна няма да има желязо или ферит , а магнит. И когато в едното рамо магнитите привличат желязото от другата страна магнитите отблъскват магнита. След 180 градуса местото на магнита и желязото ще бъдат разменени , единствено трябва да се направи управление на 2 товарни намотки които да се редуват през 180 градуса
Ще има загуби , но те ще са компенсирани до голяма степен. Прикачам един груб чертеж, който е съвсем принципен - ако се наложи ще го начертая по точно просто в момента не разполагам с достатъчно време за да се заигравам с подробности.

Пак се пренебрегва факта, че когато магнита от другата страна се приближава до стационарния магнит първо се привлича леко после се отблъсква после пак се привлича и се губи енергия от маховика. Т.е. процеса на преминаване на въртящия се магнит покрай стационарния не е идеална линия а редуващи се зони на привличане и отблсъкване с различна сила при което се губи още енергия. Пробвайте го и ще се убедите.

Всъщност загубата на енергия е точно толкова колкото е прихода :-)
Закон за запазване на енергията.

За да се направи една система която да генерира движение или енергия е необходима втора система с по - висока енергия с която първата да се стреми да се изравни.
Например системата Слънце - Земя. Слънцето има голяма енергия а Земята малка. Слънцето зарежда земята с топлина , ел. магн енергия, йони и т.н.
Следователно може да се направи устройство което да ползва светлина, топлина или йони за да генерира енергия.

Ето един форум на тази тема

http://www.overunity.com/6116/canceling-lenzs-law-methods/

изчел съм го целия и никой все още не знае как да избегне закона за запазване на енергията.
« Последна редакция: Януари 05, 2012, 04:30:16 pm от tsvetan.filev »

Неактивен tsvetan.filev

  • Специалист
  • Beginner
  • ***
  • Публикации: 79
Сещам се обаче за този вид еднопосочна предавка:

http://www.youtube.com/watch?v=1A4LVscBjVc

Дясното зъбно колело има зъби чиято форма е такава че когато се допре един палец до колелото
има малко съпротивление (триене) при движение в едната посока и
невъзможност за въртене в другата посока (голямо триене).

Например в електрониката/електротехниката един такъв елемент е диода (полупроводника).

Почти съм сигурен че има и схема с магнити която може да се приложи но нямам идея каква е.
Палеца може да е стационарния магнит, а зъбите да са някаква последователност от магнити или пластини подредени аналогично на предавката осигуряващи леко въртене в едната посока и невъзможно в другата.
Така закона за запазване на енергията ще е в сила, но ще има път на енергията с малко съпротивление.
« Последна редакция: Юли 14, 2017, 08:41:24 am от Maistora52 »