Автор Тема: Мотор-генератор на Hatem Raoul  (Прочетена 22413 пъти)

FreeEnergy

  • Гост
Мотор-генератор на Hatem Raoul
« -: Май 27, 2010, 07:33:52 pm »
Докато преразглеждах книгата на Патрик, попаднах на този мотор, който ме заинтригува, като сравнително лесен за изпълнение и тестове. Не виждам никаква електроника. За по-подробно описание вижте глава 2, страница 34 и 34 от книгата.

http://quanthomme.free.fr/qhsuite/hatemCUdu%20brevet.htm - статията
http://quanthomme.free.fr/qhsuite/videos/HatemGenerateur.ram - видео (гледа се с Real Media alternative)

А ето и репликация на същата постановка, която показва над 2 пъти получена енергия, спрямо вложената:
http://www.youtube.com/watch?v=V-MQvzOCNSI - Free Energy Power Generator Donald Duck

Първия мотор служи за задвижване, а останалите са за генериране. Автора казва че магнитите на първия задвижват всички останали.

Бих искал да предизвикам всички теоретици да дадат предварително мнение за това възможно ли е според тях или не. Съответно бих искал да попитам:

1. Моторите за генериране са 'magnetically coupled'. Това означава ли че са от тези с постоянни магнити или имат предвид, че различните ротори са 'удвоени' (от двойка) с магнити от противоположния полюс.
2. Ако искам да повторя опита, какви мотори ми трябват.
3. Ако се включи товар, как би се отразило на генераторите и съответно на мотора, който задвижва.

От по-горното ще разберете че не съм електронен инженер, затова моля да се отнесете подобаващо.

Поздрави
« Последна редакция: Май 29, 2010, 09:55:25 am от altium »

FreeEnergy

  • Гост
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #1 -: Май 28, 2010, 06:25:38 pm »
Надявах се някой да го премести на подходящото място, тъй като не бях сигурен че това е то. Така че благодаря за това.

Според мен става въпрос за просто нареждане на няколко мотора един до друг. Няма електроника. Това се вижда от едната от свръзките, които съм дал по-горе, показваща успешна репликация със само един генератор. Не се вижда никаква електроника. Предполагам че ако са няколко генератора, се свързват заедно, за да изкарат една мощност. И аз попаднах на тази схема, която показва колко е просто и гениално. Движението на предходното колело задвижва следващото и т.н.

Дори сега като се замисля над въпроса си за магнитното дублиране си мисля, че става въпрос за обикновен ел. мотор или динамо. Друг е въпроса, че за по-разбиращите ще е възможно да комбинират тази схема с Тhe RotoVerter и тогава ще стане по ефективно, но и по-сложно.

Единственото важно правило, за което прочетох беше, че дисковете, на които са монтирани магнитите трябва да са сравнително тежки, за да се получи достатъчна инерция. Допълнителната енергия идва от кратките импулси, които се образуват заради силата и подредбата на магнитите, както и от въртящото се магнитно поле, което насочва поток от електрони в системата.

Поздрави.
« Последна редакция: Май 28, 2010, 06:38:58 pm от FreeEnergy »

FreeEnergy

  • Гост
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #2 -: Май 29, 2010, 04:07:15 pm »
http://www.hatem.com/atom.htm

Придвижи страницата надолу до Experiment #8 (след средата) и виж снимката на опитната постановка. Четох доста от нещата, които Raoul е описал. Той доказва дори че Нютон е допуснал грешка и втория или третия закон не е верен. Той казва че не е нужно дисковете да са тежки, но предполагам е добре да са, за да преодолеят триенето или Ленц-а от генераторите. Още казва че само с едно задвижващо тяло или мотор може да се задвижат милиони и тонове други магнити, без да е нужна допълнителна енергия.

Според него Магнетизма е причината планетите да си стоят там където са и да се въртят без да им трябва енергия за това. И тази опитна постановка, както и доста други доказват неговото твърдение. Никъде не прочетох нищо за сложна електроника, използва се просто това свойство на магнитите, за да се получи гравитация/дегравитация. Някои други учени коментират че той е доста напреднал за времето си и затова теорията му засега се отхвърля, защото дава прекалено лесен отговор за всичко, за което до момента са се изхарчили пари и на което се базира сегашната физика и астронимия.

Много лесно може да се провери като се залепят няколко магнита на 2 CD-та, сложат се паралелно и се завърти единия. Според съвременната физика, не може да се получи ускорение, без да се вложи енергия и той доказва точно обратното, че със завъртането на единия диск, другия се ускорява със неговата скорост.

Поздрави
« Последна редакция: Май 31, 2010, 01:19:58 pm от altium »

FreeEnergy

  • Гост
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #3 -: Юни 04, 2010, 02:50:13 am »
Здравейте,

Проведох опита с двете CD-та. Наредих магнити и ги сложих на две оси. Когато завъртам единият диск, другия се върти със същата скорост. Когато го ускорявам и другия се ускорява. Така че тази постановка работи. Поръчал съм още магнити и мисля да проведа друг опит с 3 диска, но този път ще бъдат от хард дискове на лаптопи, за да използвам лагерния механизъм и да се въртят по-свободно.

Утре мога и да добавя снимки или клип ако има някой, който се интересува.

Поздрави

Неактивен coke2k

  • Експериментатор
  • Стабилен
  • ***
  • Публикации: 583
  • Пол: Мъж
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #4 -: Юни 04, 2010, 10:58:47 am »
Да, дай ако е удобно видео има интерес към опита ....
Поздрави

FreeEnergy

  • Гост
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #5 -: Юни 04, 2010, 12:40:53 pm »

Неактивен mzk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 622
  • Пол: Мъж
  • http://analogov.com
    • analogov.com
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #6 -: Юни 04, 2010, 01:36:50 pm »
Браво! Очакваме и следващите резултати, най-вече поведението на устройството под товар. За съжаление по логиката на автора, от който черпиш информация, излиза, че ако сложиш някаква голяма тежест на втория или някой от следващите дискове, тя по никакъв начин не би трябвало да се отрази на първото колело (задвижващото), което за мен е доста странно.

FreeEnergy

  • Гост
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #7 -: Юни 04, 2010, 01:51:52 pm »
Да, аз много разсъждавах какво точно ще се случи, но съм вече почти сигурен че колкото и да са на брой следващите колела, няма да се отразят на задвижващото, защото силата която трябва да се приложи за отдръпването на магнитите се почти неутрализира от силата на привличане на следващите магнити. И това става в синхрон, по едно и също време, за всички колела едновременно. Т.е. самите магнити си причиняват движението със собствена сила.

Просто е гениално.

Разбира се трябва да се опита. В очакване съм на доставка на 50 магнита, които ще разположа на три хард дискове и ще усетя дали има разлика когато въртя единият, и добавям или отстранявам третия. Лошото е че не са ми ясни тоците и искам да разбера дали с един задвижващ мотор от примерно 1000 вата, мога да задвижа друг от примерно 1500 вата с такава магнитна връзка, или ще трябва да задвижа два по 750 вата.

Поздрави

FreeEnergy

  • Гост
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #8 -: Юни 10, 2010, 07:26:13 pm »
Здравейте,

Подобрих дизайна на модела, като използвах механизмите и магнитните носители на хард дискове. Ще пусна снимки при първа възможност. Очаквам и трети хард диск.

Междувременно може ли някой да изкара 'есенцията' на какво казва автора в този клип на френски. Единственото което разбирам, е че задвижващия мотор е 2 Квт и всички останали генератори са по 2 Квт.

http://www.youtube.com/watch?v=m0LjPc0lxfM

Благодаря предварително

« Последна редакция: Юни 11, 2010, 01:28:56 am от FreeEnergy »

kiliev

  • Гост
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #9 -: Юни 10, 2010, 11:22:49 pm »
Не знам френски, но долових "три хиляди в минута" - вероятно оборотите на въртене.

FreeEnergy

  • Гост
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #10 -: Юни 19, 2010, 09:35:05 pm »
Ето следващата версия, малко по-прецизна изработка:

http://www.youtube.com/watch?v=2GcudSAEtsQ

А тук се опитвам да задвижа моторчето на хард диска, но изглежда те са стъпкови мотори и е трябвало да запазя управлението, за да мога да го развъртя.

http://www.youtube.com/watch?v=SHPT5ethEpk

Доколкото четох и разбрах, принтерите също имат стъпкови моторчета и са чудесни за малки генераторчета. Така че ще опитам да изкарам ток от двата диска, които се развъртат от първия.

Поздрави

FreeEnergy

  • Гост
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #11 -: Юли 29, 2010, 03:26:07 pm »
Здравейте колеги,

Въпреки че няма особен интерес към този опит, аз съм се захванал сериозно с направата на голям модел. Магнитите са вече доставени. Ще изработя 3 ротора с по 36 магнита на тях, подходящи за закрепване с видия по средата. Притегателната сила на всеки магнит е 23 кг. Дал съм над 1000 лева за тях, така че връщане назяд няма. Но ми е нужна помощ от знаещи хора по отношение на електрониката.

Намерил съм един 1100 ватов трифазен мотор, който смятам да ми е задвижващия, имам и един алтернатор от БМВ, който прави 12-14 волта и 50 ампера. Трябва да открия още един обаче и смятам да взема мотор от автоматична пералня, за които чух че ставали за генератори, стига да ги задвижиш. Обещаха да ми направят и регулатор на скоростта на мотора, като трифазния първо се промени на еднофазен. Ако някой има подходящ мотор или генератор, който не му трябва или поне временно не му трябва, моля да го/ги сподели с мен.

Моля ви и за следното, ако има разбирачи на алтернатори:

Четох в книгата на Патрик Кели че алтернаторите имат регулатор на волтажа, който променя волтовете на възбудимата намотка спрямо скоростта на колата, за да поддържа винаги едни и същи волтове на изхода, в случая 12 или 14. Но.....имало начин как с обикновен ключ да се прескочи този регулатор, при което при вкарани постоянни 12 волта във възбудимата намотка и развъртане на около 5000 оборота се получава изходен ток с параметри 120 волта и 50 ампера, което си е 7 киловата. При това алтернатора не се поврежда, защото тока пак си е 50 ампера. Важното било да не се превишава много над 120 волта изходен ток.

От Администратора: алтернаторите не могат да изкарат повече мощност от някаква пределно допустима за тях, която е свързана с габарити, обороти, напрегнатост на магнитопродова и сечение на проводниците.

Има ли някой, който знае за какво се отнася, ако ви трябва информацията относно горното, ще ви посоча страницата и книгата, оригинално обяснени на английски език.

Другата трудност, с която се срещам е да намеря подходящ материал за роторите, на които ще закрепвам магнитите. Нужна ми е дебела псастмаса, подходяща за струговане или дебел плексиглас. Трябва да изрежа колела или цилиндри с диаметър около 15 см и дебелина около 2-2,5 см. Подходящи пластмаси според мен са тези от съвременните дъски за рязане, които са доста скъпи като дъски, но съм виждал дебели заготовки, които не са въобще на цените на дъските. Друг подходящ материал е ПДЧ, който пък се влияе от влагата.

Очаквам вашата помощ, за която съм извънредно благодарен.

Поздрави
« Последна редакция: Март 24, 2011, 07:20:06 pm от altium »

Неактивен jantar

  • Подготвен
  • **
  • Публикации: 169
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #12 -: Юли 30, 2010, 08:55:44 am »
Регулатора се слага за да не се презарежда акумулатора на колата.лесно се шунтира, но няма да извадиш 120 Волта, защото мощността която можеш да изцедиш от алтернатор за кола е около 700 Вата (при 50А това са 14В :) ). За да е по-ефективен алтернатора може да се замени възбудителната намотка с постоянен магнит, като с това реално премахваш и  реле регулатора (който регулира тока на възбуждане) и печелиш мощността която възбуждането консумира ( с един куршум - 2 заека ;) ). Имай и в предвид че диодите в алтернатора са с 40В пробивно напрежение.

FreeEnergy

  • Гост
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #13 -: Август 02, 2010, 01:29:14 pm »
Jantar,

Това което разбрах от книгата, беше следното:

Алтернатора произвежда волтаж според оборотите на двигателя във всеки един момент. Т.е. колкото са по-големи оборотите, толкова е по-голям волтажа от алтернатора. За да се стабилизира изходния ток да е винаги 12 или 14 волта, то се регулира входния волтаж, който се пуска към възбудимата намотка. Т.е. при по-големи обороти или скорост на колата, входния ток пада дори до 0,1 волт, за да може изходния да е постоянната величина от 12 волта.

От тази гледна точка те казват че ако се пуснат пълните необходими волтове, в случая 12 волта, към възбудимата намотка на алтернатора и се прескочи регулатора, то алтернатора тогава ще произвежда повече от 12 или 14 волта, според оборотите на двигателя в момента. Изчислили са че при 5000 оборота, изходния волтаж ще е 120 волта при същия ампераж, който е 50. Тогава алтернатора би правил 7000 вата ток, за разлика от 700-те, които са стандартни.

Аз не разбирам от алтернатори, но не звучи ли това логично?

Някой знае ли как се прескача този регулатор на волтажа. Трябва да се пробва според мен. Недостатъка ще е само че винаги ще трябва да има източник на 12 волта към алтернатора, за разлика от постоянно-магнитните генератори. Всъщност по-горното се доказва от същността на действие на постоянно-магнитните генератори. Понеже постоянните магнити са константа, то волтажа на генератора се променя според скоростта на въртене, поради факта че няма 'нещо', което да регулира силата на магнитите според скоростта.

Поздрави



Неактивен mi68

  • Експериментатор
  • Много Напреднал
  • ***
  • Публикации: 1 779
Re: Мотор-генератор на Hatem Raoul
« Отговор #14 -: Август 02, 2010, 05:52:32 pm »
Тия 7киловата с какъв двигател ще ги въртиш. Това става ако имаш жигула с външен реле-регулатор, дадах на късо клема 67 и 15 на реле-регулатора. Дръпнах смукача и изгорих малки крушки по таблото с включен акумулатор  напрежението е около 18 в. Регулирането на напрежението е на 14 в да не кипи акумулатора. Токът се ограничава от магнитната верига, максимален е около 50 А(зависи от оборотите-честотата).  Диодите на алтернатора за лада са с обратно напрежение 150 в. За експеримента ти трябва ладов алтернатор с паралелно възбуждане (положителна обратна връзка). Най-важното невиждам смисъл в опита. Генератора преобразува механична енергия в електрична. Голямата електрична енергия е за сметка на механичната + загуби.