Автор Тема: Патенти и патентоване  (Прочетена 7999 пъти)

Неактивен alextrif

• Наблюдаващ
  • Публикации: 13
  • Рейтинг: 1
Патенти и патентоване
« -: Август 26, 2010, 07:51:17 am »
Привет на всички, които четат и пишат тук. Искам да отворя нова тема "Как се патентова в България и по света". Какво се иска от нас и какво получаваме, на каква цена и с колко усилия. Благодаря на всички.

http://www1.bpo.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=149&Itemid=357# - патентно бюро на РБ
« Последна редакция: Ноември 03, 2010, 09:54:55 am от altium »

Неактивен alextrif

• Наблюдаващ
  • Публикации: 13
  • Рейтинг: 1
Re: Дискусия за патенти и патентоване
« Отговор #1 -: Август 31, 2010, 08:19:26 pm »
Здравейте отново, когато отворих темата патент си мислих, че тук пишат хора минали през перипетите при ваденето и регистрирането както на патент, така и на полезен модел. Надявам си да има такива и очаквам да споделят и коментират новия закон. условията и таксите на патентното ведомство. 
« Последна редакция: Август 31, 2010, 08:44:21 pm от vlindos »

Неактивен vlindos

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 192
  • Рейтинг: 3
  • In the chaos I order
« Отговор #2 -: Август 31, 2010, 08:47:42 pm »
Незнам доколко мога да бъда полезен, но доколкото знам никой не патентова вече в България, за сметка на Европейското патентно ведомство. То има давност в България, докато ако патентоваш в България трябва да се документира че няма патент регистриран в другото. Сам можеш да очакваш, че западно европейската администрация е по-"добра" от българската (вероятно на на по-висока цена).
Има хора занимаващи само със самата процедура, а тя трае доста време (месеци). Пиши на лични ако те интересува (мисля че мога да ти намеря такъв човек).

Неактивен RUS

• Global Moderator
  • Сериозно Активен
  • Публикации: 321
  • Рейтинг: 120
  • Трябва ни БЕЗПЛАТНА енергия.
« Отговор #3 -: Септември 01, 2010, 09:12:08 am »
Идеята за патента е благородна и ценна по своя замисъл по времето на своето създаване.
В днешната реалност всичко е опорочено и извратено до неузнаваемост.
Ако някой патентова в България - по-добре да си остави патента на улицата и за улеснение да има един ксерокс наблизо... патента моментално изтича навън.
Нарича се техническо разузнаване.
Най-сериозните институции в света са патентните ведомства на САЩ и Великобритания.Но там нещата са следните:ако желаете тези ведомства да защитават вашия патент за 1г. трябва да си продадете имота в който живеете.През това време големите корпорации са вече наясно с вашата идея и просто изчакват времето когато няма да сте в състояние да плащате за защита на патента.След спирането на плащанията вашия патент става достояние на света и евентуално някой може да си даде труд да спомене вашето име след това.Накрая вашия патент се откупува за символична сума от патентното ведомство и потъва в някой сейф.Тогава вече дори ако се опитате да направите нещо на база вашия патент можете да бъдете осъден.Комично нали?
Това инфо го имам от човек патентовал 4 патента в България за нов вид окачване на автомобили и нов вид скоростна кутия - познайте - всичко е пропаднало.
В моите очи патентоването е капан за глупаци създаден и опорочен до неузнаваемост от световните мултикорпорации.
Печално известния Валери Иванов с неговия МЕГ в стремежа си за богатство и слава така и ще си остане в 9 глуха до края на живота си...
Великобритания - Сърл,натискат го от всякъде и човека не може да развие идеята си...даже по последно инфо се е покрил някъде.
Пиша тези редове не за да споря с някого - нямам такова желание!
Който не вярва на написанато - сам да провери и да се пробва... гарантирано разочарование!

Неактивен giunal

• Подготвен
  • **
  • Публикации: 122
  • Рейтинг: 5
« Отговор #4 -: Септември 01, 2010, 09:31:46 am »
Да състоянието с патентоването наистина е такова. Затова хората си крият изобретенията и знанията и не ги показват (аз поне съм разговарял с трима човека, които са ми казвали - абе не ми трябва беля на главата, аз го правя за себе си, за удоволствие, просто за спорта), защото в момента в който го покажат знаят че срещу тях се задейства цяла шпионска мрежа и си създават куп ненужни главоболия и тормоз за цял живот. И знаят че, едва ли от това живота им ще стане по- добър и спокоен.