Автор Тема: Лазерно рязане в Пловдив - мнения.  (Прочетена 7315 пъти)

nani

  • Гост
Здравейте на всички. Искам да ви попитам за мнения от лазерно/плазмено рязане. При мен проблема е, че имам изрязани правоъгълни пластини (10см на 30см), но не са направени дупки и места за свързване за жиците. Искам да направя dry cell/суха клетка водороден генератор и за това ми трябва да бъдат пробити/изрязани лазерно. Първо си мислех да изрежа нови пластини с всичко необходомо, но като сравних цените и като прочетах колко струват в Пловдив, реших че е най-добре да го направя с наличните, но проблема е там , че не знам дали ще се съгласят да ми ги изрежат и да нагласят машините за всяка една. Питам ви за мнения където сте ходили и знаете, че може да стане и да ми кажете ориентировъчна цена.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Лазерно рязане в Пловдив - мнения.
« Отговор #1 -: Юни 15, 2010, 05:38:35 pm »
Можеш да използваш бормашина. Трябва да се внимава при пробиването, като няколко плочи могат да се пробиват заедно. Последната ще има леко изкривяване, което може да се оправи с пила и шкурка по-късно.

nani

  • Гост
Re: Лазерно рязане в Пловдив - мнения.
« Отговор #2 -: Юни 16, 2010, 01:01:49 am »
mzk, мерси за отговора. Говорих преди време с един "разбирач" и ми каза, че когато се пробива се загрява много и след това се закалява, и много трудно може да се пробие напълно без да се закали. Не знам точно какъв тип неръждаема ламарина е, защото не е купувана, но е към 1,2мм дебела и малко ме съмнява да се пробива лесно. Според мен, ако трябва да се пробива с бормашина, трябва да е на стойка и да се охлажда метала. Може да пробвам с една пластина да вида дали става, но по-добре да бъде изрязана лазерно/плазмено или с вода.

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Лазерно рязане в Пловдив - мнения.
« Отговор #3 -: Юни 16, 2010, 06:23:12 pm »
Да, аз съм дупчил точно нарязана на лазер ламарина. Не съм забелязал някакви проблеми. 1мм. Пробвай с някое излишно парче, със сигурност ще могат да ти дадат 5 см^2, за да пробваш.

krazz

  • Гост
Re: Лазерно рязане в Пловдив - мнения.
« Отговор #4 -: Юни 16, 2010, 10:51:30 pm »
 Мога да ти дам професионална консултация по металообработване. Аз с това се занимавам в Пловдив. Конкретизирай нещата и ми изпрати лично съобщение. Ако не мога аз да ти помогна ще те изпратя при колеги.

От Администратора: имате пропуски в правописа, пише се НЕ МОГА. В българския език няма думи "немога", "неискам" и др. Прочетете урока по правопис в началото на форума, за да не трием постове и си редактирайте грамотно този пост.
« Последна редакция: Юни 18, 2010, 11:46:06 pm от krazz »

nani

  • Гост
Re: Лазерно рязане в Пловдив - мнения.
« Отговор #5 -: Юни 18, 2010, 09:41:43 pm »
Благодаря на всички за отговорите и за съветите. Направих всичко по пластините с бавнооборотна бормашина и с малка гилотина.