Автор Тема: Новини за електромобили  (Прочетена 187687 пъти)

rook

  • Гост
Re: Новини за електромобили
« Отговор #15 -: Март 04, 2012, 07:20:59 pm »
Пробега е толкова пречка, колкото в началото за автомобилите задвижвани от пропан-бутан, а после и за тези на метан.
Основния проблем е, че няма за продаване употребявани електрически автомобили. Новите са ни скъпи за нашия стандарт на живот.
Реалните разходи за масовите дизелови коли за 450 000 километра са с около 12 000 лв по-малко, за газовите ~ 25 000 лв по-малко, но за бензин са си точни. :) Разходите за обслужване на ДВГ са доста голямо перо, освен това е трудно да издържат повече от 400 000км без основен ремонт.
Да се надяваме, че скоро ще започнат да се правят български електромобили, на по-достъпни цени.

stealthhack

  • Гост
Re: Новини за електромобили
« Отговор #16 -: Март 05, 2012, 08:23:37 pm »
П.С. Ако се инвестира в електро  таксита, електрически градски транспорт, електрически трактори, комбаийни.... Цените ще паднат, понеже основното перо - петрола отпада!  - направо златна мина!
Добра алтернатива е докато се разработят източниците на ФЕ за масово внедряване.
Жалко че не съм от "златния милион", не притежавам банки, икономики и държави. А ако бях най-вероятно нямаше да живея много ..... :(
И като минат всички на ток, кой ще построи нова електроцентала(защото нашият АЕЦ да кажем ще издържи 100 000 автомобила потребление а в София са само 2 000 000 автомобила) ТЕЦ-овете няма как да ти дадат толкова енергия, а ВЕЦ-овете ще въртат докато има вода в язовира след това молитви  за дъжд.
Единия вариант е да си монтираме всички фотоволтаици, ветрогенератори, с което да облекчим електропреносната мрежа.
Нещата са много навързани и не свършват до щепсела, както виждате може и да не видиме АЕЦ Белене, а алтернативата е внос на електроенергия от там и поскъпване на тока! :/
Иначе правих сметки за кола на ток, излиза около 10 000лв. да се направи в домашни условия с контролерите, електродвигателите, и контролерите предлагани по нашите фирми!
« Последна редакция: Март 05, 2012, 08:25:15 pm от stealthhack »

Неактивен sbk1

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 198
    • sgcar.hit.bg
Re: Новини за електромобили
« Отговор #17 -: Февруари 15, 2013, 09:41:03 pm »
Малтийци направиха електромобил с 1000 км пробег
Луксозния Chreos развива 300 км/час и може да се зарежда за 10 минути.

Общата мощност на четирите електромотора е 648 к.с., а въртящия момент - невероятните 4400 Нм. Това позволява на Chreos (на теория) да ускори от 0 до 100 км/час за само 2.9 секунди, което е с цяла 1 секунда по-бързо от електрическото купе Mercedes-Benz SLS AMG, което е най-мощната кола в историята на тунинг-ателието на германския производител.
http://automedia.investor.bg/a/0-nachalo/18759-maltiici-napraviha-elektromobil-s-1000-km-probeg/

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Новини за електромобили
« Отговор #18 -: Март 23, 2013, 04:39:01 am »

rpavlov

  • Гост
Re: Новини за електромобили
« Отговор #19 -: Март 24, 2013, 11:14:14 am »
Да напиша нещо за Опел Ампера. Интересното при нея е, че си има бензиново генераторче, което при пълен резервоар дава пробег около 500км. Караш с акумулатори и ел двигател, а генераторчето зарежда акумулаторите или директно храни ел-двигателите. Това е ако искаш да минеш повече от 100км наведнъж. Или от контакта зареждаш или с бензин. Не виждам откъде ги видяха тия нулеви емисии. Тока от контакта може да е от ТЕЦ "Марица изток", а там се горят въглища здраво. Бензина също не е с нулеви емисии на СО2.
« Последна редакция: Март 24, 2013, 02:25:49 pm от Maistora52 »

Неактивен rider777

  • Наблюдаващ
  • Публикации: 44
Re: Новини за електромобили
« Отговор #20 -: Март 24, 2013, 01:02:26 pm »
Предишния ден преди да снимам клипчето в Монако на магистралата ме изпревариха 2 Ампери и си се движеха с много прилична скорост, която не знам дали може да се докара само на акумулатори, но каквото и да е пак е с по-малко емисии от нормален автомобил.
« Последна редакция: Март 24, 2013, 02:24:16 pm от Maistora52 »

Неактивен Михаил Кузмов

  • Специалист
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 2 189
Re: Новини за електромобили
« Отговор #21 -: Май 23, 2013, 03:01:29 pm »
Макар че не съм фен на тази тема, намирам че ще е интересно да прочетете това ! Получавам редовно информация за новости от GlobalSpec  и мисля че това ще ви заинтригува! http://spectrum.ieee.org/green-tech/advanced-cars/the-allelectric-car-you-never-plug-in
« Последна редакция: Май 23, 2013, 06:52:15 pm от Maistora52 »

teodor.ivanov

  • Гост
Re: Новини за електромобили
« Отговор #22 -: Май 28, 2013, 10:27:14 pm »
Каня всички запалени по електромобилите от 29ти до 31ви Май на Автономната зарядна станция за електромобили пред Интер Експо Център. По време на изложбата Енергийна Ефективност 2013 ще демонтрираме зарядни станции и конверсията на Нисан Микра към електромобил. До скоро


Seeker

  • Гост
Чак пък сензационно ....
« Отговор #24 -: Юни 13, 2013, 08:10:13 pm »
Въздушно-металните батерии нито са сензационни, нито са толкова  екзотични.  Известни са проекти за електромобили, захранвани с въздушно-цинкови батерии ( не акумулатори!) , даже има български патент на такава батерия. За химическите процеси можете да прочетете в приложения материал  за ученици от средния курс на обучение.  А евреите имат пари да докарат науката до технология, но това е тема на друг разговор. 

@praktik

  • Гост
Re: Новини за електромобили
« Отговор #25 -: Юни 13, 2013, 08:33:39 pm »
Е  ми  според  сайта ,  с  такава  батерия  е  възможно  да  се  изминат  1000  мили , без  презареждане , само  с  доливане  на  вода , а  това  е  все  пак  сензационно  ;)

Seeker

  • Гост
Re: Новини за електромобили
« Отговор #26 -: Юни 13, 2013, 08:41:08 pm »
Въпрос на големина на батерията ( резервуара).  Някой изминават с "кола" 1000км с 1 литър, ама то кола ли е? 

@praktik

  • Гост
Re: Новини за електромобили
« Отговор #27 -: Юни 13, 2013, 08:50:45 pm »
Щом  вози  с  максимална  скорост , да  речем , 70 км/ч , си  е  кола . По  важно  е  да  е  икономична , е  за  богаташите  това  не  важи  естественно  :)

Seeker

  • Гост
Re: Новини за електромобили
« Отговор #28 -: Юни 13, 2013, 08:57:17 pm »
Едноместна триколка без багажник, без амортизиращи елементи, с колела  от велосипед, в която почти лежиш, едва ли може да се нарече кола, даже и да се движи с 100 км/ч. Богатите имат пари и за електромобили, тях не ги мисли. 
« Последна редакция: Юни 13, 2013, 09:00:49 pm от Seeker »

@praktik

  • Гост
Re: Новини за електромобили
« Отговор #29 -: Юни 13, 2013, 09:31:37 pm »
Нямам  в  предвид  триколките , знам  че  електромобилите  за  сега  са  доста  скъпи  и  ги  карат  по  богати . Наскоро  четох  в  нета  за  индийската  пневмо  кола , мисля  че  се  казваше  "трата"  или  нещо  подобно . Много  успешен  модел  и  се  очаква  масово  да  навлезне ,  автомобил   e   за  по  бедните  прослойки .