Автор Тема: Физикът и изобретател Стефан Маринов набеден за болен от неграмотни журналисти  (Прочетена 66666 пъти)

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
Доколкото разбрах, Ст. Маринов не е правил генератр на СЕ?
Така ли е?

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   Аз до колкото знам, Стефан Маринов не е постигнал самозахранване, но в няколко експеримента е доказал с научни методи възможността за получаване на СЕ. Вижте в книгите му, където говори за нарушения в законите за запазването на енергията и импулса.

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравейте,
От материалите на С. Маринов разбрах следното, за скаларното напрежение (поле). Няма направление следователно е статична потенциална енергия. Разглежда се като две противоположни вълни с еднакви модули. Имаме взаимно компенсиране т.е 0 динамична съставка. За ел. ток имаме напрежение липсва ток (надлъжно направление), СЛЕДОВАТЕЛНО МОЩНОСТ = 0 И ЕНЕРГИЯ НУЛА. Има два изхода (по друга литература):
-)параметрично разбалансирване, действие и противодействие различно от 0, възниква силово надлъжно направление (посока), динамика, пример А
-)радиално (надлъжно) направление (посока), смяна на 90 градуса, (вертикално), радиална енергия, пример Б, магнит "Сибирския Коля"
-)комбинация от първите две
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 10:28:58 am от mi68 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
   ........но в няколко експеримента е доказал с научни методи възможността за получаване на СЕ.

А защо след като е доказал научно начина за получаване на СЕ, самият той не го е реализирал на практика?

mi68,
Вече го казах, но специално за теб пак ще повторя: Тук темата е защо неграмотните журналисти са набедили Ст. Маринов за болен?
Не знам дали забелязваш, но плеара ти е включен постоянно на Replay, на една и съща мелодия. Моля те най-учтиво, или да го изключиш, или да си настроиш скаларната вълна на честотата на темата.
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 12:30:43 pm от EDM electronics »

Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
А защо след като е доказал научно начина за получаване на СЕ, самият той не го е реализирал на практика?
Може би защото е паднал преждевременно отвисоко ?

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   В мрежата преди време четох, че Стефан Маринов и други изобретатели са направили сдружение за работа по източници на СЕ. Имали са и спонсори, но незнайно защо срещу сдружението е заведено дело като обвинението е било за измама. При това делото е повдигнато не от вложителите или съдружниците, а от някой външен май държавни служители. Именно затова Стефан Маринов е пратил писмо до президента на Германия и даже е заплашвал да се самозапали публично в знак на протест срещу несправедливите обвинения и лъжите на свързаните с енергийните монополи хора.
   Прилагам файл с автоматичен превод на писмото.

Неактивен Bat_Vanko

  • Сериозен Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ****
  • Публикации: 1 330
За доказването на измама или не, аз знам само едно решение - да се демонстрира пред експерти и медии. Както прави турчина!
Това със самозапалването - да ще произведе известно количество СЕ, но да не забравяме, че хората сме само 4 милиарда. ;)
Успех!

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
   .......................незнайно защо срещу сдружението е заведено дело като обвинението е било за измама. ...........

Няма как да се повдигне обвинение срещу сдружение - юридическо лице, тъй като наказателната отговорност е лична.

Всъщност не са важни перипетиите на Ст. Маринов. За мен и предполагам останалите е важно, че в крайна сметка труда на Ст. Маринов остава само в предположенията, в хипотезите. Т.е. той няма реално доказателство на теориите си. Аз не мисля, че пречките които са му били създавани са основателна причина да не сглоби в мазето си поне генератора, след това да напише една книга и да я разпространи, ако тогава е нямало Интернет. Виждал съм на снимка Ст. Маринов до умален модел на Тестатика, но ми се струва, че той е само един сувенир и нищо повече. Ако греша, моля някой да ме поправи, но убедително.

Ако аз бях убеден в някаква собствена теория за СЕ, сън нямаше да ме хване, отпуск щях да си взема, но докато не си видя теорията на практика, нямаше в никакъв случай да я тръбя, защото ето така щяха да питат хората сега.

Ако безрезервно приемаме разни теории на когото и да било, недоказани на практика, още повече да твърдим че те работят, то ще се превърнем в секта. Там, в църквите учат хората да вярват сляпо. В науката се работи с доказателства, когато искаме да потвърдим или отхвърлим дадена теория.

Колега Димов, ако не ти, аз поне за друг не знам, да се заемеш да му докажеш теорията на практика. Защото ще си остане само една теория, а хората от формули не разбират, трябват им реални неща.
« Последна редакция: Февруари 02, 2013, 09:28:18 pm от EDM electronics »

Неактивен Иван Димов

  • Експериментатор
  • Сериозен
  • ***
  • Публикации: 1 046
  • Пол: Мъж
  • Невъзможно нещо е да докажеш, че нещо е невъзможно
   EDM electronics, ти явно не си запознат с трудовете на Стефан Маринов и не знам защо говориш за тях като за нещо незначително. Ако не знаеш, Стефан Маринов е учен - завършил е и физика, работил е и в БАН. Има множество научни публикации и е цитиран по цял свят. И освен това е пионер в област, считана от официалната наука за несъществуваща по принцип. Перпетуум мобилето е обявено за невъзможно преди повече от 200 години. А нашенецът дръзва да се противопоставя на общоприетите догми с риск да го обявят за луд. За него научната истина му е по-важна, отколкото мнението на статуквото. Той с множество експерименти доказва несъстоятелността на теориите на Айнщайн и така си спечелва врагове в научните среди. Като знаем как се управлява науката и в наши дни, можем да си представим какво е било положението при социализма. Освен това, Стефан Маринов е бил много свободолюбив човек и не се е подчинявал на системата, задушаваща творческата инициативност на хората. Да не говорим, че световната конспирация в енергетиката повече от 100 години зорко следи информацията за свободната енергия да не се разпространява като при това не се спира само до унищожаване на книги, но и на техните автори. И това за мен не са догатки, а направо личен опит - дори сега имам индиректни заплахи в медиите. Това става чрез тъй-наречения "езоповски" език, за който споменава и Стефан Маринов. Аз дори смятам, че аналог на смъртта му можем да видим в някои филми, направени години по-рано. Въобще някакви нахалници ни режисират много здраво и докато се усетим губим битката поради подценяване на тяхната подлост и коварство. Те печелят играта, защото са многобройни и добре организирани. Тя посредствеността по принцип е по-многобройна от броя на талантливите хора.
 цитат на EDM electronics
Цитат
Ако аз бях убеден в някаква собствена теория за СЕ, сън нямаше да ме хване, отпуск щях да си взема, но докато не си видя теорията на практика, нямаше в никакъв случай да я тръбя, защото ето така щяха да питат хората сега.
 
   Всеки прави каквото може. Аз смятам, че на мястото на Стефан Маринов, друг човек не би постигнал и една десета от неговия труд. Не забравяйте, че при социализма дори не можеше да се пътува в чужбина, а той е напуснал България, живял е в САЩ, Италия, Франция и Австрия. Ходил е по научни конференции и сам е организирал такива. Според мен България трябва дори паметник да му направи като борец за свобода и новатор в науката от световна величина.
   И не си мисли, че като си вземеш отпуск и веднага ще направиш източник на СЕ. Все някакви пречки ще трябва да се преодоляват - или парите няма да стигнат, или някой умишлено ще попречи. Аз съм нагледен пример - имам теория от преди три години, която смятам за работеща, имам финансови затруднения и враждебно настроени противници. Но наскоро измислих нещо ново и изключително евтино, така че ако не успея, то ще е по причина само на конспирацията. Мога обаче да "я" информирам, че съм си подредил нещата във вид, неудобен за крадене. Освен това съм се обозначил с името си и вече не могат да ме заличат анонимно и тихомълком. Декларирам също, че не се занимавам с никакви рискови дейности и вероятността да ми се случи инцидент е нулева. Задайте си въпроса защо за смъртта на Стефан Маринов не е съобщено по медиите. Отговорът е - за да не се шуми около личността му и най-вече за научните му трудове, пропагандиращи възможността за направа на източници на свободна енергия. Не е лошо да се замислите също защо гръмна толкова силно трафопост в Бургас. Това е част от "играта" - общественото мнение да привикне към такива събития. Да се надяваме, че подобни неща няма да се случват и в центъра на Габрово, където творя аз.
   Прилагам файл от книгата на Стефан Маринов "Divine electromagnetism", където ще видите снимка с една от машините "Тестатика" и до нея съм сложил банкнота от 20 лева за да видите как конспирацията работи със символите. Колелото със спиците е същото като на "Тестатиката", а полудискът с трите сегмента е почти копие на такава моя рисунка в писмо до Стефан Маринов. Той Еленко Ангелов може повече неща да ви каже за символиката по банкнотите.

@praktik

  • Гост
Цитат
имам теория от преди три години, която смятам за работеща,

Каква е тази теория ?

Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Здравей колега Димов,
Трудовете на Ст. Маринов са много и трябва да изтълкуваш най-важното, като съратник, за да стане разбираемо. Проблемът е, че не ти е много ясно и се пишат общи приказки.
Добре, че се задействах и имам готов лампов генератор и утре ще правя експерименти да изследвам надлъжни вълни и скаларно поле. Ще свърша къртовската работа!
« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 08:45:50 am от Maistora52 »

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
   EDM electronics, ти явно не си запознат с трудовете на Стефан Маринов и не знам защо говориш за тях като за нещо незначително.

Иван Димов, да, прав си.
Аз наистина не съм запознат добре с трудовете на Ст. Маринов, но пък благодарение на теб се запознах с плодовете на труда му. И както ти ми каза, той не е направил нищо на практика - или не съм разбрал добре? - дано да е така.

Иначе не споря, че Ст. Маринов е революционер в науката, не омаловажавам положения от него труд и теориите му, затова че се противопоставя на вече утвърдените такива, които може и да не са съвсем верни при определени условия. Подобни теории има и колегата mi68. Той знае как работи генератора на Капанадзе. Дори положи във форума теоретичните му основи  :). Противно на принципа, той създаде яйцето преди кокошката.

Не съм се замислял, че взрива на трафопост може да е илюминатска диверсия. То и аз съм любител на конспирацията и уфологията  ;), но явно нямам дарбата на богатата фантазия.

Иван Димов, мислиш ли, че колелото на банкнотата от 20 лв. символизира колелото на Тестатика? На мен ми прилича на колело от селска каруца.
Сподели ако искаш, какъв генератор на СЕ от всичките възнамеряваш да изобретиш?
« Последна редакция: Февруари 05, 2013, 08:47:33 am от Maistora52 »

fantom4e

  • Гост
Ако не знаеш, Стефан Маринов е учен - завършил е и физика, работил е и в БАН. Има множество научни публикации и е цитиран по цял свят.
Намерих единствено негови работи докато е бил в Австрия, странно явно не е работил за България.
Measurement of the laboratory's absolute velocity това е едната му работа която е цитирана.
A reliable experiment for the proof of the space-time absoluteness е другата. Не съм физик и не мога да коментирам по същество, но от диагоналния поглед който хвърлих, се присъединявам към иначе неуважаваните от мен журналя.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Работил е като асистент във физическия факултет в СУ, със сигурност.

Що се отнася до теориите, като видите какви грешки във формули математика 4ти клас има, тогава много бързо ще смените плочата  ;D

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 502
  • Z - Оркестър Вагнер
........... като видите какви грешки във формули математика 4ти клас има.......

Не се разбра къде и от кого?