Автор Тема: Проект Монтоук - експерименти във времето  (Прочетена 13136 пъти)

Неактивен gotiniq7

  • Експериментатор
  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 409
  • Пол: Мъж
  • Домашен екпериментатор
    • Документална видеотека
  • Скайп: zarov_inc
Цялата тази сага започва от неуспешния опит-проект Филаделфия. Там в името на победата и тоталния контрол американците си правят опити да скрият машината от вражеските радари, но освен, че са я докарали до състояние на невидимост са я пратили в друго измерение.

Разбира се, неуспешната мисия се потулва, екипажа обявен за луд и натикан в санаториуми и милиони долари, потънали в един неуспешен опит за технически апогей.
Точно това обаче стимулира тъмната страна от Американското правителство да продължи експериментите и така се дава нов живот на изоставената в Лонг Айлънд бивша военновъздушна база Монтоук. До тук добре, нищо изненадващо и кой знае какво ,имайки предвид знанията, които интернет ни е дал за Зона 51, подземията под летището в Чикаго и Пайн Гап.

Тук книгата става интересна, защото Муун почва да си връща спомените, че и той е участвал  в проекта Монтоук и всъщност е бил голяма клечка в експлоатацията на сложната машинария.
Разбира се най-култовата част от книгата е Столът на Монтоук, който се явява портал към времеви дупки, пътувания във времето и психическо могъщество, където физическите закони ги няма, а всичко се постига с мисъл и нищо друго!

Именно с този стол се свързва и мисията до Марс, като за пътуването до там е използвана времева дупка от 1943г. за да може през времевия тунел да се литне до една от пирамидите на Марс, подложена на основно изучаване...

След появата на някакво мислено създадено чудовище и поразиите които прави базата бива затворена и всичко приключва с ясни резултати, но недоизпълнени мисии и сякаш целият труд на екипа специалисти, поддържащи базата отива на вятъра....Това може и да не е съвсем вярно, тъй като са изпълнени много планувани действия - мисия до Марс, пътуване и контрол върху времето, манипулация върху климата и човешкото съзнание....това са все неща, дали много на Американското разузнаване и до днес запечатани технологии в архивите.

Може и да ви изглежда невъзможно това, което съм споменал по-горе, но то съществува и е доказано в книгата от авторите му дори със снимкови материали.
« Последна редакция: Юни 10, 2012, 11:24:55 am от altium »

Неактивен Радeв

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 640
  • Пол: Мъж
  • Скайп: Radoslav_Debian
Re: Проект Монтоук - експерименти във времето
« Отговор #1 -: Юни 08, 2012, 05:35:49 pm »
Много добра книга!
Има и конкретни факти за устройсвото. Друг е въпросът че хората сме прекалено безотгоорни за такъв тип технология, поне не и докато не си извървим земната еволюция, А другия аспект е че технократските способи за подобни манипулации едва ли работят стабилно, т.е. поне аз не бих поверил човешки живот на такава машина.

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Проект Монтоук - експерименти във времето
« Отговор #2 -: Септември 11, 2013, 04:22:17 pm »
За експеримента Филаделфия се носят разни легенди...
За проект Дъга също, но на колко от всичко може да се вярва?

Неактивен Maistora52

  • I'm first Omnologist in World
  • Почетен член на Форума
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 643
  • Пол: Мъж
Re: Проект Монтоук - експерименти във времето
« Отговор #3 -: Септември 11, 2013, 10:15:01 pm »
И двата експеримента са правени реално. И не само те - правени са още всякакви други и продължават да се правят. Резултатите обаче никой няма да съобщи - поне до Второ Пришествие.

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Проект Монтоук - експерименти във времето
« Отговор #4 -: Септември 12, 2013, 12:22:35 am »
Плашещо е, обаче и настръхвам като мисля какви са възможностите. Щом преди 60 години са правили това с тогавашната технология, ние тъпи ли сме че още няма някое работещо чудо?

Неактивен hyparh

  • Сериозен Експериментатор
  • Сериозен
  • ****
  • Публикации: 1 013
  • Пол: Мъж
  • As above, so below
Re: Проект Монтоук - експерименти във времето
« Отговор #5 -: Септември 12, 2013, 04:53:15 am »
Discorder не знам дали си разглеждал тази тема: http://mazeto.net/index.php/topic,8535.0.html
В преведената от мен статия има конкретни насоки и диаграми как може да се експериментира в тази област. Аз специално съм на финалната права от първоначално провеждане на тестове, свързани с някои от методите.

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Проект Монтоук - експерименти във времето
« Отговор #6 -: Септември 12, 2013, 10:17:18 am »
Разгледах я преди няколко дни и всъщност затова се разрових пак за "филаделфия" и всичко покрай него. Още обмислям какви точно експерименти ще правя. Статията е супер, помогна ми да си представя по-ясно неща които преди ми бяха мъгляви и събирани оттук оттам. Благодаря за което. Обаче не са дали работни честоти и мощности. От другаде (вкл книгата заради която е тази тема) и примерно Василатос видях споменати честоти в диапазона 400-450 mhz. Което може да е критично, може и да не е. Отделно от това интересно е с какви минимални мощности могат да се постигнат измерими ефекти без да правим "дупки в измеренията" и без експериментатора да си наруши биоенергетиката. С други думи много внимателно и отговорно трябва да се пипа.
Идеята ми беше друга обаче...
Ясно е че са правени такива експерименти, но колко далеч са стигнали тези хора в разбирането и технологията? Предполагам че не биха изоставили такова познание като "безперспективно".
Факт е и че по тези въпроси никъде по официалните канали не се споменава нищо. Всичко се представя като научна фантастика и е обвито в тонове дезинформация и мистика. Ужасно смущаващо е.
Не мога да си представя че хора с повече знания и възможности от мен да речем не са успели да репликират нещо по темата вече. Ако това никога не се е случило за 60? години откакто са известни тези експерименти  е безумно странно. Или "матрицата" разполага с невероятно прецизен апарат за скриване на точно тази информация? Тогава защо по-безобидните Free устройства си циркулират из мрежата толкова свободно? Нещо е много Х в цялата тази история...

Сега се сетих и за "гравитаторите" на Т. Браун. Досега Никъде не видях реплика на тези негови устройства така както са описани в "Изгубените открития" Може би с тях ще започна, не знам още.
« Последна редакция: Септември 12, 2013, 10:21:07 am от Discorder »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Проект Монтоук - експерименти във времето
« Отговор #7 -: Септември 12, 2013, 10:23:58 pm »
Разгледах я преди няколко дни и всъщност затова се разрових пак за "филаделфия" и всичко покрай него. Още обмислям какви точно експерименти ще правя. Статията е супер, помогна ми да си представя по-ясно неща които преди ми бяха мъгляви и събирани оттук оттам. Благодаря за което. Обаче не са дали работни честоти и мощности. От другаде (вкл книгата заради която е тази тема) и примерно Василатос видях споменати честоти в диапазона 400-450 mhz. Което може да е критично, може и да не е. Отделно от това интересно е с какви минимални мощности могат да се постигнат измерими ефекти без да правим "дупки в измеренията" и без експериментатора да си наруши биоенергетиката. С други думи много внимателно и отговорно трябва да се пипа.
Идеята ми беше друга обаче...
мощността която се споменава в книгата е 100 киловата (на модулиращия аудио усилвател), а освен това има една особеност при използването на самия радар. В процес на експерименти се оказало че радара излъчвал и задни вълни със същата честота 400-450 mhz, които се оказали напълно безвредни. Може би тези вълни представляват аналогия с предните и задни вълни излъчвани от един високоговорител примерно?, остава само да гадаем...
« Последна редакция: Септември 13, 2013, 08:01:17 am от Maistora52 »

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Проект Монтоук - експерименти във времето
« Отговор #8 -: Септември 12, 2013, 10:38:37 pm »
Да не са скаларни вълни или радиант? Още не съм сигурен дали да слагам равенство между тези понятия. Сега гледам това:

http://www.youtube.com/watch?v=5OUx9Z34vWY

Ако говорим за радиантна енергия и студено електричество, които засега съм склонен да приравня с Оргона (макар че сега като навлизам се оказва че оргона е най-малко два вида), още Тесла доказва че човешкото тяло може да понася значително натоварване със студено електриество без да настъпят увреждания. Както се казва деца не правете това  вкъщи :).
Та ако случая е такъв е горе долу ясно какво са направили.

Неактивен Discorder

  • Beginner
  • *
  • Публикации: 87
  • Пол: Мъж
  • Реалността ще се нагласява според това, което пре
Re: Проект Монтоук - експерименти във времето
« Отговор #9 -: Септември 13, 2013, 09:42:11 am »
Всичко по въпроса ще коментирам в темата за манипулиране на реалността че иначе се разпиляваме много... Само за справка 100 KW се отнася за белия шум а не за радиочестотната бобина.
« Последна редакция: Септември 13, 2013, 09:56:31 am от Discorder »