Автор Тема: Филм: "Разкриване на тайната на живота" - опровергаване на теорията на Дарвин  (Прочетена 112289 пъти)

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
Тези хора тук, също ти го обясняват подробно:

Ако се ползва електромагнитния спектър за наблюдение, трябва "зараждащата се звезда" да е на такова разстояние, че да я забележим от това, че излъчването от нея да достига точно сега до нас. Това май има предвид atos.

Преди звездата да се "запали" реално нямаме никакъв шанс да я забележим - ние едва "виждаме" до границите на Слънчевата система, какво остава да забележим облак газ на десетки или стотици светлинни години.
А самото "запалване" вероятно протича в рамките на ... нямам никаква идея наистина, но не е изключено да е в рамките на часове или дни. След това си имаме вече една горяща звезда, на която идея си нямам как ще определим колко е горяла - седмици или хилядолетия.
А само преди 50 години не сме имали почти никакви "звездни карти", знаели сме само позицията на няколко стотин или няколко хиляди звезди. Дали се е появила една в повече през това време ... господ знае. Дори и сега ... нали не си мислите че се наблюдава ЦЯЛОТО НЕБЕ ПОСТОЯННО? Вероятно има сектори, в които никой не поглежда с месеци или години, а и да погледне - дали сравнява видяното с архивите от преди 5, 10 или 20 години?

Преди 20-30години, не помня точно, имаше регистрирано избухване на свръх нова.
Трябва да има информация в интернет. Тогава е пристигнала до нас светлината, а реалната случка е била съответните стотици хиляди(?) години назад във времето. Шантава работа е това което виждаме на небето и това което е в "реалност".


И ти сам го казваш:
...а за раждането и образуването на една звезда са нужни много години, няма как да не я забележим!
................................
но никъде няма да се образуват сега, да растат, да стават все по- големи до момента, в който започнат термоядрения синтез и засветят...


Ще я забележим, но няма как да установим дали се ражда...или да установим дали расте?
Опитвам се да ти обясня за трети път - минаваш с автомобил с 200 км/ч покрай един охлюв, виждаш го, но не можеш да установиш дали той се движи!

П.П. Въпросните вселенски "милисекунди" са за нас 100-200-500 години и това ли не ми разбираш?
Повтарям се, но...астроном вижда нова звезда, която не е виждал преди, той не може да каже дали е "новородена" или просто "новооткрита", може да съди само по спектроскопичния анализ предполагаемата и фаза на развитие, но животът му е твърде кратък, за да отчете видима промяна в нарастване, например.



Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
E да, това е така, всичко е застинало за нас, но мисля, че в началото на обясненията ти ти нямаше в предвид това сякаш! Така или иначе астрофизиците вече са открили зараждащи се звезди, пак казвам доколкото може да се вярва на медиите, и да- няма как да разберем дали тя в момента се ражда, защото няма да живеем толкова, за да видим целия процес. Именно това имам в предвид и аз като казвам, че извън облака на Оорт всичко е теория! Библейския вариант също е теория, но звучи по- убедително с по- малко неизвестни!

Неактивен Аtos

  • Global Moderator
  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 4 290
  • Мисля, следователно...мисля!
E да, това е така, всичко е застинало за нас, но мисля, че в началото на обясненията ти ти нямаше в предвид това сякаш!
Напротив:
Цитат на: atos
Смята се, че нашата (последната) "цивилизация" е започнала да възниква преди около 50-60 хиляди години, това е като един миг, сравнено с "възрастта" на вселената ни.

Цитат на: atos
Ако си играл "Емпайър Еарт", навярно знаеш, че пълното развитие на цивилизацията (12-14 нива, не помня вече) отнема от 3-4 до 8-9 часа, но за теб! А за "човечетата" в нея са цели епохи.

Цитат на: atos
Може да има хиляди, на които светлината още не е стигнала до нас, както много от тези, които наблюдаваме, може отдавна да са угаснали...
А времето, в което ги "наблюдаваме" (някакви 200 години) е като наносекунда от придвижването на...охлюв - за нас промяна няма!

Цитат на: atos
Очакваш все едно пчела (която живее 50 дни) или муха-еднодневка, да стане свидетел на...порастването на човешко дете?
...............
Проблемът ти в представите е времевият ти мащаб на мислене!
Ти искаш да бъдеш свидетел на цялата, многомилионно-годишна еволюция в рамките на...собствения си живот?
Или на 200-500 поколения хора?

Неактивен GreenHulk

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 270
  • Пол: Мъж
  • Астронавигатор
Методологията на Раджа Йога - чрез медитативно сливане с обекта на медитация може да даде пряка информация - извън време и пространство/(извън 3D-то). Но трябва да си трениран Раджа Йог за това. (То си има и степени описани - процедура, по която трябва да се върви - и се започва от яма и нияма - етика и морал, а не да огъваш вилици с мисъл или да спираш Биг-Бен)

III.27
bhuvana-jnânam sûrye samyamât

bhuvana = world
jnânam = knowledge
sûrye = on the sun
samyamât = constraint, perfect discipline

Focusing with perfect discipline on the sun yields insight about the universe. -

медитирайки със съвършена дисциплина(еднонасочено и с пълно сливане)  върху Слънцето се постига познание за света/Вселената


III.28 

candre târâ-vyûha-jnânam
candre = on the moon
târâ = star
vyûha = arrangement
jnânam = knowledge

Focusing with perfect discipline on the moon yields insight about the stars’ positions. -

медитирайки със съвършена дисциплина(еднонасочено и с пълно сливане)  върху Луната се постига познание за положението на звездите


После как така древните без микроскопи, телескопи и аутопсия са знаели толкова за Вселената и човека - имали са методи - невъобразимо (за някои) по-мощни и проникващи от тези на някои сегашни науки.

А който иска - Раджа йога с коментарите на Вивекананда я има издавана и на Български!
https://m.helikon.bg/10000000000365-%D0%A0%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B0-%D0%99%D0%BE%D0%B3%D0%B0.html

И в допълнение, понеже видях и поста на atos - с медитация и/или четене на Акашовите записи може да се прави и изследвания във времето, не само в пространството. Има хора които го могат това дори в наше време. (Но може би не всеки познава такива)

Неактивен svetlio760

  • Много Напреднал
  • *****
  • Публикации: 1 369
  • Пол: Мъж
  • винаги има начин
  • Скайп: svetlio760
Човешката душа е вечна, така, че убеден съм, тези неща ще ги разберем един ден след като напуснем тука! Сега имаме по- важна работа! ;D