Автор Тема: АВТОНОМНЫЙ БЕСТОПЛИВНЫЙ ЭЛЕКТРОГЕНЕРАТОР ВЕГА (vetryak com ua)  (Прочетена 18884 пъти)

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
   Здравейте! В Украйна вече произвеждат и предлагат автономен генератор на Свободна Енергия, в който са съчетани принципите на Адамс и Бедини.      http://vetryak.com.ua/avtonomnij-vertikal_nij-elektrogenerator-vega/     http://vetryak.com.ua/video-1/avtonomnij-vertikal_nij-elektrogenerator-adamsa/   
   Смятам че това са нъпълно реални устройства и достатъчно предприемчиви и способни хора , можем да ги възпроизведем.
   
« Последна редакция: Август 08, 2010, 10:16:59 pm от altium »

Неактивен ddimitroov77

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 38
НИЕ ХОДИХМЕ ВЪВ ВЕГА. Преди 2-3 месеца. Генератора изглежда добър, но не ни демонстрираха нормално мотора - а само на захранване от мрежата. Не останахме очаровани и от посрештането...има какво да се разказва. Разполагам с много документация за техния мотор.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Здравей!

Разкажи с повече подробности, ако е възможно.

Благодаря!

FreeEnergy

  • Гост
Вече съм на мнение че никой производител на генератори на свободна енергия няма да прокопса, ако не започне просто да продава изделието си като обикновен продукт. Имам предвид да не се изисква предплата от 50 или 70%. Ако Техномаркет продаваше телевизори с предплата, щяха да фалират. За да се масовизира тази енергия е нужно да се третира като нещо обикновено, както тостера например или Блу Рей плейър и тогава да се продава по обикновен начин - отиваш в магазина, виждаш го, и си го купуваш. Иначе работата е - 'човека взе парите и каза ще видим'.

Неактивен getca

  • Сериозен Експериментатор
  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 764
  • Пол: Мъж
  • https://t.me/BGfreeman
    • http://analogov.com
Здрасти, ddimitroov77...

Вега е завършено автономно устройство според рекламата на производителя, което представлява куплирани без никакви редуктори двигател на Адамс и синхронен трифазен ел.генератор с високо КПД. Би трябвало в офиса на фирмата да има действуващ модел с мощност 1кВт. Дай повече подробности, че подозренията ми за поредната измама май ще се окажат верни. По руските форуми има само негативни коментари за въпросният продукт. Отделно няколко човека от форума комуникирахме лично по Скайп с техен представител и останахме разочаровани от ниското му техническо ниво. Така и не разбрахме имат ли СЕ или не... ???
Да не говорим за някои, меко казано неточности, в писанията на сайта им, от сорта на...Мощность в Вт/ч, Это автономный, вертикальный инерционный электрогенератор,   работа которого основана на  принципах Фарадея, Адамса, Бертини  на основе  синхронного инерционного генератора, Украинской  сборки, со щелевым расположением перманентных магнитов... и др. подобни...
А следващото ако е истина, юнаците правят революция от раз...
ЭНЕРГИЯ ВЫРАБАТЫВАЕТСЯ  СИНХРОННЫМ ГЕНЕРАТОРОМ (3х фазный генератор) - ТОЛЬКО стимуляция ВРАЩЕНИЯ   высокоинерционного РОТОРА, (ТЕЛА ГЕНЕРАТОРА), ПРОИЗВОДИТСЯ  импульсным возбуждением   внешних катушек. Энергия возбуждения 100% регенерируется в системе катушек .  Подключение  нагрузки  потребителя через  контролер ВЕГА ,  НЕ  приводит к увеличению затрачиваемой энергии катушками и НЕ   притормаживает  генератор, т.к. энергия "снимается " с генератора , вращающегося на "холостых   оборотах".
Казано накратко, това означава липса на реакция на товара, което борим ние и хиляди като нас по света, мдаа...ще ми се да е истина, но що ли го предлагат в комбинация със соларни панели ?..

Поздрави...

Неактивен teofilius

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 712
  • Пол: Мъж
    • Teosfera - free energy - antigravity
Не знам до колко, това което твърдят от ВЕГА е така, като го твърдят но мисля че тук в България си имаме по-добра алтернатива. Говоря за генератор без ленцова реакция спрямо ротора. Вижте следния линк: http://www.era-energy.com/about_product.html       Направен е въз основа на патент на Вихрен Запрянов от Варна. При личните  ми разговори със Запрянов , той твърди че при натоварване на генератора няма ленцова реакция на ротора. При разговор със собственика на Ерго-Сфера , който е купил лиценз от Запрянов и е  направил такъв генератор , при товар няма реакция спрямо ротора. Спроред лично теоретично разглеждане на процесите в такъв тип генератор , допускам че това наистина е така. Разбира се  - въпрос на експеримент е да разберем това със сигурност но мисля че варианта е доста обнадеждаващ.  Една от важните особености на този тип генератор е че няма магнитопровод във бобините. Важно е полето на магнитите да се излъчва от магнити и от двете страни на бобините.  При товар няма загряване на бобините а твърденията са че многократно превъзхожда по ефективност познатите ни генератори. ...

Неактивен ddimitroov77

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 38
бяхме в края на юни при вега. Ходихме до украйна специално за тях. Слабо посрещане. Не съм специалист, и колегата който трябваше да е с нас в последния момент не дойде...но. Показаха ни работещ двигател но вързан към мрежата за индукция на бобината, няма ли били сглобен, а комуникирахме с тях 1 месец за да дойдем и да видим. Както си обсъждахме нещата и нещо стана. все едно ги заляхме с вряла вода.....след 30 мин бяхме в колата на път за БГ. Имам цени и паспорти на съоръженията и ни дадоха едно DVD с информация - който се интерсува мога да помогна. Сега пак подновиха контакти с нас и предложиха договор за закупуване на интеликтуална собственост.....чакахме повече от месец да отговорят (оправданието беше - в украйна било 50 градуса и не са работили) . Не ми харесаха....и на другите двама пак така. Генератора изглежда добър: здрав и т.н., но адамс-а....слабо: бобините са в ППР тройници. Импулса се сече от най - обикновенна пласт масова лентичка.....т.е. не се занимавайте много с тях : и аз мислех е са готови за бизнес но уви. Ние междувременно направихме подобен генератор - има още малко работа по него. Другата седмица - снимки. Тази само една 3 В крушка светна. Но се двуумим за Адамс - има и по прости инерционни....

рядко имам време да пиша, съжалявам колеги....ще кача инфо

Моля спазвайте правилата на форума и пишете грамотно! Тук четат и подрастващи, а искаме да са образовани, нали?
mzk
« Последна редакция: Август 25, 2010, 01:28:04 am от mzk »

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Файловете не се отварят? Уинрар ли си ползвал за архивиране, защото при мен дава, неизвестен формат.

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
При мен също като при edin - не се разпознава от Уин Рара!
А мисля, че украинците са свършили добра работа!
« Последна редакция: Декември 22, 2014, 04:46:19 am от Maistora52 »

elektros

  • Гост
http://generator2013.satom.ru/  И руснаците нещо показват, колко е вярно...

Неактивен ppipilica

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 414
  • говори на жаргон и пише на "старобългарски"
ЧНГ!

В този и следващите 9 поста прикачам 7-zip архив на информацията, която съм събирал за VEGA автономен генератор.

Забележка: за да могат да се качат архивите съм добавил разширение .7z което трябва да се премахне и да се разархивира с безплатния архиватор http://www.7-zip.org/

преименуване пример vega.7z.001.7z --> vega.7z.001 и.т.н
Честита ви Нова Година
Е човека е казал как се отварят

Неактивен edin

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 283
  • Пол: Мъж
  • Гениалното, винаги е просто
Преименуването нещо не се получава....къде ли е проблемът...

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Колега vdomov, не знам защо си избрал точно този вид изтезание на невежите ни души, но не се получава разархивирането по никакъв начин, ЗАЩОТО:
При клик върху линка изскача стандартен прозорец с опции "отвори" или "изтегли" - и в двата варианта не се получава:
При "отвори" директно излиза прозорец с пояснение, че този файл или е повреден или няма такава програма която да го отвори.
А програмата е изтеглена, инсталирана и с десен бутон се избира опцията, която е желана.
При "изтегли" - изтегляме, обаче във всеки от изтеглените файлове ЛИПСВА РАЗШИРЕНИЕТО, което трябва да се премахне.
И дотук!
Не знам кое е "шибаното" предизвикателство, но е много "шибано"!
Прикачвам снимка на проблемните файлове да се види, че нямат разширението, а и не се отварят/разархивират. Забележка - на третият файл, пробно съм премахнал дори собственото .7z.
« Последна редакция: Януари 01, 2014, 03:22:51 pm от Maistora52 »