Автор Тема: Новини за електромобили  (Прочетена 187950 пъти)

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Новини за електромобили
« Отговор #60 -: Ноември 09, 2016, 06:25:22 pm »
изразявам се в качеството на такъв който посочва факти, а фактите сочат именно това което съм описал във постовете си, че е налице някакво мракобесие, което обхваща масите.
Да всеки може да изразява своето мнение без да го налага на останалите но в случая условието не се спазва, тъй-като то е подчинено на зависимоста от симпатиите на масите изпаднали в мракобесие, които всъщност избират страната на този който хвърли най много пепел и жупел (така да се каже) върху опонента си. Така всеки всъщност или почти всеки изразява своето мнение като го налага защото целта е именно такава и това е очевидно, немога да си затворя очите тук. По въпроса за превозното средство надявам се да е в рамките на шегата но всъщност иначе ако не цялото а поне част от консуматорското общество "прогледне" така да се каже и види онова описаното във последните няколко реда на предишния ми пост, то ще трябва да се присъедини и подкрепи една друга възможна алтернатива за превозно средство, при което липсват подобни финансови безумия, усложнения, уязвимости и т. н. които са налични при първия вариант. Не беше ли всъщност идеята на консуматорското общество такава "защо да бъде просто след като може да бъде сложно?", ето това се случва в момента с цената на много ресурси, кому е нужно всичко това се питам, от гледна точка на баланса и равновесието
« Последна редакция: Ноември 09, 2016, 06:41:02 pm от x_name41 »

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Re: Новини за електромобили
« Отговор #61 -: Ноември 09, 2016, 07:02:26 pm »
Много словесност - малко казано (поне за мен)!
... кой нормален ще тръгне да купува електромобил за когото му трябва специализирана инфраструктура, която ще струва много много пари да не говорим за уязвимоста, покритието и ред такива неща.
Аз разглеждам нещата далеч по-просто...
Съвременните автомобили се движат по асфалт, пътят трябва да е (И Е) такъв на 99%.
Как ще е оборудван този път вече - крайният потребител наистина не го интересува, стига да му върши работа!
Линеен метър магистрала струва около 3000-4000 ЕВРО!!!
На нормален, междуселски път - минимум 500 ЕВРО! На тази база, самият път би се оскъпил с не повече от 15-20% средно.
Нищо не пречи по-главните пътища да се оборудват наистина с такива "зареждачки", все пак става дума за ЗАРЕЖДАНЕ, а не за тролей, който ще спре, излизайки от пътя, нали?

Все едно прадядо ми (лека му пръст) да каже: "Ми кой нормален, ще да си купува автомобил, на който му трябва специално направен път, а не си кара каруцата с коня?"






Неактивен tobo1

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 585
Re: Новини за електромобили
« Отговор #62 -: Ноември 09, 2016, 07:26:03 pm »
Xname, дебилизъм е все още да се произвеждат двигатели с вътрешно горене по технология отпреди 100 години и заради тази архаична технология да се задържа всеки опит за развитие. Електромобила се нуждае само от зарядни станции и нищо друго специално, но ще секне или поне ще се намали голямото лапане на петролните магнати, те затова и всячески задържат прогреса. До вчера нямаше бензиностанции по новите отсечки на магистралите но вече има, проблем ли е да има и зарядни с ток ? Къде е проблема?
В поста на Локо малко по нагоре има информация за вечна батерия, мракобесие е когато подобни неща се скриват и изчезват, а не даването на път на прогреса. Да не говорим че има бои които произвеждат ток като фотоволтаичните панели и всякакви други технологии, но всичко се крие и покрива за по-нататък, че да има кой да пазарува петрола.
Точно електромобила е простото решение, една пейка, 4 капли, батерия и електромотор (грубо казано), а не това което ти караш.
« Последна редакция: Ноември 09, 2016, 07:45:19 pm от tobo1 »

Неактивен x_name41

  • Стабилен
  • ****
  • Публикации: 940
  • מוזיקה מאריכה את החיים
    • https://www.sanmina.com/
Re: Новини за електромобили
« Отговор #63 -: Ноември 09, 2016, 08:04:44 pm »
именно това имам предвид tobo1, проблема е там, че вместо да се търсят разумни и приемливи алтернативи се върви към излишно усложняване и оскъпяване със изграждане на необходимата инфраструктура, подръжка и т. н., но защо да се прави това след като е прекрасно ясно че е напълно възможно да се мине пълноценно и без това, а за прадядо ти атос е бил почти прав с тази разлика, че аз нямам предвид каруцата с коня, а нещо далеч по съвременно, авангардно и напредничаво, близко е до акъла.

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Новини за електромобили
« Отговор #64 -: Ноември 09, 2016, 08:08:25 pm »
Ай, ай, ай, някой тук за нищо се е развихрил!
В по-горния си пост въобще не съм изразявал лично мнение, а само съм препредал тенденциите в автомобилостроенето. Нямам нищо общо с това какво става в Германия и Китай. Впрочем те нещата с живота на ДВГ са решени и законодателно в ЕС. Приета е европейска директива, според която след 2030 г. в ЕС няма да се произвеждат ДВГ. Специално за Германия казват, това щяло да стане около 10 г. по-рано - така се говорело там. После, по много немски телевизии дават често разработването на товарно-транспортни технологии с електричество, това са тирове, които са с ел. двигатели и от време на време се зареждат по магистралата, като тролеите. Да не говорим, че бъдещето ще е за автомобили без шофьори.

Та искам да предупредя всички параноици и истерици, че това не съм си го измислил аз, а съм го чул от "вятъра на промяната" на група Скорпионс от Германия.

Не е тук мястото да се водят спорове на личностна основа. А
« Последна редакция: Ноември 09, 2016, 08:55:27 pm от dymelsoft »

Неактивен Радико

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 7 263
  • Пол: Мъж
  • Потребителя не съществува
    • http://martinov-radiko.blogspot.com/
  • Скайп: radiko1a
Re: Новини за електромобили
« Отговор #65 -: Ноември 09, 2016, 08:45:05 pm »
Цитат
но ще секне или поне ще се намали голямото лапане на петролните магнати, те затова и всячески задържат прогрес
Въобще не е така в момента. В миналото може и така да е било, но сега точно петролните магнати и шейхове хвърлят огромни пари ей така на парче за развиване на почти всяка идея която им се стори приемлива. Те са напълно наясно при това много по наясно колко точно нефт има и съответно още колко време точно ще са богати. за това неистово бързат да се преструктурират. Това за загрижеността за климата и глобалното затопляне да го разправят на някой друг, това е параван само. Истината е, че те са загрижени единствено за доходите си и факта, че инвестират толкова масово означава, че нещата с петрола са по сериозни от колкото ги представят.
Има голям шанс фантастиката от филма Лудият Макс да се превърне в реалност.     

Неактивен EDM electronics

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 504
  • Z - Оркестър Вагнер
Re: Новини за електромобили
« Отговор #66 -: Ноември 10, 2016, 04:47:37 pm »
Ето я класацията по продажби: https://hightech.fm/2016/11/09/byd-3rd-ev
Както споменах по-горе Китай е с аспирации да стане лидер в производството на електромобили.

dark_side

  • Гост
Re: Новини за електромобили
« Отговор #67 -: Декември 07, 2016, 03:57:34 pm »

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Новини за електромобили
« Отговор #68 -: Декември 10, 2016, 08:06:01 am »
http://fakti.bg/technozone/213850-elektricheski-traktor-ot-john-deere  Още едно начало на края на ДВГ

dark_side

  • Гост
Re: Новини за електромобили
« Отговор #69 -: Декември 12, 2016, 02:34:28 pm »
Соларен самолет: https://www.youtube.com/watch?v=IvE9l0CL21I

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
Re: Новини за електромобили
« Отговор #70 -: Декември 12, 2016, 03:07:05 pm »
Не е автомобил, но е готино   https://fakti.bg/technozone/214699-dostapna-gradska-el-trotinetka-video

gepi

  • Гост
Re: Новини за електромобили
« Отговор #71 -: Януари 18, 2017, 07:46:49 pm »
Макар и за мотоциклет да става въпрос, ще го пусна тук защото не видях раздел новини за мотоциклети: http://news.bnt.bg/bg/a/zelena-svetlina-80-dni-okolo-sveta-s-elektricheski-mototsiklet
Днес го гледах по бнт и не се сдържах да ви осведомя.

Неактивен PyroVeso

  • Специалист
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 972
  • Life is a DIY project!
Re: Новини за електромобили
« Отговор #72 -: Януари 19, 2017, 09:26:37 am »
gepi, тази новина я четохме лятото, когато преминаваха през България... Изчитайки статията до края се оказа, че студентите не бяха тръгнали да обикалят света возейки се на мотоциклета си, а са тръгнали да го обикалят показвайки/представяйки мотоциклета си (демек - него са го возили на платформа, и тук-там са го пускали да го покажат за по "едно кръгче"). Как иначе ще стане това: "От Шанхай те отпътуваха за Съединените щати, а оттам се насочиха към Айндховен" - трябва мотоциклетът да е летял или плавал...
Да, похвална е разработката, но за околосветски пътешествия определено още не става! :)
И пак опираме до болезнения въпрос - тип, капацитет, бързина на зареждането и брой цикли живот на батериите...
Иначе, ако се изобретят батерии с неограничен капацитет, сигурно и тутакси ще се изнамери някоя джаджа, дето с тяхна помощ ще може да стигне дори до Луната!

Неактивен бай Теню

  • Сериозно Активен
  • ***
  • Публикации: 473
  • Чем больше узнаю людей, тем больше нравятся собаки
« Последна редакция: Март 23, 2017, 03:52:54 pm от Maistora52 »

Неактивен juliang

  • Заинтригуван
  • Много Напреднал
  • *
  • Публикации: 6 178
Re: Новини за електромобили
« Отговор #74 -: Март 23, 2017, 03:41:13 pm »
И още 1 за народа   https://fakti.bg/avto/229587-nov-elektromobil-za-pod-13-000-lv-vazmojno-li-e
... И пак опираме до болезнения въпрос - тип, капацитет, бързина на зареждането и брой цикли живот на батериите...
И бих добавил - и цената им. Защото една клетка от 18650 литиева батерия струва $5 дори от китайците...
Ако на тая кола трябва да давам $5000 на всеки 5 години за нова батерия ... с тези пари мога да купя 5 000 литра гориво и да мина 60-70 000 км.